SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Já jsem teď kupoval taky nový držák. Starý jsem dal k tomu Powermatu. Nevím co to bylo za značku, koupil jsem ho ke Gamě, byl fajný maličký. U toho originálu jsem nechtic usmažil izolaci kabelu. Teď jsem chtěl koupit 150A, ale nikde neměli. Nejmenší ty 200A. je to taková velká mrcha, mám malé ruce. A káble máte 16ky nebo 25ky?
Online
25ky, když už kupuju tak pořádné .
Tohle jsou oni : https://prosvareni.cz/25mm2-4m-par-35-5 … d-do-200a/
Offline
Omlouvám se, už jsem si všiml ve vašem prvním příspěvku. Nejde o pořádně. Ale já mám ke Gamě 16ky jen 3m. Moc elektrodama nesvařuju, sem tam něco. Do těch asi 100A se dá, ale když jsem svařoval více elektrodama 3,2mm v kuse, proud kolem 125A, tak už byly teplé. Ale většinou jedu 2,5kama, no došly mi, tak jsem vzal pár 3,2 co jsem měl nějaké zbytky. Vy máte koukám 4m, tak je lepší rezerva.
Editoval varok (21-07-2020 19:53:51)
Online
Tak já to kupoval spíš kvůli té kostře. Chtěl jsem 4m. U TecnoMigu měly myslím jen 2.5m a to je bída. No a když byly tyhle tak pěkně v páru tak už jsem je vzal. Ona se ta elektroda může taky hodit až bude potřeba slepit nějakej pořádnej kus železa.
Offline
Já to taky tak dělám. Navíc když někde někdo chce něco venku svařit nebo někam jedu někomu něco svařit, tak raději vemu prcka co váží pár kilo než těžkou asi 20kg krávu + láhev. Ale jak jsem psal, já používám maximálně 3,2mm elektrody, většinou ale 2,5mm a oblíbil jsem si značku Bohler.
Online
Zeptam se - nahodou, jak upgradovat FW nekdo nevi? Docela se mi libi ze tam jsou videt parametry ktere na stare verzi nevidim, tj tloustka materialu a proud.
Offline
Pokud je to HW jine, neni co resit.
Offline
Offline
Offline
Ten krater na konci zvaru - pokial si s tymto zvarom uplne uzavrel duty jokel v ktorom je samozrejme vzduch, tak ten sa vplyvom tepla rozpina a pri uplnom uzavreti sa vie odfuknutim cez roztavenu ocel dostat von. Taktiez v tom ma prsty tak trochu fyzika a to tak, ze pri chladnuti roztavenej ocele sa zmensuje jej rozmer smerom ku kraju. Dobre je to vidiet pri zvarani Tigom. Ale aj tu sa to da pozorovat.
Offline
No svářel jsem kříž z jeklu 30x30 ale konce měl všechny otevřené.
Offline
tak potom si ten koniec zvaru trosku prehrial a dierka vznikla pri chladnuti..
Offline
Aha , to je možné no. Tak děkuji !!
Offline
Však psal že je začátečník ne?
Online
@Joe66 Ještě jsem nedovařil svoji první cívku v životě tak co bys čekal.
Tohle je prostě rukama, svářečka je v pohodě a chce to čas. Nevypadá to kdovíjak ale drži to
Editoval SITMIR (26-07-2020 05:43:10)
Offline
Tak jsem si dnes udělal v garáži lampičku abych na ty sváry lépe viděl !!
Neřešte ty různé barvy, dodělával jsem spreje
Editoval SITMIR (26-07-2020 13:44:54)
Offline
A jeden železnodřevý svářecí hobby stůl. Na doma stačí, aspoň pořád nemusím přehazovat kostru když vařím nějaké blbůstky.
Základ- kuchyňská deska , zbytek ze stavby linky + 4mm plech.
Offline
Zdravím všechny. Pořídil jsem také tuto svářečku a je opravdu super. Posunul jsem se o několik desetiletí kupředu oproti předchozímu stroji. Zdejší fórum paráda :-) Dnes jsme ale narazil na její limity...nebo spíše možná moje :-) Svářečka jede parádně, vyladil jsem jí, ovšem dnes jsem potřeboval vařit koutový svár stoupačkou (PF) a...a hrůza. Řekl jsem si tedy, že to bude nějaké nastavení a vyndal testovací 3mm plocháče. Bohužel v podstatě jakékoli nastavení při svařování znamená jen neskutečně převýšené sváry, kov mi teče, doslova se vylévá z housenky. Různé vzdálenosti hořáku, různé metody kladení housenky, žádná změna. Dříve jsem měl Iskravar Mig193 a v rámci možností daného stroje jsem vařil v podstatě v jakékoli poloze, ale s tímhle si nějak nedovedu poradit.
Prosím, mohl bych požádat o případnou nápovědu k nastavení? Pro vodorovné svařování, bodování, mám tlumivku na 6, korekci +2, čist CO a jede to pěkně. Ty koutové svary jsem schopen bodováním také udělat, to není to zrovna optimální.
Offline
Dobrý večer, nevím kolik máte zkušeností, ale zkuste nastavit mnohem menší napětí než by jste tento materiál svařoval třeba v pozici PB. Potom jeďte tzv. rozkyvem do stran a na každé straně chviličku počkejte. Stačí třeba vteřinu a dělejte zakové jakoby Zka.
Online
Zatím jsem vyvařil asi 40 Kg drátu, takže se považuji za spíše méně zkušeného neprofesionálního svářeče :-) Jinak asi vyřešeno. Myslím že jsem si chybně vyložil jak vlastně funguje synergie a co má dělat a nastavoval stroj chybně. Trochu k tomu asi přispěla snaha vařit podle přístrojů a ne jako dříve u analogového puritánsky vybaveného stroje podle toho jak to nejlépe vaří. Ještě jsem nezkoušel výslednou kvalitu sváru, ale zda se že proud okolo 80A, napětí 18,5V, tlumivka 5 a už to jede o mnoho lépe. Předtím jsem to pražil na 120A, vlastně to co nabídla svářečka pro danou tloušťku materiálu s drátem 0,8.
Offline
No ono někdy není dobré spoléhat úplně ve všem na slavnou synergii. Většinou je synergie dobrá pro pozice PA, PB. Ale v pozicích PC, PD, PF a PG bývá trošku problém. Tam je lepší mít nastaveno na nižší hodnoty.
Online
Offline
Offline