SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-07-2020 14:56:13

Gylox
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 2

MINI JET TIG AC/DC 200 WF a tenké hliníkové plechy

Zdravím,

rád bych poprosil o pár rad. V životě jsem TIGem nesvářel, ale nyní bych si rád vyrobil tenkostěnnou hliníkovou trubku na jeden projekt. Délka půl metru, vnější průměr ~70 mm,  a tloušťka ideálně 0.6-0.8 mm - takto tenké plechy (materiál H24) koupím a zakružím. Takže trubku budu pak potřebovat svařit podél jedním dlouhým svárem. Trubku budu moct nasunout a uchytit na "formu", která mi pomůže s tvarem a odvodem přebytečného tepla (nebo možná i s předehřátím).

Vím, že budu potřebovat AC/DC TIG a sakra hodně cviku na silnějším plechu, než se o to vůbec budu moct pokusit. A je mi jasný, že vyfoukám x lahví argonu, než to přestanu propalovat naskrz, ale dělá mi starost, jestli je to vůbec možné (s nějakou kvalitou v rozumném čase) s nějakým cenově dostupným strojem. Čas na učení mám a nějaké finance taky, ale zase nechci, aby mě to úplně zruinovalo.

Uvažoval jsem tedy o MINI JET TIG AC/DC 200 WF (koupit u https://www.naraditechnik.cz/multifunkc … rak-parker , nebo se dá sehnat někde levněji?), která se tu často vychvaluje. Co jsem zkoumal YouTube, tak podobné tloušťky hliníku jsou reálné i s horšími stroji, ale... víte co, mám obavu smile

Nesvářel tu náhodou někdo něco podobného? Svede něco takového úplná TIG Lama jako já za pár měsíců s MINI JET TIGem? Vlastně pořádně nevím, jak by mi dražší stroj pomohl... tenhle stroj má TIG PULSE s dobrým rozsahem, což je dobře, ne?

Za jakékoliv připomínky budu rád, díky.

Offline

 

#2 19-07-2020 16:42:26

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: MINI JET TIG AC/DC 200 WF a tenké hliníkové plechy

dokaze ale cena zvaracky plynu ventilu flasky pedalu materialu a casu a znicenych nervov bude vyssia
ako to nechat spravit niekomu 0.6-0.8mm ako prvy projekt je samovrazda.. do toho by som nesiel ani ja.
stena 2mm na zaciatok by bolo asi tiez sranda. Daj to spravit niekomu bude to lacnejsie 600czk vs. 30 000tis CZK

Editoval ihlan (19-07-2020 17:18:03)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#3 19-07-2020 17:23:33

Gylox
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 2

Re: MINI JET TIG AC/DC 200 WF a tenké hliníkové plechy

Díky ihlan, promyslím to ještě. Teď když objevuji svět TIGu, tak se mi to samozřejmě vše líbí a říkám si, že mě to bude bavit a kdyžtak bych svářečku využil jinde, ale nechám si pár dní na promyšlení... bohužel jsem takový začátečník, že si ani neumím představit, jak těžké to bude, ale rád bych to zkusil... projekt vůbec nespěchá, tak uvidím.

Offline

 

#4 19-07-2020 17:38:13

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: MINI JET TIG AC/DC 200 WF a tenké hliníkové plechy

Nastav si mesto budu vediet kde si .. ano TIG je pekny ALE nieje to letovanie pajkovanie!!! chova sa to
sice podobne spoj drzi... ale to teplo je tam 3x vyssie ALU 660C a viac a ten kov sa spali hori spravi diera
a si v keli ...  na tenky matros treba mat prax prax prax prax a cit nazvarane vela inak su to diery diery
a smutok a castokrat flustracia a cloveka to velmi rychlo prestane bavit ani dobry stroj ti tu prax neda..

Nedavno tu Gogin kupoval SPOT JET zacinal asi pred mesiacom nech ti on napise ako cerstvy zaciatocnik
ci to co ti pisem je  daleko od jeho nadsenia a realnej skusenosti ked to rozbalil skusil....
najdi si to v teme JET TIG SPOT (doklikas sa tam v linkoch TIG zvaracky v mojej pata prispevku)
1-2kusy je lacnejsie si dat spravit ak by si robil 100-200ks tak sa ti to oplati natrenujes... ale 1-2 az 10ks zabudni.


doplneny link na spominany JET SPOT lebo ako poznam ludi prispevok si sami nenajdu

Editoval ihlan (19-07-2020 18:39:30)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#5 19-07-2020 17:51:12

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: MINI JET TIG AC/DC 200 WF a tenké hliníkové plechy

Pokud to budeš dělat na kopyto, to ti odvede fůru přebytečnýho tepla. A pulz je taky skoro nutnost. Takže by to nemusel být takový problém. ale jestli jsi ještě nesvařoval tigem hliník, tak začni někde u 2 mm materiálu. Až se naučíš dělat zrcátka, aniž bys to propaloval, tak můžeš přejít na slabší.
Ale abys pak to kopyto vyndal, ono se to teplem roztáhne a bude problém. Spíš bych vzal "půlkopyto", podložíš tím svár a v pohodě ho pak vyndáš. Nicméně že se ti ta trubka prohne,s  tím počítej. I když to budeš přerušovat, nějaký teplo tam vneseš.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče