SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Čim dal tím častěji narážím na potřebu svařet male veci jako jsou plechy do 0,75mm nebo draty do 0,5mm a to jak v "železe" Cu, ale i dhahych kovech. I větší věci u kterých je třeba třeba vyvařit nějakou kavitu a nepoškodit okoli.
Co jsem tak koukal, používají se na to ruzná Micro TIG udělátka a podle chytré knihy elektrody o pruměru 0,25, 0,5 a 1mm.
0,25mm mi příjde ujete, to snad ani nemůže jit nabrousit 0,5mm elektrody jsme kdysi viděl nabízet na Aliexpress,ale ted je nějak nemohu najít, nabídka většinou začíná na 1mm. Na dostupnost hořáků respektive do nich kleštin na 0,5mm nebo neřku-li 0,25mm jsme se ani nedíval.
Mate nějdo zkušensoti s vařeném nějakým takovy MicroTIG a je fakt rozdíl mezi 1mm a 0,5 nebo 0,5mm, i ta 1mm elektoroda je přece nakonci broušena do špičky a 0,5 o 0,25mm nemluve do výrazně větší špičky nezabrousím?
Poradíte dodvatele 0,5 a menších elektrod respektive i vhodného hořáku do kterého by šli takto malé ektrody uchyti a měl i příslušně maké hubice na Argon? idelní by byl prodejce na Ali nebo Ebay.
Mam laboratorní zdroj na kterém jde nastavovat produ 0-30A s krokem po 1mA lze u něj i pulsně ovládat vystup a tak by mělo stačit přidat na vystup civku pro HF + HFzapalovni , dodělat ovládání selenoidního ventilu na agon..... a mam MicorTIG .
Offline
Ten lab zdroj je prudovy zdroj?
Offline
no klasika regnem sa zalozim temu sak naco by som hladal tu ktoru google vyhodil
https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi … 57#p154057 alebo pripsevok nizsie je modul
1) Mozno divna otazka LORCH MicorTIG mas a zvaras nejakym zdrojom ?
a moja otazka cislo
2) nejake foto toho co zvaras aby bola predstava asi co potrebujes.... jednak to zlepsi predstavu
a po dalsie to pomoze inym co len pasivne citaju ... alebo sa objavia o polroka po tebe..
Editoval ihlan (14-06-2020 12:28:53)
Offline
jean napsal(a):
Ten lab zdroj je prudovy zdroj?
Je to velký profi labopratorní zdroj, který se dá provozovat ve všech myslitelných režimet čili i jako proudový zdroj 0-30A s krokem po 1mA , jde nastvit i rychlost přeběhu z hladiny do hladiny zapnout pulsni režřim až do 1kHz kdy to muze skákat z 0 nebo nastvené hladiny proudu 1 na druhou. Je to plně plně progrmovatelné jak samo tka to muže řídit PC.
Co potřebuji sváířet?
Uvedu pár příkladu.
1. Mám tu rentgenové vybojky u kterýchj uhořely přívody, čili nějaké skleněné čudo z kterého koukají tva 4mm dlouhé ocelové dráty průměru 1mm , potřebuji k tomu navařit 10mm stejného ocelového drátu tak aby mi neprosklo sklo.
2. Drát z platiny s trátem z Rhodia 0,3mm každy, pro neznalé vznikne termočlánek typu B
3. 0,7 mm plech u těch rentgneek občas praskají kryty, technicky to je vylisek z plechu .
4. Mam formy, je to cca 5kg blok v kterém jiskrovým obráběním byl vytvořen nějaky profil a časem v něm vznikla nějaká kavita, rozměrově jde o dirky od 1mm do 3mm, vozíme to opravovat do SRN tam k tomu sedne chlapek s mikroskopem a pravě takovmý pidi TIGEM a za 30 mitut to vyvari a preleští zubařskou frezkou a nás to stojíod 500 E.
5. Ted tu mam motorek vysoootáčkový motorek 90.000 otáček na rotoru prosknul drátek , 0,7mm měd, pokud bych ho svačil ušetřím za nový rotor (pájet to nejde) atd.
Offline