SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Ahoj,
da se nekde opravit/zrepasovat redukcni ventil s predehrevem na 42V k WLSP 315?
Spadl mi na zem a rozbil se prutokomer. Ma cenu ho nekde shanet, nebo nahradit necim?
Fotky zde: https://imgur.com/a/ZmZ73eL
Diky za odpovedi...
Offline
Rozbitý průtokoměr je problém, tento redukční ventil je starší, na ten se originál již nesežene a nový typ se tam dává pomocí mezikusu. Celkově vyjdou díly dost draho. Možná by se vyplatilo nechat celý redukčák opravit v Rami servisu Liberec. Jinak poptat v nejbližších svářečských potřebách opravu výměnným způsobem
Offline
Možno sa to dá objednať: https://obchod.agnaradie.sk/detail/1318 … 33-9406430
Offline
35€ za sklicko k 100-rocnemu reducaku? asi by som to hodil do kosa a kupil novy
alebo kup https://stroje.bazos.cz/inzerat/1154564 … hrevem.php
z dvoch hadam poskladas jeden funkcny........
Offline
Ten předehřev by měl jít normálně odšroubovat a našroubovat na jiný ventil pokud má dostatečně dlouhou vstupní trubku. Respektive tato z toho starého by měla jít přešroubovat na nový. Dávat za redučák s předehřevem kolem 4000,- je trochu ustřelená cena...
Offline
Moznost by byla to take zaslepit a pouzivat to bez prutokomeru? Slo by to, ne?
Offline
Libin napsal(a):
Moznost by byla to take zaslepit a pouzivat to bez prutokomeru? Slo by to, ne?
Určite by to šlo, len sa musí nechať pod tou zátkou priestor na prietok plynu. Iná možnosť je ten poškodený prietokomer opraviť. Záleží, čo je rozbité. Ak len obal a tá vnútorná ciachovaná trubica je OK, tak je to jednoduché. Pri výrobe však je potrebné rešpektovať pevnosť vzhľadom na maximálny tlak. Samozrejme že ten redukovaný. Keď je zničená aj kalibrovaná sklenená rúrka, tú tiež ide vyrobiť ale je to zložitejšie, nie však nemožné.
Offline
Vloni jsem řešil ten samý problém,celý ukazatel průtok včetně redukce jsem sehnal v Praze asi za500k firmu si uz bohužel nepamatuji,ale tel. mi zůstal uložen.Pan Jancik 723226771.
Offline
Sto let starý není, ale jen asi 30 - 40! Ovšem je daleko lepší, než provedení bez předehřevu a s manometrem místo průtokoměru. Když si koupíte nový a dokoupíte externí průtokoměr, tak za to budou tři opravy tohoto. A stále bude chybět předehřev.
Offline
Za desítky let mého angažmá kolem svařování jsem nikdy nepotřeboval, ani neřešil problém se zamrznutím redukčáku na CO2. Kdo to někdy skutečně zažil, nechť se pochlubí i s podmínkami, kdy se mu to stalo. Svařovali jsme dlouhé sváry a=8 na konstrukci, venku, při teplotách lehce pod nulou. Protože se i tenkrát tvrdilo, že plyn může zamrznout, tak jsem zkusil nechat asi 20 minut při těch venkovních podmínkách fučet 20 l/min. Sice se kolem vršku láhve objevila lehká námraza, ojínila se i trubka redukčáku, ale plyn ani na okamžik nepřestal proudit. Proto si dovolím tvrdit, že předehřev trubky redukčáku je zbytečný.
Možná, že při odběru z nějaké malé lahve by se mohl předehřev uplatnit, ale moc tomu nevěřím.
Offline
jirkati: Já viděl omrzlý i redučák na směsném plynu 18/82 (C18). Takže ty předehřevy si myslím, že byla spíš taková prevence proti (ne)svářečům, kteří neřešili kolik jim to fouká...
Offline
jirkati napsal(a):
... Kdo to někdy skutečně zažil, nechť se pochlubí i s podmínkami, kdy se mu to stalo...
Sice nezamrznul úplně, ale stalo se mi v létě při sváření v řádu desítek minut, že téměř celý namrznul a po přerušení odběru CO2 stále přepouštěl z nízkotlaku do hadičky takovým způsobem, že jsem musel zavírat láhev a upouštět pomocí EMV svářečky.
Láhev CO2 5kg originál, RV GCE Dincontrol CO2 200/30l, průtok dle průtokoměru na hubici 10l/min, okolní teplota v garáži cca 22st.C
Offline
Davor - to je přesně to, ce jsem napsal. Maličké lahve nemají dostatečně velkou plochu hladiny tekutého CO2, takže pak dochází při odběru nad cca 6 l/min. ke strhávání kapalné složky plynu a může na některé vnitřní struktuře redukčáku, kde dochází ke změně průřezu v průchodu plynu, dojít i ke vzniku krystalků CO2.
Úplně stejný jev znají autogenáři, kterým při překročení povoleného odběru kyslíku z lahve dokáže zamrznout redukčák i při teplotě +30 stupňů.
Offline
to je pravda, redukčák o2 zamrzne, nelze otáčet hadicovým kohoutkem, nelze seřizovat membránu ale kyslík proudí furt.
Hadice jsou tvrdé a nesmí se s nimi hýbat dokud nerozmrznou. Jsou křehké a snadno rupnou.
K omrzání redukčáku co2 mám poznatek - řezal jsem (na přání zákazníka) švajcem velké hasičáky, láhve 50l. Takové na vozíku, vypadá to jak autogen.
Byly plné a vypustit je byl opruz, otevření ventilu bez hadice s hasičskou proudnicí znamenalo že ventil zamrznul a plyn neproudil.
Tak jsem je pořezal plné, při propalu došlo k odfouknutí a celý tekutý obsah se změnil na pevné skupenství - suchý led.
Měl tvar polovičního válce - jak lahve ležely na zemi a byly do poloviny plné. Plamen autogenu tomuto tvaru nijak zvlášť neublížil, přesto že jsem láhve říznul vejpůl.
Suchý led se tam válel ještě asi hodinu než vysublimoval.
Takže je to jak píše moderátor, velkým uvolněním tlaku se kapalina změní v pevnou hmotu a může trvat velmi dlouho než se vypaří.
Offline
Stránky: 1