SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Když jsem měl froniuse v opravě, tak jsem pájel na starém esabu lkb320 bez synergie a pulzu a šlo to taky dobře jen je to náročnější.
Offline
Nejlip drzi trochu povyschla barva od site zinkoven wiegel. Pokud to zakaznik chce takhle nediskutoval bych jen predem secetl vydaje 3 drat+ 2 plyn + 5 celkem odborna prace. Pokud da 10 ma smysl to resit jinak pouze v pripade ze to chces zkusit. Nejhorsi je kdyz si pak kazdej mysli neco jineho a po takhle komplikovany praci prijde diskuze o par drobnych.
Jinak spravkova barva do plochy 2cm2 je dle csn brana jako zarovy zinek. Takto mi to pred lety bylo v zinkovne predneseno i s prislusnou normou.
Offline
varok- chci vyzkoušet, co to bude dělat. Program CuSi měly snad všechny synergie, když jsme stroj vybírali, nakonec se vybral Picomig. Transsteel tehdy ještě nebyl.
Znovu nazinkovat to nejde a než bych někde sháněl a platil odstranění starého zinku, můžu rovnou svařit nové křídlo (jde jen o jedno), není to zas tolik práce. Co mě u brány nebaví, je vyměřování a dobrušování otvorů pro zámek a kliky a tohle je naštěstí to druhé křídlo
Offline
Adamw- jde jen o cenu drátu, ale pokud to k něčemu bude, využije se časem celý. Plyn mám a práci beru jako zábavný pokus
Offline
Jestli to máte spíše na vyzkoušení něčeho nového, tak potom ano. Asi máte pravdu, původní zinek by asi musel dolů, třeba tryskáním nebo pískováním. To taky něco stojí, záleží co by vyšlo levněji. No drát jestli se osvědčí můžete použít i jinde, na tu branku použijete snad jen pár metrů. Neprodávají se i ty malinké cívky 1kg?
Editoval varok (29-12-2019 17:36:24)
Offline
Já vím jenom o 5 a 15kg, cenově (na 1kg) to vyjde podobně
Editoval jees (29-12-2019 12:42:53)
Offline
http://askozvar.sk/eshop/sk/home/199-ma … m-5kg.html
ale pokial sa toho chystas zvarat viac, tak pri 5kg cievke vychadza ovela lepsia cena/kg
Offline
Jde s tím i litina používam to při různých opravách rozvrtaný svěrák atd.. Pokud někdo by chtěl malé množství, tak tady mám cívky kde je třeba 2 kg atd...
Offline
rcp - v CZ jsem 1kg nenašel, tohle by s poštou vyšlo celkem draho, téměř jako 2kg tady, ale dík za dokaz
jaryn - kdybys měl nějaký ten zbytek na malé 5kg cívce, tak bych to vzal, ale ty asi budeš mít jen velké?
Offline
Odzink provadi primo zinkovna - dela se to chemicky a sice kyselinou. Problem je v tom ze se jim ta kyselina hrozne zajebe tim zinkem tak to neradi delaji. Treba roudnice se na to moc netvarila a trvalo to dlouho ale jednou jsem vezl na reklamaci asi 8m branu do mezirici a tam to udelali na pockani. Pokud jde ale o maly dil nebal bych se to vytelefonovat a zavest tam. Minimalni zakazku mivaji zinkovny do 100kg x cca 20 + 100% odzink.
Ovsem uvedene pletivo se po navareni v zinkovne casto krouti takze bych tvuj zamer pajeni videl jako dobry napad. Draty na male civce 0,8kg a podobne maji hodne maly stredovy prumer a ostry radius na kterem je to namotane. Podavac ho sice dokaze odvijet ale neni to tak pravidelny jako u 5kg civek. Doporucuju tedy vetsi.
Posledni zajimavost je co psal bourac o elektrode (mma moc neznam) jestli existuje neco na pajeni mma...?
Offline
5 kg vůbec neberu mám jen velké 15kg.
Offline
Jaryn - to jsem si říkal, když jsi psal kolik toho vyvaříš, ale dík za nabídku
Offline
Adamw140 napsal(a):
existuje neco na pajeni mma...?
o ničem nevím ale dobře suchá (nebo mokrá) MMA elektroda + přesný proud ve vztahu k tl. matroše + kvalitní invertor + ruce s praxí
= velmi dokonalý oblouk který neprská jen ukapává přídavný matroš do housenky. Skoro něco jako Tig. Tím že to jen šumí a oblouk je přesný, neprzní to okolí sváru.
Přilehlý zinek se jen roztaví a přeleje housenku. Asi záleží na vrstvě toho zinku. (a jeho složení?)
Už jsem dlouho nic podobného nedělal, možná nade mnou stál svářečský bůh a podruhé už by se to nepodařilo
Ta podlaha na káře už je dávno ošoupaná včetně svárů až na čisté železo ale sváry drží.
Offline
zajímavé informace. K tomu pájení a svařování žárového pozinku.
Offline
Hlavně doporučuji při pájení zinku používat filtraci s příslušným filtrem bez toho bych se vůbec do toho nepouštěl.
Offline
Tak smrdi to jak hovado to jo. U bran je nejhorsi ze vetsinou se vari nekolik poloh (ovarit jekl dokola) nekde obcas kout a on ten zinek pak steka jinak. Nicmene souhlasim ze elektrodou jde zinek lip, nic se nezanasi ale nejvic je to o tech rukach. Ja to svarim a drzi to ale na vystavu to neni. Co se voziku tyka tak jde jen o to komu to pujcis protoze znicit jde i neznicitelne.
K pajeni bych ovsem jeste jednou zdiraznil pak vyslednou barvu ktera bude do zluta tak aby si to nekdo nepletl s korozi... to by nastvalo ovzlast.
Mel bych dotaz: jde metoda pajeni pouzit i u meho stareho gamastaru 175D?
Ja to vlastne ani k nicemu nepotrebuju ale chci to vyzkouset.
Offline
Napadl me jeste jeden zpusob zakraceni brany: svarit to nerezem - elektroda a asi zrovna neporadim presne typ jen vim ze mi to kdosi doporucoval a ja jsem varil pozink nerezovou elektrodou a material elektrody tedy nerezne jen misto kde je odpalen zinek. Barva svaru nebo spoje je ale mnohem bliz zinku.
Offline
To pájení je dražší (drát), ale svár i okolí by měly zůstat korozivzdorné, u té obyč. elektrody tomu nevěřím. Ten nerez nevím, ale zinek se okolo sváru opálí, takže by to minimálně kolem sváru reznout mělo
Offline
To je ciste teoreticky pravda a protoze pri pajeni se netavi spojovany material ale pajka jenze zinek se tavi uz pri 800 stupnich a uvedena pajka asi nebude pod touto teplotou takze tam jisty pruh opaleneho zinku vznikne a je jen otazkou o kolik bude mensi nez pri svarovani. Pokud to nekdo dela na tenky plech vzduchotechniky nebude kousek neochraneneho mista vadit neb je to stejne vetsinou v interieru nebo polohou na miste nekoukatelnem ale na branu leje a videt je hodne.
Offline
Při dodržení všech parametrů se zinenek nataví, ale neodpaří a zůstane okolo svaru. Samozřejmě barva bude jiná na zinkové bráně bude znát.
Offline
Myslím, že možnost pájení CuSi3 je omezena tloušťkou zinkové vrstvy. U žárově zinkovaných dílů není vhodné.
Offline
Cusi3 je vyloženě vhodné na žárově zinkované díly.
Offline
Někde jsem četl, že pájení CuSi3 je vhodné do tloušťky vrstvy Zn 20mí. Máš pravdu, protože i Pz plech je žárově zinkován a běžně se pájí. Pak by se jednalo o extrémě tlusté vrstvy Zn.
Offline
Doporučuji si to vyzkoušet co lze a co ne. :-)
Offline
Jaryn napsal(a):
Doporučuji si to vyzkoušet co lze a co ne. :-)
Ještě bych se zeptal jak je to opravdu s pevností spoje, když s tím máš zkušenosti? Kdybych chtěl vařit třeba držák 5mm plech k 5mm jeklu, bylo by to k něčemu? Nebo je to spíš jen na spojování bez nějaké nosné funkce, např. blatník auta? Nebo je to jedno?
Offline