SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Nojo a zase mel ty rolovaci vrata soused? Ono je v nich trochu rozdil....... 😀
Kridlova vrata jsou nejhorsi pocin co lze v dnesni dobe vymyslet. Lze na ne dat i stropni pohon a delat zazraky ale nikdy to nebude dobry.
A nakonec ja vam to platit nebudu takze si tam dejte kdo chce co chce treba mastnej papir. Jen jsem se podelil o fakta ktere jsem za roky v oboru nasbiral a pokud me chcete prebijet nejakymi plky o tom co kde komu zrezivelo nebo slezlo nebudu se obtezovat
Offline
Možná to bude lepší ,každý má na to svůj názor. Jinak machrovat můžeš jak chceš proto že se neznáme.Neznám Tvoji práci. Já jsem dělal vrata Kružík měl jsem zastoupení. Bavím se tady o stovce vrat. Rolovaček jsem dělal také nějaké desítky. Jak se pořádně nedostaneš k těm trubkovým motorum. Když ty vrata hodíš ven je to jako roletka. Tvrdím že je překonám do pěti minut. Rolovačky a boční posuvné sekce do byly vždy špeky.Kde jsi tady četl ,že to chce s pohonem? Asi jsem to přehlédl. A jestli chceš opravdu tvrdit že je prášek dobrý na brány . Tak je to opravdu bezpředmětné a nemá smysl pokračovat v tématu.
Offline
Nepokracuj vsichni kdo chce vysledek dela prasek. Ostatni patlaj vodu.
Kruzik jsem montoval prave naposledy a vzdy to byli mrchy nekvalitni. Bohuzel tady v cechach je to s kvalitou obecne zly.
Rolovaci se delaji treba i bezpecnostni rolety tridy 4 tak bych chtel videt jak to bude kdo prekonavat....
Offline
V souvislosti se žárovým zinkem - musím zkrátit starší křídlo brány a chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s použitím drátu Fontargen, plyn Argon https://www.svarecky-elektrody.cz/fonta … 185#tb1=3. Jde mi o to, jak svár potom vypadá, jestli je to hodně vidět a jakou by měl asi barvu. Nemělo by se to potom moc upravovat a měl by zůstat vzhled vyzrálého žárového zinku pokud možno bez nějakých extra viditelných stop po úpravě.
Další možnost je udělat křídlo znovu, pokud by mělo to původní po úpravě vypadat jako paskvil.
Offline
Tak tohle jsem resil mnohokrat. Vzdy to bude videt. Konkretni drat jsem nezkousel ale to je fuk musi se ocel riznout a svarenim se porusi zinkova vrstva. Doporucuji bazickou elektrodu invertor a pak vybrousit zinkova barva pripadne sprej. Ja to rezu ve svaru kterej je pod zinkem vzdy videt. Pokud je zakaznik blbec vyrabim novou branu odzinkovani a pozink je casove a financne narocne tak ze se to skoro nevyplati. Vzdyt ty profily stoji par grosu a hotovy je to za hodinu zinek do tydne nektere pripady do druheho dne.
Offline
Tímto drátem je to pájení, je to šetrnější, ale nevím jak moc. Řezat jekly můžu kotoučem od Revolution, takže v řezu by to ani nemělo být vyhřáté od kotouče
Offline
Je to kravina pokud zakaznik to bude resit z hlediska povrchove upravy bude mu fuk jestli se resi plocha mensi nebo vetsi - nebude chtit nic. Bez osetreni to nepujde bude to reznout vzdy. Tuhle vec ted planuju resit u dlouhe brany kterou vyrobit, prevazet a montovat v kuse moc nejde. Takze me napadlo svarit, vybrousit, poradne nabarvit a nalepit prez spoj nerezovy tenky plech. Spoj tim sice priznan ale na krase mu to neubere.
Mimochodem ted tak koukam ze drat stoji cca 3000,- a material na branu kdyz jsem delal nedavno nejakou tak jsem platil 2500,- ekonomicky to teda moc smysl nedava. Nicmene technicky to dost chapu zajimalo by me jak to paji. At je to jakkoli med ve spoji bude vzdy videt.
Editoval Adamw140 (27-12-2019 22:08:16)
Offline
Já jsem vařil dvakrát bránu na místě ze dvou kusu.
Offline
Adamw140 napsal(a):
.........Nicmene technicky to dost chapu zajimalo by me jak to paji............
napr. takto https://youtu.be/mfC1AfAIhQQ?t=733
https://www.youtube.com/watch?v=wPI_XNCrES8
a kedze su tie vianoce, a mame byt vsetci dobri, tak nieco aj s picomigom https://youtu.be/2t_LxM7EQOM?t=310
a nieco aj s kramerom https://www.youtube.com/watch?v=UTqYuxbn1OA
videl som tym "zvarat" vzduchotechniku (kanaly z pozinkovaneho plechu) v lakovni pre automotive
zvarac, co to vedel, ani neopalil pozink z toho plechu (hrubka plechu bola max. 1mm, skor menej...) nijak to potom ani povrchovo neupravovali
vedla sa pokusal zvarat druhy "zvarac", ten prepaloval aj plech
masiny mali froniusky - trans puls synergic 2700 bez vodneho chladenia
Editoval rcp (27-12-2019 22:30:31)
Offline
V automotive se díly se žárovým zinkem pájí dohromady měděnou pájkou. Jenomže tam to dělá robot s přesností střelím desetina, dvě desetiny mm. Rozhodně s takovou přesností, že místo svaru ještě dokáže před korozí ochránit neodpařený žárový zinek v okolí. Ručně taková přesnost, aby to nerezlo, nebude dosažitelná.
Offline
Cusi3 použivam a ročně spotřebuji cca250kg. I ručně se dá dosáhnou při dodržení všech parametrů toho aby se zinek neopálil a okolí nekorodovalo. Svár je do žluta a bude vždy poznat místo svarů na zinkované konstrukcí.
Offline
Jaryn napsal(a):
Cusi3 použivam a ročně spotřebuji cca250kg. I ručně se dá dosáhnou při dodržení všech parametrů toho aby se zinek neopálil a okolí nekorodovalo. Svár je do žluta a bude vždy poznat místo svarů na zinkované konstrukcí.
Tak to by snad šlo, jen bych to lehce obrousil a stříknul zinkovým sprejem s vyšším obsahem zinku, mám tu Perfect od Würthu.
Na co by měl dát člověk pozor při tom pájení? Dát víc A a dělat jen krátké svary nebo bodovat, aby se drát rozlil, ale materiál to moc neprohřálo? Na videích od rcp mi přišly housenky vyšší a málo rozlité, na videu s Picomigem nebyl maník ze synergie 2x unešen a nastavil si své parametry, ten řešil následnou korozivzdornost sváru
Offline
kedze je cielom co najmenej zatazit teplom ten pozinkovany plech, myslim, ze puls je ta spravna cesta - neviem, co sa chlapikovi na picomigu nepacilo, ved to je pulsovy a 4-kladkovy etalon
mne osobne sa najviac pozdavalo toto
https://youtu.be/wPI_XNCrES8?t=11
ale je otazkou, cim to zvaral, ked ma za chrbtom asi 10 roznych masin
osobne si ale myslim, ze 9 z 10 domacich majstrov to zoberie pri cene toho CuSi3 dratu basickou elektrodou, obrusi a striekne zinkovym sprejom
ale je dobre vediet, ze je aj ina cesta......
Editoval rcp (28-12-2019 15:20:26)
Offline
Jaryn napsal(a):
I ručně se dá dosáhnou při dodržení všech parametrů toho aby se zinek neopálil a okolí nekorodovalo.
je to tak, vařil sem novou podlahu na vozejk - pozink 2mm, vyvrtal díry 8mm a skrz ně vařil podlahu k rámu.
Neměl jsem to v plánu ale zinek z plechu ty bodový sváry krásně přelil. Obalená elektroda 2mm.
Offline
rcp- nevadil mu asi puls, ale parametry. Já bych řekl, že puls zde bude výhodou. Mám tu potom ještě požadavek dovařit do nazinkovaného rámu svařovanou síť ze 4mm drátu, tam bych s elektrodou už asi umřel stářím, než bych někam pokročil, tak bych rád vyzkoušel ten Fontargen - takže budu holt tím 10. domácím mistrem a uvidíme, jak to dopadne
Offline
Mám několik druhů zinkovejch sprejů, ale stojej za h.... všechny, sundá to první kapka vody.
Puls je tady velká výhoda vždy pájím v pulsu.
Chce si to nejdřív někde zkusit, protože to chce trošku dostat do ruky je to jiné než klasické svařování. Při špatném nastavení a pájení to může dopadnout špatně kdy to bude oprskané nebo velké množství kuliček a ty nejdou dolů ani sekáčem.
Editoval Jaryn (28-12-2019 19:28:10)
Offline
Kdysy jsme používali nějakou s...u od Wurthu. Né že bych této né zrovna levné firmě chtěl dělat reklamu, ale fakt to drželo. Sice to není sprej, ale taková malinká plechovka(odhadem 200ml?) a ve víčku menší štěteček. Není to na velké věci, ale opravovali jsme tím taky drobné opravy po nazinkování. Třeba přišlo něco ze zinku a zjistilo se, že něco nesedí, třeba díry apod. tak se vyvrtaly jinde a namazalo se to tou barvou a bylo. Jak přesně se to jmenuje bohužel nevím.
Offline
Všimněte si naprosto jiného nastavení svářečky při migovém pájení. Napětí se pohybuje mezi 14ti až 15ti volty a posuv drátu je několikrát vyšší než u běžného svařování. Ne každý migový stroj je schopen tyto parametr nastavit. Starší odbočkové mašinky začínají obvykle na 18ti voltech a to je mimo parametry mig. pájení.
Offline
Jaryn napsal(a):
Mám několik druhů zinkovejch sprejů, ale stojej za h.... všechny, sundá to první kapka vody.
Puls je tady velká výhoda vždy pájím v pulsu.
Chce si to nejdřív někde zkusit, protože to chce trošku dostat do ruky je to jiné než klasické svařování. Při špatném nastavení a pájení to může dopadnout špatně kdy to bude oprskané nebo velké množství kuliček a ty nejdou dolů ani sekáčem.
Díky za info, zkusím a uvidím. Ten Perfect sprej jsem použil na nějaké opravy zinku, také brána, zatím to asi 2,5 roku drží. Oni mají (Würth) několik sprejů, liší se obsahem zinku, ale to určitě víš
Offline
varok - já používám zinkovou barvu přímo ze zinkovny, je to tedy spíš zinková kaše
zdenál - v těch videích to někde bylo vidět. Zkusím nejdřív synergii a když nic, tak budu ladit
Offline
jess: Byla to taková hustší barva, smrdělo to tedy pořádně. Nevím jakou máte mašinu, ale synergie jestli je plnohodnotná, tak vás asi tolik nepustí.
ZDENÁL: Svařovat už od 14V asi nejde při běžném provozu MIG/MAG ne? Co jsme zkoušeli v práci, tak mačina dá minimum asi 15V, ale to je nepoužitelné. Možná u 0,6mm drátu, ten v práci nemáme.
Offline
varok> prave naopak, pokial ta synergia za nieco stoji, nastavis CuSi drat, cisty argon, a ides.....
napr. https://youtu.be/wPI_XNCrES8?t=501
keby si si pozrel tie videa vyssie, vsimol by si si, ze "program" pre CuSi drat maju vsetky 4 zvaracky (transsteel, picomig, wf synergia aj kramer)
ci treba robit nejake korekcie neviem (nikdy som tym CuSi drotom nezvaral), ale ked si vsimnes hodnoty na displejoch, tak to defacto zodpoveda tomu, co pisal zdenal > 14-15V
to ze ste skusali nejaku masinu "znasilnit" ocelovou 0,6-tkou a nejakym corgonom? co k tomu dodat......... myslim, ze procesor v masine dodnes rozmysla, co ste to vlastne od neho chceli
Editoval rcp (28-12-2019 22:18:34)
Offline
Aha, tak to je potom jiná. Jestli má mašina program na ten drát CuSi3, tak to tam už je nastavené přímo. Já to myslel při tom speciálním drátu, ale na klasický program pro drát G3Si. Čistý argon není problém, ten v práci máme taky.
Offline
transsteel dokaze aj v manualnom rezime nastavit napatie uz od 14,5V; picomig dokonca od 14,3V
synergia tusim do manualu nesla nastavit, dokazala len jemne korigovat program; kramer nepoznam
myslim, ze aj dalsie bezne dostupne strojceky uz ten CuSi drat daju
Editoval rcp (28-12-2019 22:32:12)
Offline
No tak pokud to mašina umí, tak proč ne. Ale jak jsem psal, je to asi fakt jen na to pájení, pro běžné svařování nee. Jestli chce jees zkracovat křídlo brány a uvažuje při nezdaru o výrobě nové brány, tak bych to raději zavařil klasickým drátem a nechal znova celou bránu přezinkovat.
Offline