SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-04-2019 18:14:38

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Vyber TIGa

Dobry den, rad bych se Vas zeptal na Vase nazory ohledne vyberu TIG svarecky. Jsem pouze kutil, zkusenosti mam s CO2 a elektrodou. V blizke budoucnosti bych do sve "dilny" rad zahrnul i TIG svarecku (metoda TIG me zacina oslovovat, avsak zadne zkusenosti s ni jeste nemam) a mam dilema, jakou masinu vybrat. Z pocatku jsem koukal na DC tiga s HF zapalovanim, ale potom jsem nasel nasledujici 2 nize uvedene masiny, ktere umeje i hlinik, tedy AC a nejsou za silene castky. Pochopitelne chapu, ze se nejedna o nejakou valnou znacku.

1) welbach entrix 200, cena cca 15 500kc za digitalni verzi.
https://www.expondo.cz/welbach-svarecka … 7QQAvD_BwE

(pripadne nedigitalni verze, o 2000kc levnejsi, jen rozlisna znacka, Stamos, ale to je zepry to same jako ta vyse uvedena https://www.expondo.cz/stamos-power-2-a … eAQAvD_BwE )

2) MAGNUM, cena 12000kc
https://www.svarecky-velkoobchod.cz/Sva … -d8249.htm

Predem pripominam, ma se jednat o masinu do dilny, takze pokukuji fakt po necem levnejsim. Zaroven vsak chci, aby to byl nejakym zpusobem overeny vyrobek, ktery funguje, ne vyrobek, ktery ma pouze napis, ze by mel fungovat. To cenove rozpeti 12-16000kc za svarecku, ktera umi i hlinik se mi libi. Dlouho jsem zil v domneni, ze ceny techto masin na hlinik, polskych, zacinaji minimalne na 20000kc. Z tohotot duvodu bych radeji vzal nejakou mene znamou masinu, ktera mi umozni svaret "vsechno", nez znackovou pouze DC. Hlinik zni totiz velmi lakave (alespon na zkousku).
K te prvni svarecce, Welbach...na FB byla diskuse, kde si ji lidi velmi chvalili, a to i na svarovani hliniku. Bylo receno, ze pomerem cena/vykon je to super a mela velkou chvalu. Neduhy take samozrejme byly-mene kvalitni horak a hlucny ventilator. Takze co se tyce teto masiny, tak se mi opravdu libi. Ta z druheho odkazu, zrejme stejna svarecka, jen v analogu-pcoitam, ze bude uplne to samy, jen osizena o digital, nebo ne?
Ale pri pozdejsim patrani a prochazeni for a obchodu jsem narazil na na toho tiga od Magnumu, tam byla cena az moc lakava (12000kc), ale jak je to s kvalitou? Sice uz je to rozebiranejsi znacka, na kterou jsem dohledal nejake diskuse, ale nebyly pro me moc prinosne-spise hadky lidi, popr. diskuse o komunikaci prodejcu/eshopu nebo se jednalo o COcka. Co myslite na tuhle masinu od magnumu za 12000kc, bude to k necemu? Jak by na tom mohla byt v porovnani s tou prvni uvedenou od Welbachu.
Osobne bych vzal tu prvni za 15500kc od Welbachu, ta se mi libi, ale jelikoz to neni stroj, ktery by mi vydelaval, tak kdybych mohl, rad bych cenu osidil jak jen to pujde-z tohoto duvodu pokukuji po tom Magnumovi.

Budu rad za jakekoliv prispevky k podnetu, ne hadky a slovickareni o vsem jinem. Zajimaji me nazory (relevantni) k temto masinam, popr. jinym masinam v podobne cenove relaci. Rad se necham poucit. Dekuji mnohokrat za Vas cas.

Offline

 

#2 30-04-2019 18:43:09

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: Vyber TIGa

Ty máš v dílně jištění 25A? K tomu magnumu.


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#3 30-04-2019 18:44:42

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Vyber TIGa

Ty máš nějaké zkušenosti s tím Expondem? Tam pošleš prachy a pak čekáš ,jestli Ti něco dojde? Já jsem tam nenašel žádný kontakt odkud jsou a podobně.

Offline

 

#4 30-04-2019 18:46:16

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Vyber TIGa

Mají tam  pásovou brusku Tak se ptám. Mám trochu obavu si něco objednat.

Offline

 

#5 30-04-2019 18:48:13

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Re: Vyber TIGa

davor napsal(a):

Ty máš v dílně jištění 25A? K tomu magnumu.

Jde to do dilny, pres trifazove napeti jisteny 20A jsiticem char D (doma), na konci rozvadec o libovolnem osazeni.
Navic, co jsem se docetl, tak s jistenim tech svarecek to neni tak horky, vetsinou jsou psane o rad vetsi pozadavky nez jsou realne potreba. teda pokud se bavime o napeti 230V. Ale je pravda, ze okolni masiny maji psane pozadavky na 20A jistic (realne to pak 16A udrzi).

Offline

 

#6 30-04-2019 18:52:12

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Re: Vyber TIGa

pat napsal(a):

Ty máš nějaké zkušenosti s tím Expondem? Tam pošleš prachy a pak čekáš ,jestli Ti něco dojde? Já jsem tam nenašel žádný kontakt odkud jsou a podobně.

Nemam s nimi zatim zadne zkusenosti, ale kdyz jsem prochazel nejake diskuse, tak se to myslim i na zdejsim webu nejednou probiralo. Uz si to moc nevybavuju, ale spatneho jsem se nedocetl nic.

Offline

 

#7 30-04-2019 19:03:21

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Re: Vyber TIGa

styles napsal(a):

Když před léty vypukl bum s požadavky drobných řemeslníků a kutilů začít dělat hliník a tudíž stroje AC/CD jsem byl často oslovován-co pořídit do začátku-což znamená něco levného. Nestydím se za své tehdejší rady, ukázaly se jako dobré a dodnes na nich trvám. Značkové stroje jsou pro začátek velmi drahé a velmi často pak s nimi bývají problémy když se pokazí. Tehdy se začaly objevovat čínské tzv. barevné krabice. Z počátku byla kvalita a malá poruchovost jen snem majitelů. ale brzy se výrazně zlepšili a právě po mých zkušenostech s jejich opravami jsem uznal, že tyto stroje jsou velmi přehledně konstruované a mimo jiné i proto jsou velmi dobře a vlastně vždy opravitelné(což se o procesorových strojích vůbec nedá říci) a tehdy jsem je i začal známým doporučovat a s tím, že pořizovací cena je přijatelná, sice žádný zázrak, ale i užitná hodnota(poměr cena/výkon) je hodně dobrá a tudíž že vlastně na zaučení je to dle mě nejlepší co se dalo tehdy sehnat. Pokud se dotyčný opravdu naučil, tak i s takovým strojem jde uspokojivě dělat a mnozí si s nimi poté co se naučili vydělali celkem pěkné peníze, takže si pak už mohli koupit i značkový stroj. Ti co zůstali u malých prací a kutilové u těchto strojů dokonce dodnes často i zůstali. A ty které to dále přestalo bavit, či jinak opustili svůj záměr ta zkušenost zas až tak moc nestála a navíc stroj se dal dobře prodat. A vlastně stejné stroje se ještě dodnes prodávají i jako nové. Teď mluvím o stroji TIG 200PAC/DC. Dnes se často prodávají už i používané a už se na nich učí i další generace. Jsou jednofázové a umí jak pulz, tak AC/DC. Jsou to ty krabice s devíti potenciometry na čelním panelu.

Ja jsem prave koukal, ze mnoho tech masin je vzhledove stejnych, jen se lisi barvou a cenou tak nejak. Ale prave jsem se obaval, jestli v nich neni rozdilena elektronika, resp. rozdilna kvalita soucastek, jestli to pak funguje. Co se takoveto 200A masiny klasicke tyce, tak vim napriklad, ze funguje ta od Jasicu za 20000kc, kuhtreiber 200a, ten je taky myslim za 20 000kc. Magnum vypada stejne, ale nebyl/njsem si jist tou kvalitou, preci jen-i ty ostatni nic moc znacky za to chteji vice a tohle uz se mi zdalo trochu jako podezrela cena.
Ale moc dekuji za prinosny komentar, rad ctu, ze i tyto levnejsi orezane masiny neco zvladaji a byli prvotni obetavci, kteri si je zakoupili a odzkouseli. Tudiz nemusime u vseho jen hypoteticky hadat.

Offline

 

#8 30-04-2019 19:16:58

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Vyber TIGa

Baspartur  Jo už se to probíralo a vlastně jen nikdo neopověděl, jen o nějaké alternativě z Německa. Tak jsem to zase prubnul.

Offline

 

#9 30-04-2019 19:19:46

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Re: Vyber TIGa

pat napsal(a):

Baspartur  Jo už se to probíralo a vlastně jen nikdo neopověděl, jen o nějaké alternativě z Německa. Tak jsem to zase prubnul.

To je právě ono. Když už je nějaká diskuse o zajímavé mašině, tak se to pak nějak utne a člověk se stejně nic nedozví. Vznešených dotazu je mnoho, odpovědi málo.

Offline

 

#10 30-04-2019 20:08:06

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Vyber TIGa

No jo ale tady dáváte odkaz na stránky se svářečkou o kterých nikdo nic neví

Offline

 

#11 30-04-2019 21:10:42

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Vyber TIGa

Držitel registrace domény expondo.cz:
https://www.nic.cz/whois/contact/OVH55505714H0JS/
Jméno polské, adresa v Německu.

Offline

 

#12 30-04-2019 21:39:25

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Vyber TIGa

No jak jsem zadal adresu tak je to normální dům v Berlíně  na Facebooku jsem nic nenašel.  Je také zajímavé koho se optám nic nikdo neví a přitom ceny jsou super a ohání se tříletou zárukou. Buď to je to génius a nebo podvodník. Právě proto  jsem to tady dal nikdo nikdy nic neobjednal a kamarád co dělá do obchodu říkal ,že je to zvláštní . Udělat si stránky a kasírovat prachy. Je hodně podvodníku ale provalí se to .Tady  nikdo nic neví.

Offline

 

#13 30-04-2019 21:56:08

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: Vyber TIGa

baspartur napsal(a):

davor napsal(a):

Ty máš v dílně jištění 25A? K tomu magnumu.

Jde to do dilny, pres trifazove napeti jisteny 20A jsiticem char D (doma), na konci rozvadec o libovolnem osazeni.
Navic, co jsem se docetl, tak s jistenim tech svarecek to neni tak horky, vetsinou jsou psane o rad vetsi pozadavky nez jsou realne potreba. teda pokud se bavime o napeti 230V. Ale je pravda, ze okolni masiny maji psane pozadavky na 20A jistic (realne to pak 16A udrzi).

Tak jo, jestli máš 20A v D (pomalá vypínací charakteristika, rozběh 3f motorů?), asi by jsi využil plnou zátěž toho tigu i na těch 200 a víc udávaných A.


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#14 01-05-2019 19:53:43

baspartur
Člen
Registrovaný: 30-04-2019
Příspěvky: 6

Re: Vyber TIGa

To David: ano, přesně tak to mám.

Celkově: název firmy/eshopu stačí zadat do googlu, hnedka mi to našlo nějaké relevantní odkazy, případně hodnocení.
Že by šlo o podvodníky se nezdá, zazněla tam spousta chválí, co se výrobků týče. Co bylo už tak nějak 50/50 tak byla komunikace, mnohdy zdlouhavá a pro někoho nevyhovující daňové doklady (díky tomu, že je to Německa firma, která prodává v cesku-v tom se moc nevyznám, to neřeším)
Navíc jak jsem se zmiňoval o té diskusi na fb, kde si člověk mašinu chválil, tak ji objednával právě z tohoto e-shopu a zjevně žádný problém.

Offline

 

#15 02-05-2019 18:24:44

Korzar
Člen
Místo: Březnice (PB)
Registrovaný: 15-11-2018
Příspěvky: 17

Re: Vyber TIGa

Nedávno sem dával někdo odkaz na značku VECTOR, má s ní někdo zkušenost?
Odkaz na e-shop AC/DC TIG je to Německo.. https://www.vector-welding.com/AC/DC-TIG

Editoval Korzar (02-05-2019 19:58:43)


GORILLA POCKETMIG 195 ALUflux

Offline

 

#16 15-05-2019 00:18:18

Sroubek
Člen
Registrovaný: 03-05-2012
Příspěvky: 2

Re: Vyber TIGa

Ahoj,

tady snad muzu byt trochu napomocen, co se tyka zkusenosti s expondo.cz.
Kupoval jsem od nich pred par mesici vakuovacku. Informacni maily a faktura prisly z Nemecka, zbozi z Polska.
Dodani naprosto bez problemu do dvou, mozna tri dnu, zbozi jak slibeno na webu a objednano.
Obchodni podminky a pouceni o odstoupeni od smlouvy jsou cesky, s tim ze rozhodne pravo je danske pro soukrome osoby a nemecke pro podnikatele.
Pri odstoupeni od smlouvy bych musel zbozi zaslat do Nemecka, ale pry "My (tj .Expondo - moje pozn.) neseme náklady spojené s navrácením."

Predpokladam, ze pripadna reklamace by se musela taky resit aslanim do Nemecka, jinak ale vsechno naprosto bez problemu.

Offline

 

#17 20-05-2019 08:57:47

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vyber TIGa

Doporucuju ti ten Welbach. Ale pokud muzes tak priplat za 225A model Alpha (nedavno ho prejmenovali na Ampero). Mam ji dlouho a je bezvadna. Ten Entrix mi pripada oproti ni celkem osizeny, coz se da u entry modelu ale cekat. Presto i tomu Entrixu bych dal prednost pred konkurenci ve stejne cenove.


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#18 20-05-2019 09:07:34

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vyber TIGa

pat napsal(a):

No jak jsem zadal adresu tak je to normální dům v Berlíně  na Facebooku jsem nic nenašel.  Je také zajímavé koho se optám nic nikdo neví a přitom ceny jsou super a ohání se tříletou zárukou. Buď to je to génius a nebo podvodník. Právě proto  jsem to tady dal nikdo nikdy nic neobjednal a kamarád co dělá do obchodu říkal ,že je to zvláštní . Udělat si stránky a kasírovat prachy. Je hodně podvodníku ale provalí se to .Tady  nikdo nic neví.

Expondo je normalni obchodnik. Kupuju tam pres 5 let a vse OK. Komunikace prikladna, dodani rychle.


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#19 14-09-2021 09:02:10

performancebikes
Člen
Registrovaný: 24-04-2016
Příspěvky: 42

Re: Vyber TIGa

Zdravím, nemá někdo nějaký manual na Entrix 200, potřeboval bych horák s ovládáním proudu na rukojeti tak nejaké schéma pro zapojení. Díky

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče