SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 18-12-2009 13:19:10

Petras
Člen
Registrovaný: 17-12-2009
Příspěvky: 8

Re: Poraďte s koupí invertoru

hanspunk napsal(a):

vkalina napsal(a):

Ta Gama 160 je super volba poměr cena výkon kvalita. 16ku kulatinu zvládne hravě. Zkousne i 4ku elektrodu. Pochybuju ze ji doma nekdy pouzijete. Problem ale budete mit s tema plechama. Pod 1mm se elektrodou prakticky varit neda a ty 2mm by meli jit. Na plechy je lepsi COcko, ale pokud chcete varit tenky plechy invertorem, radeji se podivejte po nejakym TIGu s HF zapalovanim. Budete k tomu potrebovat sice jeste argon, ale nez se k tomu dostanete, muzete varit elektrodama. Osobne jsem si na Aukru koupil Berlana BWIG180 za 6000,- a dela se s nim opravdu bajecne. Tech 6000,- je cena kup ted, ale da se lehce vydrtazit i pod 5000,- Vahove je na tom podobne, ale vybava je mnohem lepsi. Tady ho nekdo vydrazil za 4600,- http://aukro.cz/item623852609_berlan_sv … 10169.html a s prodejcem je radost obchodovat. Je na to zaruka 2 roky.

Jen informativně - koukám na ten invertor na aukru a píšou tam napětí naprázdno 56V. To je překlep, nebo je to invertor jen na rutilky???

Hloupost, jednoho tu mám - změřil jsem teď zapalovací napětí a tam 88V

Offline

 

#27 18-12-2009 13:23:30

Petras
Člen
Registrovaný: 17-12-2009
Příspěvky: 8

Re: Poraďte s koupí invertoru

vkalina napsal(a):

Ne, pouze měřákem. Zkusím to ještě změřit při vaření, jestli se náhodou nezvedne při zatížení. Jinak žádnej šunt to fakt není. KITinovci ji prodavaj jako bazarovou od 15000,- vejš, takže na to dělaj asi i servis a pochybuju, že by to prodávali, kdyby to byl šmejd (jenom je modrá). Předtím jsem měl FIMER K165 a řek bych, že todle má i lepší svár. Asi tam zavolám a zeptám se jak je to možný, pokud mi to někdo nevysvětlí.

Takže Frank to ví. Díky už jsem myslel, že jsem se zbláznil. Našel jsem totiž i ACčka z cenově mnohem vyšší relace s napětím naprázdno 40V

Při vaření se to nezvedne, ale naopak klesne na výstupní napětí kolem 16 - 21V. Na výstupu je totiž tzv násobič napětí, který je tam pro snazší zapálení oblouku (cca 80 - 90V). Po doteku a zapálení je násobič vyřazen a napětí klesá na výše popsanou hodnotu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče