SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#351 06-11-2018 18:02:48

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

RCP  moje MW také nestála na zemi. Byla na metr dvacet vysoké  bedně. Nějak jsem zakopl za zemnící  kabel  fronik letěl dolu a jak byl skoro dole tak došla hadice  od argonu a tak dostal ještě ránu 50 litrovou flaškou. Už mi nevadí když mám mašinu na zemi. big_smile

Offline

 

#352 07-11-2018 07:36:49

hrmil
Člen
Registrovaný: 07-01-2013
Příspěvky: 276

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Atlan.Ďakujem za odpoveď.Samozrejme hrá úlohu aj cena,pretože som nenašiel takú multifunciu,tak som nemal odkiaľ zistiť cenu.

Offline

 

#353 19-11-2018 14:58:20

cizak
Člen
Registrovaný: 19-11-2018
Příspěvky: 1

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ahoj všem , chtěl bych navázat na prosbu s výběrem kvalitního slušného multifunkčního Co2 co by uměla i Tig a nebylo by to obojí laciná tragedie na používání ...

Je opravdu ten TIG Lift tak strašná tragedie že nebrat a chtít za každou cenu HF zapálení oblouku ???

Zaujali mě tyto dvě svařečky viz linky níže, ale nabídněte klidně jiné v rozpočtu ideal 20-30tis cca , je to na občasné vaření malých věcí -žádný velký provoz ani tlusté materiály a hliník to umět ani nemusí stačí nám nerez + železo.

Můžete mi prosím k tomu napsat vaše postřehy odborníků zda tyto multifunkce nejsou obojí naprd a radši nekoupit oba stroje zvlášť , zaslechl jsem několikrát názor že multi je naprd že lepší levnější varianty obou jednotlivě, např :

Kühtreiber KITin 1900 HF a jaké invertor Co2 k tomu zvlášť stroj je slušné ?

Samozřejmě lepčí kvalita a dostupný servis na tyto ...



https://www.obchod-kowax.cz/genimig-250 … -svarovani


http://www.omc.cz/gamastar-195ls-pfc-sy … reci-stroj

Offline

 

#354 20-11-2018 12:27:56

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Já bych koupil podle parametrů na eshopu toho kowaxe je to hezký barevný a určitě vymakanějíší než gama.Taky to prej umí AC/DC píšou ... za 22 sranda .V manuálu otom teda nic není ale když to píšou na solidním eshopu tak to asi nějak ukecali a umí to.
Lift Tig je použitelnej pokud funguje tak jak má .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#355 20-11-2018 13:12:12

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Já jsem si také koupil svářečku podle barvičky, možná přídám  i nějakou nálepku časem . A s tím AC proudem  na tom Alfínu pořád točím a přepínám ale na ten hliník je to hruza. Zlatéj rudý dábel.  big_smile  Nadstavíš  a ono to tam opravdu je , vaří to perfektně. Jen ta cena je tam trochu podobná.

Offline

 

#356 20-11-2018 13:15:29

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Juggernault napsal(a):

Já bych koupil podle parametrů na eshopu toho kowaxe je to hezký barevný a určitě vymakanějíší než gama.Taky to prej umí AC/DC píšou ... za 22 sranda .V manuálu otom teda nic není ale když to píšou na solidním eshopu tak to asi nějak ukecali a umí to.
Lift Tig je použitelnej pokud funguje tak jak má .

Neviem kde tam píšu AC ale ak je to len LA mašina tak AC tig utčite nemá na to potrebuješ HFko.Ak pozrieš tie ikonky na fotke tak tam je len DC.Ale zas je to 3 fázovka čo je určite lepšia volba do dielne ako 1 fázovka.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#357 20-11-2018 13:17:25

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ogare nebud hlupy  budou vánoce  tak  jedině rudý dábel PS2200 .Také píši Ježíškovy Ale moje psala o sedačku a tak doufám, že se ten dopis ztratí.  big_smile

Offline

 

#358 20-11-2018 13:18:51

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

V kazdom pripade odporucam hf k tigu, staci ze pri zvarani namocis elektrodu a uz brusis a menis elektrodu. Ale ked sa ti ju podari kontaminovat uz pri starte tak to sa nato radsej.....

Offline

 

#359 20-11-2018 13:19:16

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Jo a jedině na 230 volt zapojíš to všude

Offline

 

#360 20-11-2018 19:48:31

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

v parametrech Start/Svař./Výpň. kráteru
TIG 10 - 315/ 5 - 315 A (AC/DC), MMA 10 - 270/5 - 270 A (AC/DC)

na 3F je to lepší pokud někomu nevadí že musí mít ty tři fáze.
mám za to že normálnim lift tigem nikdo nic nekontaminuje ... náškrabem jo.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#361 20-11-2018 20:01:07

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Jo to je jasné  že jestli že to bude na dílně  a nikdy to nevyjede ven tak 3f  ale potřebuješ někde něco v terénu a už je problém  .Já mám pořád pocit že ta jednofázovka je lepší. Třeba takové zábradlí

Offline

 

#362 29-11-2018 04:59:30

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, je před Vánocema, to je dilema, teď kterou?Ve vedlejším vlákně se slintá nad předraženou TS 2200 jak náš hafan nad uzeným, ještě že to šéf vyřešil za mě, vybírala jsem dva roky, aspoň si letos v klídku budu plácat vanilkový rohlíčky, a svařáček....hi, přeji Vám všem prima Advent.

Offline

 

#363 29-11-2018 05:36:16

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Takze sa tieto vianoce dozvieme co budete mat za bednicku pod stromcekom wink?
Bude aj ta slubena cervena capica tento rok wink?
premyslam ze ci sef kupil nieco NOVE alebo vyradil Tetrixa uplne z majetku wink


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#364 26-01-2019 13:25:22

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, zdravíme pana Ihlana, u nás ze strojků nic nového, právě jsem upekla kuřátko a zmákla svařák.Venku padá,pesan přiběh zachumelenej, naložila jsem do krbovek a jdu sem pašákům rozkopnout nějakou bábovičku....hi

Offline

 

#365 26-01-2019 14:31:31

leko
Člen
Registrovaný: 09-01-2019
Příspěvky: 78

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Evita -  od vas som este nedostal nejake odporucanie na jednofazovu multifunkciu mig/mag/mma do cca tych 30 ceskych. EVM nic take neponuka tak som musel vyberat u konkurencie, Svojeho casu som vyberal z gamastar 196ls syn pfc, pegas 201 syn pfc alebo lincoln speedtec 200c. Tu na fore z tychto 3 vyberalo asi 10 ludi a nikto im nevedel poradit.
Mna by vas nazor celkom zaujimal. wink

Editoval leko (26-01-2019 14:31:54)

Offline

 

#366 26-01-2019 18:00:22

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, omlouvám se, ale tady by mohl poradit třeba pan Zdenál nebo pánové z TR-Weldu, ti si nový mašinky zkoušej.Já se ke strojku dostanu jen když to někdo přinese aby jsme to naučili svářet.Teď jsem zkoukla Peruna ale jen jak je zpracovanej, na svárek nebyl čas.Dneska,myslím s žádnou chybku neuděláte, většinou je to vyrobeno v PCR,nebo převážná část komponentů, ti lítaj do kosmu a maj to odzkoušený ve velkých seriích.Takže koupíte strojek stejný, jen v jiném kabátku.Hezkou tabulku strojků zde má pan Ihlan, pokud se rozhodnete si to koupit přes PL,dobrý reference zde má paní Emilia,pan Discovera objednával nějaký typ a více kusů.To samý v jiný barvě koupíte přes Třebíč ale tam maj ty zázračný směnný kurzy....No za ty love by to mělo mít sinergii, ty větší konektory a čtyřkladku, Lincoln ji myslím nemá, ale nechá se předělat...zdravím

Editoval Evita (26-01-2019 21:34:44)

Offline

 

#367 26-01-2019 19:06:12

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Rád bych něco doporučil, ale nechci dělat reklamu. Obecně platí to, co napsala Evita. Mezi multifuncemi z číny nejsou výrazné rozdíly v tom jak svařují. Vyzkoušel jsem mnoho typů rozdíly jsou hlavně v dílenském zpracování a v životnosti stroje. Osobně bych nikdy nekupoval tam, kde nemohu uplatnit záruku a servis. Proto se divím těm dobrodruhům, co tyto svářečky kupují v Polsku. Je totiž jen otázka času kdy se tyto levné invertory pokazí. Zhruba pět až dvacet procent v záruce a pouze malé procento se dožívá více než deseti let. To je ten hlavní rozdíl oproti značkovým strojům. Na ty musí být spolehnutí za všech okolností a to po velice dlouhou dobu, no za to se platí. Představte si, že dostanete zakázku na druhém konci republiky, nebo dokonce v zahraničí, přijedete na místo, strčíte stroj do zásuvky, ozve se lupnutí a nic. Tomu se říká prekérní situace a v té chvíli jsou vám ušetřené peníze k ničemu. Není taky úplně pravda, že všechny stroje z Třebíče jsou předražená čína. Například PFC od OMICRONU funguje výrazně lépe než podobné obvody na čínských strojích. Vyberte si to, co se Vám líbí a při troše štěstí budete spokojen.

Offline

 

#368 26-01-2019 19:45:42

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

leko napsal(a):

Evita -  od vas som este nedostal nejake odporucanie na jednofazovu multifunkciu mig/mag/mma do cca tych 30 ceskych. EVM nic take neponuka tak som musel vyberat u konkurencie, Svojeho casu som vyberal z gamastar 196ls syn pfc, pegas 201 syn pfc alebo lincoln speedtec 200c. Tu na fore z tychto 3 vyberalo asi 10 ludi a nikto im nevedel poradit.
Mna by vas nazor celkom zaujimal. wink

na tento "zlozvyk" uz upozornoval niekolko-krat ihlan
vacsinou ide o novacikov (cerstva registracia, ...), s otazkou co si ma kupit za stroj do xxx
to by nebol problem - problem je, ze po par dnoch z nejakeho dovodu nie je po nich "ani chyru-ani slychu" - ziadna spatna vazba, ziadna informacia pre ktory stroj sa rozhodli, ako su s nim spokojni, proste nic.
mozno nic nekupili, mozno zistili, ze si nevybrali tak, aby sa tym mohli pochvalit, mozno ich uz to "zvaracie" nadsenie preslo....

dalej je celkom zbytocne napisat 3 modely zvaraciek a spytat sa ktora je lepsia ... big_smile
kolko asi zvaracov bude mat vsetky tri, aby ti objektivne povedali, ktora je naozaj lepsia?
odpovede budu jedneho typu - kazdy bude chvalit to "svoje" - pokial ti to povie niekto, kto naozaj s tym svojim strojom zvara, dostanes aspon trosku relevantne informacie - pokial ti budu odpovedat obchodnici, pochybujem ze akakolvek odpoved bude objektivna - uz si videl obchodnika, ktory bude chvalit zvaracku z vedlajsieho kramu? a vsetky tie marketingove kecy si mozes precitat s pdf-ka aj sam...
odfiltrovat tie spravne odpovede od nespravnych (rozsilit odpoved zvaraca od odpovede obchodnika) musis aj tak sam ...

ja by som z tvojho zoznamu vybral pegas/perun - ani som ho nevidel, ale ma s nim velmi dobre skusenosti rellik, a ten na 100% nie je obchodnik smile

Editoval rcp (27-01-2019 06:35:23)

Offline

 

#369 27-01-2019 11:03:41

leko
Člen
Registrovaný: 09-01-2019
Příspěvky: 78

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

evita - ok

Zdenal - nechces robit reklamu ? To som nejak nepobral, preco nemozes povedat svoj nazor.

rcp - no ano, specialne o tom americko-polskom cervenom zazraku sa tu na fore clovek nedozvie nic konkretne. Ty co si ho kupili asi na nom zvaraju 2x do roka elektrodami, alebo nechcu robit reklamu ako Zdenal wink.

Editoval leko (27-01-2019 11:04:52)

Offline

 

#370 27-01-2019 11:39:23

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, pan Zdenál má trošku blíže k prodeji proto jako správnej profesionál se zde nevyjadřuje, no a Linkoln zde má svý vlákno, zeptejte se tam, mě se líbí barevně víc než froník, no ženská...zdravím

Offline

 

#371 28-01-2019 09:45:20

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Dneska je móda všude cpát lcd displej, je na zvážení na co se strojek převážně bude používat, je to líbivý ale nesváří to.Na montáž potřebuji spolehlivost a jednoduchou intuitivní obsluhu, dneska je z čeho vybírat a díky PCR a pokroku v elektronice se vše cpe i do hobby strojků, si vemte kde je zde silně propagovaná Gama a další, třeba odbočkové strojky s posvářeným trafem.....jde to pomaleji ale jde to.V začátku tohodle vlákna moc na výběr nebylo, a cena byla jinde a dnes multifunkčních strojků je hafo i v ranku do 10 kolíků a funglujou.Ale asi nebudou k tomu lidi, když vidím co produkuje za naše love placené učňovské školství alá tři mistři na jednoho učně a vyučený nástrojař neviděl výstružník...

Offline

 

#372 24-02-2019 10:36:24

cechuldo
Člen
Registrovaný: 26-08-2009
Příspěvky: 106

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Tažke rozhodovanie, čítam tu na fore pozeram po nete, a začínam sa stracat v ponuke MIG/MAG/MMA "strojčekov" na domace "švajcovanie" pozeral som u chobolu LASTON 175=ST WELD, potom "polske" cenovo su skoro rovnako MAGNUM tam MIG 204 alu synergie, len tam mi vadi, komu to otrieskat o hlavu ked to v zaruke "umrie" a dost chaotický popis.Teraz lepim sem tam len hrubiši material  transformatorovou 40 ročnou zvarackou co da iba 80 amperov to len s rutilkami .JAKL iba zo štastím že neprepalim dieru big_smile

Editoval cechuldo (24-02-2019 10:39:11)

Offline

 

#373 24-02-2019 16:09:24

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, ale zde recenzi na hobby svářečky dělá hezky pan Rellik, alá cca do 10 koliků, fungluje to, kluci z PRC to už maj vychytaný, pak to samý s nápisem z Třebíče ale za jinej směnnej kurs za 1/3vyšší, no pak je tam Linkoln a nejvyšší love za značku je Fronius TS2200, ale umí to stejně.Zatím nejzdařilejší je Picomig popsanej v tomhle vláknu, má to jako jediný puls na nerez a hlínu, a samo čtyřkladku, zvlášť vyvinutý na montáže.Jo a máme k tomu zmáklej i vozejček na velkou cívku, je tady foto.Nebojte se synergie, není to o moc mastnější....zdravím, přeji úspěšný výběr, dneska už chybku neuděláte, fungluje vše.

Offline

 

#374 29-07-2019 23:13:16

joE
Člen
Registrovaný: 05-01-2008
Příspěvky: 65

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

ZDENÁL napsal(a):

Rád bych něco doporučil, ale nechci dělat reklamu. Obecně platí to, co napsala Evita. Mezi multifuncemi z číny nejsou výrazné rozdíly v tom jak svařují. Vyzkoušel jsem mnoho typů rozdíly jsou hlavně v dílenském zpracování a v životnosti stroje. Osobně bych nikdy nekupoval tam, kde nemohu uplatnit záruku a servis.

Zaujala mne tato mašinka... http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayIS … spheader=1
Měl jste možnost ji vyzkoušet?  popř. další diskutující

Offline

 

#375 30-07-2019 12:16:44

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

joE - waaau.. vsetko v jednom..  inak je to "čína čínovatá" od firmy JLT.. v nasich koncinach predavana od poliaka pod znackou Welder Fantasy.. kupou tohto stroja sa nemusis nicoho obavat.


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče