SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Tak dlho ako ma napisane v zadu pri 100% zatazitelnosti.
Ako sa nepocita s trvalim skratom lebo zvaranie nieje o tom.
Otazka je co si predstavite pod skratom ze.
Kludne sa da upravit invertor a bude do skratu (napr 1V 200A) fungovat neobmedzene dlho.... Teda kym to nevzdaju filtracne elektrolity, ale aj to ide poriesit vsetko je otazka penazi.
P.S. inveryor ide zregulovat ako len chcete vsetko je to otazka spatnej vezby a digitalneho spracovania. Preto vznikly stroje mig mag tig mna. Stale stym istym vnutrom. Len prisposobenym riadenim.
(vykonove trafa invertorov su take tvrde ako ke nastavena vezba) to je k tej hluposti o tvrdosti invertorovych traf.
Vid prispevok 29
Offline
stylesi jseš trouba, možná máš dlouhodobou praxi při opravách svářecích aparátů ale o sváření víš prd
Offline
Noheej. Myslim ze uz antistic na tom stroji bol zodpovedany. Tak ze dalsie kecanie je zbytocne. Aby sa tu ludia nehecovali.
Offline
Ještě něco přdám já. Zásadně nesouhlasím se Zdenálem. O tom, jak se bude svářečka chovat při sváření rozhoduje dynamická charakteristika. Napětí naprázdno je jen jeden bod charakteristiky, který má vliv jen na snadnost zapálení bazických elektrod (nevodivý obal) a na rezatém železe. O všem co následuje rozhoduje ta dynamická charakteristika. Ta je vytvářena těmi "ptákovinami" jako je Hotstart a ARC Force kromě zpětné vazby (velmi zjednodušeně). Dnes žijeme v době, kdy je nutné z marketingových důvodů všechno nějak pokud možno vzletně nazvat, aby bylo v katalogu co uvádět. Na př. UTA měla také "hotstart", jenže se o tom nikde nepsalo. Ten ARC Force utváří dynamickou charakteristiku vhodnou pro kapkový přenos u bazických elektrod. Co se týká funkce antistick, Tak bez té se opravdu obejdu. Na MMA beru TP1500, ale mám na TIG FW TIG Partner 200 Pulse. Abych netahal na MMA druhou svářečku, tak jsem pořádně vyzkoušel toho Partnera na MMA. Ten také nemá antistick (což nevadí), ale má nastavitelný Hotstart a ARC Force. (TP1500 má jen možnost nastavit ARCForce ve 3 stupních, hot start je napevno). Podařilo se mi nastavit hot start a arc force, že kdyby ten FW neměl nafurt ventilátor (uvažuji o řešení co tu publikoval Rellik), tak bych nepoznal, že nesvářím s Froniusem. A to má napětí naprázdno myslím jen 60V oproti 92V Froniuse.
Offline
To napětí naprázdno pro zapálení ale není jediný zásadní údaj. Před několika lety jsem o tom četl nějaký odborný výklad, ale už si nevzpomenu kde. Některé stroje i s menším napětím naprázdno mohou zapalovat oblouk lépe, než s vyšším. Šlo tam o to, že prvním dotykem se nažhaví emisní bod elektrody a po následném odtržení musí být zařízení okamžitě (samozřejmě 0,00 sek to nebude, netuším ale, jestli se jedná o tisíciny nebo desetitisíciny sekundy) dodat plné napětí naprázdno. Různá zařízení toto asi splňují některé výborně, jiné hůř.
Offline
Něco podobného mám asi na mé "Rehm" svářečce. Je tam možnost vypnout HF zapalování pro Tig a zapaluje se přiložením elektrody na materiál, nic se neděje, teprve až zvednutím elektrody se zapálí oblouk. Je to specielně pro svařování v prostorách citlivých na vysoké napětí např v nemocnici u elektronických přístrojů. Stejně to funguje u MMA. Elektroda se přiloží na materiál (nedochází k rozžhavení),a teprve po zvednutí elektrody se zapálí oblouk. Zapaluje výborně, bazická elektroda se nemusí ani oklepávat a zapálí ihned. Jediná vada na kráse je cena, která byla před sedmi roky 140 tisíc.Jole.
Offline