SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1 2
sádroš je vždy jen vrstva sádry zalitá mezi dvěma papíry, ten červený "protipožární" nijak nebrání vzniku požáru a když už něco hoří rozsype se stejně jako ten bílý, jen o něco později.
Prach, zejména dřevěný prach (truhlárny, pily) je vždy extremě nebezpečný. Papíry hadry láhve od limonád a podobný bordel zahoří hned, člověk si všimne - ucítí. Prach nekouří, nehoří, často není ani cítit, dokonce ani čidla EPS ho nemusí poznat. Totež (Radim) strouchnivělé trámy. Okuj dokáže odletět spousty metrů daleko, zapadnout do škvíry.
Když už tak strop a celou místnost natáhnout lepidlem + perlinka + omítka.
A 8 hodin po skončení prací hlídat je standard.
Raději svářej venku, další důvod je že si nenasmrdíš v baráku. Plech tl.6mm cca 700/2000 můžu dodat. Orezlý ale na stůl použitelný (500Kč)
Pokud to místo sváření umožní: zaplavit vodou PŘEDEM, po skončení prací je pozdě, doutnající prach plave na hladině a hoří vesele dál.
Offline
jirkati napsal(a):
Když celé vlákno znova čtu tak mi to připadá jako hodně špatný vtip, na kterém s ostatní ještě vydovádí. Stačí si vzít do ruky kteroukoliv brožurku zabývající se bezpečností práce při svařování a celá diskuse mohla skončit na prvním příspěvku.
A abych připoměl základní zásadu: V prostorách se zvýšeným nebezpečím požáru (např. dřevěné konstrukce, dřevěné podlahy apod.) lze svařovat pouze na zvláštní povolení a za trvalého požárního dozoru. Po ukončení svařování je nutný dohled min. 8 hodin.
co je tohle za vlákno, taky mi nějak uniká smysl, respektive nevím zda si tazatel dělá srandu nebo nás tu zkouší, je to přesně jak jste napsal pane
jinak teda z vlastní zkušenosti mohu říci že nechybělo mnoho a na podobné situaci jsem málem vyhořel, dřevěný stůl na kterém se běžně svařovalo a prakticky dosud svařuje to nebyl ale opodál asi tři metry od stolu stál dřevěný regál a v něm byli balíky elektrod což by taky ani tak nevadilo jako to že papír krabic byl velmi přesušený a takový jakoby už trouchnivý a tady jádro pudla - při broušení flexou zaletělo tam pár jiskřiček a jelikož kolem ponku se několik dalších hodin nic nedělo nic nečoudilo tak jsem měl za to že už se ani nic dít nebude ale cosi mi v hlavě hlodalo a hlodalo až mě prostě ta nejistota tak nahlodala že sem chodil po dílně jak policejní pes pořád dokola no zkrátka pořád sem jakoby cítil kouř ze dřeva ale nikde nic nehořelo až po několikáté sem na to přišel až byla tma tak sem v tom regálu zahlédl maličké světýlko ta krabice doutnala no kdyby chytla pak ten regál nahoře v něm plechovky z barvama ty by tomu dali pořádný švunk nad tím taky dřevěný strop a jak to bývá ve stodole nahoře seno až po hřebenáče na, mohl být pěkný fajer naštěstí anděl strážný stál na svém místě
Offline
Jinak jsem si ještě vzpomněl, svařování v uzavřené dílně, vůbec nebo málo opatřené odsáváním, znamená tu dílnu na dlouho zamořit korozními zplodinami.
Jestli v truhlárenské nebo zámečnické dílně vydrží čistý kovový povrch černé oceli napajcovaný pro přepravu slabou vrstvou mastnoty bez větší koroze rok, dva roky nebo v suchu ještě mnohem víc, v dílně, kde se svařovalo, je kompletně rezavý do 14 dnů, měsíce. Steně tak rychle oxiduje, v rámci svých vlastností, každý kovový povrch.
A v tom vidím dost velké omezení pro kutila, protože ten obvykle v té dílně skladuje dlouhou dobu všelijaké nevyužité kovové kousky.
Co se týká hadrů, tam hodně záleží, z jakého to je materiálu. Hadry z plastových materiálů a z vlny příslušným způsobem vzplanou a obvykle se škvaří. Hadry z rostlinných přírodních materiálů vedle vzplanutí mohou i jenom doutnat. Len je myslím na doutnání nejhorší ale i bavlna doutná dost ochotně. Načechrané hadry spíš vzplanou, utlačené, srolované hadry atd mohou doutnat.
Editoval Radim (26-08-2017 10:22:39)
Offline
Co použití boraxu ,prý se tak ošetřovaly finské domky proti ohni?Zkoušel to někdo?
Offline
Borax je běžná součást protipožárních nátěrů.
Dřevo by měl chránit proti iniciaci doutnání jiskrou nebo vzplanutí od malého plamene nebo od jiskry.
Ale vidím to použití omezeně, za prvé pokud se to nedělá před stavbou a ty díly v roztoku přímo nemáčí, vždy budou nějaké praskliny nebo mezery nebo odřená místa, kde se roztok nebude, ale jiskra ano a Murphy už to dále zařídí.
Za druhé je to ochrana vysloveně jen pro iniciaci hoření. Jak už je oheň velký, případně to je rozpálené v létě sluncem nebo jindy nějakým větším zdrojem tepla, ohni to nebrání.
Asi je to lepší než nic, ale spoléhat jenom na ten nátěr asi nejde.
Možná by bylo poučné, kdo borax nebo nátěr doma má, napajcovat tím pár polínek a hodit do kotle, co to v ohni dělá.
Offline
jo a hned tam máš kontrolu z radnice
Offline
Stránky: 1 2