SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-01-2017 16:00:02

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Levné svářečky typu "Leister"

Ahoj, před časem jsem na svarování fólií pořídil tuto kopii Leistera a funguje perfektně. Dělal jsem i s originálním Leister a toto je velice povedená kopie. Zde uváděný Steinel 2310LCD jsem sice nezkoušel, ale je to konstrukce typu "horkovzdušná pistole", kterou už jsem měl v ruce a vím jakou má ergonomii. Myslím, že přímá konstrukce je na sváření fólií a plastů mnohem vhodnější. I přední část s topným tělesem je u Leisteru štíhlejší a mělo by se s ní dát lépe manipulovat např. v rozích nebo při napojování detailů. Steinel má také podobný typ, např. HG 4000 E, ale cena je podobná jako u originál Leister, tedy přes 10 000 Kč. Jinak ta nabídka na aliexpress, kde jsem ji kupoval, již není aktuální. Ale např. zde je podobná nabídka

Ale jednu vadu ta čínská kopie měla - výkonový polovodič v TO pouzdře k regulaci ohřevu byl přišroubován ke kovovému šasi tak, že se opíral o okolní plast, nedosedl na šasi a s kovovým šasi měl velmi špatný kontakt. Také jeho poloha nebyla moc dobrá - byl připevněný jen za horní část pouzdra. V místě, kde je čip, už bylo pouzdro mimo kovové šasi.
Udělal jsem "kontrolu kvality" ještě před prvním zapnutím, takže nevím, jestli by toto bylo fatální. Několikrát jsem ale k těmto čínským kopiím Leisteru četl, že se chvíli po prvním zapnutí zakouřilo a konec. Toto by mohla být příčina, takže určitě doporučuji zkontrolovat a případně upravit. Úprava spočívala v tom, že jsem ořezal okolní plast lámacím nožem, vyvrtal novou díru kousek vedle a vyřízl závit M3.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/435_newest-free-shipping-110v-220v-1600w-ce-and-rohs-hot-air-welder-plastic-welding-gun-hot1.jpg

Offline

 

#2 08-08-2017 13:52:52

alliedind
Člen
Registrovaný: 08-08-2017
Příspěvky: 1

Re: Levné svářečky typu "Leister"

Kopii leistera mám taky, zatím funguje bez popsaného problému.
Díky za tip, podívám se na to podrobněji...

Jinak je schopná svařovat i docela citlivé a tenké plasty, což mě docela překvapuje. Minule jsem dělal rámeček na rádio v autě (je tam trochu tenčí plast, při vytahování se rozlomil.

Offline

 

#3 09-08-2017 06:46:01

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Levné svářečky typu "Leister"

Hlavným problémom kópií Leister je kvalita ohrevného telesa. Čínska kópia ohrevu pre TRIAC S stojí 12 USD, originál okolo 46 Eur s DPH, pričom tá kópia ohrevu nevydrží viac ako tri týždne celodennej práce pri lepení (zváraní) strešných, či tlakových fólií a to aj napriek dodržiavaniu zásad (napr. pred vypnutím nechať aspoň minútu bežať ventilátor bez ohrevu)..

Editoval jarinox (09-08-2017 06:56:36)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#4 09-08-2017 08:51:32

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Levné svářečky typu "Leister"

Uchycení toho polovodiče docela dobře fatální být mohlo, maximální ztrátový výkon mohl být v nejnepříznivějším případě pouze jen pár wattů.

Online

 

#5 10-08-2017 18:43:47

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Levné svářečky typu "Leister"

jarinox Tos mě dost nepříjemně překvapil :-( Máš s tím vlastní zkušenost? Mě se právě to topné těleso zdálo celkem poctivě provedené. Dokonce je z keramiky - čekal jsem jen spirálku namotanou na slídové kostře. No, v balení je zdarma přiloženo jedno těleso náhradní. Asi číňan věděl, proč ho tam dává :-) Na druhou stranu, pokud zkopírovali přesně i konektor topného tělěsa, neměl by být problém dát tam originál Leister. A nebo to těleso nechat opravit - nevím, jak to vyjde cenově, ale některé servisy spotřební elektroniky to dělají (resp. asi dávají dělat do specializované firmy), takže to nějak extrémně drahé asi nebude. Vždyť je to jen kanthalová spirála protažená keramickým tělískem. Nechápu, co na tom mohl číňan doje*at.

Offline

 

#6 10-08-2017 20:56:59

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Levné svářečky typu "Leister"

Typoval bych, že "kanthal" tam nebude kanthal, ale kdovíco.
Například výrazně levnější drátek z "obyčejného" nerezu.
Ale jestli to je jen protažené tím keramickým tělesem, mělo by to v případě propálení odporového drátu jít snadno nahradit jiným odporovým drátem.

Online

 

#7 10-08-2017 21:20:42

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Levné svářečky typu "Leister"

Tieto čínske klony majú problém so životnosťou hlavne ak sa robí v chladom počasí, pri teplotách prostredia okolo 5°C (a nižšie) pri nastavenej vyššej teplote ohrevu cca 520 - 540°C. Životnosť originálu máme okolo 5-6 mesiacov, kópiu som menil aj 2x do mesiaca. Ale samozrejme záleží aj od nálady výrobcu /Číňana/, raz špirála vydrží 2 týždne, inokedy 2 mesiace pri zváraní 8-9 hodín denne. Asi záleží od toho, aký ohrevný drôt mal po ruke pri výrobe :-) Každopádne na dennodennú prácu by som volil originál. Totiž nič "nepoteší" viac, ako keď sa človek vyštverá na strechu a hlavná aj záložná Leisterka s čínskou špirálou zdochne pri nedokončenej streche....

Editoval jarinox (10-08-2017 21:23:28)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče