SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Párkrát se mi povedlo koupit lepší materiály(ještě že bývají na těch trubkách potisky) v kovošrotu za 25/kilo.
Offline
Ládes napsal(a):
Co tahle 22?Použitelná k odsíření spalin měla by tedy být oxidu siřičitému rezistentnější.
http://www.bibusmetals.cz/materialy/nik … -alloy-22/
Za zavolání tam by to stálo.Jestli mají nějaké zbytky ze zakázek mohlo by to být i cenově výhodnější.Tady stále u většiny firem s metrem dvěma nějaké "lepší oceli" nepochodíte.To že ji mají v nabídce neznamená že je na skladě,pak chtějí odběr minimálně celé tyče.Jsou samozřejmě i vyjímky
Určitě je excellentní. Nic proti, pokud se sežene potřebný kousek, cena moc nerozhoduje. Horší, že tu někdo psal, že by byl nucen kvůli 20cm koupit 6m trubku...
Offline
je to ještě ocel? 6% Fe?
Offline
Zkusil jsem je oslovit,díky uvidím.Původní tryska je keramická,ale příliš neefektivní,včetně dohořívacího prostoru s úpravou jsem zvýšil účinnost spalování kotle o 10%,všechny spalinové cesty jsou najednou čisté a popelnatost klesla o 300% v objemu celého čištění kotle.
Offline
Malá doplňující informace - existuje cosi, co se nazývá keramický sprej. Existují skutečně různé typy pro různé pracovní teploty.
Jen pro příklad:
https://www.cznaradi.cz/sprej-mig-mag-k … y-jesenice
http://www.loctite.cz/loctite-sf-7900-c … -10936.htm
Editoval jirkati (28-01-2017 17:57:41)
Offline
jirkati napsal(a):
Malá doplňující informace - existuje cosi, co se nazývá keramický sprej. Existují skutečně různé typy pro různé pracovní teploty.
Jen pro příklad:
https://www.cznaradi.cz/sprej-mig-mag-k … y-jesenice
http://www.loctite.cz/loctite-sf-7900-c … -10936.htm
Copak logiku by to mělo! Pokud by se natavila vrstvička té keramiky souvisle na materiál, chránila by jeho povrch proti oxidaci a reakcím se spalinami, neodpařila by se během provozu při 1000°C + a taky nepopraskala během teplotních změn při různé roztažnosti(chladnutí - ohřev) tak by to fungovat mohlo i na obyčejné oceli. Za zkoušku by to stálo!
Offline
Hmm, a co to žárově popráškovat keramikou, někde jsem viděla keramiku na navařovací hořák NPK, myslím že to bylo od Castolinu, tyhle spreje jdou tak do 400°C
Offline
Zkusit se to s těmi keramickými spreji může.
Je to ale limitováno za prvé tím, že musí být vyladěna tepelná roztažnost podkladového kovu a keramické vrstvy.
A za druhé nad 500 - 600 st C budou některé keramické složky už v částečně tekutém stavu a v tom stavu budou chemicky aktivní. Neboli mohou propouštět kyslík a další prvky, které budou degradovat podkladový kov.
Každopádně by se životnost té trysky měla zvýšit, otázka je, jak moc. A jestli, když už, není srovnatelná ochrana třeba jen nátěr obyčejným vodním sklem.
Offline
U termočlánkových sond se používají keremické povlaky i na teploty podstatně vyšší. Doporučil bych se poptat někde tam.
Offline
tohle vlákno má zajímavej vývoj, poslední téma je materiál který vydrží teplotu vyšší než 1tis°C v sirném prostředí - kdo objeví cenově dostupný materiál s potřebnou výdrží obdrží Nobelovu cenu
Offline
Tak ať máte představu co výjde bez DPH necelých 200mm :-) s čekací dobou 4 týdny
aktuálně Vám můžeme nabídnout:
Alloy C-22 (2.4602, UNS N06022)
Trubka – svařovaná
OD 88,9 x 3,05 mm
L = cca 198 mm, 1 ks
Cena: 5.305 Kč/ks
A nebo jiná firma :
Nabídka
Trubka svař. 90 x 2 , žáruvzdor 1.4845 (ČSN 17255), 1 ks v délce 200 mm
(svařeno ze 2 ks v délce 100mm)
Cena: 1.995,- Kč/1ks v délce 200 mm
Certifikát 3.1 : 0,-
Termín dodání: ca 1,5 týdne
Místo dodání: dle určení
Dopravní náklady: 190,-
Doběrečné: 50,-
Platba: Dobírkou
Ceny jsou uvedeny bez 21% DPH
Offline
A já debil půjčil,vypadá to ale že spíš dal v podobném rozměru metrovou trubku té 1.4845 známýmu na odpalování ohňostrojů.
Offline
Takové keramické mazivo : http://www.dilydoauta.cz/detail/naplne- … 00-ml.html
si myslíte,že podpoří klasické železo?
Tak mu z ní 200mm uřež,pošli mě a máš litr.To je jak zlý sen trocha nerezu.
Editoval marko250 (01-02-2017 19:28:33)
Offline
Mrknu ještě jestli mi jí něco nezůstalo(týpek si přivezl svůj materiál,výkres ,ale pro výrobek na vyzkoušení si přijel bez peněz a už se neozval ani nezaplatil,takže materiál na druhý kus a zbytky mi zůstaly).
Offline
Keramické spreje vyrábí více firem. Já mám ESAB KERAMIK za 247,20Kč.
Další je SVAŔOVACÍ SPREJ KERAMICKÝ od ABICOR BINZEL za 463,85Kč.
Offline
Ládes napsal(a):
A já debil .
no a já imbecil to zas vyhazuju do šrotu za 20Kč/kg, budu muset zase něco natahat domů...
Offline
bourač: Já řešil u jedných starších kamen to samé a ani nerez 301 co jsem měl po ruce ani černá jak tu ostatně jiní píší to nedala...nerez se kroutila až rupla a černá se doslova vypálila...nevím kdo vymyslel že nad ohništěm vedou nekrytě přímo trubky s vodou...voda se v nich vařila a pouze otevřená expanska pod střechou vypouštěla z vroucí vody bublinky. Taky jsem nesehnal použitelný materiál na opravu a šli do sběru a člověk je tvor nepoučitelný a tak jsem zjistil, že mi na jednom regulátoru pro Argon odešel manometr s tlakem v lahvi a v domnění, že je lahev prázdná jí nechal plnit a ejhle lahev měla vždy přes 40baru a manometr ukazoval 0....no vydělal jsem si opravdu drahý to plyn. A čirou náhodou týden zpět jsem 3 manometry dal známému, že je nepotřebuji a teď budu objednávat nový ocelový za 250, protože plastové za 100ku nic nevydrží.
Offline
Discovera napsal(a):
pouze otevřená expanska pod střechou vypouštěla z vroucí vody bublinky.
jj rozumím, to mám taky za sebou, pořád zavzdušněný radiátory. Tak jsem otevřenou expanzku zrušil na přívodu do kotle a dal ji na hlavní výstup - bubliny šly rovnou nahoru a byl klid
Měli bychom založit dole vlákno "Jak jsem co domršil"
Offline
bourač: Přesně tak a v poslední místnosti to téměř netopilo a ani odvzdušnění každých 7 dní nepomohlo a nakonec bylo i oběhové čerpadlo na filtru přicpané právě z těchto trubek v kotli, které se rozpadaly za pochodu.
No každopádně nejlepší (nejdebilnější) systém měli rusáci. Bydlím v 4 patrovém paneláku ruské stavby, kde z kotle (turbáč) jde jedna trubka do radiátoru (ale zárověň pod ním pokračuje dál) a z něj do dalších a na konci posledního zpět do kotle logicky jenže za každým radiátorem je v trubce nějaký stavěcí šroub a jak se do něj rýpne je vymalováno a nelze to nastavit...vždy nepochopitelně nějaký radiátor netopí. Když byla nutná výměna tohoto litinového radiátoru v kuchyni (tekl na všech článcích a byt je státní) přišel člobrda z domovky a jeblo ho 2x. Prvně, když viděl, že má bez výtahu snést radiátor dlouhý 2,1m (ve dvou byly spocení durch už po dvou patrech a nadávky stejné jako ten s tím Lakatošem a matičkou a po druhé, když po nahození nového rozdrbal tento debilní systém obtoku tímto stavěcím šroubem a né to seštelovat. Být tam někdo rusky mluvící asi by neodešel zdravý. Bylo mi ho fakt líto...(i když jsem mu říkal, ať do něj nerýpe, že by to mělo fungovat a navíc s ním nikdo netočil víc jak 30 let a z doslechu vím, že to je něco na co se nešahá pokud to funguje).
No rád se každý víkend vracím na barák
Editoval Discovera (02-02-2017 10:15:41)
Offline
Koukám prehistorické topné soustavy a kotle ještě starší :-/
pro začátek bych skusil jen nějaký lepší nerez třeba 1,4571 .Skroužit s plechu nevyjde o nic moc dráž , pokud někdo prodá kus plechu .
Jednodušší řešení je reklamovat/kontaktovat výrobce s problémem a najít řešení a nejlepší koupit kotel a ne jen něco co tak vypadá .
Nebo to jde odlít ze žárobetonu pří 20mm stěně to vychází uvnitř na 50mm to musí stačit. Prodávají to po 25kg a nutno dodržet sušíci proces.
Offline
Ty trubky dovnitř kotle se počítají na plný výkon kotle tak, aby voda v nich nevařila. Jak se v nich začne voda vařit, tak to je z hlediska teploty neidentifikovaterlný stav, protože pára uvnitř neodvádí teplo a teplotní rázy, jak tam na to vhrne zase horká voda.
Takže pokud tam je vodorovná trubka, tak musí být výrazně většího průměru nebo obdélníkového průřezu na výšku, aby lehčí ohřátá voda z toho unikala a přicházela studenější. Nebo se trubka nedává vodorovně, ale šikmo.
Pokud je kotel zaručeně dobře konstruovaný a přesto někde v trubce voda vaří, je buď kotel přetížený výhřevnějším palivem než na jaké je konstruovaný nebo příliš velkým tahem komína a tím příliš rychlým hořením.
Nebo je kotel konstruovaný výhradně na uzavřený vytápěcí systém s uzavřenou expanzkou, kde musí být udržovaný nějaký minimální tlak uváděný v parametrech kotle, jenže on ho někdo provozuje s otevřenou expanzkou a systémem prakticky bez tlaku.
Offline
....nebo příliš velkým tahem komína a tím příliš rychlým hořením....
Tohle mi teď možná vysvětluje chování mého kotle. Jak jsem již psal, komín cca 8m průměr 200mm šamot a když kotel "rozjíždím", např.po návratu z práce, tak mi někdy začne zpívat jako při přetopení už když mám na teploměru 60 stupňů. Kotel otevřený dokořán. Pravděpodobně dochází lokálně k přehřátí vody v kotli, tam, kde to nejvíc hřeje. Když jsem se na tenhle jev ptal topenáře, nevěděl. Zkusím přiškrtit klapku v kouřovodu, aby tak nefrčel a ohříval se pomaleji. Dobrej nápad!!!
Offline
a co komínový regulátor tahu ?
s čerpadlem je vše jednodušší ale ani tak to nezapojí topenáři vždy správně a samotíž ......
Offline