SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Dobrý den,
Chci se zeptat, zda je možné provést kořen sváru metodou MIG a zbytek dodělat metodou MAG? Znáte číslo normy, která tento postup povoluje, nebo zakazuje? Konkrétně se jedná o svařování plechů tlouštky 20mm z materiálu P355NL, a to 1/2V svárem.
Díky.
Offline
To zalezi jakou mas WPQR. Ale u plechu tl20 bych to vse varil MAG, pokud by to bylo potrubi je lepsi a snadnejsi koren varit TIG. Vysvetli proc chces koren varit v Argonu MIGem?
Editoval jerrz_e (02-07-2009 10:36:31)
Offline
Dle technologů a svářečů je při metodě MIG kořen lépe provařený, zatímco MAG pro dokončení se použije kvůli vyšší rychlosti. Jde mě hlavně o to, jestli je taková kombinace přípustná. TIG nemáme...
Offline
Teoreticky to přípustné je, ale prakticky je svařování uhlíkových ocelí poloautomatem v inertním plynu problematické. Také nevidím důvod proč to celé nesvařit MAG (ve směsi Ar+CO2). A nebo kořen udělat TIGem, jak píše jerrz-e.
Offline
Já myslím, že polo72 jen popletl MIG a WIG a chce tedy udělat např. drátem W3Si1 kořen a G3Si1 výplň.
Polo72, MIG a MAG jsou oba odtavující se elektrodou, tedy drátem na cívce, v ochranné atmosféře. Plyn pro MIG je inertní, např. tedy argon, pro MAG aktivní, tedy např. CO2, směs ArCO2 atd. WIG (anglicky TIG) je neodtavující se elektrodou v inertním plynu, obvykle argonu, drátem, co se přidává do oblouku hořícího mezi materiálem a wolframovou elektrodou. Tak jste to myslel?
Offline
Pardon, omlouvám se všem za zmatení metod - je to jak píše JardaK, kořen se dělá TIG a doplnění zbytku MAG.
Offline