SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
dá se špulka zbylého drátu z MIG na ocel použit jako přídavný materiál pri svaření ocelových jeklů metodou TIG?
Offline
Ano, pokud vyhovuje průměr drátu.
Offline
přesně..to budeš muset sunout jako ďábel,ten tenkej drát :-)
Offline
Na tenké plechy to známý používal s autogenem zakroucené 2-4 dráty dohromady. Někde našel (či si spíš v práci přivlastnil) cívku, ale COčko nemá.
Offline
fajn, co se týká průměru tak v tom problém není. Drát je asi z automatu a má průměr 2mm a jelikož na tig používám 1,6mm tak pohoda. Takže díky za odpovědi. Šlo mi o to jestli není jiné chem. složení jako u drátu na plamen. Taky vypadá stejně ale nedoporučuje se
Editoval prezident (20-06-2009 12:04:58)
Offline
no,pokud můžu k tomu něco říct jako lajk.tak podle mě nezáleží na tom,teda alespoň prvoplánově,na tom,zda vaříš plamenem,nebo cočkem nebo togem,jakej používáš přídavnej mat. tak to záleží podle mně hlavně na tom co vaříš za mat..chem složení přídavného mat.by se mělo co nejvíce blížit tomu svařovanému,ale jsem lajk,tak na moje názory pozor! :-)
Offline
2 Daniel, drot pre CO2 sa pre TIG nehodi, obsahuje prisady ktore su nutne pre zvaranie s aktivnym plynom. Dtto droty pre plamen.
Offline
nevím jak to je s přídavným materiálem na černý materiál ale nerezový si klidně nastříhej a svařuj. (Bez obav,vyzkoušeno a dělá se to)
Offline
U černých materiálů a svařování plamenem je záměna problém kvůli křemíku, dráty na plamen mají ca. 0,1% a WIG či MAG dráty s ca. 0,6-0,9% prskají a nejde to. Ale MAG drát na WIG jde.
U nerezů je mezi WIG a MAG malý rozdíl v křemíku, WIG mají ca. 0,6 % (stejně tak podtavidlové) a MAG ca. 0,8 %. Ale ne u všech typů. Vliv na svařování to trochu má, ale ne takový, aby to hrálo roli v běžném amatérském použití. Příklad: běžná nerez ocel 18/8 (17 240, 1.4301, nebo tzv. potravinářská). Ještě nedávno Thyssen vyráběl Thermanit JE308LSi i pro WIG, dnes jen pro MAG a pro WIG je JE308L. Stejně tak Böhler EAS 2-IG má pro WIG ca. o 0,2% Si méně. Ale Avesta dělá 308 pro WIG i v provedení Si. A naopak přechodový Thermanit 25/14 E309L, tedy s nižším Si se vyrábí pro MAG vedle běžného Thermanit 25/14 E309LSi.
Shrnu to, jediný problém je plamen, tam je třeba použít příslušný drát. Pro WIG lze použít i MAG, MIG, podtavidlo. A pokud máte kvalitní, v jádře legovanou obalenou elektrodu, i oklepanou elektrodu. Jen pozor na to, že některé, zejména pak ty levnější, mají obyčejnější jádro a dolegovávají z obalu.
Naopak smotaných víc tenkých drátů nedoporučuji. A už vůbec ne ústřižek plechu, zdánlivě to bude stejnorodý svar, ale díky propalu některých prvků bude horší, ale hlavně: Na hranách odstřižku, nebo u smotaného drátu na jednotlivých drátcích není stejnoměrné odtavování, dochází ke přepalování a ve svaru jsou vměstky oxidů, póry atd.
semancko napsal(a):
2 Daniel, drot pre CO2 sa pre TIG nehodi, obsahuje prisady ktore su nutne pre zvaranie s aktivnym plynom. Dtto droty pre plamen.
Offline