SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 19-11-2013 10:14:42

Pelikanjakub
Člen
Registrovaný: 19-11-2013
Příspěvky: 1

problém s provařením oceli

Dobrý den,jsem studentem třetího ročníku VUT Brno a ve své bakalářské práci mám problém ohledně provaření materiálu. Jde mi o to, zda materiál 11 523 o tloušťce stěny 6mm můžu vařit svarem o výšce z=10mm. Pokud by měl někdo nějakou normu, ze které bych to mohl zjistit moc by mi to pomohlo. Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 19-11-2013 18:25:46

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: problém s provařením oceli

Podle popisu - mimochodem zcela nedostačujícího - usuzuji, že se jedná o koutový svár. Za tohoto předpokladu se používá svár s velikostí a = 0,5 - 0,7 t, kde t je tloušťka slabšího plechu ve svařovaném spoji. Velikost a se vypočítá podle zatížení daného sváru. A ještě pro jistotu z = a√2.

Offline

 

#3 19-11-2013 18:40:41

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: problém s provařením oceli

Velikost svaru pro danou tlouštku materiálu je neúměrně vysoká.Svar z10 je a7 a taková velikost svaru se používá u materiálu o tloušťce 10-14mm.Jde o to, že zbytečným navyšováním velikosti koutového svaru navyšujeme i vnesené teplo a tím zvětšujeme na svařované konstrukci úhlové deformace nebo vnitřní pnutí.Velikost koutového svaru řeší EN 1993-1-8.Obecně ale platí vzorec a=0.7 x t.

Offline

 

#4 20-11-2013 13:32:59

Wehrner
Člen
Registrovaný: 16-05-2007
Příspěvky: 53

Re: problém s provařením oceli

teda pardon, ale pokud se na takouvou věc ptá absolvent III. ročníku VUT tak bůh s námi všemi.....

Po roce od promoce se setkali dva bývalí spolužáci: "Člověče, když pomyslím na to, jaký jsem já inženýr, tak se normálně bojím jít k doktorovi!"

Offline

 

#5 20-11-2013 17:50:33

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: problém s provařením oceli

Pro Wehrner - to ani není snad vina oněch studujících, ale současného systému, který zcela nesmyslně chrlí na trh "vzdělance". Je to totiž jediný způsob jak zajistit, aby nezaměstnanost nerostla geometrickou řadou. Tím, že se o ty mladé jako rodiče staráme na studiích až do jejich 25 let ulehčujeme státu to, že pro ně nemá práci a nemusí se o ně starat. Když vidím vždy v září jak do firmy začínají přicházet uchazeči o zaměstnání honosící se mnohdy podivnými tituly a žádají o práci manažerů, tak je mi velmi smutno. Firmy potřebují především vzdělané, pracovité dělníky, protože i v kapitalismu vzniká hodnota jen takovou prací. Jenže pro ty různé "rádobyvzdělance" je dělník sprosté slovo. A tak nakonec tito lidé končí na pracáku nebo jako dealeři či taxikáři apod. Jenže co s nimi když nic neumí a praxi nemají jak získat. A tak máme statisíce lidí s humanitním vzděláním, kteří když už mají práci, tak dělají něco úplně jiného, než co studovali za peníze svých rodičů. Ale také je pravda, že máme i statisíce nezaměstnaných dělníků.

Offline

 

#6 20-11-2013 20:42:45

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: problém s provařením oceli

Přesně jak píše jirkati smile je to smuté. ted máme ve firmě nového Ing echnologa a ten píše klukum na obrobně takové časy že nejsou ani 1/2 strojního času a po 20 minutách vysvětlování co je to řezná rychlost,čas na výměnu nástroje atd řekne že připíše na obrobek který se dělá přes 2 hodiny 15 minut.A to nemluvím o tom když napíše "vyrobit dle výkresu" ale když se ho zeptám jak mám to nebo ono udělat tak kouká jak ...........

Holt u u Bati musel každý mistr umět vše stejně jako jeho podřízení , jak by to dopadlo dnes nechci ani domýšlet.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#7 20-11-2013 20:59:38

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: problém s provařením oceli

honzo jsem strojní ing a stále svařuju. a v konstrukci sedí experti se střední školou. A jaká je mezi mnou a nima rozdíl?? středoškolák umí lést a šplhat.

Offline

 

#8 20-11-2013 22:53:19

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: problém s provařením oceli

Jirkati:plně souhlasím,vzdělávání a komplexně příprava na trh práce, jakož i zpětná vazba mezi státem a průmyslem z níž plynou  požadavky na pracovní zaměření produktivního obyvatelstva,tudíž  jeho přípravu patřičným vzděláním, je zde absolutně nefunkční.Přirovnal bych to k rozdílu mezi cestou do Paříže případně dál do NY letadlem a autem po silnici.Ano i autem se tam dostanem,jen za podstatně delší dobu a s daleko větším vypětím sil.Takhle si jedem, jedem a jedem až dorazíme k oceánu,a dál už se autem nedostanem.Sjednání nalodění taky něco stojí a je ještě pomalejší.....
Pokud někdo píše časy dle normy měl by dle mého skromného názoru na dílně dokázat,že je výroba v ohledu na předepsanou kvalitu v daném čase proveditelná.

Editoval Ládes (21-11-2013 20:54:09)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#9 21-11-2013 00:02:44

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: problém s provařením oceli

Honza007 napsal(a):

Holt u u Bati musel každý mistr umět vše stejně jako jeho podřízení , jak by to dopadlo dnes nechci ani domýšlet.

Je to tak, pan Baťa si byl dobře vědom proč. A nejenom pan Baťa. Já jsem pracoval mj. u fy. Velan Valve Corp. Tu firmu založil pan Velan, původem z ČSR, který emigroval r. 1948 do Kanady. Jen pro zajímavost - s p. Baťou se osobně znali. V Kanadě založil už r. 1950 firmu a postupně se vzmáhal a dnes má několik továren po celém světě. I zde v USA, kam jsem se po různých útapách dostal a zprvu pracoval jako dělník, svařeč. Postupně mi bylo umožněno pracovat na technických posicích, Welding Technician a naposledy jako Welding Inspector.
http://www.radio.cz/cz/rubrika/udalosti … arel-velan
Musím říci, že byla radost v takové firmě pracovat. Žádná buzerace, naprostá pohoda. Samozřejmostí bylo, že technik by měl dokázat předvést mimo svoji odpovědnost, minimálně to, co dělník s praxí. A mělo to své výhody. Když na mne někdo nastoupil s argumentem, že to a to nejde, tak jsem byl nucen buď uznat, že to opravdu nejde, anebo mu prakticky předvést, že to jde. A tím si teprve technik dosáhne respekt. Ale není to tak zdaleka všude ani zde v USA. Rovněž musím dodat, že tam kde je robotárna, ponižování pracujících a nespokojenost, jde to od deseti k pěti...Tolik krátce moje zkušenosti s pobytem téměř 30 let v USA.

Offline

 

#10 21-11-2013 06:21:27

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: problém s provařením oceli

Zrovna v tomto je jedno , zda jsi vusa či jinde . Záleží na vedení . Těsně po převratu jsem pracoval ve firmě , kterou si přivlastnili bývalí vedoucí a mistr . Budovy a stroje zůstaly , z dělnictva 100 lidí je 15 ! a kancelářského narostlo na 200% . V kanclu sedí samí známí . Mistruje 75letý chlap , který jediný na této pozici ví . To je klasika .

Offline

 

#11 21-11-2013 09:18:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: problém s provařením oceli

Problém s kvalitou absolventů nevidím ani tak ve školství, jako v celkovém duchu ve společnosti, který nakonec i to školství formuje. Když jsou vzorem, který je předkládán ve všech sdělovacích prostředcích tzv. celebrity (rozumněj různé miss, mladí herci a td), kdy se uměle vytvořila představa, že jsou sociologové, politologové a další ...gové pro společnost důležitější než kvalitní technici, řemeslníci ap., není možné od mladých lidí očekávat zájem o takovou práci. Bez zájmu o obor, žádná škola nic nezmůže. Může se stát, že někteří jednotliví učitelé mohou zájem probudit, ale v tomto společenském povědomí i ti jsou výjimkou. Dále mladí, nechtějí nést zodpovědnost. Bohužel ale technická práce ( i řemeslná) musí mít jasný a konkretní výsledek, který se nedá okecat tím, že "tenkrát jsem měl takový názor". Toto všechno činí tyto obory málo atraktivní.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#12 21-11-2013 09:24:01

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: problém s provařením oceli

franišek napsal(a):

honzo jsem strojní ing a stále svařuju. a v konstrukci sedí experti se střední školou. A jaká je mezi mnou a nima rozdíl?? středoškolák umí lést a šplhat.

Podle všech indicií máš tedy z předmětu "ŘITNÍ ALPINISMUS" známku "NEDOSTATEČNOU" a nebo "F" ??? smile smile smile

Offline

 

#13 21-11-2013 21:31:24

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: problém s provařením oceli

Vyzera to tak ze zakladatel tohto vlakna "Pelikanjakub" sa nam po prvom prispevku zaroven nadobro odmlcal.. Nie je to aj tym ze po prvych dvoch odbornych odpovediach nasledovala diskusia o skolstve?


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#14 22-11-2013 22:22:50

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: problém s provařením oceli

Firmy jsou v posledních cca 10 letech doslova supervychcané  Zatímco dříve firmy v převážné většině přijímaly všelijaké juniorské "podržtašky" a "donesmateriál" na ty nejspodnější pozice a nechávaly je roky ve firmě stoupat a vychovávaly z nich odborníky, hotové odborníky od konkurence přijímaly spíš výjimečně, dneska je tomu přesně naopak.
Dneska chtějí firmy získat odborníka s nejméně 5 - 10 letou praxí nejlépe okamžitě a zadarmo, neboli aby jim ho vychovala právě ta konkurence v jiné firmě. A oni přišli rovnou bez investic k hotovému. 
Radši vezmou nabídku personalisty, že jim poskládá veškeré osazenstvo firmy, od vrcholového manažera přes střední manažment - technické odborníky po nejnižší dělníky a pomocníky novými zaměstnanci "ulovenými" na personálním trhu neboli vychovanými a vyškolenými někým jiným.  Hlavně aby měli kvalitní zaměstnance a zadarmo.
A podle toho to na personálním trhu taky vypadá. Lidi bez praxe nemohou najít práci, protože nejsou "hotoví" zaměstnanci. Stejně tak starší lidi, kteří z nějakého důvodu vypadli ze svého oboru a ztratili s ním kontakt nebo svůj obor musí změnit.
Studování humanitních oborů je akorát obrana mladých před tímto chováním firem, protože humanitní obory obvykle nejsou úzce specializované jako je většina technických oborů a takoví absolventi tak mají mnohem víc možností, kde hledat práci. 
Ovšem i tak plno schopných lidí končí na krku státu a na dávkách , zatímco firmy řvou po státu, aby sáhl do peněženky ještě hlouběji a za státní peníze jim ty hotové odborníky vytvořil.
A pokud možno ještě i držel,  aby pracovní síla byla nemobilní a ti schopnější neodešli hromadně za lepší prací a vyšším platem třeba do toho Německa.

Editoval Radim (23-11-2013 06:48:15)

Offline

 

#15 23-11-2013 11:46:40

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: problém s provařením oceli

Tohle se většinou řeší "bezkonkurenční doložkou" v pracovní smlouvě.Je to smutné ale každý má kus pravdy.Zatímco se učiliště při podnicích kde měli učni spoustu možností vytvořit si pracovní návyky zrušila jiné školy zcela jiného zaměření-nikoliv na výrobu,ale většinou na služby a obchod se otevíraly.Kde nefunguje výroba nemůže ani být co prodávat nebo prodej zprostředkovávat.....


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#16 23-11-2013 20:01:09

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: problém s provařením oceli

Dneska bylo v radiu Orion ve správach  o 3 rodinach nepřispusobyvych  město strava je zařadilo do nejakeho programu kde měli praci za 16 000 hrubeho a nikdo ztech 3 rodin  nechtel nastoupit do práce.. Ppak tam ješte bylo řečeno že i  takovy jako inženyři na ostravsku pracují i zameně... tak asi tak to jak to ma vtomto státě vypadat jen doufam že Pan babiš a jeho hnutí ano stěma č...ny.. k...ma už konečně zatočí...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#17 23-11-2013 22:07:25

Wehrner
Člen
Registrovaný: 16-05-2007
Příspěvky: 53

Re: problém s provařením oceli

Babiš - skvrn a špíny nás zbavíš   ....se obávám, že tomu tak bohužel nebude, jelikož on sám má sosák zavrtaný do státních peněz stejně hluboko jako ti cikáni.
Díky Babišovi, máme třeba již několik let nejvyšší procentuální podíl přimíchávaných biosložek do paliv z EU a jeho Agrofert je i díky tomuto nejvyšším příjemcem dotací v ČR. Jeho deklarovaný podnikatelský úspěch a tedy i tzv. "obrat" je tudíž silně iluzorní záležitostí.

...ale kšeft musí běžet, i kdyby fotr z truhly koukal a na hrobě jsme mu měli svítit biosvíčkama z řepkového oleje a pro jistotu taky bez knotku

Offline

 

#18 23-11-2013 22:19:32

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: problém s provařením oceli

Panove nemotejme do tohoto pekneho remesla spinavou politiku diky smile


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#19 24-11-2013 09:50:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: problém s provařením oceli

Já bych jen poznamenal, že přimíchávání biosložky do paliva muselo být nejdřív schváleno našimi zákonodárci. A to na pokyn hlupáků v Bruseli zmámených zelenou propagandou.
Jestli Babiš prospěje nebo uškodí, ví momentálně zatím jen on sám. My to budeme vědět nejdřív tak za dva roky.

Možná by chtělo tohle vlákno přesunout jinde..........

Offline

 

#20 25-11-2013 19:44:19

Williams
Člen
Registrovaný: 25-11-2013
Příspěvky: 1

Re: problém s provařením oceli

problém je bohužel v jak v systému, tak i ve studentech... za komunistů nebylo moc zvykem zvyšovat svoji hodnotu na trhu práce, ovšem doby se změnili, ale návyky studentů ne... během studia je hodně příležitostí, kdy se dá získat praxe a někdy velmi zajímavá, stačí se jen trošku vnucovat firmám a holt dělat jen za "jídlo a dopravu", odměnou je většinou hodně zkušeností a praxe která se dá velmi lehce uplatnit...

a k samotným VŠ... technické školy jsou pro hodně lidí odpudivé náročností a spousty lidí to odradí i během studia... a to si nemyslím, že by byli studenti líní, ale spíše přístup zaprděných profesorů, kteří celý život jen učí a jsou totálně bez praxe je hodně demotivující... náš obor začínalo 840 lidí a dokončilo s titulem Bc. 120...  hlavně protože zkoušející dbali nad naprostými zbytečnými detaily a nehleděli, zda student rozumí problému nebo ne... jako příklad uvedu, když jsem byl vyhozen od zkoušky, kvůli popisu použití válečkového kalibru...

řekl jsem že nejdřív vyzkouším dobrou stranu a když proleze, tak otočím a použiji zmetkovou a ta nesmí prolézt.. načež mi bylo řečeno že správný postup je prostrčit správnou stranu a pustit kalibr, který by se měl zastavit o zmetkovou stranu... zkoušel jsem argumentovat tím, že při upnutí ve stroji toto někdy nejde praktikovat, nebo že mnohem rychlejší je ho vyndat o točit... ještě profesor dodal že se nejdená o správnou stranu, ale dobrou stranu a výsledek bylo za 4 a musel jsem jít znovu na zkoušku...

po téhle zkušenosti jsem si radši koupil C0čko, začal chodit do fabrik na stáže, všechno se to naučil sám, a ve škole si to odseděl jen abych měl titul

Offline

 

#21 25-11-2013 21:43:30

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: problém s provařením oceli

Vzdycky nejvic miluju podobne teoretiky (jako jsou nekteri ucitele)  ale jeste vic naprikad ruzne auditory z nichz mnozi(neupiram jim jejich vzdelani) jsou dost mimo od reality,a zel bohu i od zde "fungujiciho"systemu.Sice naprosto nepopiram ze je treba dodrzovat pravidla a predpisy  nicmene mnohdy naprosto nesmyslne bazirovani na nedulezitych detailech  (nesmyslne tolerance,obrusovani  cistych jäcklu,a dalsi a dalsi) me fakt hlava nebere.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#22 25-11-2013 22:19:40

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: problém s provařením oceli

Honza007 - jen bych rád připomněl, že auditora si firma objednává sama a také si ho zaplatí! A pokud se firma hlásí k tomu, že je plně schopná zajišťovat nějakou činnost - např. svařování - tak to svým zákazníkům prokáže svou certifikací nějakou nezavislou oprávněnou organizací. A pak si tuto certifikaci v pravidelných intervalech obnovuje, aby zákazníkům prokázalala, že je stále ještě dobrá jako na začátku. I když nejsem z těch různých auditů ve firmě nijak nadšený, tak se  aspoň snažím aby svařování bylo takové, jako zákazníkům nabízíme. Ovšem existuje i horší varianta. Zrovna minulý pátek si u nás dělala zákaznický audit jedna francouzská firma a bylo to obsáhlejší a detailnější než pravidelný audit na normu 3834 z konce září. V některých bodech jsem se docela potil, třeba abych dohledal všechny faktury a tavby k základním a přídavným materiálům na svařence, které se zrovna na dílně svařovaly. A i když jsem prokázal, že na jednom pracovišti, kde se zrovna svařovalo v pulzu, se jedná o necertifikovanou výrobu tak mě stejně vytkli, že tam je WPS bez existující WPQR na pulz. A také to dali do zápisu. A ani šéfovo potvrzení mých slov je od toho neodvrátilo. Ještě že se zákaznický audit neplatí!

Offline

 

#23 26-11-2013 21:55:26

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: problém s provařením oceli

Zákazník je zákazník, ale myslím, že zákaznický audit by se měl vztahovat na výrobky daného zákazníka. Dále dle ISO 3834-2 není zpětná sledovanost požadována, pokud to nevyžaduje zákazník, výrobková norma či předpis. Takže atesty ano, ale přiřaditelné k materiálům na skladu.

Offline

 

#24 26-11-2013 22:36:19

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: problém s provařením oceli

No jo Petře, jenže onen zákazník je obrovská drážní firma a chce abychom si obnovili certifikaci podle DIN EN 15085, kterou jsme v září pro nedostatek zakázek toho typu nechali stát. S tím ale vyrukoval až při pohovoru při zahájení auditu. Byl to prostě trochu šrumec, ale ono se zase za ty tři měsíce tak moc ve výrobě nezměnilo, takže nastavený systém (včetně neprodloužené ČSN EN 15085 a V95/5) setrvačností docela pokračuje. Pokud ale neuvidím první reálnou poptávku, která by pokryla aspoň 50% nákladů na recertifikace tak do toho nejdeme. A ty ceny jsou pro malou firmu docela dramatické, hlavně ta DINka. My jsme dříve vyráběli něco pro zdejší jejich pobočku a jim se naše díly zřejmě zalíbily. Když ta jejich pobočka z nedostatku své práce s námi omezila spolupráci a svařuje obdobné díly sama, tak s jejich provedením nebyla úplná spokojenost. Proto se k nám francouzi dostali takto napřímo.  A tak jsme se snažili seč jsme mohli.

Offline

 

#25 27-11-2013 19:11:00

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: problém s provařením oceli

jirkati napsal(a):

Pro Wehrner - to ani není snad vina oněch studujících, ale současného systému, který zcela nesmyslně chrlí na trh "vzdělance". Je to totiž jediný způsob jak zajistit, aby nezaměstnanost nerostla geometrickou řadou. Tím, že se o ty mladé jako rodiče staráme na studiích až do jejich 25 let ulehčujeme státu to, že pro ně nemá práci a nemusí se o ně starat. Když vidím vždy v září jak do firmy začínají přicházet uchazeči o zaměstnání honosící se mnohdy podivnými tituly a žádají o práci manažerů, tak je mi velmi smutno. Firmy potřebují především vzdělané, pracovité dělníky, protože i v kapitalismu vzniká hodnota jen takovou prací. Jenže pro ty různé "rádobyvzdělance" je dělník sprosté slovo. A tak nakonec tito lidé končí na pracáku nebo jako dealeři či taxikáři apod. Jenže co s nimi když nic neumí a praxi nemají jak získat. A tak máme statisíce lidí s humanitním vzděláním, kteří když už mají práci, tak dělají něco úplně jiného, než co studovali za peníze svých rodičů. Ale také je pravda, že máme i statisíce nezaměstnaných dělníků.

Dobrý den.Nezbývá než za tento názor i podobný názor ostatních dát palec nahoru.Sám pracuji jako dělník a to co se děje u nás ve firmě z pozice managmentu(šmírování,arogance,nezájem řešit problémy....atd.),mě mnohdy staví před otázku,jestli tito lidé(na všichni)mají vůbec lidskou důstojnost,když s vámi někdy jednají,jako s kusem hadru.Já bych na to neměl.Vážím si obrovskou měrou lidí a nezáleží na vzdělání,kteří si váží lidského úsilí a práce.Díky!


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče