SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-02-2011 11:07:37

jirkaplastic
Člen
Registrovaný: 22-01-2010
Příspěvky: 7

Použití měděných elektrod po dědovi

Zdravím všechny svářeče a kutily.

Vyklízím dílničku po dědovi a našel jsem bednu svařovacích elektrod tuším že jsou to 1,5ky 2ky a 2,5ky. Vypadají, jako klasické elektrody, ale drát je měděný. Konce, co se uchycují do kleští jsou mírně zoxidované. Nijak navlhlé nejsou, byly umístěny ve sklepě pod domkem. Chci se zeptat na co se používají (používaly), popř jestli má cenu je schovávat, nebo jestli je mám vyhodit. Na netu jsem nic nenašel kromě stránek policie ČR a tam píšou, že je lidi kradou a hazí do kovošrotu a mě je líto vyhodit za pár kaček, když by se třeba hodily do dílničky na nějaké to svařování. Mám klasickou svářečku i svářečku na basické elektrody.

Předem děkuji za tipy a rady.

Offline

 

#2 06-04-2011 20:59:01

vihorlat45
Člen
Místo: HUMENNE
Registrovaný: 21-06-2010
Příspěvky: 40

Re: Použití měděných elektrod po dědovi

Ja mám tak isto medené elektrody ak sa tak dajú nazvať,lebo vypadajú ako zvárací medený drát pre acet-kyslík obalený po celej dlžke bez miesta na uchytenie do zvár. klieští  ale obal je dosť tvrdý,vypadá to ako nejaka keramická alebo minerálna zmes so slabym bielo- modrým nádychom priemer 2mm a dlžka 445mm.Vyskúšam ich na WTU-200 čo to bude za hókus- pókus /alebo otrava neznámymi splodinami/ potom napíšem ak prežijem!!!!!

Editoval vihorlat45 (06-04-2011 21:11:50)

Offline

 

#3 06-04-2011 21:17:42

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Použití měděných elektrod po dědovi

prodat na aukru, nebo přes bazar tu na svar foru..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#4 06-04-2011 21:29:16

Marek37
Člen
Registrovaný: 15-02-2010
Příspěvky: 100

Re: Použití měděných elektrod po dědovi

jirkaplastic napsal(a):

Zdravím všechny svářeče a kutily.

Vyklízím dílničku po dědovi a našel jsem bednu svařovacích elektrod tuším že jsou to 1,5ky 2ky a 2,5ky. Vypadají, jako klasické elektrody, ale drát je měděný. Konce, co se uchycují do kleští jsou mírně zoxidované. Nijak navlhlé nejsou, byly umístěny ve sklepě pod domkem. Chci se zeptat na co se používají (používaly), popř jestli má cenu je schovávat, nebo jestli je mám vyhodit. Na netu jsem nic nenašel kromě stránek policie ČR a tam píšou, že je lidi kradou a hazí do kovošrotu a mě je líto vyhodit za pár kaček, když by se třeba hodily do dílničky na nějaké to svařování. Mám klasickou svářečku i svářečku na basické elektrody.

Předem děkuji za tipy a rady.

Taky jsem před časem v práci vyhrabal pár takových elektrod a bylo mi řečeno jedním pamětníkem, že dřív když ještě nebyli niklové elektrody, že se používali na svařování litiny. Mají bazický obal, takže usměrňovač, nebo invertor.

Editoval Marek37 (06-04-2011 21:36:18)

Offline

 

#5 06-04-2011 21:34:39

Marek37
Člen
Registrovaný: 15-02-2010
Příspěvky: 100

Re: Použití měděných elektrod po dědovi

vihorlat45 napsal(a):

Ja mám tak isto medené elektrody ak sa tak dajú nazvať,lebo vypadajú ako zvárací medený drát pre acet-kyslík obalený po celej dlžke bez miesta na uchytenie do zvár. klieští  ale obal je dosť tvrdý,vypadá to ako nejaka keramická alebo minerálna zmes so slabym bielo- modrým nádychom priemer 2mm a dlžka 445mm.Vyskúšam ich na WTU-200 čo to bude za hókus- pókus /alebo otrava neznámymi splodinami/ potom napíšem ak prežijem!!!!!

To nebudou elektrody, ale nějaká, zřejmě mosazná pájka na autogen potažená tavidlem.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče