SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 31-05-2010 12:08:56

vliborv
Člen
Registrovaný: 31-05-2010
Příspěvky: 5

SGA 170 zkratuje

Dobrý den,

Koupil jsem euro SGA 170 z eichhornu. Po chvilce svařování mi shořela pojistka posuvu - vyměnil jsem ji. Přibližně po roce mi sám od sebe shořel hořák (ani jsem nevařil) - seškvařil se.  Na tišťáku  reulace drátu je dost vyjiskřené (opálené, začouzené - co chcete) relé, je to v modrém průhledném plastu. Mám ho vyměit za to samé, nebo dosadit něco lepšího, silnějšího? Předělávka na euro koncovku s plynovým magnetickým ventilem a na 15 kg cívku (drát, průmer 0,8). Teď mi de do zkratu - když nevařím a dotknu se hořákem kostry, tak se zajiskří a vyhodí to dílnu i celý barák. Nevím čím to je, proto Vás prosím o pomoc.

Offline

 

#2 31-05-2010 12:56:05

Edison
Člen
Registrovaný: 02-02-2010
Příspěvky: 582

Re: SGA 170 zkratuje

tak tam nemate nahodou horak stale pod napetim?mozno sa to relatko teplom tak skvarilo ze sa trocha pohli tie kontakty a tim je horak stale pod napetim

Offline

 

#3 31-05-2010 13:05:08

vliborv
Člen
Registrovaný: 31-05-2010
Příspěvky: 5

Re: SGA 170 zkratuje

Edison napsal(a):

tak tam nemate nahodou horak stale pod napetim?mozno sa to relatko teplom tak skvarilo ze sa trocha pohli tie kontakty a tim je horak stale pod napetim

Děkuu za odpověď, hořák je stále pod napětím ale ne pod tím, co se dá svařovat (neumím to lépe popsat). "To" relátko co je na tišťáku posuvu je v pořádku (proměřeno). Pokud je zrada někde jinde, to nevím, v elektrice cočka se zas tak moc nevyznám...

Offline

 

#4 31-05-2010 13:09:18

MartinW
Člen
Registrovaný: 14-11-2007
Příspěvky: 60

Re: SGA 170 zkratuje

měl jsem  taky Einhell SGA 170 a i stejnou závadu podle mne šlo do spínače v pistoli né 12V ale 230V protože se hned po zapnutí svářečky hrozně zahřívaly kontakty a kdybych ji nevypnul tak určitě shoří, taky bylo očouzené relé na tišťáku.

Offline

 

#5 31-05-2010 13:20:27

vliborv
Člen
Registrovaný: 31-05-2010
Příspěvky: 5

Re: SGA 170 zkratuje

MartinW napsal(a):

měl jsem  taky Einhell SGA 170 a i stejnou závadu podle mne šlo do spínače v pistoli né 12V ale 230V protože se hned po zapnutí svářečky hrozně zahřívaly kontakty a kdybych ji nevypnul tak určitě shoří, taky bylo očouzené relé na tišťáku.

Ale já s ní normálně svařuju. Od tý doby, co to takhle blbne, tak to vaří jako bůh. Ale musím si dávat pozor, aby jsem se nedotknul drátem dřív, než zapálím oblouk. Kolik voltů vychází z cočka, to nevím ale když je vlhko a musím si k tomu kleknout (mám železnou podlahu), tak to brní. hmm

Offline

 

#6 31-05-2010 19:45:31

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: SGA 170 zkratuje

vliborv napsal(a):

MartinW napsal(a):

měl jsem  taky Einhell SGA 170 a i stejnou závadu podle mne šlo do spínače v pistoli né 12V ale 230V protože se hned po zapnutí svářečky hrozně zahřívaly kontakty a kdybych ji nevypnul tak určitě shoří, taky bylo očouzené relé na tišťáku.

Ale já s ní normálně svařuju. Od tý doby, co to takhle blbne, tak to vaří jako bůh. Ale musím si dávat pozor, aby jsem se nedotknul drátem dřív, než zapálím oblouk. Kolik voltů vychází z cočka, to nevím ale když je vlhko a musím si k tomu kleknout (mám železnou podlahu), tak to brní. hmm

naprazno až 40V při svařeni proud na plny vykon bude nekde do 30V.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#7 31-05-2010 19:54:37

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: SGA 170 zkratuje

vliborv napsal(a):

Dobrý den,

Koupil jsem euro SGA 170 z eichhornu. Po chvilce svařování mi shořela pojistka posuvu - vyměnil jsem ji. Přibližně po roce mi sám od sebe shořel hořák (ani jsem nevařil) - seškvařil se.  Na tišťáku  reulace drátu je dost vyjiskřené (opálené, začouzené - co chcete) relé, je to v modrém průhledném plastu. Mám ho vyměit za to samé, nebo dosadit něco lepšího, silnějšího? Předělávka na euro koncovku s plynovým magnetickým ventilem a na 15 kg cívku (drát, průmer 0,8). Teď mi de do zkratu - když nevařím a dotknu se hořákem kostry, tak se zajiskří a vyhodí to dílnu i celý barák. Nevím čím to je, proto Vás prosím o pomoc.

Doporučuji predelavku na euro koncovku ridici jednotku ktc 112  a svařečka vam bude dale sloužit bez problemu viz ma prestavba einhell BT-GW 170 :http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1483 prestavba neni až tak nakladná jak by se zadalo ale vyplatise to..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#8 31-05-2010 20:40:05

welder
Člen
Registrovaný: 03-04-2010
Příspěvky: 20

Re: SGA 170 zkratuje

vliborv napsal(a):

MartinW napsal(a):

měl jsem  taky Einhell SGA 170 a i stejnou závadu podle mne šlo do spínače v pistoli né 12V ale 230V protože se hned po zapnutí svářečky hrozně zahřívaly kontakty a kdybych ji nevypnul tak určitě shoří, taky bylo očouzené relé na tišťáku.

Ale já s ní normálně svařuju. Od tý doby, co to takhle blbne, tak to vaří jako bůh. Ale musím si dávat pozor, aby jsem se nedotknul drátem dřív, než zapálím oblouk. Kolik voltů vychází z cočka, to nevím ale když je vlhko a musím si k tomu kleknout (mám železnou podlahu), tak to brní. :/

odporúčam aspoň fázovou skúšačkou prekontrolovať či na horáku nie je náhodou 23OV,lebo keď človek prestane cítiť to brnenie, tak už môže byť na "druhej strane života"

Offline

 

#9 01-06-2010 23:37:10

vliborv
Člen
Registrovaný: 31-05-2010
Příspěvky: 5

Re: SGA 170 zkratuje

To: alll, welder

děkuju za Vaše reakce, určitě s tím něco udělám...

Offline

 

#10 07-06-2010 18:43:53

vliborv
Člen
Registrovaný: 31-05-2010
Příspěvky: 5

Re: SGA 170 zkratuje

Zkoušečkou, kterou mám, nezjistím jestli je to střýdavý nebo stejnosměrný proud ale o víkendu jsem to měřil a na střýdavý to dává 25V a na stejnosměrný 15V...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče