SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-10-2021 14:07:10

Pylot
Člen
Registrovaný: 25-10-2021
Příspěvky: 6

Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Zdravím,

vybíráme do firmy pulzní zdroje na MAG a do hledáčku se dostala mimo jiné společnost ArtWeld se zdroji Lorch (S5 SpeedPulse) a CEA (Qubox 405 W Pulse). Můžete někdo napsat zkušenosti s těmito zdroji (jaké zdroje, intenzita použití, jak dlouho je máte, jak jste spokojeni) a také se společností Artweld (dostupnost servisu a dílů, ceny, komunikace)?
Díky moc.

Petr

Offline

 

#2 25-10-2021 18:14:23

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

S firmou Artweld (libereckou) mám z doby mého působení v AUTOMOTIVE a další oblasti ty nejlepší zkušenosti stejně jako s pražským zastoupením firmy Fronius. Profi svářečku vždy přivezou, perfektně zaškolí v obsluze a vždy jsou ochotní v poskytování servisu - obě firmy nabízejí servis do 24 hod.
Pokud se nějak výrazněji nezměnil tamní personál tak mohu doporučit. Konkrétní typy svářeček neznám, ale Lorch je docela solidní značka, se kterou jsem nikdy neměl problém. Jak MIG/MAG svářečky, tak TIG mašinky fungovaly spolehlivě. Firmu CEA z praxe neznám, nemohu posoudit.

Offline

 

#3 25-10-2021 18:54:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Svářečky Lorch máme v práci, ale jiný typ a docela v pohodě. Máme Lorch MicorMig 400, některé s pulsem a některé bez. 2 kolegové mají nějaké S typy, ale nevím které. Jeden myslím S8 a druhý nevím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 25-10-2021 21:32:34

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Qubox je jak nějaká okopírovaná Kemppi . Sice to umí plno věcí ale to že tam je jen 3 písmenkovej Ledkovej displej je na obsluhu uplná katastrofa když písmenkovej LCD co má lorch stojí asi 4 dolary . Fakt hroznej problém dneska . A jak to vaří nikdo neví protože i v manuálu mají místo fotek rendery z cadu xD
Lorch bude fungovat a má servis xD stejne jako Kemppi , Cloos , Migatronic , Merkle atd..


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#5 26-10-2021 08:47:19

Peho
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 121

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Lorch S5 mame v práci, zrejme staršiu verziu ma iný panel a nemá ten speed pulse tak ako ten zvara netuším. Zvara pekne len proti iným co tam mame sa mi zdá fajnovejsia na prípravu materiálu, inak zvara pekne ci pulse alebo twinpulse.


Kowax GeniArc 160Evo, Fronius TP 150, Jasic Mig 200, Parkside PPS40 B2, Optrel E684

Offline

 

#6 26-10-2021 09:33:45

Pylot
Člen
Registrovaný: 25-10-2021
Příspěvky: 6

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Zdravíčko,
zatím děkuji za odpovědi, ještě pokud někdo máte zkušenost s Jess svářečkami od Binzelu, tak můžete taky přihodit zkušenost.
Díky

Offline

 

#7 26-10-2021 10:09:05

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Pylot - když budeš takhle pořád rozšiřovat sortiment svářeček, tak se nikam nedostaneš. Jestli to máš jako firma, tak se budeš postupně probíjet čím dál levnějšími svářečkami, až skončíš u nějakého hobby strojku sice levného, ale bez záruky dlouhodobějších vlastností, bez rozumného servisu. Kriteria si musíš nastavit sám.
Předpokládám, že i když ses čerstvě registroval, tak máš dané téma ze stovek zdejších příspěvků už dávno nastudované.

Offline

 

#8 26-10-2021 11:12:28

Pylot
Člen
Registrovaný: 25-10-2021
Příspěvky: 6

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

jirkati napsal(a):

Pylot - když budeš takhle pořád rozšiřovat sortiment svářeček, tak se nikam nedostaneš. Jestli to máš jako firma, tak se budeš postupně probíjet čím dál levnějšími svářečkami, až skončíš u nějakého hobby strojku sice levného, ale bez záruky dlouhodobějších vlastností, bez rozumného servisu. Kriteria si musíš nastavit sám.
Předpokládám, že i když ses čerstvě registroval, tak máš dané téma ze stovek zdejších příspěvků už dávno nastudované.

Kdepak, já se neprobíjím čím dál levnějšími svářečkami, všechny porovnávané zdroje jsou stejná kategorie a přímá konkurence. Vím, co od nich chci, ale robustnost a trvanlivost zdrojů a reference na kvalitu servisu a služeb bohužel z katalogu nevyčtu, takže nezbývá, než se ptát po zkušenostech ostatních. Samozřejmě jsem zkoušel vyhledávat jak dle slova "ArtWeld" tak dle "Lorch", ale moc zajímavých informací jsem nenašel, tak proto se ptám přímo. Se svářečkami Jess mě oslovil pán z Binzelu sám a byla by škoda se na ně také nezeptat, protože pro naši firmu je to taky potenciální partner.

Offline

 

#9 26-10-2021 19:34:43

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Určitě Jess???


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#10 26-10-2021 20:14:19

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

A co napsat odkud jste a co máte v plánu svařovat?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#11 27-10-2021 11:53:38

Pylot
Člen
Registrovaný: 25-10-2021
Příspěvky: 6

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

varok napsal(a):

A co napsat odkud jste a co máte v plánu svařovat?

Jsem z Trutnova a svařovat s tím budeme tlakové nádoby, takže potřebuji robustní a výkonné zdroje a ocením pulzní technologie specializované na svařování kořenů a přemostění nestejnoměrné mezery a pak pulzní režim s vysokým výkonem a minimálním rozstřikem pro výplňové vrstvy. Ve hře je Esab Aristo 500, Cloos Quineo Start a Next, Fronius Transsteel, Lorch S5 a ozval se mi pán z Binzelu se zdroji Jess. Dodavatele pro Cloos, Fronius a ESAB znám, ale neznám Artweld a jejich Lorch a neznám zdroje Jess. Proto se na ně ptám. Jde mi hlavně o reference.

Offline

 

#12 27-10-2021 12:52:35

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Pylot: JESS - je spojeni firem Jäckle+Ess ,starsi stroje Ess jsou mozna i v Cr, Jäckle moc ne... Nevim jak by to pak melo servis... Jäckle  jsou echt Dojce vyrobky...

Offline

 

#13 27-10-2021 13:27:15

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Výběr zdroje - Artweld, Lorch, CEA

Před odchodem do důchodu jsem používal ESAB ARISTO 4000i a na přemostění nestejných
mezer úplně ideální díky velké možnosti programování a kombinaci procesů.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče