SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 29-10-2021 13:45:33

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: hořák dlouhý 30 m

Co  si  pamatuji,  jsem  už to nezkoumal,  asi  se mi nechtělo  lízt do  vody.

Jinak  spíš jsem  měl  na mysli  uvolnění železného  šrotu  naházeného  v trubce.

Editoval Radim (29-10-2021 13:48:30)

Offline

 

#52 29-10-2021 19:20:42

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: hořák dlouhý 30 m

A dúfam že vieme z čoho je skomolené slovo bazmeg 😂

Offline

 

#53 29-10-2021 19:23:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: hořák dlouhý 30 m

tohle je fakt úžasný téma, válím se tady smíchy po zemi a mám poprskanou klávesnici big_smile

nejspíš tady nikdo nemá pojem o záležitosti "nepovolené ozbrojování"
můj spolužák ze ZDŠ (Josef) je vrchní policejní pyrotechnik, je často k vidění v TV. Když se řeší nějaké nálezy po rusácích nebo skopčácích.
Jen jednou jsem se na něj obrátil ve věci demoličního odstřelu - poslal mě kamsi. Ale mám od něj nějaké info jak to chodí.
Existují komerční firmy které provádějí odstřely. Pochybuji že si tady někdo dokáže představit jak se umísťuje nálož tak aby to někde cosi přerušilo nebo rozbilo pro účel odstranění. (a nic jiného!) smile Navíc tyto práce stojí asi tolik co nová studna vedle - ovšem kopaná smile.

Dále - hmotnost břemene a jeho upevnění k zeměkouli tlakem zeminy.
Když s tím nehnul 35tunový jeřáb jsou jakékoliv úvahy bez narušení terénu dole kolem trubky tlakovým vzduchem uplně pasé.

Stejně - páka dlouhá 25metrů - trubka se bude ohýbat i při rozměrech které má.

Stejně jako to odřezávání - vždyť si to místní spisovatelé mohou vyzkoušet big_smile ty zkruže které tvoří stěny původní studny mají nejspíš světlost 100cm.
Vytvořte si obdobný prostor třeba jen metr hluboký, dejte tam rouru klidně jen 200mm (stěna 8mm) a zkuste jakýmkoliv způsobem jí přeříznout.

Joe, jasně že klapačka má na bagru nejsilnější páku, ale tady se nechytá. Výsledkem bude JCB ve vzduchu celé (krom lopaty).

Nápad který není úplně mimo mísu je ten s 50tun. heverem.
Nezbytně nutné by zde bylo vybudování bytelné plochy kolem studny ze silničních panelů + traverza I30 jako páka + koza +14dnů (viz ten zdvih heveru)
Vytáhnout tech 2 -5 metrů aby se roura uvolnila. Pak jí vzít jeřábem.

To jsou všechno práce které nejsou levné.
Sháním brigádníky na podobné akce, chytrý nepotřebuju. Potřebuju silný.

Kdyby někdo chtěl cement (čerstvý, volně ložený - nutno si napytlovat) za odvoz (Beroun). Je tady možnost spousty tun. Nespěchá.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#54 29-10-2021 19:57:50

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: hořák dlouhý 30 m

Bourači, https://youtu.be/mMqK1l9oc48?t=32 To je tam ešte odvtedy? smile

Editoval jean (29-10-2021 19:58:17)

Offline

 

#55 29-10-2021 20:36:13

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: hořák dlouhý 30 m

bourač napsal(a):

....Sháním brigádníky na podobné akce, chytrý nepotřebuju. Potřebuju silný.

Já ti nevím jak to s nimi děláš. Mam tady firmu a brzo mě asi zabijou. Vozí štěrk a jezdí v něm s kolečkem. Už jsem to nevydržel a dal jsem jim pod kolečko kus dřevotřísky co se válela vedle nich, aby se dokázali s kolečkem rozjet. Prkna co se válí asi 5 metrů daleko jim už ale nosit a vytvářet cestičku nebudu. Natáhnout provázek jsem musel taky já, jinak bylo všechno křivý (nechal jsem je to předělat). Dnes nechali ve svém kolečku zbytky malty, zítra to bude zavadlý, pozítří mohou osekávat nebo tahat těžký kolečko.

Editoval Charon (29-10-2021 20:50:27)

Offline

 

#56 29-10-2021 21:19:32

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: hořák dlouhý 30 m

bourač napsal(a):

Nápad který není úplně mimo mísu je ten s 50tun. heverem.
Nezbytně nutné by zde bylo vybudování bytelné plochy kolem studny ze silničních panelů + traverza I30 jako páka + koza +14dnů (viz ten zdvih heveru)
Vytáhnout tech 2 -5 metrů aby se roura uvolnila. Pak jí vzít jeřábem.
.

+ Pridat vibrace...

Editoval Michall (29-10-2021 21:20:27)

Online

 

#57 30-10-2021 00:05:29

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: hořák dlouhý 30 m

Bouraci  raz mas volne zelezo ,inokedy neake kolecka ci stlpy a teraz  cement  na beton  big_smile  Kuva mat pristup k takemu matrosu tak som asi maly developer a staviam ,,cimri,,   big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#58 30-10-2021 11:10:16

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: hořák dlouhý 30 m

Řekl bych,  že tazatele nezajímají  řeči,  jak  je  co  dobré  nebo  špatné,  ale nápad, který  by mohl  realizovat. Případně který  by snesl a moc nebolel,  kdyby to  vyzkoušel  a ono  se to  nepovedlo.

Offline

 

#59 30-10-2021 12:11:39

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: hořák dlouhý 30 m

Joe mám i jiný materiály, stavěl bych. Zákazníci to vyhazujou, změna projektu atd.
Nejsou lidi, teda jsou, ale jen takový o kterých píše pan Charon sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#60 31-10-2021 00:21:40

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: hořák dlouhý 30 m

Tak aj umna poklesol pocet ,,spolahlivych ,, ludi-odliv makacov za 2x lepsie zaplatenou robotou. Hoci aj tak viac ako polovicu  rozdrbu na chlast a kuvy .  Ale aj s tymi co mam  na brigady + pomocne firmicky  by som   dokazal  zrealizovat neake  cimri keby bol lacnejsi  matros   alebo zadarmo ci protisluzbu    big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#61 31-10-2021 09:48:13

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: hořák dlouhý 30 m

Joe66 napsal(a):

... keby bol lacnejsi  matros   alebo zadarmo ci protisluzbu    big_smile

Problém je, že pro vytvoření díla potřebujete správný materiál ve správnou chvíli a na konkrétním místě. Skladování a převážení je drahý, mnohdy nemožný. Obdobně čekat na konkrétní materiál až bude je strašně drahý až nemožný.
Pěkným příkladem je zem na stavbě, pokud jí nemáte kam na rok či dva uskladnit. Začnete stavět, vykopáte zem a musíte jí odvézt do deponie či jinam a platíte (za dopravu, za odebrání). Končíte stavbu a jedete na to samé místo aby jste si koupili zem na vyrovnání pozemku a zase znovu platíte. A to se zem/hlína časem nekazí jako zde zmíněný cement nebo železo.
Pan Bourač jistě ví o čem píši a jistě mu srdce krvácí, když veze pěkný materiál na sešrotování.

Offline

 

#62 31-10-2021 10:37:02

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

j.bill napsal(a):

Ve 3-4 lidech je to realizovatelné...

Jak to chceš realizovat ve 3-4 lidech, když se do studny nevleze ani jeden člověk?

Offline

 

#63 31-10-2021 10:49:17

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

kizax napsal(a):

Dobrý den
Lze vytáhnout ale jeřábem určitě ne , obsedlé pažnice taháme hydraulicky. Na povrchu nad studnou by musela být konstrukce na písty. Vytažení se ovšem nepovede vždy občas se pažnice utrhnou ve špatném spoji ať sváru nebo závitu.

Možná by to šlo, ale je třeba říct, že nevíme, jak dlouhá/hluboká pažnice vlastně je. Teoreticky to může být třeba dalších 50 m pod dnem studny. Takže je tu riziko, že se postaví celá ta aparatura, což asi nebude levné, a pokud se to pak nepovede, výdaje budou marné. Kolik by takový pokus mohl zhruba stát?

Offline

 

#64 31-10-2021 10:51:23

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

m.evil napsal(a):

Ja by na to skúsil dovariť kus rúry rovnakého priemeru  , aby to bolo nad úrovňou terénu .
Potom to nejakým bagrom skúsiť vykývať do strán .
Bude to dlhá páka a tam dole by to mohlo povoliť .

Vykývat se to nedá: na velký výkyv prostě není prostor a malý výkyv pobere pružnost trubky.

Offline

 

#65 31-10-2021 10:55:14

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

Radim napsal(a):

rorejs. To  řezání  po  delších  úsecích...

Tady jsme si asi trochu nerozuměli: moje otázka nezněla, jak vytáhnout třímetrový úsek trubky ze studny ven. S tím bych si určitě poradil. Otázka zní, jak mám udělat řez na vzdálenost tří metrů, protože se dostanu vždy jen k čelu trubky, tedy k poslednímu řezu.

Offline

 

#66 31-10-2021 11:10:19

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: hořák dlouhý 30 m

rorejs napsal(a):

j.bill napsal(a):

Ve 3-4 lidech je to realizovatelné...

Jak to chceš realizovat ve 3-4 lidech, když se do studny nevleze ani jeden člověk?

Píšeš, že se jedná o kopanou studnu, v které je udělaný vrt. Předpokládám tedy že ten, kdo ji kopal, tam vlezl. Řezač trubky se nad tu trubku snad také vejde a ostatní samozřejmě zajišťují (nejen) technickou podporu na povrchu.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#67 31-10-2021 12:18:07

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: hořák dlouhý 30 m

rorejs napsal(a):

Radim napsal(a):

rorejs. To  řezání  po  delších  úsecích...

Tady jsme si asi trochu nerozuměli: moje otázka nezněla, jak vytáhnout třímetrový úsek trubky ze studny ven. S tím bych si určitě poradil. Otázka zní, jak mám udělat řez na vzdálenost tří metrů, protože se dostanu vždy jen k čelu trubky, tedy k poslednímu řezu.

No ,  na začátku  vlákna se diskutuje,  že šel hořák  prodloužit nástavcem  až  na hloubku  30 - 25 metrů.  A nikdo  neřekl,  že je to  nemožné. tak  jsem  předpokládal,  že na tři  metry dolů pod sebe to  je relativně snadné.  Z toho  jsem  vycházel,  protože ty zařízení neznám.

Jinak,  zveřejněné  video  je dobré,  ale možná  by bylo  ještě lepší zveřejnit okótovaný  nákres toho  vršku  studny až  třeba po  začátek  té  trubky.  Ony ty rozměry se z videa dost  špatně odhadují.

A trubka je předpokládám,  všude stejného  rozměru,  tvarově snad není  deformovaná  a vevnitř není  příliš poškozená  rzí  anebo  těmi  otvory, nešlo by teda vytvořit jednúčelový dálkový  "bazmek", který  by se vevnitř trubky zapřel  a trubku  kolem  dokola projel  hořákem  a tím  ufiknul? Nebo  aspoň  půl  trubky napoprvé  a půl  trubky napodruhé. Konstrukce a použití  by mohlo  vyjít levněji než onen 50 tunový  hever  a potřebná úprava plochy kolem  studny. A navíc by nebyl ona nejistota,  zda ve studni  není  pod vodou  zabořených  do  zeminy třeba dalších  50 m trubky,  které  by udělalo  vytahování  i  50 tunami  neúčinné.
A navíc by po  úspěšné  akci  zůstalo know how,  jak  takové  trubky,  tam,  kde se člověk  nedostane, likvidovat.

Offline

 

#68 31-10-2021 13:41:48

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

j.bill napsal(a):

rorejs napsal(a):

j.bill napsal(a):

Ve 3-4 lidech je to realizovatelné...

Jak to chceš realizovat ve 3-4 lidech, když se do studny nevleze ani jeden člověk?

Píšeš, že se jedná o kopanou studnu, v které je udělaný vrt. Předpokládám tedy že ten, kdo ji kopal, tam vlezl. Řezač trubky se nad tu trubku snad také vejde a ostatní samozřejmě zajišťují (nejen) technickou podporu na povrchu.

Budu citovat sám sebe :-) "Jedná se o kopanou studnu o hloubce ca. 25 m, ve které je zhruba uprostřed svisle umístěná výše uvedená mohutná trubka (snad by se dalo říci pažnice). Uvnitř pažnice je 26 m hluboko utržené (asi) čerpadlo. Možná se jedná o vrt vedený ze dna studny, v tom případě pažnice vede ještě mnohem hlouběji do podloží."
Takže, když tu studnu kopali, tak tam ta trubka ještě nebyla, proto se tam vešli. Po umístění té trubky tam už dost místa není a nedá se tam vlézt. Podstatou vlákna je otázka, jak tu trubku dole odříznout "na dálku", nebo ji odstranit jiným způsobem. Když se to povede, tak vyčistění dna studny běžnými postupy samozřejmě nebude problém.

Offline

 

#69 31-10-2021 14:00:36

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

Radim napsal(a):

rorejs napsal(a):

Radim napsal(a):

rorejs. To  řezání  po  delších  úsecích...

Tady jsme si asi trochu nerozuměli: moje otázka nezněla, jak vytáhnout třímetrový úsek trubky ze studny ven. S tím bych si určitě poradil. Otázka zní, jak mám udělat řez na vzdálenost tří metrů, protože se dostanu vždy jen k čelu trubky, tedy k poslednímu řezu.

No ,  na začátku  vlákna se diskutuje,  že šel hořák  prodloužit nástavcem  až  na hloubku  30 - 25 metrů.  A nikdo  neřekl,  že je to  nemožné. tak  jsem  předpokládal,  že na tři  metry dolů pod sebe to  je relativně snadné.  Z toho  jsem  vycházel,  protože ty zařízení neznám.

Jinak,  zveřejněné  video  je dobré,  ale možná  by bylo  ještě lepší zveřejnit okótovaný  nákres toho  vršku  studny až  třeba po  začátek  té  trubky.  Ony ty rozměry se z videa dost  špatně odhadují.

A trubka je předpokládám,  všude stejného  rozměru,  tvarově snad není  deformovaná  a vevnitř není  příliš poškozená  rzí  anebo  těmi  otvory, nešlo by teda vytvořit jednúčelový dálkový  "bazmek", který  by se vevnitř trubky zapřel  a trubku  kolem  dokola projel  hořákem  a tím  ufiknul? Nebo  aspoň  půl  trubky napoprvé  a půl  trubky napodruhé. Konstrukce a použití  by mohlo  vyjít levněji než onen 50 tunový  hever  a potřebná úprava plochy kolem  studny. A navíc by nebyl ona nejistota,  zda ve studni  není  pod vodou  zabořených  do  zeminy třeba dalších  50 m trubky,  které  by udělalo  vytahování  i  50 tunami  neúčinné.
A navíc by po  úspěšné  akci  zůstalo know how,  jak  takové  trubky,  tam,  kde se člověk  nedostane, likvidovat.

Tak ano, tady se vracíme k podstatě původní otázky. Pokud jsem ale nečetl nepozorně, na začátku vlákna bohužel nikdo nepíše, že by existoval hořák s tak dlouhým přívodem. To byla moje prvotní otázka, která však zůstala bez odpovědi.
Pokud jde o ten bazmek, který navrhuješ, tak to je přesně to, co jsem chtěl udělat a co jsem popsal ve svém druhém příspěvku tohoto vlákna. Předpokládá to ale mít hořák s přívodem patřičné délky, což nás vrací k mé původní otázce. Kromě toho, bourač říká, že to takhle nejde udělat, protože by stoupající teplo poškodilo ten přívod k hořáku. Sice si myslím, že by to možná šlo, kdyby ten přívod byl v trubce naplněné vodou, ale to je teď jedno, když takový hořák prostě nemám.

Taky jsem uvažoval o nějakém specializovaném přípravku na řezání kotoučem, který by se snad dal na to vyrobit...

Offline

 

#70 31-10-2021 14:24:17

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: hořák dlouhý 30 m

rorejs napsal(a):

j.bill napsal(a):

rorejs napsal(a):

Jak to chceš realizovat ve 3-4 lidech, když se do studny nevleze ani jeden člověk?

Píšeš, že se jedná o kopanou studnu, v které je udělaný vrt. Předpokládám tedy že ten, kdo ji kopal, tam vlezl. Řezač trubky se nad tu trubku snad také vejde a ostatní samozřejmě zajišťují (nejen) technickou podporu na povrchu.

Budu citovat sám sebe :-) "Jedná se o kopanou studnu o hloubce ca. 25 m, ve které je zhruba uprostřed svisle umístěná výše uvedená mohutná trubka (snad by se dalo říci pažnice). Uvnitř pažnice je 26 m hluboko utržené (asi) čerpadlo. Možná se jedná o vrt vedený ze dna studny, v tom případě pažnice vede ještě mnohem hlouběji do podloží."
Takže, když tu studnu kopali, tak tam ta trubka ještě nebyla, proto se tam vešli. Po umístění té trubky tam už dost místa není a nedá se tam vlézt. Podstatou vlákna je otázka, jak tu trubku dole odříznout "na dálku", nebo ji odstranit jiným způsobem. Když se to povede, tak vyčistění dna studny běžnými postupy samozřejmě nebude problém.

Ještě jednou: Řezač trubky se nad tu trubku snad také vejde...
PS: Řezač trubky = operátor. smile


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#71 31-10-2021 14:44:34

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: hořák dlouhý 30 m

A co nějaká drátořezka?


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#72 31-10-2021 17:39:54

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

j.bill napsal(a):

Řezač trubky se nad tu trubku snad také vejde...

Pořád nějak nerozumím. Řezač trubky se vejde nad trubku, což je 25 m nad dnem studny. Jak to tedy někdo vyčistí na vzdálenost 25 m? Nebo to myslíš tak, že se napřed ta trubka odřeže a pak se to dole vyčistí? S tím bych souhlasil, až na to, že pořád ještě nemám plán jak tu trubku odřezat.

Offline

 

#73 31-10-2021 17:47:41

rorejs
Člen
Registrovaný: 23-10-2021
Příspěvky: 27

Re: hořák dlouhý 30 m

autocross napsal(a):

A co nějaká drátořezka?

Zajímavá myšlenka. O téhle technologii skoro nic nevím. Vím jen, že jsou nějaké průmyslové stroje, CNCčka, apod. Myslíš nějakou přenosnou verzi? Můžeš trochu upřesnit, jak by se to tím dalo udělat?

Offline

 

#74 31-10-2021 18:20:44

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: hořák dlouhý 30 m

Já jsem taky viděl jenom ten průmyslový stroj a vůbec se v tom nevyznám, ale myslím si, že něco existovat bude. Stejnou technologií se řežou lodě a ponorky, co leží na dně.

Ty ale potřebuješ něco mnohem, mnohem menšího.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#75 31-10-2021 18:50:35

user
Člen
Registrovaný: 11-04-2012
Příspěvky: 51

Re: hořák dlouhý 30 m

Napadlo ma, či by sa nedalo použiť toto:
https://www.youtube.com/watch?v=CWJr9KpVRSU

Potrebovalo by to domyslieť uchytenie a spustenie. Je ale otázne, či to niekto v ČR/SR má. Za mňa po dlhom čase zaujimavé vlákno na fóre.

Editoval user (31-10-2021 18:50:58)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče