SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 07-09-2021 21:31:38

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Môžem zvárať s čistým Argónom bežnú oceľ na CO2 zváračke?

RCP, nikoho nenavádzam, aby to s tým zmiešavaním robil, ale mne to funguje. Či má potom zvar polovičnú pevnosť proti nominálu, je mi jedno, ja si svoje bastle dimenzujem X krát pevnejšie, ako by vyšlo výpočtom, takže aj polovične silný zvar je dostatočný (aj tak to viem posúdiť maximálne tak, že jak moc svieti okolie zvaru smile ). A pravdupovediac aj tak zváram 99% vecí čistým CO2, lebo sa mi nechce babrať s dvoma fľašami.... A tam mi to vychádza tak, že viac robí príprava materiálu pred zváraním ako samotné zváranie.

Offline

 

#52 07-09-2021 22:04:21

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Môžem zvárať s čistým Argónom bežnú oceľ na CO2 zváračke?

tu nejde o nejake navadzanie - uz davnejsie som uvazoval nad niecim podobnym - toto bol taky "katalyzator"

napr. v kladne som videl krabicku - mixer, ale to bol mixer argon+helium od froniusu
aj frank pisal, ze sa to pouziva/pouzivalo - takze to blbost urcite nebude

akurat to boli vsetko profi mixery
v amaterskych prodmienkach bude asi oriesok dosiahnut profi vysledok - na druhej strane, je otazkou, ci na bezne veci nebude postacovat aj nejake "polovicne riesenie"....

treba skusit, lebo ako hovoria zvaraci "Who Dares Wins" big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (07-09-2021 22:04:45)

Offline

 

#53 07-09-2021 23:05:14

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2405
Web

Re: Môžem zvárať s čistým Argónom bežnú oceľ na CO2 zváračke?

@rcp - Samozřejmě ty mixery blbost nejsou. Ve firmě, kde jsem pracoval 25 roků se používaly celou dobu a OK. Bohužel, ty profi, které opravdu drží parametry jsou pro amatéra příšerně drahý. sad Chce to sehnat třeba použitej, nebo tak. Ty podomácku vyrobený, nevím.... Ale jak píšeš, jedná se o domácí amatérské práce, nikoliv o Nuclear power plant big_smile  Tady v amat. podmínkách + - nějaká odchylka ve směsi Ar/CO2 zase tolik nevadí. Spíše se jedná o to postavit to tak, aby se během procesu poměr neměnil. Znám dokonce pár zdejších, kteří to vyřešili tak, že mají na TIG čistý Ar a na černou i nerez MIG používají směs Ar/CO2 82/18... Dokonce jsem toto doporučení zde viděl v návodech některých výrobců nerez drátů. Já to sice kritizoval, dojde zřejmě k trochu většímu nauhličení, což by vadilo z hlediska korozivzdornosti... Psal jsem dotaz, zda to doporučení míní vážně, zatím bez odpovědi.

Editoval Frank (07-09-2021 23:08:30)

Online

 

#54 07-09-2021 23:13:47

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Môžem zvárať s čistým Argónom bežnú oceľ na CO2 zváračke?

Frank napsal(a):

....Znám dokonce pár zdejších, kteří to vyřešili tak, že mají na TIG čistý Ar a na černou i nerez MIG používají směs Ar/CO2 82/18... Dokonce jsem toto doporučení zde viděl v návodech některých výrobců nerez drátů. Já to sice kritizoval, dojde zřejmě k trochu většímu nauhličení, což by vadilo z hlediska korozivzdornosti... Psal jsem dotaz, zda to doporučení míní vážně, zatím bez odpovědi.

a preco teda rovno nie Ar/CO2 92/8?
ten plyn ide zohnat bezne, na cierny material OK, a tomu nerezu asi uskodi menej, ako Ar/CO2 82/18.....

napr. ja co kupujem plyn, tak mam uplne rovnaku cenu na cisty argon, aj na zmesky Ar/CO2 82/18, Ar/CO2 92/8, Ar/CO2 98/2 - akurat ciste Co2 je lacnejsie

Offline

 

#55 07-09-2021 23:36:10

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2405
Web

Re: Môžem zvárať s čistým Argónom bežnú oceľ na CO2 zváračke?

@rcp:
To já nevím, tady jsem dokonce viděl propagovat svařovat nerez směskou 75Ar/25% CO2, což tedy je ještě větší prasárna. sad

https://www.youtube.com/watch?v=XMPRSKGsdiA

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče