SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-05-2021 22:29:20

till
Člen
Registrovaný: 28-02-2021
Příspěvky: 5

Telwin Tecnica 140

Zdravím, vlastním starší invertorek Telwin tecnica 140 rok výroby 94, mám ho chvíli a doteď jsem žádný invertor neměl, nejsem žádný profi svářeč, spíš hobík.
Svařuje hezky, oblouk je oproti předchozí UTA 200 úplně potichý a stabilnější.. dnes jsem vařil pozinkovanou trubku na plotu a dost se to lepilo což chápu zinek je prasečina..
co mě ale překvapilo že po přilepení mi se mi elektroda upálila.. normálně se utavila za nějakou dobu.. je tohle normální ? elektrody bazické 2mm proud cca 50A.. tohle se mi s Utou nikdy nestalo, max se rozpálila.. ale neutavila
Neměl by mít nějaký ten anti stick? Nebo je to u invertorů běžné ? Jde mi o to že jestli je to normální, tak ok musím dávat bacha.. nebo je tam něco pokaženého ?
přece to neupálí elektrodu na 50A ??

Offline

 

#2 27-05-2021 23:02:12

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Telwin Tecnica 140

upálí, spolupusobí ten Zn. Ale i na čistém železe - když invertor nevypne při zkratu - tak to upálí.
Při častější takové příhodě invertor zemře.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 27-05-2021 23:07:01

till
Člen
Registrovaný: 28-02-2021
Příspěvky: 5

Re: Telwin Tecnica 140

Aha, tak to díky za info, já už jsem se bál že s ním něco je.

Offline

 

#4 28-05-2021 04:38:55

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Telwin Tecnica 140

Asi záleží jak se vám elektroda přilepí. Antistick funguje jen když zapalujete oblouk, nedaří se a najednou se vám přilepí elektroda. Jestli normálně oblouk zapálíte, ale v průběhu svařování zhasne a elektroda se přilepí, tak to podle mě už antistick nevypne. Ale možná se pletu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče