SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
.
Editoval Pavel64 (18-11-2008 17:01:48)
Offline
Hliníkové cisterny a nádrže jsou typickým příkladem svařování hliníku kdy je vhodnější použít metodu MIG než TIG. Pokud máte dost peněz tak doporučuji pulzní MIG.
Offline
ZDENÁL napsal(a):
Hliníkové cisterny a nádrže jsou typickým příkladem svařování hliníku kdy je vhodnější použít metodu MIG než TIG. Pokud máte dost peněz tak doporučuji pulzní MIG.
Plně s Váma souhlasím,pokud se jedná o výrobu nových nádrží a cisteren je technologicky lepší Mig.V případě oprav však se mi hodí lépe Tig.Jsou místa kde si můžu s Tigem vyhrát a nejsem závislý na rychlosti podavače s drátem.Sem tam je třeba více přihřát ,tam zase více drátu atd.K tomu Migu...příští měsíc se chystáme nějaký ten stroj kupovat.Jestli jste na Skype můžeme někdy o těchto věcech pokecat.Pavel
Offline
Potřeboval bych vědět co chcete tím Migem svařovat. Pokud to mají být hliníkové cisterny tak doporučuji pulz. Celkem slušný se mi zdá od f. ALFA IN ATA 350 PULS. Nový stojí ,včetně vodního chlazení hořáku a vozíku asi kolem 150 000 kč. /Možná i méně/.Jinak s tím Tigem máte 100 % pravdu. Kdo chce svařovat hliník musí mít na prvním místě TIG AC/DC,pak teprve MIG. Ten nahrazuje Tig tam kde je potřeba větší produktivita a menší spotřeba el. energie.Skype zatím nemám.
Offline
Co třeba svařovat nádrže pomocí třecího svařování (FSW-Friction Stir Welding)? Neexistuje hliníková slitina nebo jejich vzájemná kombinace, které by tím nešly spojovat. Co přesně jste měl na mysli? Výroba nebo opravy? Cca 10 let se tím svařují všechny nádrže pro rakety (slitina Al+Li). Hledám někoho, koho by tato metoda zajímala.
Editoval BlueAngel (06-03-2009 15:10:32)
Offline
Zdravím BlueAngel.Jedná se v mém případě hlavně o opravy
Offline
Zajímalo by mně jak takové zařízení vypadá a kolik stojí.
Offline
Technologicky je vhodnější MIG puls. Je ale fakt, že s WIGem si lze dobře pohrát, jak je třeba.
Ale jedná-li se o opravy a jsou-li cisterny starší, napadené oxidací, mastné, tak bych uvážil i obalenou elektrodu. Tedy pokud je tl. stěny alespoň 2 mm a lze svar napolohovat vodorovně.
Znal jsem chlapa, který např. odmítal vařit olejové vany čímkoliv jiným.
Jinak elektroda např. UTP 49 nebo UTP 485.
Editoval JardaK (06-03-2009 18:01:28)
Online
V okoli kde ja byvam je firma co ma autodopravu,vytahali im v noci nadrze z kamionov,asi 2 alebo 3.Prerazena nadrz sekacom alebo niecim podobnym.Zvarali to potom TIG-om a ze vraj to slo perfektne.Dobre odmastit,obrusit smirglom.Nevidel som to len mi to hovoril znamy.Na opravy TIG,ale na zvaranie celej nadrze asi ten MIG s pulzom,uz aj kvôli rychlosti zvárania a celkovej efektívnosti.Ale ta cena je niekde inde,to to je pravda
Offline