SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-03-2017 02:30:25

mario1
Člen
Registrovaný: 12-03-2013
Příspěvky: 5

Pomoc pri renovacie napravy

Prosim Vas neviete mi poradit, ako by sa dalo toto opravit co je na obrazku? Ide o to salka loziska je v puzdre vylokrovana. Dostal som typ vyvyrit to a obrusit - ale neviem co mam pauzit aky material aby som to neprehrial, ci to staci COckom len vyprskat a vybrusit, alebo niecim inym. A este ze spravit bronzove pusdro a okolo zaliat zvarom a a ze bronz sa nezvari, len sa potom vytiahne. VIet mi niekto poradit? Alebo nasiel by sa niekto zo slovenska kto by mi to spravil?
Tu je obrazok toho https://www.dropbox.com/s/jijtnnyzx94rb … 8.jpg?dl=0
Dakujem

Offline

 

#2 14-03-2017 06:51:46

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Ak to má byť opravené odborne, tak oprava bude dosť náročná. Najlepšie by bolo pozháňať originálny kus a vymeniť. Ak je to nemožné, potom by bolo asi najsprávnejšie takéto riešenie:
1. Upnúť predmet do sústruhu, najlepšie staršieho. Upínanie bude zložité vzhľadom na tvar obrobku, ale dá sa.
2. Vycentrovať pomocou indikátorových hodiniek na stovku.
3. Odstrániť ložiskový krúžok, tak aby nedošlo k zmene pozície obrobku
4. Lóže sústruhu a aj ostatné chúlostivé časti pozakrývať, aby nedošlo zaprskaniu rozstrekom
5. Vyvariť pomocou MIG. Kliešte samozrejme upnúť tak aby prúd neprechádzal cez ložisko vretena
6. Opracovať na XX H6 - podľa ložiska

Offline

 

#3 14-03-2017 06:53:11

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Doma to spravys tak ze to vyvaris najlepsie Cockom. A vybrusis bruskou na vzduch. Druha moznost je zavarit a na freze obrobit. A najlepsie pouzit funkcny diel, aj najbezpecnejsie. Leno ked to pravovane odleti a nieco sa stane tak sedis.

Offline

 

#4 14-03-2017 07:27:03

mario1
Člen
Registrovaný: 12-03-2013
Příspěvky: 5

Re: Pomoc pri renovacie napravy

No do sustruhu sa to upnut neda, lebo je to velke 1,2 m a asymetricke to je nerealne. Ten loziskovy kruzok le tam teraz len vlozeny aby bolo vidiet kde to je vybuchane, takze ten ide bezproblemov von.
A ofrezovat to na frez by bolo dobre, lenze taku felku frezu a uchytenie je tazko zohnat. A pouzit druhy funkcny diel by bolo najlepsie, lenze problem je ze je to zo stareho auta a tych naprav je malo. Bol som aj tam kde opravuju kardany a oka, ale zas problem je ze sa im do toho nechce pustit, lebo by museli vyrobit pripravok, zavrit, brusit.... a to je vela roboty a neme teraz cas mame vela roboty... tak jeden mi poradil ze spravot bronzovy kruzok ako to lozisko a potom to vyvarit, ze na bronz zvar nechyti a potom sa len bronzovy kruzok vytiahne a trohu dobrusi aby tam behlo lozisko a dat ho na lepidlo. Nemate s tym skusenosti, lebo ja moc nemam zvaram len s CO doma co potrebujem...

Offline

 

#5 14-03-2017 09:18:59

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Keď je to také dlhé, neuvažoval si nad použitím iného kardanu vhodnej dimenzie? Drážky na konci zrejme nebudú sedieť, ale na vhodnom mieste by sa za použití predohrevu a pomalým chladnutím to dalo aj zvariť.

Offline

 

#6 14-03-2017 09:19:13

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Z čeho a jaký to je díl?

Offline

 

#7 14-03-2017 09:21:34

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Všichni byste pořád jen svařovali. Existují velice kvalitní a pevné tmely na kov. V jedné firmě jsem spolupracoval na tmelení vnitřku silně opotřebených pneumatických válců o průměru cca 200 mm, kde se tmelily až 2 mm stěny. Kupodivu, písty byly netknuté. Po vytmelení a dlouhotrvajícím ručním broušení na průsvit byly válce ve dvousměnném provozu funkční ještě dalších 8 let do zkrachování firmy.

Pro příklad:

http://www.udrzba.cz/tmely-a-lepidla-na … vove-tmely
http://www.udrzba.cz/tmely-a-lepidla-na-kovy

Offline

 

#8 14-03-2017 10:45:30

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pomoc pri renovacie napravy

jirkati napsal(a):

Všichni byste pořád jen svařovali.

big_smile

pokud jde o nějakého cenného veterána musí renovace probíhat dle dobových standardů, veterán opravený lepidlem (což může být vynikající metoda jinde) přestává být veteránem.
Udělal bych to jak navrhuje senior, místo soustruhu souřadnicovou vyvrtávačku.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 14-03-2017 13:37:14

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Bourači - ono ani svařování CO2 nebude podle dobových standardů. S příspěvkem č.2 samozřejmě souhlasím, ale nikde nezaznělo, že by se jednalo o vzácného veterána a sám mario 1 v příspěvku č. 4 popisuje mnohem drsnější variantu opravy.

Offline

 

#10 14-03-2017 20:23:19

mario1
Člen
Registrovaný: 12-03-2013
Příspěvky: 5

Re: Pomoc pri renovacie napravy

Jirkati - mas pravdu nie je to az tak vzacny veteran, len zohnat tutp naúravu je problem, kvoli diferencialu. A nebranim sa ani tym tmelom a lepidlam, len aby to vydrzalo a vies mi poradit ktory by bol najlepsi?
No mne tam kde opravuju kardany povedala brondzove puzdro okolo zavarit nech steci zvar tam a to brondzove vybrat, dat tam na lepidlo normalne a hotovo. Ale kedze nemam s tym ziadne skusenosti a ti co maju a robia tak zarobit pre nich 50€ sa im nechce, to je cely problem ze kazdy chce zarobit a najlepsie nic nerobit a zostava to na spekulovani v domacich podmienkach. PReto to lepidlo a tmely by boli pre mna najlepsie ale ci vydrzia ? Porad ktore?
Nasiel som tento tmel - co vy na to?  http://www.udrzba.cz/files/160503114917 … l-2015.pdf

Editoval mario1 (14-03-2017 23:10:16)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče