SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 17-11-2017 19:50:06

romana
Člen
Registrovaný: 17-01-2017
Příspěvky: 12

Re: zrezavělé sváry

Diky analyzu budeme delat nyni, bereme od primapolu atesty italie

Offline

 

#77 17-11-2017 20:03:10

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: zrezavělé sváry

držím palce, mám několik spřátelených firem co dělají vodárny + ČOV, já pro ně zlikviduju staré oni montují nové. Váš příběh budiž poučením pro všechny, jestli to bude dodaným materiálem tak to už je ten svět vážně v )|( sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#78 17-11-2017 20:38:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: zrezavělé sváry

jirkati napsal(a):

Když jsem kdysi (r. 1972) svařoval v ústecké Setuze rozvody na zubní pastu .

no nedá mi to, současný majitel Setuzy (asi nějaký švýcarský hedgefond) potřebuje tyto technologie vyzlikvidovat, už je to odstavené, ale v halách se nacházejí jiné funkční živé technologie.
Vlastník vyhlásil soutěž, poptal kolik mu kdo dá smile  za černou ocel, kolik za antikoro.... Na první obhlídce nás bylo asi 10firem. Bylo nám ukázáno zařízení obalené z venčí tuky, sádlem, lojem a dalšímy mastnotami uniklými z výroby za ty léta. Kovy pod tím místy nebyly vůbec vidět. Nikdo nic nenabídl, majitel tedy vyhlásil nové zadání : Tak to někdo zlikvidujte podle sebe a za kolik??
Dál jsem odmítl se tím zabývat. Můžeš si to moderátore vzít jako brigádu lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#79 18-11-2017 16:08:50

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: zrezavělé sváry

Bourači, než jsme vůbec začali se všemi možnými novými rozvody, tak jsme taky napřed mohutně bourali. Kupodivu se na nerezová zapatlané potrubí osvědčily pily "rychlomrdky" upínané na samotnou trubku. Plamenem to nešlo, plazmy ještě nebyly, elektrodou to byla děsná onanie, protože ještě uvnitř byly různé hořlavé zbytky. Jako brigádu - nikdy!

Offline

 

#80 07-12-2017 20:16:41

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: zrezavělé sváry

Já jsem  rušil parovod na  vápence Kotouč Štramberk asi 400metru ,nikdo to nechtěl dělat   chtěli to pálit. Já jsem na  to vytáhl flexu  a do týdne bylo  ve šrotu .Někdy  je lepší jiné řešení než  plamen.

Offline

 

#81 08-12-2017 00:27:22

Carcharot
Člen
Registrovaný: 17-07-2015
Příspěvky: 174

Re: zrezavělé sváry

romana napsal(a):

Dobrý den všem, po kontrole dnes v ČOV kde jsme před půl rokem opravili zrezavělé sváry jsou již korozí chycené trubky 80% je zrezivělých opravdu předpokládám že se jedná o chemický proces, který tu nerez prostě žere zevnitř,  asi se nejvíce přikláním k článku výše uvedenému http://www.maintworld.com/Applications/ … tallation.
Bohužel trvá záruka musím napsat nějaký rozbor abychom jim vystětlili příčinu, v zadání zakázky bylo že se jedná o doplnující potrubí vody ze studny (o tom že je kontaminovaná) není slovo. V samotném areálu ČOV je vzduch takový jako všude na ČOV. Dále mi někdo radu poznatek co do zprávy uvést ještě z praxe, děkuji všem a hezký sváteční den.

Samo že je to chemický proces wink
Jako investor bych vám na nějaký rozbor asi hodil bobek, voda ze studny asi nebude ta pravá příčina, spíš to je nedodržením technol. postupů při svařování..
Ale poradím Vám jinou věc - zkuste investora ukecat na výměnu potrubí z nerezi za potrubí z PE odpovídající dimenze a budete mít klid oba.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče