SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#151 04-04-2020 20:29:46

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

A to je predevsim stat, ktery nechce zajistovat moznosti levnych respiratoru, ale zamerne hleda zpusob, jak kuovat ty predrazene. Pritom moznosti mel a ma. Jenze nechce. Dam sem jeden pripad. Obrazek, kdo je smelinar si udelej sam.
Aktualizace 3.4.2020 22:30hod: Na základě dnešní medializace mě večer telefonicky kontaktoval Jan Hamáček a osobně nabídku prověří, případně nákup pro potřeby ČR zajistí. Jen škoda, že se věci dávají do pohybu až po osobní intervenci předsedy Ústředního krizoveho štábu, kterému tímto děkuji
V neděli 29.3.2020 jsem dostal velmi výhodnou nabídku dodání velkého množství ochranných pomůcek - od mého kamaráda, který dlouhodobě pobývá v Číně, chce pomoct ČR a proto pro Česko vyjednal předností dodání za vynikající ceny, s rychlým termínem dodání a co víc – žádné platby ani zálohy předem, platí se až po dodání zboží.
Respirátory FFP3, FFP2, roušky, COVID-19 testy atd...(rozpis, ceny a množství viz. níže)
Žádný prostředník, žádné provize – dodávky přímo od výrobců!
Okamžitě jsem nabídku předal Úřadu vlády ČR, Ministerstvu vnitra a Ministerstvu zdravotnictví. Hned od pondělí 30.3. probíhala čilá obousměrná komunikace za účelem upřesnění ceny, doložení certifikátů atd., ale dál jsem již neměl žádnou odezvu.
Proto jsem dnes telefonicky kontaktoval svého kamaráda
a bohužel zjistil, že poté, co jmenovaným institucím doložil všechny certifikáty se „někdo“ snaží tuto nabídku obejít a sám kontaktoval výrobce a snaží se vyjednat dodávky zboží jinou cestou (a samozřejmě za jiné ceny).
Výrobci pochopitelně jakékoliv jednání v této věci odmítli, protože zboží je smluvně garantováno firmě, která tuto přednostní dodávku pro ČR dohodla.
Samozřejmě jsem od začátku tušil, že to takto dopadne, protože je zřejmě (provizně?) mnohem zajímavější nakupovat 17x předražené roušky a 3x předražené respirátory, než koupit ochranné pomůcky bez provize za ceny od výrobců
a okamžitě je dodat potřebným v ČR.
Takže to pravděpodobně dopadne tak, že ochranné pomůcky nakonec skončí v jiné zemi, protože dodávku pro ČR měla do 4.4.2020 přednostně zasmluvněnou firma mého kamaráda, nikoliv vláda, a v době vyhlášeného Nouzového stavu je problém tento typ zboží do ČR soukromě dovézt, bez rizika zabavení.
Takže si udělejte sami obrázek, jak se tady „maká“ pro blaho občanů naší země… 
Výtah z nabídkového mailu:
Z aktuálně potvrzených informací jsem v danou chvíli schopen pro ČR garantovat a zajistit plnění smlouvy (včetně možnosti personálního zajištění dohledu plnění výroby v těchto provozech a garanci přednostní expedice pro potřeby ČR) pro tyto zdravotnické produkty:
Respirátor FFP3  (respirátor s ventilkem dle CE a ISO standardů)
Počet: 3.000.000 ks měsíčně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: část ihned, dále dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 7,11 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
COVID-19 IgM/IgG Antibody Detection Kit (Rychlotesty dle CE a ISO standardů)
Počet: 50.000 ks testů, dále 300.000 ks měsíčně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: pátek 3.4.2020, dále dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 6,19 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Respirátor KN95  (respirátor bez ventilku dle CE a ISO standardů)
Počet: 3.000.000 ks měsíčně, nebo 100.000 ks denně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 1,41 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Respirátor FFP2  (respirátor bez ventilku dle CE a ISO standardů)
Počet: 3.000.000 ks měsíčně, nebo 100.000 ks denně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 1,41 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Chirurgické roušky (netkaná textilie - ústenky dle CE a ISO standardů)
Počet: 5.000.000 ks měsíčně nebo 150.000 ks denně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: termín expedice včetně množství dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 0,46 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Ochranné brýle uzavřené (dle CE a ISO standardů)
Počet: 1.000.000 ks měsíčně nebo 15.000 ks denně (blokace pro ČR)
Expedice z výroby: dle domluvy
Sjednaná aktuální cena za 1ks: 4,66 USD
Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Nabídka je bohužel časově omezena.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#152 04-04-2020 21:20:18

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

takze "stat" nebude potierat smelinu >> "stat" je najvacsi smelinar.....


PS: "stat" ma byt v uvodzovkach, tak je to spravne big_smilebig_smile

Editoval rcp (04-04-2020 21:22:05)

Offline

 

#153 04-04-2020 21:26:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

totalny offtopic - nieco pre pobavenie >> na toto som narazil pred par dnami na internete, udajne aj v case korona krizy policia (ceska) usilovne dba na dodrziavanie predpisov big_smile - vela ludi to nepozna, ale mne hned padla do oka ta totalna stanica....

je to photoshop, alebo ti chlapci idu vytycovat novu krizovatku? big_smilebig_smilebig_smilebig_smile
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_gcy1v8.jpg

Editoval rcp (04-04-2020 21:36:17)

Offline

 

#154 04-04-2020 21:29:37

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Jo, "stat" je nejvetsi smelinar a predevsim zlodej.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#155 04-04-2020 21:47:06

tarzan
Člen
Místo: Makov na Slovensku
Registrovaný: 20-06-2015
Příspěvky: 527

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Charon,
prepač ešte dovysvetlim, aj ked viem že ma nebudeš mat rad zato:
Aj ked si to celkom pekne napisal aj ked suhlasim v principe s tym čo si napisal ale čo som pisal ja bolo hlavne o tom že je naivne čakat že bežny človek ktory ma doma ffp3 ich pojde dobrovolne darovat lekarom
ked ich može predat ....
ked ich teraz zakazali predavat tak to znamena len to že neakych par tisic respiratorov čo bolo medzi ludmi
zostane v skladoch doma tam kde su. ale to je množstvo ktore vobec nerieši problem nedostatku respiratorov.
  Skutočna šmelina s respiratormy bude tam kde sa dodaju x100tisicove množstva za ceny ake budu chciet,
od spriaznených firiem----tymto tento nedostatok vyhovuje a dokonca aj zakaz obchodovania s respiratormy krasne nahrava do kariet....
Ak mi niekto  ako občanovi zakaže kupit si respirator P3 tak mi zakazuje sa branit proti virusu...poslal by som ho do ....
Lekarov vobec nepovažujem za žiadnu skupinu ktoru je potrebne lutovat. su to len obyčajni biznismeni, mam skusenosti, dokonca aj moja švagrina je lekarka /asi najhorši človek na svete/ /ale par výnimiek sa iste najde/

Kto mal mat tieto respiratori???  no predsa každy lekar by ich kludne mohol mat, ved ked su chripkove epidemie kludne by ich mali použivat, alebo davat ohrozenym skupinam ludi, lenže z toho by lekari nemali biznis....
Ked ja ako stolar som ich mal doma najmenej 30kusov ffp3 lebo ked som mal neakeho pomocnika v dielni a robili sme s napriklad s dubom kde sa praši som mu ho hned dal p3 /mohol som aj lacny dat p1, ale viem že p3 je lepši/ak bol prašny vzduch.
Takže kto ich mal?? No ten ich mal komu zaležalo na sebe alebo na ostatnich ludoch pri nom....

Takže respiratory som rozdal a rozpredal /cena by nikoho nezabila/ a vobec sa necitim zle, a ukazovat na mna si myslim že je obycajne pokrytectvo....
Ten čo predaval respiratori na bazoši ako som ich napriklad predaval tak si akurat tak trochu pomastil kapsu/žiadne zbohatnutie/
A zaroven som dal aj šancu normalnemu človeku si ten respirator zadovažit-kupit....
A poviem pravdu vobec ma nezaujmaju lekari či ich maju, lebo oni si to maju pytat od svojich nadriadenych alebo kupit sak platy maju dobre.
pre mna nikdy žiadny lekar nič navyše nespravil,  iba to vždy spravil za čo bol plateny ba dokonca ani to nie.

Editoval tarzan (04-04-2020 21:59:51)


kutil - zvarač začiatočnik, na pracu s drevom profik,
.MAHE Hyper MIG 400 DPS Plus-3..Hyper TIG CWK 400...
https://www.modrastrecha.sk/blog/martin … a-radost/#

Offline

 

#156 04-04-2020 21:58:15

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

spikelet napsal(a):

............Dam sem jeden pripad. Obrazek, kdo je smelinar si udelej sam.
Aktualizace 3.4.2020 22:30hod: Na základě dnešní medializace mě večer telefonicky kontaktoval Jan Hamáček a osobně nabídku ..........

............a proto pro Česko vyjednal předností dodání za vynikající ceny, s rychlým termínem dodání a co víc – žádné platby ani zálohy předem, platí se až po dodání zboží.
Respirátory FFP3, FFP2, roušky, COVID-19 testy atd...(rozpis, ceny a množství viz. níže)
Žádný prostředník, žádné provize – dodávky přímo od výrobců!

..........a bohužel zjistil, že poté, co jmenovaným institucím doložil všechny certifikáty se „někdo“ snaží tuto nabídku obejít a sám kontaktoval výrobce a snaží se vyjednat dodávky zboží jinou cestou (a samozřejmě za jiné ceny)........

..............Výrobci pochopitelně jakékoliv jednání v této věci odmítli, protože zboží je smluvně garantováno firmě, která tuto přednostní dodávku pro ČR dohodla.
Samozřejmě jsem od začátku tušil, že to takto dopadne, protože je zřejmě (provizně?) mnohem zajímavější nakupovat 17x předražené roušky a 3x předražené respirátory, než koupit ochranné pomůcky bez provize za ceny od výrobců
a okamžitě je dodat potřebným v ČR.
Takže to pravděpodobně dopadne tak, že ochranné pomůcky nakonec skončí v jiné zemi, protože dodávku pro ČR měla do 4.4.2020 přednostně zasmluvněnou firma mého kamaráda, nikoliv vláda, a v době vyhlášeného Nouzového stavu je problém tento typ zboží do ČR soukromě dovézt, bez rizika zabavení.

.............Platební podmínky: platba do 24 hodin od dodání zboží, bez předchozí zálohy
Nabídka je bohužel časově omezena.

Nic ve zlém, ale v informaci na první přečtení mi pár věcí smrdí tak, že bych byl opatrný.
1) odkud je uvedená informace převzatá a jak lze zkontrolovat její pravost, kde je ta medializace na základě které Hamáček věděl koho kontaktovat, se o tom dozvěděl? Nebo je to další zpráva typu JPP (jedna pani povídala)?
2) váš kamarád je neskutečně vlivná osoba když dokáže přesvědčit zahraniční firmu aby šla do tak nevýhodného prodeje (žádné zálohy, platba po dodání, okamžité dodání...) u tak žádaného zboží a v tak velkém objemu.
3) Bohužel v politice je spoustu křivých lidí kteří si chtějí nelegálně přilepšit, stálo by za to zveřejnit (nebo podat žalobu podle situace) kdo a zda měl pověření ČR vlády jí zastupovat. Když je kamarád tak vlivný, jistě dokáže informaci od firmy získat včetně důkazu, tim spíš, že to firma vyhodnotila jako nečestné jednání. Pokud ten dotyčný nejednal jménem ČR vlády, tak proč s ním firma jednala a proč to mělo dopad na původní nabídku.
4) Nikdo zboží kamarádovi nemůže zabavit pokud ho nabídne v souladu s nařízením vlády a bude se jednat o zboží které se zde může prodávat (např. zdravotní nezávadnost....)

------------------
Tarzan, tvůj příspěvěk jsem použil pro to že jsi pěkně formuloval postoj co jiní třeba tak přesně nevyjádřili. Nic proti tobě nemám a naopak si tě cením za vyjádření svého postoje.
Určitě nejde o těch pár set kusů co měli lidé ve skříni, pro to že je potřebují při práci nebo si je pro něco koupili již dřív a ted je mohou prodat. Představa z médií, že by měli lidé své respirátory jít darovat lékařům mě pobavila. Leda že by chtěli podpořit toho svého lékaře pro to, že si ho cení. Naopak lékařům se prodávat může a tak si ho mohou legálně koupit za limitovanou cenu. Bohužel je dost těžké zjištovat kdo s tím kšeftuje a pro to rozumím plošnému zákazu. Je spousta chytráků co přes kamarády - firmy nakoupí a pak výnosně třeba na bazoši prodá.
Já lékaře nelituji, riziko nákazy patří k jejich povolání tak jako riziko zastřelení u vojáka nebo riziko závalu u horníka. Osobně z nich velké množství nemusím pro jejich vystupování a jednání. Je to stejné jako u dalších skupin obyvatel.

To že si nemohu koupit respirátor vnímám jako křivdu,  proč má někdo chodit venku s respirátorem a já ne, proč se múže on chránit a mě ohrožovat, naopak ho mam ještě chránit rouškou.Tomu rozumím jen v souvislosti, že při nedostatku respirátorů nejde nařídit jinak. Jen bych nechal ve veřejných prostorách u respirátoru zadělat ventilky nebo překrýt rouškou.

Editoval Charon (04-04-2020 22:37:42)

Offline

 

#157 04-04-2020 22:29:46

JimBeem
Člen
Registrovaný: 22-02-2017
Příspěvky: 135

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Jen doufám že se to tu nezvrtne jak v kecalkovom...

Offline

 

#158 04-04-2020 23:07:27

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Charon. No, muj rispevek jsi vubec nepochopil. No tak ho ignoruj. Nema cenu se v tom babrat. Je to verejne propirana kauza. Jen se ji dari tem smejdum zametat pod koberec. Dnesni pulnoci ta nabidka konci a budou se nadale "nakupovat" predrazene respiratory. Tak jako se nakupovali predrazene Pandury, predrazeny software na elektronicke dalnicni znamky (neverim, ze "stat" pouzije ten software, ktery jim zadarmo vytvorili IT vyvojari) Nejak rychle se o tom prestalo mluvit.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#159 05-04-2020 08:01:50

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Spikelete, nechtěl jsem se tě dotknout a souhlasím, nemá cenu se v tom tady babrat, stejně jako v předražených zakázkách. Raději půjdu řešit zda nalakovat stůl pod truhlářskou pilu epoxidem, syntetikou nebo něčím vodou ředitelným. A pak zda a jak opravit litinové držadlo u stahováku.

Offline

 

#160 05-04-2020 11:08:10

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

JimBeem napsal(a):

Jen doufám že se to tu nezvrtne jak v kecalkovom...

hmm...  v prispevku cislo 34 som asi otvoril pandorinu skrinku... az takuto diskusiu som zase necakal..
chlapi, vsak sem zase netahajte politiku..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#161 05-04-2020 11:40:39

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4787

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Proto do této diskuze již nezasahuji. Jen připomenu analogii s klopením světel, kterou jsem uvedl v příspěvku 77.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#162 05-04-2020 12:42:03

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Včera jsem jel unas pro manželku do kaflandu  abych ju odvez  domu kvuli jejimu otci je nejakej nemocnej přije la proněj sanita a odvezla do mistní nemocnice po cestě jsem potkal 2 hlidky policie jak meřily  1x na vypadovce na bežnem mistě a 1x ve mestě kde se má dodržovat  30km v hodině ješte tam jsou retardery  a oni tam stejně budou měřit rychlost ... teďka se pouští statu žilou tak stat si to vybere zpět  od lidí  represí , že bude pokutovat za každou pi*ovinu!!!!!


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#163 05-04-2020 16:59:55

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4460

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Charon napsal(a):

Spikelete, nechtěl jsem se tě dotknout a souhlasím, nemá cenu se v tom tady babrat, stejně jako v předražených zakázkách. Raději půjdu řešit zda nalakovat stůl pod truhlářskou pilu epoxidem, syntetikou nebo něčím vodou ředitelným. A pak zda a jak opravit litinové držadlo u stahováku.

Slušné  laky jsou  taky polyuretanové.
Vodouředitelným  jen  tehdy, pokud se nedá  větrat,  je nejhorší  a nejspíš nejdražší( průhledný  lak).

Offline

 

#164 06-04-2020 08:49:24

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

ihlan> otazke na teba, ty budes urcite vedeit

ako je to s tymi respiratormi? uz to zakazali, alebo este nie?

od dnes platia nejake nove pravidla, ale o respiratoroch je tam len toto:
Vodičom a posádkam zdravotnej služby, ktorí vykonávajú transport pacienta, sa nariaďuje, aby transport pacienta vykonávali len vozidlami, v ktorých je oddelený priestor pre pacienta, aby pri transporte používali osobné ochranné pracovné pomôcky, čiže respirátory typu FFP2 alebo FFP3, ochranné okuliare, rukavice a používali dezinfekčné prostriedky na pravidelné čistenie rúk.

Zamestnancom pohrebných služieb, ktorí vykonávajú medzinárodnú prepravu ľudských pozostatkov alebo ľudských ostatkov na účely pochovania alebo spopolnenia, sa nariaďuje, aby pri preberaní, odovzdávaní a nakladaní ľudských pozostatkov používali respirátory typu FFP2 alebo FFP3. Tiež musia maximálne obmedziť priamy kontakt s personálom v zahraničí a vozidlo musia mať vybavené gumenými rukavicami a dezinfekčnými prostriedkami určenými na pravidelné čistenie rúk. Nariadenie platí až do odvolania.


a na stranke, co si tu daval odkaz je stale len tento neurcity vykrik v buducom case:
Vláda zakáže predaj respirátorov bežnej verejnosti, keďže môžu byť nebezpečné (chorý človek, ktorý používa respirátor s výdychovým ventilom, vydychuje infikovaný vzduch). Respirátory budú k dispozícii iba pre zdravotníckych pracovníkov.

pytaju odo mna z rodiny nejake respiratory, az im objednam - tak neviem, aby som im to neobjednal zbytocne resp. az mi to nezabavia niekde na colnici......

Editoval rcp (06-04-2020 09:52:18)

Offline

 

#165 06-04-2020 10:26:23

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp pokus sa kontaktovat ministerstvo zdravotníctva. Ale ako sa obávam,aspon z osobných skuseností,odpoved nedostaneš skor,ako za 2 týždne. Zákaz používania respirátorov nebol vydaný,len odporučanie nepoužívat ich. Individuálny dovoz zakázaný nie je. Respirátory sa nadalej možu používat a zákaz ich používania zatial nie je v pláne. V pláne je ich zákaz predaja na iné učeli,ako zdravotnícke ale tento zákaz zlihal a stále je len v pláne. Takže i pokiaal zákaz bude ohladne predaja,bude sa týkat len predajcov na uzemí SR. Takže ešte raz,respirátory zakázané nie su. Problém je  trochu ich nákup z číny,mne visia respirátory i polomaska v číne už 17 dní na letisku. 19.4. uplynie 30 dnová doručovacia doba,takže začínam mat obavi,že či vobec prídu. Na colnici zadržané nebudu,pokial to nebudu fake. Jediná výnimka na ich dovoz sa týka cla a DPH-pokial ich daruješ zdravotníctvu,nebudeš musiet platit clo a DPH.
Problém s ochrannými pomockami je i v tom,že takmer všetky krajiny zakázali ich vývoz. A dobre vieme,že hlavné velkosklady su v Nemecku a Rakusku,takže za tuto situáciu sa možme opat podakovat tým,kto začali 2 svetové vojny.
čo sa príspevku Spikeleta týka,nebudem uvažovat nad tým kto komu a či vobec.Ked je pravdivý,čo sa asi tak skutočne stalo? Niekto zo štátneho aparátu-mohla to byt i sekretárka, vyčmuchal skvelý kšeft,aby sa na nom pekne nabalil. A ako? Jednoducho,všetok tovar bude zabezpečovat jeho firma,ktorá doteraz nejestvovala,no vdaka skvelému šmelinárčeniu ju založil. Objedná tovar priamo od výrobcu,a pána ktorý ponuku ako prvý dal,vyšachuje. Toto je absolutne normálny jav v kšeftoch so štátnym aparátom. Podobný podvod už bol i na Slovensku,len už nan každý v tichosti zabudol. Išlo o kšeft nákupu laptovom pre poslavncov a PC pre ministerstvá. Nákup sa podaril a zrealizoval,lenže stál 5x tolko,ako by počítačovu techniku kupili v obchode. Tovar totiž smeroval na Slovensko cez niekolko firiem,najzaujímavejšie je,že na Slovensku ešte musel prejst 3 firmami,kým dorazil tam,kam mal. Firmy,ktoré obchod a dodávku realizovali vznikli krátko pred vadaním pohladávky a zanilkli po realizovaní obchodu.
Podobne ako parchant,čo tu bol odkaz na respirátor za 45€. Ten šmejd ani nemá adresu,je tam len adresa PO Boxu aby sa nedal tak lahko vypátrat. Ohladom toho šmelinára z odkazu som kontaktoval finančnu správu.

Editoval Brembo (06-04-2020 14:21:45)

Offline

 

#166 07-04-2020 14:21:43

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

tak predaj respirátorov je zakázaný. Tu je odpoved z finančnej správy na predaj respirátorov za neprimeranu cenu:
Dobrý deň,

V súlade s prijímanými opatreniami v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 bol prijatý zákon NR SR č. 69/2020 Z. z., ktorý v § 4 obmedzuje distribúciu osobných ochranných prostriedkov (filtračná polmaska kategórie FFP2 a FFP3).

Ukladanie sankcii za spáchanie správneho deliktu má v kompetencii Slovenská obchodná inšpekcia. Z tohto dôvodu Vám odporúčame obrátiť sa na príslušný Inšpektorát SOI. Kontaktné údaje sú zverejnené na webovom sídle tu:
https://pravoeshopov.sk/slovenska-obcho … gKxbfD_BwE


Rovnako Vám zasielame aj odkaz na zákon č. 69/2020 Z. z.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy … 9/20200406



S pozdravom a prianím príjemného dňa
pplk. Ing. Jozef Belan
Centrum podpory pre clo a spotrebné dane
Finančné riaditeľstvo SR
Banská Bystrica

Offline

 

#167 07-04-2020 14:32:42

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp napsal(a):

ihlan> otazke na teba, ty budes urcite vediet
pytaju odo mna z rodiny nejake respiratory, az im objednam - tak neviem, aby som im to neobjednal zbytocne resp. az mi to nezabavia niekde na colnici......

No chystaju sa aj ine veci.... ale az po sviatkoch.. necitam velmi temu ale dnes som zabludil aj sem
takze ak mas vydychovy ventil co ti brani ho zalepit kapesnikom alebo si do respiratora dat kapesnik
a pouzit ho len ako drziak... pokial viem vsade je aj dovetok musis mat zakryte usta a nos ruskou alebo inym sposobom
ak si das na hubu satku alebo sal a tymto to podrzis nikto nic.. nemoze rovnako ak do vnutra nalepis kavovy filter
zvonka to nevidno mozes mu to ukazat big_smile pre menej estetickych nalepit na  vydychovy ventil zvonku
ja mam taky a iny nemam a nebudem mat mal som peknu prihodu ked som mal sal pindali
ked som si krvopotne zohnal respirator ani nie 5 dni potom ho zakazali predavat NECH SI PRDNU TRHNU..
daleko horsie bolo mat sal a dvihat ho kazde 3-4min lebo padal.

ako pise bourac HowkghF...

kto by si chcel vypocut co bude na velku noc (opatrenia) tak 25mb mp3

Editoval ihlan (07-04-2020 14:42:33)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#168 07-04-2020 16:21:54

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

nejdem citovat tvoj prispevok, to by si ma sprdnul big_smile

to co pises, s tymi upravami to som tu uz pisal - ide mi skor o to, ze chcem objenat 20-25 kusov respiratorov z alika a mam strach aby mi to nahodou colnici nezadrzali, ak je to schvalene/alebo to nedajboze schvalia
pouzivanie nezakazu - to by uz bola uplna drzost, zakazat ochranne pomocky...

co sa bude diat na velku noc nepotrebujem pocuvat, staci pozriet teraz na facebooku videa, ake kolony su na vypadovkach z bratislavy - igor je vsetko, len nie psycholog - takze ak od polnoci platia zakazy, tak ludia to postihaju este pred big_smile
co cakal? deti zavrete uz skoro mesiac v panelakoch? tiez si nemyslim, ze navstevovat babicky teraz je najstastnejsie riesenie, ale na druhej strane chapem zufalych rodicov big_smile big_smile

Editoval rcp (07-04-2020 16:24:39)

Offline

 

#169 07-04-2020 17:58:38

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

mne staci kolona pred obchodom ludi bez rusok a debil s flaskou za chrbtom co mi kycha na krk
a ked mu poviem ze ma stat 2m odomna na znacke ktoru tam nalepili..
sa ma ten 50-60tnik pyta ci som nakazeny ze on nie tak co sa stresujem ale ja som bol ticho
kym mi nekychal na krk a nestal tak ze mi pomaly stal na patach na pase mal flasku... nic ineeee

citoval som ta schvalne som si to uzil big_smile a vecer budeme mudrejsi lebo web updatuju nejako pomaly.
o zakaze neviem ty mozes importovat respirator ako sukromna osoba pre osobnu potrebu nesmies predavat.
ine je firma..

zatial si precitaj nove

Tu mas znenie toho zakona:
Zakazuje sa počas krízovej situácie predávať alebo prevádzať osobný ochranný prostriedok, ktorý je určeným výrobkom podľa osobitného predpisu3) a ktorý patrí do skupiny osobných ochranných prostriedkov rizikovej kategórie III podľa osobitného predpisu4) a slúži na ochranu dýchacích orgánov pred látkami a zmesami, ktoré sú nebezpečné pre zdravie, a pred škodlivými biologickými faktormi podľa osobitného predpisu,5) ktorý je filtračnou tvárovou polmaskou kategórie FFP2, FFP3 (ďalej len „osobný ochranný prostriedok“), inej osobe ako
okrem ineho ty to potrebujes z pracovnych dovodov (brusis INOX/ALU a rezes s karbo diskom nie ?)
Ty si to kupit mozes nemozes to poskytovat za uplatu.
(nekupoval si to za ucelom dalsieho predaja a neumerneho zisku ? - vsaaak big_smile)
okrem ineho rodina je blizka osoba a to ze si to poskytol bez uplaty blizkej osobe...
mas zakonnu povinnost chranit svoje zdravie a blizkych a to ze das nahubok niekomu skym si v kontakte chranis seba.
nic o noseni sa teraz nepise okrem toho to kupis v case ked nebol zakaz a zakon nesmie byt retroaktivny.
Mas nejaky problem to objednat k zamestnavatelovi do ciech big_smile?
(tam neviem ci to maju zakazane... a neviem ci si v CZ alebo SVK)

este doplnim ze:
predaj (aj nakup v potravinach) je vlastne uzatvorenie urciteho zmluvneho vztahu ktory sa riadi obch zakkonikom.
a prevazdat si vysvetlujem ze je to prevod hnutelnej veci na zaklade zmluvneho vztahu darovanie blizke osobe za ucelom ochrany zdravia ti nemoze nikto takto jednoducho zakazat.
Neviem ci si postrehol ze ludia teraz daruju zdravotnikom alebo za cenu ktoru to nadobudli respiratory
to co potom kazdy kto takto kona sa dopusta porusenia zakona ...?

Editoval ihlan (07-04-2020 19:11:51)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#170 07-04-2020 19:10:35

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

vidis!, ten posledny prispevok od bremba som si predtym nevsimol - az teraz
ked citam ten predpis a tvoj prispevok, tak pre szco sa defacto nic nemeni - do tohto schovas akekolvek stavebne alebo montazne prace

ZOZNAM PRÁC, PRI KTORÝCH JE POUŽÍVANIE OSOBNÝCH OCHRANNÝCH PROSTRIEDKOV NEVYHNUTNÉ Z DÔVODU OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA
Práce, pri ktorých sa používajú osobné ochranné pracovné prostriedky, pretože sa pri ich vykonávaní vyskytujú nebezpečenstvá, ktoré môžu poškodiť zdravie, sú:
1.
práca s nebezpečnými látkami,
2.
práca v nádržiach, v obmedzených priestoroch, v priemyselných zariadeniach a priestoroch s nedýchateľným ovzduším, napríklad so škodlivinami alebo s nedostatkom kyslíka,
3.
práca v blízkosti sadzobne vysokej pece,
4.
práca v blízkosti plynových konvertorov a plynového potrubia vysokej pece,
5.
práca v blízkosti miesta odpichu vysokej pece s výskytom dymov obsahujúcich ťažké kovy,
6.
vymurúvanie pecí a lejacích panví s výskytom vysokej prašnosti,
7.
práce v zariadeniach s vysokou prašnosťou,
8.
likvidácia následkov havárií, pri zdolávaní požiarov,
9.
práca v šachtách, stokách a ďalších podzemných priestoroch súvisiacich s kanalizáciou,
10.
práca v mraziarňach s nebezpečenstvom úniku chladiaceho média,
11.
nanášanie náterových látok,
12.
ťažba, úprava a zušľachťovanie nerastov s vysokou prašnosťou,
13.
strojové brúsenie dreva,
14.
zdravotné vyšetrenie a ošetrenie,
15.
práca v archívoch.

Editoval rcp (07-04-2020 19:14:55)

Offline

 

#171 07-04-2020 19:40:59

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

1 april clanok big_smile
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22372880 … skami.html
musis vystrihnut filter potom mozes predat aj so zlavou rodine big_smile


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#172 07-04-2020 21:25:02

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp nemyslím,žeby ti to zadržali na colnici,pokial nebudu mat podozrenie na falzifikát fake. Musíš ale počítat s dlhou dodacou dobou. Mne už od 27.3. su balíky na letisku v šanghaji a zatial žiadny posun vpred-objdenané 19.3.. Normálne som už za takýto čas mal aspon odozvu a zmene destinácie. Ani predajcovia sa príliš neponáhlaju s vybavovaním objednávok,objednával som toho viacej. Teraz im trvá i týžden,než objednávku podaju na pošte. Takže rátaj s tým,že štandardnýcch 30 dní to nebude,skor okolo 50.

Editoval Brembo (07-04-2020 21:26:47)

Offline

 

#173 07-04-2020 22:29:27

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

tam asi zalezi, na akeho predajcu narazis

nakupujem tam hodne - je pravda, ze je to o nieco spomalenejsie, ako za "bezneho stavu", ale aj teraz mam objednavky, ktore su odoslane este v ten den a naopak, niektore aj na siedmy den.
doprava tiez zalezi kus od kusu - vid. tie spominane masky, filtre, ....
ale napr. tie drziaky na filtre este stale nemam a to som ich objednaval rovnako ako masky a filtre (16.3.2020)
no a nasa posta tomu tiez moc nepomaha - za "bezneho stavu" mi balik dorucovali na druhy, resp. max. treti den po sprave, ze balik dosiel do cielovej krajiny - dnes nie je vynimkou ani tyzden cakania - napr. tie masky prisli relativne rychlo, lebo to doviezol kurier DHL (doprava bola China Post Registered Air Mail)
"rekord" momentalne drzi tento kontroler pre krokovy motor https://www.aliexpress.com/item/4000123 … 4c4dtaNTeq
objednany 1.2.2020 - doteraz nedodany - este 4 dni a ide do sporu.....



inak k tomu ze mas baliky na letisku v sanghaji - tie trackovacie reporty nie su moc presne - pravidelne sa mi stava, ze mam uz balik doma a tracking mi ho stale ukazuje niekde v prekladisku/sklade....

Editoval rcp (08-04-2020 07:52:07)

Offline

 

#174 08-04-2020 11:08:40

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp napsal(a):

je to photoshop, alebo ti chlapci idu vytycovat novu krizovatku? big_smilebig_smilebig_smilebig_smile
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … gcy1v8.jpg

1500mm odstup medzi autom a chodnikom parkovanie na chodniku tongue

aktualne su respiratory najfalsovatenejsi artikel roznych zlocineckych skupin a podvodnikov.
Treba na to mysliet lebo respirator ktory nechrani je horsi ako ziadny.
https://edition.cnn.com/2020/04/01/busi … index.html

Tak tieto nam poslali do EU big_smile
https://english.kyodonews.net/news/2020 … break.html

Editoval ihlan (08-04-2020 11:21:11)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#175 12-04-2020 20:46:46

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

som dnes len zo zvedavosti kukol na bazos. 3M polomasku použitu s filtrami predávaju za 150€ !!!!! Im už uplne jebe,zlodejom?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče