SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Svařuji konstrukční oceli - ponejvíce jekly, trubky, stěna tak do 3mm MIGem. Technologii celkem znám, pred 20 lety jsem dokonce postavil MIG, ale to byly jiné časy. TIG svařování však vůbec neznám, jen jsem viděl sváření nerezu a hliníku. U nerezu mě zaujaly svary "sléváním" bez příd. materiálu u trubek, byly pohledné a nemusely se vybrušovat jako u MIGu. Můj dotaz pro odborníky i nadšence zní: lze svařovat obyčejná konstrukční ocel TIGem? Jakou by měl mít charakteristiku zdroj proudu a napětí? Dal by se k TIG svařování použít některý levnější invertor na trhu, případně dobastlený o ionizaci? Jsem celkem zručný "beznadějný bastlíř", realizace čehokoli elektronického či mechanického není problém. Díky všem předem za odpovědi a názory. Fífa.
Offline
Skoro každy jeden invertor v dnešnej dobe podporuje metodu TIG.Stači si len dokupiť horak,redukčny ventil a plyn.Tie lacnejšie invertory nemaju HF zapaľovanie,ale obluk sa zapaľuje priloženim a odialenim horaku od materialu. Napr. invertor KITin TIG 150LA. Ak použijete ionizator,tak sa v podstate da použiť akakoľvek elektrodova zváračka z usmerňovačom a aj triodin.Bez ionizatoru len invertor,lebo na začiatku stiahne automaticky prud na minimum aby sa pri dotyku nezničila wolframova elektroda.
Editoval m.evil (29-07-2008 20:03:15)
Offline
Na přímou otázku přímá odpověď. TIGem se běžné oceli svařují zcela normálně. Dá se jím svařovat i litina, nikl, měď, hliník či hořčík. Jediné omezení je v omezené tloušťce svařovaného materiálu, kterou dokáže TIG ohřát.
Zdroj pro TIG musí mít hodně strmou charakteristiku, může být ještě strmější, než pro obalovanou elektrodu.
Al a jeho svařitelné slitiny se svařují zpravidla střídavým proudem.
Offline