SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-01-2015 19:41:07

deziik
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 7

Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Přeji hezký den, po různém hledání a čtení příspěvků jsem se sice dozvěděl mnoho informací o svařování a kurzech, ale stejně si furt nejsem jistý jak to funguje. Nikdy jsem nesvařoval mám akorát 2 roky praxi na cnc laseru jako strojírenský dělník a chtěl bych jít svařovat do Německa. Jsem ochoten investovat cca 40 tisíc Kč.Prosím o Vaši osobní radu kdyby jste byli na mém místě co by jste si udělali za kurzy zkoušky krok po kroku. Pokud to s těmi penězi vůbec má cenu.Předem děkuji za radu

Offline

 

#2 30-01-2015 22:45:21

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Myšlenka je to sice krásná, ale její naplnění bude poněkud složitější. V tom pro mnohé svážeče vysněném Německu určitě nečekají na svářečské začátečníky. A trochu se otrkat a získat základní svářečskou praxi není jednoduché ani doma, protože firmy také chtějí hotové svářeče. Budete se muset rozhodnout, kterými metodami svařování se hodláte zabývat a na tom začít stavět. Ve Svářečské škole zase zjistíte, jaké finance budete muset do sebe investovat. No a pak zbude jen maličkost - najít nějakou firmu, kde byste získal potřebnou praxi. To vše se dá tak za dva až tři roky zvládnout a pak hurá do zahraničí.

Offline

 

#3 31-01-2015 07:13:42

deziik
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 7

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Že to nebude ze začátku jednoduché to vím, ale myslim, že nějakou praxi u nás seženu.Metoda by se mi líbila Tig 141.8 dle ČSN EN 287-1 , ale nevím jestli to není pro uplného začátečníka moc velké sousto. De mi o to jestli si před tím nemám udělat něco jednodušího nebo třeba zaškolovací kurzy. Hlavně by jsem chtěl za ty peníze vylezt z tý školy a umět to ne jen s papírem.

Offline

 

#4 31-01-2015 09:55:33

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

No tohle je těžký.Návyky,odhad a cit pro materiál jinak než praxí nezískáš v tom ti bohužel žádná škola nepomůže,ale ukáže ti cestu jak si vytvořit ty správné návyky.(kde a jak si opřít ruku pro pečlivé vedení,proč a jak svařovat různými postupy apod).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#5 31-01-2015 20:31:42

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Hmm. Svařovat se naučí snad každý kdo se to chce opravdu naučit... Nicméně svářeč není jen o svařování. Co technické výkresy? http://rellik.rajce.idnes.cz/Svarovani/#DSC_0428.jpg Bez znalosti výkresové dokumentace je svářeč neplnohodnotný. Jasně jsou provozy, kde jsou přípraváři, kteří to všechno nabodují a složí a pak to vezme svářeč, který to celé povaří. Nicméně i ten musí vyčíst z výkresu jaký kde dát svár... Pak by svářeč taky měl vědět co se děje s materiálem po svaření (deformace) a přemýšlet nad postupem svařování, tak aby tyto deformace eliminoval, nebo snížil na minimum...
Nicméně TIG 141.8 je dobrá volba (poloha H-L045). Ale i tak už i tato metod mezi svářeči je hodně rozšířená (dřív to mělo malé procento svářečů) a tak i o tyto svářeče už není takový boj jako býval... Určitě to nebude jednoduchá cesta do toho zahraničí. Nicméně neříkám, že nemožná... Chce to praxi jak ve svařování, výkresech... A pak mít štěstí a odcestovat... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#6 31-01-2015 21:16:34

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Ještě drobnost - metoda svařování 141 na nerezových materiálech je docela dobrá volba. Jenže typů zkoušek je docela dlouhá řada, zvláště proto, že ČSN EN 287-1 byla prakticky zrušena a nahrazena novou ČSN EN ISO 9606-2. Ta je ale orientována na přídavné materiály, takže se ta původní variabilita ještě zmnožila.

Offline

 

#7 01-02-2015 13:22:43

deziik
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 7

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Díky moc ve výkresech se vyznám dělal jsem na ohraňovacím lisu. Ještě o tom trochu popřemýšlím a dám se do toho .

Offline

 

#8 06-12-2016 17:47:04

exmakac
Člen
Místo: Nacina Ves
Registrovaný: 06-12-2016
Příspěvky: 19

Re: Rada pro někoho kdo se chce stát svářečem.

Pre pracu zvarača v Nemecku je najdoležitejšia nemčina ,
pretože stale je na každom pracovisku nejaky parťak teda predák , alebo šefmonter
ktorý je spoluzodpovedný so stavbyveducim a zvaračskym technologom za prevedenie zvar.prac
a tento predák prideľuje každému zvaračovi pracu,podĺa jeho kvalifikacie a schopnosti
nikdy nie je zakazka na jednom zvaračovi
a dalšia vec je taka ,že nemci aj ked sa učili v škole po anglicky, NECHCU rozprávať týmto jazykom
a všetci sa im musia prisposobiť.

Čo sa týka vyberu kvalifikacie asi najžiadanejšia je kombinacia 141 + 111 a izometria.

Editoval exmakac (06-12-2016 17:48:47)


Perfekcionizmus nie je ludska vlastnost. Dokonalý je len Pán Boh. Preto nema zmysel niečo zlepšovať z 98 % na 100 %.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče