SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Chtěl bych poprosit o radu, jaký je správný postup při svařování trubek pod úhlem? Jsem v tomto začátečník a největší problémy mi dělá krycí vrstva svaru, kde se mi souvisle tvoří zápaly na okrajích. Snažím se dodržovat úhel hořáku po celé délce svaru, roztahuju ho a laboroval jsem s různým nastavením drátu a proudu ale pořád to samé. Přitom u kouťáků a V svarů v jakékoliv poloze mi to nedělá. Kde dělám chybu? Děkuju za rady.
Offline
Sice nevíme o kterou svařovací metodu se jedná, ale obecně řečeno - je potřeba postupovat stejně jako u svařování "nahrazovaných" metod. Zespoda tedy úplně stejně jako v PC až PD , od spodní třetiny jako v PF a nahoře jako v PA až PB. Když jsme se před dávnými léty učili polohu HL-045 tak nám učitel ve Svářečské škole různě upínal plechy a my jsme dělali podivné přímkové sváry, např. na desce nakloněné na 45 st,, kde jsme dělali vodorovný svár zespoda i shora, a taky šikmý svár vpravo nebo vlevo na svislé desce. A dokud jsme to neuměli, tak žádná trubka. Prostě svařovat a svařovat.
Offline
Jaká hrubka materialu?aka metoda? pokial to zvaras metodou TIG tak na okrajoch pol sekundy pockaj a stale musis odtavovat z drátu-resp.odkvapavat.Ked nedas drat a rychlo pretiahnes z jednej strany na druhu,tak spravis zapal na okraji-chce to hlavne varit v pohode a neškubat s tim z jednej strany na druhu tak jak napisal Jirkati: svarovat a svarovat
Offline
Nás právě ve svářečské škole učili rovnou trubku, ale za tak krátkou dobu se to člověk nenaučí, už nějakou dobu se o to pokouším ale výsledek pořád stejný. Dělám to metodou MAG, trubky do průměru 50 mm jsou v docela pohodě ale 100 mm a víc už je problém. Tloušťka materiálu 10 mm.
Editoval Ramm48 (23-08-2014 20:05:40)
Offline