SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Zdravím. Můžete mi někdo poradit jak mám nastavit svářečku Einhell BT-GW 190D. Drát mám ALSi5 0,8mm a použitou trysku 1mm. Zkoušel jsem svářet hliníkový plech tl3mm ale drát se mi vždy upálí u trysky a je na vyhození. Posuv drátu mám nastaven na polovinu, proud na 2 a Argon na průtok cca 8lt. S hliníkem začínám tak nevím kde je chyba. Děkuji.
Offline
kodlova1 napsal(a):
Zdravím. Můžete mi někdo poradit jak mám nastavit svářečku Einhell BT-GW 190D. Drát mám ALSi5 0,8mm a použitou trysku 1mm. Zkoušel jsem svářet hliníkový plech tl3mm ale drát se mi vždy upálí u trysky a je na vyhození. Posuv drátu mám nastaven na polovinu, proud na 2 a Argon na průtok cca 8lt. S hliníkem začínám tak nevím kde je chyba. Děkuji.
Proč máte na 0,8 drát průvlak 1mm? Potom dochází v průvlaku ke zkratům z nedostatečného přechodu proudu na drát. Při svařování hliníku musíte zvýšit posuv drátu oproti svařování ocelovým drátem, protože rychleji utavuje. Nastavte si potřebné napětí a potom postupně přidávejte na posuvu, až se začne dařit. Pozor na studené spoje. Je potřeba oblouk vést tak, aby se vyčistily a natavily obě hrany svařence.Jole.
Editoval jole (04-02-2013 12:34:39)
Offline
Svářečka Einhell BT-GW 190D dodává ss proud. Pro svařování Al metodou MIG je potřeba aby drát byl na pólu plus na rozdíl od svařování ocelí a Al trubičkovým drátem, kde je drát na mínus a aby byl použit správný ochraný plyn, který je pro přídavný materiál výrobcem doporučen.
Omlouvám se, při kopírování z Wordu mi vypadlo kus řádku a vznikl technický nesmysl. Opraveno.
Editoval jirkati (04-02-2013 22:11:31)
Offline
Jirkati, nechci se tě nějak dotknout, ale svářečky MIG, MAG dávají běžně ss proud. A hořák je běžně připojen na plus pól, jak při svařování ocelí, tak při svařování Al. Myslím, že jsi spletl metodu s metodou Tig. Pokud se mýlím, tak se omlouvám. Na Al je nutné pouze vyměnit ocelový bowden za teflon. Jole.
Editoval jole (04-02-2013 20:18:49)
Offline
osobne pouzivam 4,5m horak kemppi MMT42 /samozrejme s teflonom/, spicku 1,2 na 1cku drat, polaritu nemenim a nemam s tym pri zvarani ci uz na skrate alebo na pulze/dvojpulze ziadne problemy so zalepovanim prievlaku alebo posuvom....
Offline
Jole dík za upozornění, už jsem to opravil.
Offline
Díky za rady. Včera jsem to zkoušel znova tak to fungovalo ale hodně se mi namotává drát v podavači. Měl jsem i úplně povolený napínák a stejně se to motá.
Offline
Hliníkový drát je měkký, je nutno dbát, aby zaváděcí trubička byla co nejblíže kladky, tím se omezí "zmuchlání" drátu za kladkou. Tak jako tak, na hliník je lepší čtyřkladka. Jole.
Offline
Drot ALSi5 0,8mm sa ti bude muchlat. Pri zvarani musis dodrziavat pravidlo ze cela dlzka bowdenu horaku musi by co najrovnejsia. Zabudni na slucky pri bowdene. Dalej je vhodne mat kolienko pri horaku tiez co najrovnejsie. Pokial je kolienko velmi zohnute, drot tam bude slabo drhnut, a to staci k tomu aby sa ti zase pri kladkach zmotal. Tam niekedy pri tomto drote nepomoze ani to, ked mas bowden uplne na kladkach. Nabuduce skus kupit drot ALMg5 a rovno 1mm priemer. S tym nebudes mat take problemy.
Inak tento problem sa uz riesil tu - http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=3930 najdes tam aj nejake tie fotky
Editoval vyrobca (06-02-2013 22:23:38)
Offline
Větší *špičky je spíše pověra. Snadněji tak dochází k hoření oblouku přímo ve špičce a tím i cuchání drátu. Na měkký drát pomůže jen 4kladka,teflonový průvlak a perfektní nastavení. U některých levných svářeček je použití na Al jen
teoretická možnost.
Offline
Čtyřkladka je naprosto zbytečná.Hliník má v kladkách podavače takové tření , že i když je nastaven nejmenší možný přítlak , tak neprokluzuje.Zásadní věcí je teflonový bowden , který posledních deset centimetrů od špičky přechází na mosazný.
Online
Ta čtyřkladka tam je proto, aby nedocházelo k deformaci drátu. Jelikož je hliníkový drát měkký, tak by se u dvojkladky mohl při zvýšení tlaku na kladku pro bezchybný posuv deformovat, zploštět, a potom by drhnul v průvlaku. Proto se na hliník používá čtyřkladky, protože pak pro hladký posuv stači na každé kladce poloviční přítlak.Samozřejmě jde svařovat i s dvojkladkou, ale pro bezchybný proces, obzvláště při delším bowdenu nebo při jeho zatočení je čtyřkladka spolehlivější. Pro domácí použití samozřejmě asi zbytečné. Jole.
Offline
Čtyřkladka určitě není zbytečná, jen je ještě potřeba, aby drážky v kladkách byly profilu U, aby se v nich drát nedeformoval. Teflonový bovden samozřejmost, nejlépe 3metrový hořák, čím kratší, tím lepší a pokud možmo při svařování natažený, žádné smyčky apod.
Offline