SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-02-2012 10:38:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Nákup invertoru na aukru

Tak jsem vydražil invertor extol prý kompletní a na součástky . Po otevření jsem zjistil stav dle foto . Prý to měl původní majitel na opravě v servise v Ostravě , kde mu sdělili , že je neopravitelný , tak ho prý v dobré víře prodal na aukru ...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1325_byl_igbt_a_kond-1.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1325_bylo_asi_eidlo.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1325_byly_diody.jpg
smile

Offline

 

#2 24-02-2012 11:41:48

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1169
Web

Re: Nákup invertoru na aukru

Třeba tam ty chybějící věci stejně nebyly potřeba...

Offline

 

#3 24-02-2012 12:14:55

Sender
Člen
Registrovaný: 21-04-2008
Příspěvky: 700

Re: Nákup invertoru na aukru

Někdo už to na součástky použil...

Offline

 

#4 24-02-2012 13:15:01

pa
Člen
Registrovaný: 17-05-2008
Příspěvky: 247

Re: Nákup invertoru na aukru

nebo byly vybouchany a nechtelo se jim je tam letovat zpatky

Offline

 

#5 24-02-2012 13:40:03

DwPetr
Člen
Registrovaný: 16-10-2010
Příspěvky: 368
Web

Re: Nákup invertoru na aukru

Jo to sedí, rozdělali to a pak mu řekli co bude stát oprava, tak se na to vykašlal, že si radši koupí novej. Oni mu ten nefunkčí zbouchli do kastle a poslali zpátky. Možná ani nevěděl že to není komplet. Běžnej uživatel..

Offline

 

#6 24-02-2012 20:50:53

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Nákup invertoru na aukru

chybi tam hlavni tranzistory pokud si  neviterady snim poslal bych ho panu zdešte on vam jej opraví..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#7 24-02-2012 21:22:31

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Nákup invertoru na aukru

smile smile smile smile

Offline

 

#8 25-02-2012 09:01:44

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Nákup invertoru na aukru

Hlavně aby tam bylo výkonové trafo a bylo aspoň v pořádku , minimálně aspoń aby byl ferit toho trafa v pořádku. A aby bylo  z dokumentace jasné zapojení trafa a pracovní kmitočet. To je jediná součástka, která je speciální a je speciálně laděna a zkoušena. Výkonové tranzistory  ochotně dodá hafo prodejců tady v ČR nebo i mimo ČR.
No, navinuté výkonové trafo v pořádku  - 200 - 300 Kč, plechová krabice se všemi šroubky, příchytkami  200 Kč, ostatní elektronika na desce, pokud se původní elektronika nebude opravovat, ale použije se jako zdroj součástek 100 - 200 Kč, použité svařovací kabely s drobnými poškozeními, jak to u kutilů bývá, dalších 100 - 200 Kč. ..

Taková koupě pod 600 Kč perfektní, pod řeknem 1200 - 1500 Kč to ještě ujde.....

Offline

 

#9 25-02-2012 12:30:52

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Nákup invertoru na aukru

Počítat jako ty snad umím , bez kabelů , buzení lehlo plamenem . Kondík primáru je v čudu , jak vidíš , takže jen škatule a trafo .

Offline

 

#10 25-02-2012 21:02:06

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Nákup invertoru na aukru

bobobo a ja uz kolko ich zo smetiska opravil co mi ich doniesli , a neopravitelne ... len kto ich ma za co a kolko do toho chce investovat .  a naposledy robil ESETI co malo iba rozbite trafo a nic ine mu nebolo . majitel zo strotoviska donesi gratis a za opravu da par 10€ . a netreba hned aukro ...

Offline

 

#11 13-03-2012 21:40:31

Shimi1
Člen
Registrovaný: 26-04-2009
Příspěvky: 3

Re: Nákup invertoru na aukru

Tak presne toto iste som kupil nedavno i ja, takisto z aukra, vraj kompletna a ze v oprave to nevedeli dat dohromady tak to pan predal dalej. Po otvoreni presne to iste ,chybaju tam tranzistory diody, su spalene odpory kondiky, ale isto sa to bude dat opravit, tak ak niekto mate podobnu funkčnu potreboval by som zistit hodnoty niektorych sučiastok IGBT1, IGBT2, D29, D30, D31, R2, R9, R12, C19, C21, C22, C24. Ďakujem za pomoc

Offline

 

#12 13-03-2012 21:49:23

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Nákup invertoru na aukru

Já proto nejraději kupuju buď z ruky do ruky, nebo od ověřených prodejců- z jejich e-shopů. Jinak ne!!!!! Nejsem přece sociálka................


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#13 13-03-2012 23:12:40

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Nákup invertoru na aukru

A ak mozem vstupit do debaty-Za kolko ste tie masinky vyrabovane kupili? Pochvalte sa lebo to vyzera,ze Vas niekto obtiahol a dobre vedel,ze to je neuplne a urobil sa hlupim,,ze take mu dali z opravi,,alebo servisaci maju novy biznis


Kutil s.r.o.

Offline

 

#14 14-03-2012 06:33:04

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Nákup invertoru na aukru

No kupodivu mi tento prodejce slevil o 300 , takže nakonec dobrá koupě . Nyní ještě čas . No a všechno dovnitř nakoupit . smile Jen bych potřeboval vědět , kam se zapojí ta tepelná pojistka , to není na první pohled vidět . Celá destrukce měla dva důvody , odešel primární elyt a shořel pomocný zdroj s VIPerem - častý to problém , doufám , žo do zbytku řízení nenapral příliš vysoké napětí ...

Offline

 

#15 14-03-2012 08:28:34

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Nákup invertoru na aukru

Na internetových aukcích se prodává všechno možné. Otázka je jen , jestli za přiměřenou cenu.
Já jsem třeba před nějakou dobou nakoupil indukční vařič, o kterém jsem nakonec usoudil, že ten vařič někdo vrátil v záruční době prodejci, protože od začátku nefungoval správně, blbnul displej a ovládání a prodejce ho místo vrácení výrobci prodal jakémusi překupníkovi, který ho prodal na Aukru. Půl roku jsem s ním vařil, ušetřil nějaké nezanedbatelné kilowatty, než přetekl hrnec a voda natekla do spínačů....
Podobným způsobem se někteří prodejci či opravci zbavují elektronického šrotu zřejmě už systémově, levně ho někomu prodají, než aby draze platili za jeho likvidaci. A ten si vydělá rozebráním a potom prodejem součástek. Třeba elektrolytů z PC zdrojů nebo chladičů z PC desek.
U invertorů se to neděje jen proto, že vadných invertorů podobného typu na jedné hromadě není dostatečné množství, aby se na ně někdo takový mohl specializovat.
Ale z toho vyplývá, že pokud bych chtěl doma bastlit invertor, možná dobrý nápad by bylo poptat se u opravářů, jestli by za pár šupů neprodali nějaký neopravitelný na díly přímo oni sami.

Editoval Radim (14-03-2012 08:40:10)

Offline

 

#16 14-03-2012 13:15:20

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Nákup invertoru na aukru

Tady hraje roli i jiná politika . v podstatě každý servisák je i prodejce , vždyť se podívej na Štěpánka . Bylo by zajímavé vědět , zda většinu ročního obratu tvoří servis či prodej . A pochopitelně na tom nevidím nic špatného , ale už jen proto musí být pro ně výhodnější co neupotřebí hodit do popelnice .

Offline

 

#17 14-03-2012 15:29:42

Shimi1
Člen
Registrovaný: 26-04-2009
Příspěvky: 3

Re: Nákup invertoru na aukru

No ja som kupil ten invertor za 600 Kč aj s poštovným takže podla mna dobra cena. Predajná cena toho isteho invertora v e-shope 220€ takze som pocital s investiciou do opravy ccca 50€ to ešte ujde. Len by som potreboval pomôcť s tymi sučiastkami ktore potrebujem dokupiť, tak ako som rozpisal v predošlom prispevku. Tak prosim ak by bol niekto tak ochotny zistit mi hodnoty tych sučiastok. Ďakujem

Offline

 

#18 14-03-2012 19:46:44

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Nákup invertoru na aukru

igbt ked tam date 30n60 alebo  4pc50w  tak to jedno , len sa musite vyznat v invertoroch . len tak neodisli tam polovodice ... ma to ochrany , a na vstupe su dobre filtracne kondiky ? zmerat esr a kapacitu ... a potom mozme dalej debatit ...

Offline

 

#19 11-04-2012 19:35:12

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Nákup invertoru na aukru

Štěpánek
Dobrý den bobobo,

bobobo napsal(a):

Tady hraje roli i jiná politika . v podstatě každý servisák je i prodejce , vždyť se podívej na Štěpánka . Bylo by zajímavé vědět , zda většinu ročního obratu tvoří servis či prodej . A pochopitelně na tom nevidím nic špatného , ale už jen proto musí být pro ně výhodnější co neupotřebí hodit do popelnice .

nechci se unáhlit,
mám dojem, že tu podsouváte veřejnosti, klamný obraz lidí, které jste nikdy ani neviděl.
Konec konců jedno rčení říká: ....."podle sebe, soudím tebe"......
Koupil jste Extola na Aukru, sám sebe se ptám proč? Tento typ Extola je paskvil. To skutečně odmítáme opravovat, ale ne že by to nešlo, ale je to paskvil, který se odporoučí, kdy se mu zachce a nic tomu nezabrání. Kdyby jste nebyl tak ješitný a zeptal se, měl byste doma o bezcennou plechovku méně a prasátko by bylo celé.
S pozdravem Zdeště

P.S. nedávno, BOBOBO, jste napsal zde, na tomto fóru historikou URÁŽKU: ......"ŠPÍNA, CO ŠPÍNU HÁZÍ"....
tak se zamyslete


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#20 11-04-2012 22:13:03

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4727
Web

Re: Nákup invertoru na aukru

no nevím, já bych teda neopravitelný (opravitelný) invertor na Aukru nekoupil ani kdyby stál 1,-Kčs big_smile
možná proto že jsem před časem někde viděl poptávku na skříňky po nefunkčních invertorech a svařečkách, říkal jsem si nač to ten člověk může potřebovat? lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#21 12-04-2012 07:49:59

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4545

Re: Nákup invertoru na aukru

No, mně by se třeba jedna skříňka po nefunkčním invertoru i hodila, když bych se rozhodl ho stavět. Zavedenou dílnu nemám a tak skříňku bych sám napoprvé vyrobil zřejmě poněkud ušmudlanou. Nebo dát ji vyrobit někomu by asi stálo víc než za pár korun koupit nějakou starou.
Já jinak ty věci na Aukru chápu jako kšeft s elektronickým šrotem. Existují lidi, co tyhlety věci levně vykupují, porouchané věci od firem, které tak nemusí platit za jejich likvidaci, skladové zásoby po zkrachovalých firmách nebo nerealizovaných projektech  nebo i porouchané věci od soukromníků nebo jejich pozůstalosti.
pak někde doma ten šrot rozebírají, co se dá výhodně prodat, prodají třeba přes Aukro, zbytek vyhodí do sběrných nádob....Kupoval jsem takhle soubor elektrolytů vymontovaných z PC zdrojů nebo soubor chladičů z rozebraných PC desek....

Offline

 

#22 13-04-2012 08:38:59

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Nákup invertoru na aukru

Opravit invertor je jednodušší , než třeba TV , to jsem již psal (mimo řízení s procesorem , pokud je závada tam ). Tv opravuji pro legraci a rozdávám . Ten invertor jsem koupil právěproto , abych se dostal do střev . Pochodil jsem elektrodu , tam je hafo schemat . Takže už mám ucelený přehled , jak se věci řešily dříve a jak to postoupilo . Už mám zmáknuto buzení - jeho typy , to je třeba - buďto přes prafo přímo z budiče , nebo dnes není problém přes spínaný zdroj napájet optočleny , které se řídí odělenými impulzy . Jediný co nemám , je vlez do dalších svářeček k možnosti získání vhledu , které mají za prachy jak atishajn , tak zdeště . Je to výhoda , když se vám hrnou opravy a vy vzhledem k tomu , že moc opraven není můžete pracovat stylem , když se to podaří , tak zaplatíš . Proto i tímto umožňuji zaslání mi jak invertorů , tak desek z COček . Ztratíte maximálně poštovné a nějaký čas bez mašiny . Co tam vybádám , dám v plen bezplatně sem na stránky . Už toho mám balík z elektrody , ale málo času .

Offline

 

#23 14-04-2012 01:30:41

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Nákup invertoru na aukru

bobobo napsal(a):

Opravit invertor je jednodušší , než třeba TV , to jsem již psal (mimo řízení s procesorem , pokud je závada tam ). Tv opravuji pro legraci a rozdávám . Ten invertor jsem koupil právěproto , abych se dostal do střev . Pochodil jsem elektrodu , tam je hafo schemat . Takže už mám ucelený přehled , jak se věci řešily dříve a jak to postoupilo . Už mám zmáknuto buzení - jeho typy , to je třeba - buďto přes prafo přímo z budiče , nebo dnes není problém přes spínaný zdroj napájet optočleny , které se řídí odělenými impulzy . Jediný co nemám , je vlez do dalších svářeček k možnosti získání vhledu , které mají za prachy jak atishajn , tak zdeště . Je to výhoda , když se vám hrnou opravy a vy vzhledem k tomu , že moc opraven není můžete pracovat stylem , když se to podaří , tak zaplatíš . Proto i tímto umožňuji zaslání mi jak invertorů , tak desek z COček . Ztratíte maximálně poštovné a nějaký čas bez mašiny . Co tam vybádám , dám v plen bezplatně sem na stránky . Už toho mám balík z elektrody , ale málo času .

Dobrý den,
tak už je to tady, čekal jsem to, jen jsem nevěděl, kdy to přijde - VELKÉ ODHALENÍ - prašivec Zdeště je zpoplatněný dacan, kdež to pan kolega BOBOBO je hrdina co bohatým bere a chudým dává a dává ZDARMA.
Nu což, přeji ať se daří.

S pozdravem Zdeště

P.S. co dodat? je to už trapné, budu se opakovat, ale což : "ZLATÝ VOČI, KTERÝ TO UVIDÍ" ty náš novodobý Jánošíku

Editoval zdeště (14-04-2012 01:31:07)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#24 14-04-2012 08:02:10

donal
Člen
Registrovaný: 28-09-2011
Příspěvky: 104

Re: Nákup invertoru na aukru

Zdravím nechci se plést do sporu ale chtěl bych jen napsat že pan zdeště se mnou jako jediný soukromě psal a radil mi zcela nezištně když jsem měl problem s usměrňovačem který jsem stavel možná si ještě nekteří vzpomenou jak jsem tady s nim otravoval.

PS nevím jestli bych poslal základní desku ze svého stroje kdybych nejaký měl co tu základní desku má s určitosti bych řek že bych neposlal řídím se totiž zásadou co funguje to neopravuj a nedlubej do toho a nechto v klidu fungovat.

Offline

 

#25 14-04-2012 23:11:13

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Nákup invertoru na aukru

.......kdopak mi to loupá perníček ......

Dobrý den,
na tomto místě jsem uveřejnil svou gatulaci svému příteli a kolegovi BOBOBO a ejhle už zde není. Co naplat nic není dokonalé...... .
Proto to napravím:

....přeji tím to kolegovi BOBOBO, ať se mu daří při jeho opravárenské činnosti ...... ještě jednou BLAHOPŘEJI


S pozdravem Zdeště    /snad to tentokrát projde/

P.S. mám tu jeden zajímavý typ pro kolegu BOBOBO: http://www.svarecky.com/invertory-inver … invertory/


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče