SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-12-2011 13:12:04

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

svářecí kukly

zdravím pánové, mám ted před sebou 14 dní dovolené tak abych se nenudil tak Vám tady vytvořím takové menší povídání o svářecích kuklách, něco bude zdroj z internetu a neco z moji zkušenností.
zaměřím se na kukly které jsou u nás dostupné, které se nejvíce prodávají a které jsou podle testů a uživatelské recenze.
pokud najdu nějaké video vložím ho sem také k dané kukle.
doufám že se budete příjemně bavit :-D


1.
začnu asi u nejznámější svařovací helmy speedglas 9002 D, V a X.
k helmě: skelet helmy se skládá z jednoho a toho samého tvaru a materiálu, rozdíl je pak pouze jen ve samostmívacích kazetách.
Doporučuje se na svařování MMA a TIG.Samostmívací kukla s novým elektronickým řízením série 9002, ale se dvěma pevnými přepínatelnými stupni ochrany DIN 9 a 11. Možnost ručního doplnění vnitřní tónované ochranné vložky DIN 1 – zvýšení stupně na DIN 10 a 12.
ještě je speedglas 9000F. u nás málo používána.
foto kazety 9002D:
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_kazeta_9002d.jpg
foto kukly: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_speedglas_9002.jpg

2.
další 9002V: Speedglas - špičková švédská technologie pro profesionální použití. Všestranná konstrukce kukel 9002, s nízkou hmotností, možností regulace DIN 9-13, a rychlostí stmívání 0,1ms.
Tento typ je vhodný pro všechna běžná svařování MIG/MAG, obalovanou elektrodou a TIG. Kukla je vybavena bočními průzory, které lze zaslepit.
Rozměr průhledu kukly 9002 V je 44x92mm.
Napájení výměnou baterií.
velmi pohodlná.
z mé vlastní zkušennosti, s 9002V pracuji už 4,5 roku a musím říci opravdu perfektní, je pravda že jsme nezkusil žádnou jinou ale maximální spokojenost. filtrovaný vzduch dodávám do kukly pomocí systému clean air.
foto kazety 9002 V a X:
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_kazeta_speedglas_1.jpg
foto je stejné jako u 9002D.
foto 9002X:http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_hornell-speedglas-9002x.jpg
stejnám, jen je přidáno solární nabíjení a větší průzor.

video ze kterého si můžete kuklu perfektně prohlédnout, co a jak funguje a je.
http://www.youtube.com/watch?v=T8CYiWP6 … re=related

3.
speedglas 9100.
skelet této svařovací kukly je stejný pro všechny typy, jen se zaso opět liší samostmívací kazetou.
typy speedglasu 9100 jsou 9100 V, 9100 X a 9100 XX. každá kazeta speedlgas 9100 má už v sobě solární panel, přesto je napájena bateriemi.
liší se pouze průzory ve velikosti.
Speedglas 9100 vychází z více než 25 let profesních zkušeností s vývojem a výrobou vyjímečně spolehlivých a trvanlivých ochranných prostředků pro náročné svářeče.
pohodlnější než 9002 a to díky dělenému hlavovému kříži..
režim broušení, režim bodování
variabilní stupeň zatemnění v rozsahu 5/8/ 9-13
5 úrovní nastavení citlivosti snímacích senzorů
napájení - 3V baterie + solární panel
funkce zpoždění roztemnění
3 snímací senzory a 5 úrovní nastavení citlivost pro spolehlivou detekci svařovacího oblouku již od 1A
7 volitelných stupňů tmavosti, funkce broušení, bodování,svařování/řezání plamenem
integrovaný držák dioptrického skla

foto kazety: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_sp_9100-kazeta.jpg
foto kukly: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_9100.jpg

opět video, ze kterého si můžete speedglas prohlédnout:
http://www.youtube.com/watch?v=GHGLY9ZB3Wc

speedglas je značka svařovacích kukel která je po celém světě nejčastější... jelikože 9002 je postarší model, stále patří mezi nejžádanější, v dnešní době ale už jsou i helmy které dosahují větší úrovně, jak vzhledově tak i schopnostmi od rychlosti stmavování až po citlivosti a pohodlnosti.
ke speedglasu také patří filtroventilační jedntoka ADFLO, možno i clean air.

dále máme speedglas helmy, které jsou odklopné a pod odklopenou samostmívací kazetou se nachází ochranný štít pro broušení a jiné práce.
jsou to kukly speedglas flex view:
ty jsou typu 9002V a 9002X. - FlexView je vylepšená svářečská kukla s filtrem, který lze odsunout nahoru pro optimální náhled. Samostmívací kazetu lze posunout nahoru pomocí pružinového mechanismu, takže se její uživatel může podívat skrz průsvitný průzor. To je vhodné zejména,pokud je nutné provádět kromě svařování ještě další jiné operace, například broušení, nebo sestavování dílů. Kukla je vybavena buď kazetou s filtrem 9002 V, nebo 9002 X. Když uživatel nemusí po delší dobu svařovat, je možné tuto kazetu dočasně sejmout. jinak vše stejné jako u klasické 9002.

foto helmy: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_flex_view_9002.jpg
zatím jsem jí ještě u nikho neviděl, méně častá...
existují jak 9002 flexi view tak i 9100 flexi view.
u speedglas kukel je velmi jednoduchá výměna předního plexi, její předností je dostupnost náhradních dílů a podobných potřeb pro svařování.

to asi o speedglasu vše ...

4.
začneme další značkou spičkových svařovacích kukel a tím je značka OPTREL.
levnější a nižší třída OPTRELu je typ kukly OPTREL P550:
Svářečská samostmívací kukla Sperian OPTREL p550 tvoří novou řadu optoelektronických kukel pro profesionální i příležitostné svářeče.Samostmívací kuklu lze nastavit v rozsahu ztmavení DIN 9 - 13. Disponuje nastavením citlivosti (sensitivity) - přizpůsobení reakce ztmavení v závislosti na pracovních podmínkách a svařovacím postupu, regulátorem zpoždění (delay) - nastavení rychlosti přechodu z tmavého stavu samostmívací kazety do světlého stavu po skončení svařování a také disponuje vyměnitelnými bateriemi.
solární panel který dobíjí baterie.
foto helmy: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_optrel_p550.jpg
foto kazety: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_optrel_p550_kazeta.png

5.
OPTREL má spolupráci s FRONIUSEM, takže když si koupíte OPTREL? hledejte základy u značky FRONIUS.
je to to samé jen jiné označení:typy:
Optrel - p550 / Fronius - FAZOR 1000
Optrel - e640 / Fronius - Vizor 3000 Standard
Optrel - e650 / Fronius - Vizor 3000 Plus
Optrel - e680 / Fronius - Vizor 3000 Professional

další typ svařovací helmy OPTREL je OPTREL e650,  e670 a nejvyšší třída OPTREL e680.
Svářečská samostmívací kukla Sperian OPTREL e680 navazuje na předcházející úspěšný model Optrel Satellite. Oproti předcházející generaci nabízí kukla Optrel e680 o 33% větší průzor, vyměnitelné baterie, nižší hmotnost a zlepšenou ochranu přední fólie.
Samostmívací kuklu lze nastavit ve dvou úrovních ztmavení - DIN 5-9 a DIN 9-13. Disponuje režimem broušení, nastavením citlivosti, nastavením zpoždění rozetmění a vyměnitelnými bateriemi.
Dále samostmívací kazeta disponuje filtrem skutečných barev, který umožňuje svářeči čistý a detailní pohled na svařenec.
Samostmívací kazeta má o 33% větší průzor, který se dá pomocí nastavení vzdálenosti očí ke kazetě (posouváním náhlavního kříže) zvětšit ještě o dalších 10%.
od předchozí O p550 se liší vzhledem, pohodlným hlavovým křížem a celkově vymakanější samostmívací kazetou.
e680 patří zatím mezi nejvyšší třídy OPTRELU dostupných u nás.
O e650, e670 a e680 mají úplně stejnou konstrukci jen se liší kvalitou samostmívacích kazet.

foto helmy: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_eoptrel_e_680.jpg
foto kazety: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_cartridge-optrel-e680.jpg
co se týče svařovacích kukel OPTREL tak patří mezi velmi oblíbené a kvalitní svařovací helmy, jejich dostupnost náhradních dílů je nižší iproti speedglasu, protože ještě není tak častá jako spedglass.
6.
mezi absolutní novinky patří svařovací kukly BALDER.
jelikož není to tak známá značka, tak patří mezi velmi špičkové kukly, ač nedisponují vzhledem, tak vlastnostmi to vyrovnávájí na vysokou třídu.
vůbec nejlepším typem značky balder je helma BALDER BH3, která má možnost připojení filtrační jednotky jak u výše zmíněných kukel, ale také mají integrované filtrační jednotky..Špičková profesionální maska. Dvouvrstvý displej.
!!! Hodnocení masky dne DIN: 1/1/1/1 !!!

PŘEDNOSTI
Optimální ochrana obličeje, uší a krku.
Aerodynamický design pro zlepšení odvodu kouřových zplodin.
Zvýšená tepelná odolnost a síla materiálu masky.
Snadno recyklovatelný polyamid.
Komfortní a spolehlivý hlavový kříž.
Hladce zaoblený spodní okraj.
Jednoduchá výměna krycích zorníků bez potřeby vyjmutí filtru.
Zvětšený prostor pro ústa a nos – zvýšení komfortu a snížení akumulace CO2.
Tvar předního krycího zorníku snižuje vliv žáru i záření a omezuje zamlžování.
Určeno pro filtry a vnější krycí zorníky o rozměru 110 x 90 mm.

TECHNICKÁ DATA
Velikost průzoru: 96 x 68,5 mm
Hmotnost: 571 g
Tmavost v otevřeném stavu: DIN 4
Tmavost v zavřeném stavu: DIN 6-8 a 9-13
Regulace tmavosti: vnější
Regulace citlivosti: vnější
Regulace otevíracího času: vnější
Přepínání 6-8 / 9-13: vnitřní
Nastavení pro broušení (vypnutí stmívání): vnitřní
Čas ztmavení při -5 °C: 0,0005 s
Čas ztmavení při 23 °C: 0,00015 s
Čas ztmavení při 55 °C: 0,00008 s
Otevírací čas (delay): 0,2 - 0,8 s
UV/IR ochrana: UV 16/IR 16
Pracovní teplota: -10 °C/+ 60 °C
TIG detekce: Zvýšená
Napájení: solární / bez výměny baterie
foto kukly: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_bh3.jpg

foto kazety: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_bh3_1.jpg

7.
další známá značka ESAB, mezi nejvyšší třídu ESABu patří typ ESAB Eye-Tech II 9-13.
EYE TECH II je nejmodernější generace svařovacích kukel pro svařování MMA, TIG a MIG/MAG splňující nejvyšší požadavky na ochranu zdraví svářeče. Rychlost ztemnění do 4ms. Konstrukce a volba materiálů zaručuje perfektní vyvážení celého systému s variabilní možností nastavení. Ovládací prvky umístěné na vnější straně skeletu pro možnost regulace bez sejmutí kukly z hlavy. Napájení samozatmívacích filtrů solárními panely – bezúdržbový systém.

foto helmy: http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2070_esab_et.jpg
foto kazety jsem nikde nenašel :-(.

v dnešní době jde dodat filtroventilační jednotky pomocí různých redukcí, ochrany krku apod. ke každému typu kukel.
známé značky svařovacích kukel:
ALFA in
Jackson predator
Lincoln electric
Proteco
fronius
Kühtreiber apod.

8.
na světě je velmi mnoho svařovacích kukel, typů a značek, tady jsem vybral značky které jsou dostupné u nás a které jsou opravdu kvalitní, ze zkušenností svářečů, ale podle statistik prodejů apodobných.
byl bych rád kdyby měl někdo nějaké postřehy co se týče vlastních zkušenností, ale i zdroje internetu, či popřípadně mě klidně opravte kdyby byla někde nějaká chyba...
chtěl jsem aby to trochu pomohlo při výběru kukly, vybíráte si kvalitu, u které si neníčíte zrak, ačkoliv dříve nebylo tolika typů a druhů, tek dnes dopřejte očím pohodlí a ochranu. nikdy na kukle nešetřete :-)

doufám že se téma zalíbí, a budete přispívat také.
s pozdravem Unihero.

Offline

 

#2 19-12-2011 14:48:31

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: svářecí kukly

Ja som zakupil novu Speedglas 9002X-zase smile mam aj Adflo,takze mam aj trocha cerstveho vzduchu na dychanie v maske smile inak tema je super,vsetko na hromade nie je to rozkuskovane po inych temach ako v poslednom case,ked budem nieco potrebovat urcite sa ozvem smile

Offline

 

#3 19-12-2011 14:52:03

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: svářecí kukly

to Warlockvw: takže stejně jsi zůstal u osvědčené kvality :-D
kdyby jsi něco potřeboval, stačí napsat. koukám že už jsi pořídil adflo, jsi mi psal a já pak azpoměl odepsat ohledně ca. promiň.

Offline

 

#4 19-12-2011 15:34:31

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: svářecí kukly

v pohode,nic sa nedeje,no tu Speedglasku som znova kupil preto,lebo sa s nou da strcit do malych priestorov a nezabera tolko miesta okolo hlavy ako tie obycajne kýble co maju tuto chlapi:D a dalsia vec,je to osvedcena kvalita mnou samym,takže preci menit to čo je dobre

Offline

 

#5 19-12-2011 23:13:42

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: svářecí kukly

Unihero ja bych te pasoval na moderatora tohoto svarfora po delší dobe se komečne nekdo odhodlal napsat aspon nejaky članek,jinak jetu krome fora mrtvo _ zadne članky nevychazeji již dele než 15 mesicu...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#6 20-12-2011 00:05:27

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: svářecí kukly

alll napsal(a):

Unihero ja bych te pasoval na moderatora tohoto svarfora

big_smile big_smile taky si tu může otevřít e-shop s kuklama, stačí doplnit ceny.... lol lol

nic ve zlym smile  vařil sem dnes venku - je tu opět zima, kdo vaří v zimě venku se samostmívačku ví proč jsem naštvanej....


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 20-12-2011 05:53:45

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: svářecí kukly

Ked su dobre temy,tak sa da aj dobry clanok napisat,ale tu sa to stale mele dookola,najcastejsie farebna krabica alias TIG 200 P AC/DC a aku si mam kupit kuklu Speedglas alebo Optrel? je tu toho na mraky,takto to mame vsetko pekne na hromadke-okrem toho tigu teda a kazdy si precita to co chce o konkretnej kukle...

Offline

 

#8 20-12-2011 09:53:02

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: svářecí kukly

tak mohl jsem napsat úplně přesné parametry ke každé kukle, na internetu jsou i provozní teploty, ale to by se sem ani nevešlo :-D ne tak já to myslel tak, tady si kuklu najdete, zadáte s přesným typem a pak si o ní už i přečtete..
kdo by chtěl tak si může shlédnout videa ke speedglasu, je to velmi zajímavé a naučné, díky těmto videům jsem založil téma, dost lidí se mě ptá jak se mění baterie v kazetě apod, vše je na videu ukázáno. je tam rozdíl mezi kazetami apod.

to bourač: nešlo o to tady udělat bazar, jelikož jsem se začal zajímat dost o kukly, tak mě to přišlo prostě vhod, přečtu si každý článek a podobné.
kdo by chtěl profesionální kuklu má to tady, nebudu tady vypisovat kukly za 1000 kč apod. to by asi forum neskouslo :-D
samozřejmě že jsem schopný sehnat i tyto kukly :-D

Offline

 

#9 20-12-2011 10:27:45

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: svářecí kukly

ještě jednu věc bych dodal ke speedglasu, mě přijde hrozně velkou výhodou ovládání kazety zevnitř, jelikož dost přepínám mezi sensitivitou tak prostě vidím co tam mám, kdežto oprtel, fronius a balder to mají zvenku a musel bych furt sundavat kuklu z hlavy, to mě přijde prostě jako celkem velké + pro toho kdo hodně svařuje.

Offline

 

#10 24-12-2011 01:41:21

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: svářecí kukly

Tak som dosiel domov z prace a poskladal si cely komplet speedglas adflo a novu 9002X big_smile to fukanie do kukly je fakt super,uvidim ako sa s tym bude zvarat este som s tym nikdy nepracoval,napisem dojmy

Offline

 

#11 04-03-2012 19:34:01

pobloudilec
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 05-08-2011
Příspěvky: 2

Re: svářecí kukly

Dobrý den,
narazil jsem na jednu tzv. mechanickou stmivací kuklu :
http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl … 2006101201
Nevíte náhodou někdo, jestli je někde v prodeji?
Díky za jakékoli info

Offline

 

#12 04-03-2012 22:50:29

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: svářecí kukly

sak to je v tom odkaze...je to samodomo a je to patentovane a ako to u takychto patentov byva tak vyrobca sa pravdepodobne nenajde ani za sto rokov...podrobnejsie nastudovat fotky a vyrobit si to doma

Offline

 

#13 31-03-2012 18:35:50

mc
Člen
Registrovaný: 20-03-2012
Příspěvky: 4

Re: svářecí kukly

zdravím
mám samostmívací kuklu od Třebíčské firmy OMICRON.Stáří cca 5let.
Doposavad byla cca 1rok ve skříni(ve tmě) a nyní mi při sváření problikává.
Dal sem jí za okno na světlo aby se dobily -obnovili solární články stále problikává .Kazeta žádnou baterii nemá,myslíte že  to bude těmi solárními články? uvítám jakoukoliv radu a předem za ní děkuji.

Offline

 

#14 31-03-2012 20:27:44

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: svářecí kukly

mc napsal(a):

zdravím
mám samostmívací kuklu od Třebíčské firmy OMICRON.Stáří cca 5let.
Doposavad byla cca 1rok ve skříni(ve tmě) a nyní mi při sváření problikává.
Dal sem jí za okno na světlo aby se dobily -obnovili solární články stále problikává .Kazeta žádnou baterii nemá,myslíte že  to bude těmi solárními články? uvítám jakoukoliv radu a předem za ní děkuji.

Dotaz:Myslíte že je důvod dávat identický dotaz do 4 vláken najednou?Omicron stejně kukly nevyrábí,je to buď Optrel,nebo nějaký to ASKčko nebo ADFko wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#15 31-03-2012 20:41:10

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: svářecí kukly

Pripojuji se k Ládesovi  a prosím  "mc" aby ostatní příspěvky vymazal a tak zbytečně netříštil forum nechápu proč spousty nováčků (neříkám že všichni)vloží dotazy do více vláken  místo toho aby si pořádně pročetli forum.Chtělo by to zakomponovat do pravidel fora nebo aby upozornil moderátor nebo admin některé členy na tento nešvar který ničemu nepřispěje


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#16 10-05-2012 14:57:53

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: svářecí kukly

klidně, ted mám speedglas 9002V ještě tak počkám až dostanu tu balder BH3. tak pak zašlu foto.

Offline

 

#17 10-05-2012 15:16:56

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: svářecí kukly

"mc" podla mna len na tej tvojej kukle dožili baterky, údajne ich má každá kukla, niektorá ich má zaliate a iná vymenitelné, ja mám tiež jednu ASK300 ktorá blbne, tak ked sa k nej dostanem rozpáram ju...

Offline

 

#18 10-05-2012 15:29:12

kocur
Člen
Registrovaný: 23-03-2011
Příspěvky: 11

Re: svářecí kukly

mc napsal(a):

zdravím
mám samostmívací kuklu od Třebíčské firmy OMICRON.Stáří cca 5let.
Doposavad byla cca 1rok ve skříni(ve tmě) a nyní mi při sváření problikává.
Dal sem jí za okno na světlo aby se dobily -obnovili solární články stále problikává .Kazeta žádnou baterii nemá,myslíte že  to bude těmi solárními články? uvítám jakoukoliv radu a předem za ní děkuji.

ak si pozrieš v príspevku #11  odkaz, dolu v odkaze je nadpis článku o opravách, alebo pozri sem 
http://www.sitokurvavygoogluj.sk/?s=%9Eiados%9D%20o#11

Offline

 

#19 10-05-2012 19:08:30

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: svářecí kukly

mohu klidně nafotit.

Offline

 

#20 23-05-2012 22:25:19

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: svářecí kukly

Dnes jsem zas konečně vyčistil kuklu(čističem na skla v rozprašovači a kokpit klínrem),dal do kazety nové baterky a zlepšení optických vlastností  o víc než 50% se dostavilo.Kdyby jste časem měl někdo náhradní"plexikryt" a fólie na 9100 za slušnej peníz dejte vědět-časem to budu určitě potřebovat.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#21 23-05-2012 23:13:49

milda87
Člen
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 293

Re: svářecí kukly

Děláš,jako bys měnil plexi na kukle jednou za dva roky....

Offline

 

#22 24-05-2012 00:12:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: svářecí kukly

Ládes nevaří, Ládes kuje!! smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#23 24-05-2012 19:27:13

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: svářecí kukly

Ládes kuje,nýtuje,sponkuje,vaří,brousí,vrtá,piluje,obrábí,kalí,natírá,dělá obecně práce kolem železa(snažím se proniknout do tajů starých zapomenutých technologií a toho vaření je čím dál tím víc(je to levnější než kovářská zakázka.Navíc na opravdovou "velkou kovařinu" mám kapku stísněné podmínky(bránu si u sebe nerozložím-potřeboval bych přifouknout tak 100 plošných metrů).Jo a plexi u kukly jsem měnil zatím jen jednou-možná protože si okolí budoucího sváru pečlivě očistím a obrousím(ono to pak i míň čoudí a jelikož nemám ADFLO nebo Clean air je to víceméně nezbytné). wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#24 06-07-2012 10:28:00

tigmaster
Člen
Registrovaný: 13-02-2010
Příspěvky: 58

Re: svářecí kukly

Mám dotaz:
Když si koupím kuklu, která má zalité baterky a solární dobíjení, znamená to, že bych tu kuklu neměl nechávat v temných prostorách(třeba skříňce), aby se mě ta baterka mohla dobíjet? A dobíjí se vůbec ta baterie? Jak dlouho asi takto vydrží? Abych si nekoupil kuklu za 8 tyček a měl ji na 3 roky....to by mě asi jeblo...
dík

Offline

 

#25 06-07-2012 11:07:54

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: svářecí kukly

Ja som si asi pred jedenastimi rokmi kupil kuklu "Optrel Mira" so zaliatymi baterkami. Zvaral som s nou iba hlinik a vydrzala mi asi 3 roky. Ked baterky skoncili nasiel som si dovozcu tychto kukiel na slovensko "Formica s.r.o." v Nitrea oni mi vymenili staru kartusu za novu. Bezplatne. Ved kartusa bola ako nova. Druha kartusa vydychla pred mesiacom.... tak som si rovno kupil Speedglasku 9100XX... tam si uz baterky vymenim aj sam.. Podotykam ze kuklu Optrelku som mal stale zavretu v tme ked som s nou nepracoval. Baterka sa dobijala len ked som zvaral.


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče