SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#101 07-06-2010 14:13:09

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

tig77 napsal(a):

Zdravim,
jsem zacinajici svarec a preferuju svareni TIG. Zatim mame ve firme akorat levne kukly od Alfa-in. Na TIG se mi moc neosvedcily a kdyz se podivam trochu ze sikma tak problikavaji. Pri svareni nizkym proudem ani nestmavi. Chtel bych si koupit nejakou vlastni dobrou kuklu protoze oci mam jen jedny. Nema nekdo z vas nejaky dobry tip na kuklu ktera perfektne funguje i na TIG?
Diky za rady.

Tak je třeba zvážit více faktorů u výběru kukly pro TIG
1. rychlost zatmavení (co nejrychlejší a měla by být garantována) 
2. možnost nastavení doby zjasnění (koukat do rožhavené elektrody nic moc)
3. regulace citlivosti
4. regulace tmavosti
5. velikost průzoru kazety ( to je na každém jak velkou čím větší tím větší cena)
6. průhledové zabarvení (do zelena do hněda apod. nutno vyzkoušet)
7. skelet musí být lehký vyvážený a musí padnout.Zvážit jesli filtrační jednotku.

Shrnutí : u profi kukly je více faktorů, které je nutno zvážit než jsem vypsal, ale tyto považuji za hlavní.
Každý dobrý prodejce vám kuklu zapůjčí na zkoušku nebo vám ji důkladně předvede v akci.
Nestojí přeci pár korun ale tisíce.
U mne to vyhrál Jackson 390. Kazeta vynikající. Skelet sice nepatří mezi nejlepší, ale nějaké vylepšení jsem si udělal sám.

Offline

 

#102 07-06-2010 21:38:47

jaryn123
Člen
Registrovaný: 04-04-2009
Příspěvky: 227

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Skus neco od balder nejsou spatny.

Offline

 

#103 10-06-2010 15:56:58

tig77
Člen
Registrovaný: 04-06-2010
Příspěvky: 3

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Diky za nazory.
Koukal jsem na prispevek od Gondise a premyslim ted o Speedglas 9100 nebo Optrel e680.
Obe kukly mi pripadaji super ale Optrelka je o neco levnejsi. Nemate nekdo osobni zkusenosti s temato kuklama?
Diky.

Offline

 

#104 11-06-2010 07:08:55

Dandul
Člen
Místo: Lomnice nad Popelkou
Registrovaný: 26-01-2010
Příspěvky: 17

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

tig77 napsal(a):

Diky za nazory.
Koukal jsem na prispevek od Gondise a premyslim ted o Speedglas 9100 nebo Optrel e680.
Obe kukly mi pripadaji super ale Optrelka je o neco levnejsi. Nemate nekdo osobni zkusenosti s temato kuklama?
Diky.

Ahoj ,

Optrela bych se nebál , jsou to kvalitativně stejné kukly jako Speedglas . Máme doma sice levnější typy Optrel Star 9-13 ( bez vyměnitelných baterií - po třech letech se už musí před svářením nabít článek kouknutím do halogenu ) a druhou p550 ( ta má už vyměnitelné baterie a seřízení citlivosti a zpoždění ) . Obě jsou super za tu cenu .
Mj. od Optrela bere kukly i rakouský výrobce svářeček Fronius a prodává je pod svojí značkou , takže bych se toho nebál ( Vizor - najdi pět rozdílů )  smile

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1692_vizor_3000_rdax_100.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1692_svarecska-kukla-e680-tmavomodra.jpg

Editoval Dandul (11-06-2010 07:19:47)


EWM Picomig 180 Puls
Sperian OPTREL p550

Offline

 

#105 11-06-2010 11:25:30

petce
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 26-12-2007
Příspěvky: 121

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Mám  Speedglas 9100X tri mesiace predtým som mal Kirilon /Švajčiarska asi 11 200 sk/ . Speedglas je super nič lepšie som na hlave nemal, nevieš že ju máš, a nastavenia sú perfektné. Skelet má výborne riešené vydychovanie zorník sa nezamlží. Nie darmo je  Speedglas svetová jednička. Kúpil som ju na  http://www.prumyslovydum.cz/SPEEDGLAS-Š … g5347.html  Peter

Offline

 

#106 12-06-2010 19:18:08

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Dandul napsal(a):

tig77 napsal(a):

Diky za nazory.
Koukal jsem na prispevek od Gondise a premyslim ted o Speedglas 9100 nebo Optrel e680.
Obe kukly mi pripadaji super ale Optrelka je o neco levnejsi. Nemate nekdo osobni zkusenosti s temato kuklama?
Diky.

Ahoj ,

Optrela bych se nebál , jsou to kvalitativně stejné kukly jako Speedglas . Máme doma sice levnější typy Optrel Star 9-13 ( bez vyměnitelných baterií - po třech letech se už musí před svářením nabít článek kouknutím do halogenu ) a druhou p550 ( ta má už vyměnitelné baterie a seřízení citlivosti a zpoždění ) . Obě jsou super za tu cenu .
Mj. od Optrela bere kukly i rakouský výrobce svářeček Fronius a prodává je pod svojí značkou , takže bych se toho nebál ( Vizor - najdi pět rozdílů )  smile

Našel jsem barvu a logo smile Dostanu odměnu? lol jinak jak Optrel, tak Speedglas jsou opravdu špičky. Jen znovu říkám, že speedka má divnej popruh na hlavu (jak vázání na kozu) a štelování čudlíkama na vnitřní straně kukly.... Mě to prostě nevyhovuje a kdo zkusil opku a zná i speedku, tak ví o čem mluvím...

Offline

 

#107 14-06-2010 11:58:03

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

zdravím, pracuji jak svářeč už přes tři roky..
vařím převážně velké sváry od 4X4 mm až po 30x30
svářím se svářečkou ALFA in ATA 500.. co se týče kukly tak vlastním speedglas 9002V včetně odsávání clean air.
mohu říci naprostá spokojenost, používám stmívání skla 13 a citlivost na 2 čísle ze 4...
nemám problémy se zrakem, netrpím na nějaké spoždění apod, vařím celkem intenzivně takže si myslím z mé zkušenosti perfektní volba..
jediné co mě štve jak tady už někdo psal že je za chvíli přední sklo zaprasené.. jelikož vařím pulsní svářečkou tak se to dá ale jakmile si dám klasické CO2 tak měním častěji..
tot moje poznatky.. takže spokojenost a ted jsem koukal že je jedna na aukro.cz
přeji hodně štěstí při výběru..

Editoval Unihero (22-12-2011 09:18:00)

Offline

 

#108 23-06-2010 16:57:53

tig77
Člen
Registrovaný: 04-06-2010
Příspěvky: 3

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Zdravim a diky za rady.
Nakonec jsem se rozhodl a minuly tyden koupil Optrel e680. Nejlevnejsi ji meli na http://www.kafiweld.com/product/sperian … omodra-74/
Zatim je super a jsem spokojen. Cas ukaze tak budu informovat dal. Co se mi libi je ze ma rezim brouseni zvenku tak jenom zmacknu tlacitko a muzu brousit. Nemusim porad sundavat kuklu z hlavy a nasazovat bryle, coz me stvalo. Tmavost muzu regulovat od 5-13 coz je pro me taky vyhoda. Ale jak jsem rekl za par mesicu dam vedet dalsi poznatky. Tak zatim.

Offline

 

#109 29-07-2010 11:35:01

jeha
Člen
Registrovaný: 29-07-2010
Příspěvky: 3

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

nemate nejake zkusenosti se Servoglasem?
nasel jsem na netu Servoglas 4000 a Servoglas 5000
srovnavaj se se Speedglasem, ale radsi bych to slysel od nekoho kdo ji zkusil
diky

Offline

 

#110 30-07-2010 11:24:34

ipoltik
Člen
Registrovaný: 30-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Svervoglas 5000 již mám 2 roky a používám téměř denně, jsem naprosto spokojen. Perfektní poměr kvalita/cena. Předtím jsem měl Speedglas a musím konstatovat, že jsem nepoznal žádný rozdíl, kromě toho, že jsem za Sevroglas zaplatil o víc jak 50% méně smile . U Servoglasu je hlavní výhodou je to, že již v základu má taky TIG a navíc samostmivací kazety jsou ze 2 dílů ( Z-slide) a pokud se nějakou z těch části poškodím (což se mi už stalo sad moji šikovnosti), tak stačí dokoupit pouze tu poškozenou. Prostě na provoz a pořízení je to minimálně o polovinu levnější, je lehká, rychlá a ovládat se dá jak vevnitř tak i z venku. Tak, že pokud se rozhodujete jestli Servoglas nebo Speedglas, rozhodně bych doporučil Servoglas a to ne jen kvůli ceně, ale hlavně kvůli kvalitě.     

Tady je pár odkazů:
http://www.cistickyvzduchu.cz/katalog/s … rvoglas-81


http://www.filtrace-vzduchu.cz/uploads/picture/e/ebaabdfb67b81271e69d2bd6ff65f45f.png
http://www.cistickyvzduchu.cz/uploads/picture/3/3a01e18763fa199736147a89147d3d32.png

Offline

 

#111 30-07-2010 20:39:20

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Ja tu kuklu zahodil , nazyvam ju digitalnov ... zvaram uz vyse 20 rokov praci , a oci ma od nej viac boleli na vecer ako klasickou ... od klasickej zas ruka co ju zdvihah ... :-))

Offline

 

#112 02-09-2010 10:42:27

ipoltik
Člen
Registrovaný: 30-07-2010
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

No to pochybují, že by jsi zahodil kuklu za 5000,- Kč. Spíše jsi měl podívat na možnosti nastavení a rychlost stmívání, když to špatně nastavíš, tak se to chová jinak než potřebuješ. Já se na ní nemohu stěžovat, používám denně a max. spokojenost! Jo, Servoglas se už to dováží i do Česka, dnes jsem objevil nové webové stránky a je tam i manuál v češtině: www.servoglas.cz

Offline

 

#113 10-09-2010 20:18:06

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

neviete niekto ake ma zafarbenie priezoru pri zvarani kukla Optrel Ose Satellite?varim TIGom a pri obyc.kukle je perfektne mat sklicko s bielou farbou obluku alebo zlahka do zelena.diky

Offline

 

#114 11-09-2010 00:06:29

tomi911
Člen
Registrovaný: 02-01-2010
Příspěvky: 65

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

pôvodne som mal esab eie tech 5-13 okrem menšej veľkosti priezoru  som bol s tou  kuklou max spokojný (ten istý ˇčlánok ako aj u staršieho vizoru a ose ) ale teraz si musím pochváliť 9100xx tá kukla je super


alfain 200AC/DC  ewm picomig 305 puls ewm picotig 200 ac/dc a veľa iných hračiek

Offline

 

#115 28-11-2010 12:17:39

libajs
Člen
Registrovaný: 22-03-2009
Příspěvky: 7

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Potřebuji radu: Se samostmívacími kuklami nemám žádné zkušenosti. Teď jsem si na svařování TIGem pořídl kuklu Optrel e680. Při zapálení oblouku vidím záblesk. Očekával jsem, že neuvidím ani bliknutí. Vyzkoušel jsem různá nastavení, ale je to pořád stejné. Blesk foťáku vidím a výměna baterek nepomohla. Je to normální nebo ji mám reklamovat?

Offline

 

#116 28-11-2010 12:53:10

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

libajs napsal(a):

Potřebuji radu: Se samostmívacími kuklami nemám žádné zkušenosti. Teď jsem si na svařování TIGem pořídl kuklu Optrel e680. Při zapálení oblouku vidím záblesk. Očekával jsem, že neuvidím ani bliknutí. Vyzkoušel jsem různá nastavení, ale je to pořád stejné. Blesk foťáku vidím a výměna baterek nepomohla. Je to normální nebo ji mám reklamovat?

reklamovat,taketo daco
nesmie byt ani na tych najlacnejsich cinskych samostmievackach

Offline

 

#117 01-12-2010 11:34:34

adlo
Člen
Registrovaný: 16-02-2009
Příspěvky: 3

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Tak jsem tady po delší době zabrousil, protože jsem na marodce a značně se nudím smile  Hledal jsem předfiltry k mojí filtroventilaci a google mě odkázal tady, tak jsem se nějak tak začetl do těch vašich příspěvků.
Mám zkušenosti s hodně kuklama od papíráků, po Speedglasy, protože jsem dělal v kopě firem, kde jsem většinou "dostával" jejich a tudiž skoro pokaždé jiné kukly. Papírovka v pohodě, neproblikne, nesepne pozdě, brzo, to je jasné,... smile Ale když někdo jednou zkusí samostmívací a není to zamindrákovaný komouš, co věčně říká "jó kdysi, ty papírovky to byly kukly, z těch nových mám jenom nablikáno v očích", tak už nikdy nebude chtít jinou! Ale jakou? Ty co tady uvádíte, že jsou na aukru do dvojky a jsou super, jsou obyčejné levné číny, které vám tak akorát léty používání (teda jestli vám tak dlouho vydrží...) zničí zrak! Nějaký zapráskaný čínský továrník to vidí na fotce, tak si řekne, že to taky začne vyrábět za desetinu ceny. Ale jak říká staré dobré přísloví: Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci! Číňan určitě neinvestuje nějaký ten meloun do vývoje té kukly, prostě vezme ten nejlevnější plast, nějak slepí tu samostmívací kazetu, aby to nějak tak fungovalo a pošle to do střední a východní Evropy, kde se o to poperou. Už ho ale nezajímá, že stmívá jen střed kazety a kraje a rohy jsou jak kdyby koukal přes čiré sklo, že všechny plyny jdou dýchací zónou dělníka, protože konstrukce není tak vytvarována, aby je alespoň částečně odváděla mimo, že je kazeta za půl šichty tak začouzená, že přes ni nejde pomalu vidět a že ten rozstřik z CO2 se za dva měsíce dostane i pod ochrannou fólii a tím ji časem znehodnotí! Takové kukly nebrat! Mám s tím zkušenost a byl to hrozný šmejd, který mi zhoršil i zrak! Ale tady jak vidím výše tu Froniusku a Optrel, tak to už je jiná třída! Ty už bych s čistým svědomím jen doporučil a to nemluvím o tady již tolik zmiňované světové extratřídě ve vývoji a výrobě ochranných pomůcek 3M. Její Speedglas je podle mě špicí na trhu se svářečskými kuklami, stejně jako filtrace Adflo. Nepříjemná ovšem může být pro některé cena, která se ale nepochybně odvijí od kvality těchto výrobků, protože kvalitní věci, které vydrží a na 100% splňují účel ke kterému jsou vyrobeny nemůžou stát výrobce pár korun! Já si myslím, že není dobré na svém zdraví šetřit, máme ho přece jen jedno, což platí dvojnásob u očí, které nejdou v dnešní době ničím nahradit!!! Kupujte jak chcete, ale z vlastní zkušenosti bych doporučoval jen zboží prověřených a kvalitních značek a ne žádných číňanů, nebo poláků (kterým to určitě dodávají číňani smile ).
Zdar

Offline

 

#118 03-12-2010 14:44:14

vaca69
Člen
Registrovaný: 09-07-2010
Příspěvky: 17

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

780622 napsal(a):

mam speedglas 9002x s bocnymi okienkami a tiez zaprskanie neriesim, speedglas predava nahradne folie, takze len menim prednu foliu....

jak casto cca menis tu folii? nemuze se propalit od rozstriku od cocka?

Offline

 

#119 04-06-2011 03:28:17

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

prosim vas potreboval by som nieake info o stmievacke ESAB ORIGO-TECH 9-13 pre mna dost podstatne

1.ake ma sfarbenie hnede alebo zelene
2.ak som dobre pochopil folia sa meni zvnutra kukli takze nehrozi zaprskanie kazety ?
3.udajne sa da vtejto kukle pouzit namiesto folie sklo je to pravda ?
ak by niekto vedel vyhody a nevyhody pripadne by vedel porovnat z ADF700s
potrebujem to hlavne na bodovanie na velke zvary mam klasicku kuklu

dakujem za skore odpovede
prevazne pouzivanie CO2

Offline

 

#120 04-06-2011 10:48:30

michal2009
Člen
Místo: Hlohovec-SK
Registrovaný: 23-12-2010
Příspěvky: 174

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení


kitin1900hf , 9100X

Offline

 

#121 04-06-2011 15:43:48

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

toto co je na internete som nasiel aj ja chcel by som skvor niekoho dojmi kto ju drzal vruke a ma blizsie skusenosti onej ale aj tak dakujem

Offline

 

#122 04-06-2011 19:23:49

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

omlouvám se adminům za OT:měl bych na prodej speedglas 9002 V + filtraci Clean-AIR kompletně pohromadě, vše nové díly, 2 náhradní baterie úplně nové. mohl bych pak zaslat foto co je přesně na prodej. cenu do emailu na vyžádání.. přidal bych i nějaké krycí folie, čistící pásky přes filtr, potítka apod.

jinak jak jsem již psal v práci mám toto samé 9002 V + clean a maximální spokojenost, neměnil bych, výdrž baterii ve speedglasce 2 roky takže perfekt.. mám tento komplet už 4 roky..

Offline

 

#123 05-06-2011 07:55:02

tigmaster
Člen
Registrovaný: 13-02-2010
Příspěvky: 58

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Unihero napsal(a):

omlouvám se adminům za OT:měl bych na prodej speedglas 9002 V + filtraci Clean-AIR kompletně pohromadě, vše nové díly, 2 náhradní baterie úplně nové. mohl bych pak zaslat foto co je přesně na prodej. cenu do emailu na vyžádání.. přidal bych i nějaké krycí folie, čistící pásky přes filtr, potítka apod.

jinak jak jsem již psal v práci mám toto samé 9002 V + clean a maximální spokojenost, neměnil bych, výdrž baterii ve speedglasce 2 roky takže perfekt.. mám tento komplet už 4 roky..

existuje tu SVAR INZERT kámo...smile

Offline

 

#124 10-06-2011 19:47:50

bart1707
Člen
Registrovaný: 10-06-2011
Příspěvky: 2

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

zdravim
  nemohl by me nekdo prosim poradit kde kupovat predni ochranou foili na speedglas 9002X?

a jeste dotaz jak casto zhruba tu foili menite?

Offline

 

#125 12-06-2011 11:52:10

tiger
Člen
Registrovaný: 28-11-2008
Příspěvky: 137

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Po delším výberu jsem se rozhodl pro tuto kuklu http://www.kafiweld.com/product/samostm … zelena-78/
čet jsem tady,že to není špatná značka tak snad bude lepší než to co mam ted Proteco P600 příde mi,že nestmívá včas. Tak to snad nebudou vyhozené peníze...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče