SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#51 01-02-2012 23:18:53

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Ten můj předák taky ne


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#52 03-02-2012 18:14:56

havran
Člen
Registrovaný: 10-10-2009
Příspěvky: 16

Re: Hodně kuliček na svařenci

Jo video dobrý,výstup možná taky,ale nevím jestli bys tohle zvládnul za plnýho provozu! Zvuk cočka hrůza, ale na pulzu se snad nedá co skuvit! Soráč,ale nic moc!

Offline

 

#53 03-02-2012 18:42:46

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Hodně kuliček na svařenci

To havran asi jste ješte nesvařoval vice než 300A ja mel tu čest svařet mašinou clos  o vykonu 600A   meli jsme svařecí drat 1.6 a nejakych 550A to byl zvuk v pulzu ješte horší mašina musela mit posuv precizne nastaven jelikož to byl digital tak měla start na nižších amperech a  pak nastavene ampery a pak zas dojezd  svaru zase na male ampery všechno na 4 takt za celej den pěkně človekovi hučelo v hlavě  kdyby neměl v uších špunty, ale stejne byl hukot při svařovani dobře slyšet.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#54 03-02-2012 19:15:56

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hodně kuliček na svařenci

toto téma je založeno které stojí na svářeči jako osoba... bude svářeč debil tak prostě z debila šikovného člověka neuděláte...
jak psal alll: vše je jen o trpělivosti, o zkušenostech, pozor ale i o sluchu, klasické co to prostě musíte poslouchat když se ladí.
svařoval jsem cloos GLC 353 starej stroj a svařoval perfektně, bezchybně a to měl svařeno velmi mnoho.
je to prostě přístupu lidí k práci.. to by ale člověk mohl říkat furt dokola.

já osobně dělám práci tak aby to prostě vypadalo, aby se na to nemuselo už sahat, to je jen moje vizitka a mohu být na sebe pyšný když mohu dělat práci na které si nechávám záležet.

Editoval Unihero (03-02-2012 19:16:11)

Offline

 

#55 03-02-2012 20:18:01

havran
Člen
Registrovaný: 10-10-2009
Příspěvky: 16

Re: Hodně kuliček na svařenci

Zvuk pulzu to je jako zvuk u zubaře a sliším ho den co den a nesvářím ačkama menšíma než 300A,jenom jsem chttěl říct,žě když svářím tak mám uši!

Offline

 

#56 03-02-2012 21:13:49

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hodně kuliček na svařenci

jak jsem zminoval v jiném tématu, dostala se mi do ruky nová svářečka od alfa in HSL ( high speed line) a má to úplně jiný zvuk pulzu než ostatní svářečky. cloos má taktéž jiný zvuk, výhoda pulzu je svařování bez kuliček... dneska když stehuji cočkem tak je to celkem ok, i když si ho sešteluji tak kuličkuje minimálně.

Offline

 

#57 28-06-2012 15:20:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Zdravím, dnes jsem pořídil fotku jednoho svařence. Za kvalitu se omlouvám, je to focené mobilem, kde nemám moc kvalitní foťák. Co na to říkáte? Snad půjde něco vidět.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_c5r50005.jpg


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#58 28-06-2012 15:30:11

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hodně kuliček na svařenci

co takhle pohrát si s tlumivkou? třeba u tech nových mašin to jde v procentech nastavit, ale u starých třeba že mají 3-4 polohy kam se zapichuje kostřící kabel...

Offline

 

#59 28-06-2012 15:36:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Psal jsem už na začátku, já svařuji jen málo u nás na dílně, máme jen malou svářečku Fronius Variostar 2500. Takhle u nás svařují svářeči na dílně, kde svařují velké sváry. Mají tam převážně svářečky Fronius 457, jak jsem již psal. Tohle mě štve, je to opruz potom po nich čistit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#60 28-06-2012 15:43:49

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Hodně kuliček na svařenci

varok napsal(a):

Zdravím, dnes jsem pořídil fotku jednoho svařence. Za kvalitu se omlouvám, je to focené mobilem, kde nemám moc kvalitní foťák. Co na to říkáte? Snad půjde něco vidět.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … r50005.jpg

Jestli tohle ma byt 3 vrstvy svar ? ten dotyčny neumí svařovat 3vrstve svary... tak to aby se ten dotyčny svařeč vratil spět do svařečske školy ........   svar jak po praseti a těch kulí až hamba.... to kdyby vyděl nejaky svařecí technik firmy tak ho necha zatakove svařence snad jen bodovat a mozna ani to ne..

Editoval alll (28-06-2012 15:46:35)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#61 28-06-2012 15:56:45

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Alll: No hurá. Tohle tady řeším už od začátku. To je to, na co jsem se původně ptal. Technik moc nepomůže. Je to takový plašan, všichni to ve firmě berou jako normální. Svářeči se pořád na něco vymlouvají a aby si s tím chvíli pohráli a nastavili si mašinu tak, aby tolik neplivala kuličky je nenapadne. To si raději vykouří za šichtu krabičku cigaret.
Takže opravdu uznáváte, že to je hrůza, jak já pořád v práci tvrdím? Sváry mě moc nezajímají, když jim to tolerují, ať. Mě nejvíce štve ta hromada kuliček. Když jim člověk něco řekne, že si to mají po sobě vyčistit, začnou se smát a odpověď: Jsi p...a? Já tady jsem na svařování, ne na pucování svaru.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#62 28-06-2012 16:02:56

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Ve firmách kde jsem dělal předtím, tak jsem i svařoval. Svářeči si to po sobě museli vyčistit, když to měli takhle sprasené. Já pořád tvrdím, že pokud se chce, tak i staré mašiny se dají seštelovat tak, aby tolik nestříleli kuličky.
Všiml jsem si, že jsem u nás na dílně něco svařoval, tak jsem to měl jakš takš pěkně svařené, kuličky jen jemné, které jdou omést i rukavicí, což si myslím nevadí a ke svařování patří. Potom přišel jeden svářeč, který svařoval to na fotce a tvrdil mi, že mám nastavené moc drátu. Tak si trošku ubral a svařoval. Ano, je pravda, že on je svářeč a já ne, měl pěknější sváry než já, krásně rozlité, ale zase samá kule. Já si raději přidám na drátu a mám kuliček méně.
je to taky tím, ne?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#63 28-06-2012 16:45:29

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Hodně kuliček na svařenci

byt vami pane varoku tak jdu za šefem jestli byvam nezaplatili zakladni kurs svařovaní, nebude to stat tolik peněz a kdyby ve svařecí skole videli že vam to jde tak byjste udelal rovnou euro.. nebo když si  po domluvě priplatíte je šte jinou žkoužku tak  budete svařeč i vy pak jim mužete ukazat jak se svařuje.. a možna dostanete i přídano...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#64 28-06-2012 16:48:37

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Hodně kuliček na svařenci

Varok: co jsem měl starou mašinu, ta jsem si jí vyšteloval na úrověň, kdy stačilo okolí sváru vzít vzduchem a kuličky šli do jistých krajin. Dnes mám Fronius za 110 tisíc a šteloval jsem jej pomalu 3 dny, než jsem se dostal na stejné sváry, po 14 dnech jsem se dostal na sváry takřka bez kuliček- moc potenciometrů, a různých tlačítek........


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#65 28-06-2012 17:13:31

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

tomape: ano, ale tihle svářeči tam svařují už několik let, dejme tomu 10. Za tu dobu už si přece musí nějak umět nastavit mašinu, podle velikosti sváru, tloušťky materiálu apod.
Alll: No, v této firmě pracuji zhruba rok. V předchozích jsem svařoval a nikomu nevadilo, že nemám svařečák. Bylo tam takových více, navíc na tom nezaležel lidský život, jako třeba mosty, různé konstrukce kde chodí lidé, střechy apod.
V této firmě hned jak jsem nastoupil mi mistr slíbil, že počká až ukážu co umím, pak že mě pošle na svařečák. Pak tam ale náš předák dotlačil jednoho staršího chlápka, jeho kamaráda. Oba mají svařečáky, tak mě mistr na svařečák zatím neposlal. Oni dva lae nesvařují nic velkého, jen bodování popř. kraťoučké sváry, což dělám i já. Oni mají příplatky za svařování, já né. Přitom kolikrát svařuji i větší sváry. To je ta spravedlnost. Nedávno zase mistr nadával, že platí dvěma lidem příplatky za svařování, ale že mu nemá kdo svařovat. Ti svářeči na vedlejší dílně taky nemají čas jenom na naše věci, jsou pod jiným mistrem, tak dělají i jejich zakázky. Když mají ti dva u nás, předák a ten chlápek, něco svařovat, tak se pořád na něco vymlouvají, že máme slabou svářečku apod. Přitom já jsem kolikrát taky šel vedle ke svářečům na velkou vodou chlazenou svářečku svařovat.
Rád bych šel na svařečák a udělal si ho. Svařování mě moc baví, sám na to nemám peníze. Takže si svařuji jen v garáži, občas něco na dílně.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#66 28-06-2012 17:37:44

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hodně kuliček na svařenci

to varok: bejt na vašem místě tak bych si hledal jinou práci..
bud jsem jinej nebo nevím ale já bych v takovým kolektivu dělat opravdu nemohl...

Offline

 

#67 28-06-2012 18:07:22

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Abych vám řekl pravdu, tedy napsal, tak když jsem tam nastoupil, bylo to na pohodu. Všichni kamarádi, pomahali jsme si. Nyní se všichni za zády pomlouvají, dělají si naschvály apod. Jestli to tedy chápete. Práce moc není, tak jsem zatím rád že nějakou mám. I když nevydělám na své dluhy, plat kolem 10-11000,- kč. Předák s tím chlápkem jsou hrozní kamarádi, bydlí kousek od sebe. Předák mě poslední dobou před mistrem pořád shazuje, v hlavě mám myšlenku, jako bych tam byl navíc a chtěli se mě zbavit. I když já jsem tam přišel sám, nejsem tlačenka.
Udělal to i náš mistr, každý ho tam nenávidí, protože je v areálu více firem a naše firma má jakoby tři dílny. každý má svého mistra, ale spolupracují mezi sebou. My si třeba necháváme na dílně vedle svařovat věci, oni si u nás na dílně třeba zase nechávají frézovat věci na horizontce.
U vás třeba vy Unihero se mi líbilo na videoklipech, taková pohodička. U nás tohle není. Někteří lidé více než půl šichty prokecají. Třeba já se tahám s těžkými věcmi, některé díly mají i přes 30kg. Tak si spočítejte, když tohle taháte celou šichtu, jak potom vypadáte koncem týdne. Nejsem žádný kulturista, ale myslím si, že pro normálního člověka to je více než dost. Když si na chvíli spočnu, tak majster pokud je zrovna u nás na dílně hned nadává, jestli zase stojím a nic nedělám.
Ale víte jak to je. Když člověk maká a tahá těžké věci, to mistr nevidí. Když si člověk na chvíli odpočine, to vidí hned.
A kolikrát nás nutí, aby jsme šli ještě o víkendu. Nikdo už teď nechce chodit, protože je krásně a za těch pár korun dělat i o víkendech se zrovna mě nechce. V garáži mám spousty práce na autech.

Editoval varok (28-06-2012 18:08:52)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#68 28-06-2012 19:39:49

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hodně kuliček na svařenci

varok napsal(a):

Abych vám řekl pravdu, tedy napsal, tak když jsem tam nastoupil, bylo to na pohodu. Všichni kamarádi, pomahali jsme si. Nyní se všichni za zády pomlouvají, dělají si naschvály apod. Jestli to tedy chápete. Práce moc není, tak jsem zatím rád že nějakou mám. I když nevydělám na své dluhy, plat kolem 10-11000,- kč. Předák s tím chlápkem jsou hrozní kamarádi, bydlí kousek od sebe. Předák mě poslední dobou před mistrem pořád shazuje, v hlavě mám myšlenku, jako bych tam byl navíc a chtěli se mě zbavit. I když já jsem tam přišel sám, nejsem tlačenka.
Udělal to i náš mistr, každý ho tam nenávidí, protože je v areálu více firem a naše firma má jakoby tři dílny. každý má svého mistra, ale spolupracují mezi sebou. My si třeba necháváme na dílně vedle svařovat věci, oni si u nás na dílně třeba zase nechávají frézovat věci na horizontce.
U vás třeba vy Unihero se mi líbilo na videoklipech, taková pohodička. U nás tohle není. Někteří lidé více než půl šichty prokecají. Třeba já se tahám s těžkými věcmi, některé díly mají i přes 30kg. Tak si spočítejte, když tohle taháte celou šichtu, jak potom vypadáte koncem týdne. Nejsem žádný kulturista, ale myslím si, že pro normálního člověka to je více než dost. Když si na chvíli spočnu, tak majster pokud je zrovna u nás na dílně hned nadává, jestli zase stojím a nic nedělám.
Ale víte jak to je. Když člověk maká a tahá těžké věci, to mistr nevidí. Když si člověk na chvíli odpočine, to vidí hned.
A kolikrát nás nutí, aby jsme šli ještě o víkendu. Nikdo už teď nechce chodit, protože je krásně a za těch pár korun dělat i o víkendech se zrovna mě nechce. V garáži mám spousty práce na autech.

máte můj obdiv teda...
ale jak to čtu tak bych na to neměl nervy, já budu mít jednou problém při hledání práce, za 5 let co zde pracuji jsem si vytvořil vztahy a určité postavení, mám jako jedinej nej svářečku ve firmě, novou kuklu s filtrací, své polohovadlo, svůj jeřáb, své pracoviště kam mi nikdo nechodí... ale bejt Vámi tak za 11 tis bych se na to vytento...

Editoval Unihero (28-06-2012 19:48:48)

Offline

 

#69 28-06-2012 19:58:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Hodně kuliček na svařenci

Abych se ale vrátil k tématu. Ta hromada kuliček mě už prostě štve. Oni to totiž moc neřeší, jen něco zablebtají, myslím tím mistra, předáka apod. Předák to čistit nebude, to děláme jen my, já a ten chlápek. Předák nedávno díly od kuliček čistil, ale ku...l u toho jak nevím co. Má ve zvyku všechno řešit klasickým lamelovým kotoučem ve flexe, ale s tím se všude nedostanete. Polovinu tam toho nechal. Když ale čistíme my, tak pořád nadává, že tam zustalo plno kuliček, že to musíme vyčistit lépe.
V garáži svačuji jen malými proudy a mám plyn čisté CO2 a v práci máme směs, tak nevím, jestli to má na to nějaký značný vliv. V práci ale taky vidím, že když si budu raději 5 minut štelovat svářečku na kousku materiálu až bude pěkně svařovat a málo kuliček, tak to jde. Předák i ten chlápek jsou lempli a taky si to neumí pořádně seřídit.
Co ještě napsat závěrem? Naše svářečka na dílně Fronius Variostar 2500 má přepínač sv. stupňů na 10 poloh. Oni skoro pořád vaří jen na 9ku. Já si to nastavuji podle potřeby, podle tloušťky materiálu apod. Oni ať vaří materiál tl. 5mm, nebo 20mm, což už je v podstatě pro tupo svářečku a drát 1mm nesmysl, pořád sv. stupeň 9. Toď dnes raději všechno.

To víte, firma těsně před krachem, pořád nejsou peníze. Stroje a nářadí v dezolátním stavu. Není na výplaty, není na údržbu ničeho, utrácí se jen za hlouposti. Kdyby se mi naskytla příležitost pracovat jinde, samozřejmě bych šel. Bavila by mě moc karosařina, ale nejsem v tomto oboru vyučen, mám smůlu.

Editoval varok (28-06-2012 20:01:23)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#70 28-06-2012 20:43:04

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Hodně kuliček na svařenci

Varok:Nikoho nehodlám omlouvat,na druhou stranu buďte rád že je takový objem práce zakuličkovaný jinak by mohlo dojít k propouštění a určitě je lepších jistých 11 tis než stát frontu na solidní místo na pracáku.Lidi jsou různí a není nad to pokecat o tom vklidu mimo pracoviště,třebas na pivku na zahrádce.Chlapi si tam dobvedou vysvětlit ledacos.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#71 28-06-2012 21:45:21

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Hodně kuliček na svařenci

Ja byt vami začal bych rozhazovat site, sepsal bych si na počítači životopis   do podrobna kde jsem byl co jsem dělal  a jak jsem dělal na co mam papiry i neplatne, a začal bych prochazet nabidky firem a posilal bych zivotopis  všude kam by me mohli vzít za slušnej peniz dneska 12 t. nejsou zadny penize. za 10 t. dělají žensky.. a jeste potom bych z životopisama obchazel firmy co delají ruzna vyběrova řízeni pak se vam poštestí i 3 nabidky v jeden tyden tak jsem to měl ja všude jsem byl na zkoušku na 2 dny nezavazně  za prachy na ruku a pak jsem si vybral kde nastoupim a mam skoro 20t.čistyho a sem spokojenej...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#72 28-06-2012 21:56:08

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Hodně kuliček na svařenci

varok napsal(a):

Alll: No hurá. Tohle tady řeším už od začátku. To je to, na co jsem se původně ptal. Technik moc nepomůže. Je to takový plašan, všichni to ve firmě berou jako normální. Svářeči se pořád na něco vymlouvají a aby si s tím chvíli pohráli a nastavili si mašinu tak, aby tolik neplivala kuličky je nenapadne. To si raději vykouří za šichtu krabičku cigaret.
Takže opravdu uznáváte, že to je hrůza, jak já pořád v práci tvrdím? Sváry mě moc nezajímají, když jim to tolerují, ať. Mě nejvíce štve ta hromada kuliček. Když jim člověk něco řekne, že si to mají po sobě vyčistit, začnou se smát a odpověď: Jsi p...a? Já tady jsem na svařování, ne na pucování svaru.

unas je zakazano kouřit jen na vyhrazenych mistech, aten kdo si chce zapalit si musi jít na branu odpichnou třeba na  10 minut než cigaro vykouří a pak si zas pichnout znova jako že je zas v praci nakonci tydne mistr spočíta kolikrat kdo byl kouřit odečte čas a zděli dotyčnemu jak dlouho bude dělat za darmo bez příplatku a pod ono 20 cigar  x 10 min jedno je 200 minut ze šichty tak si každej pořadne rozmislí jestli bude kouřit sem tam potajnu at ho nikdo nechytí jinak na 1prve jeto za 500,- podruhe 1000,- a na potřetí vyhození na hodinu z prace a už to byl i jeden ktery dostal zato byvaly paragraf 53 hrube porušeni pracovní kazně.. a  200 minut delat za darmo třeba každej den je taky pro každyho namět na zamyšlení... ja to mam v pohodě už vice než 15 let nekouřím a mam hafo příplatku i zato že nekořím nemame urazy tak jsme zvyhodneni atd.. penize navic na dovču a tak..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#73 28-06-2012 22:24:13

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Hodně kuliček na svařenci

Osobně si myslím, že když v tomhle setrvává buď nemá moc na výběr nebo je to tampro něj výhodné nějakým jiným způsobem.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#74 28-06-2012 23:03:33

Szabitch
Člen
Místo: Liberec(ko)
Registrovaný: 23-07-2009
Příspěvky: 501

Re: Hodně kuliček na svařenci

Zkus obejít zámečnický firmy, nejdřív brigády a nějaká sem/tam výpomoc - třeba se zalíbíš a vezmou si Tě. Ze současný firmy uteč - todle jsou hrozný pracovní podmínky.


Migatronic PI 250 AC/DC
AlfaIn ATA 350 Puls 2 Mobil
Lorch Handy 180
Speedglas 9100XX, Speedglas 9100XX + cleanair

Offline

 

#75 28-06-2012 23:11:59

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Hodně kuliček na svařenci

alll napsal(a):

200 minut delat za darmo třeba každej den je taky pro každyho namět na zamyšlení...

lol tady se musím zastat zaměstnavatelů (obecně)
ani mě se nechce někomu platit za den 3hodiny kouření...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče