SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1926 21-07-2019 00:06:24

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

Re: Vynálezy vedy a techniky ( návrhy , náčrty ... )

úúúúžasný, až se mojí bytné něco podaří (což není moc často) tak jí takový řád vyrobím smile
díkes Weldo za inspiraci

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#1927 23-07-2019 09:04:57

Welda
Člen

Nerad něco hledám a ještě víc nerad běhám. Toto je ptákovinka, která mi šetří obojí.
Občas musím něco připojit na síť, přičemž z toho momentálně trčí jen dráty a navíc by to mohlo případně vyrazit jistič. Musel bych pak pohledat kus kabelu se zástrčkou a vyčarovat k tomu kousek svorkovnice. To je ztráta času a nervozita. Dráty rovnou do zásuvky z více důvodů neuznávám, i když i to by v podstatě šlo. Druhý případ je že chci otestovat něco, co už kabel i zástrčku má, ale nevím jestli to náhodou nevyrazí jistič. To by taky vyžadovalo běh k rozváděči. Někdy i potmě a to znamená nejdřív si najít baterku. Takže tahle, v menším bordýlku nepřehlednutelná krabička. Přívodní kabel z vyhozené žehličky, přes vývodku do elektrikářské krabice, vypínač. Pojistka, svorkovnice i zásuvka až za pojistkou. Kontrolka před pojistkou, kontrolka za pojistkou (sem nevěděl že kontrolku má i vypínač, ku.wa sem mohl ušetřit, no co už)  Díry jsou vrtány tak aby šel zastrčit šroubovák až do svorkovnice a přitom nezůstal odkrytý. Přípravek jsem od začátku neuvažoval pro měření proudu nebo výkonu, to dělám velmi málo a to by to ve finále vypadalo trochu jinak. Pojistku vkládám podle toho jaký odběr očekávám.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7860_1b.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7860_2b.jpg

Editoval Welda (23-07-2019 09:10:31)

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#1928 23-07-2019 20:58:13

Majkel
Člen

Pekna praca Welda. Mne sa paci zase tato testovacia zasuvka so ziarovkou od Kuba. Dobry napad a tiez to mam v plane vyrobit.

https://www.youtube.com/watch?v=m9aX34TmvY8

#1929 24-07-2019 09:52:45

Welda
Člen

Majkel napsal(a):

.... testovacia zasuvka so ziarovkou ......[/url]

Skvělá věc. Před léty mi to pomáhalo při kontrole například cívek elektromotoru, anebo relátek. Podle intenzity světla žárovky bylo hned jasné v jakém jsou stavu. Tehdy, spolu se šlusmetrem v ploché baterce to byl výborný tester. Dnes mi na převážnou většinu věcí stačí pípak a ohmetr v měřáku. Ale proč ne, tahle klasika je prostě klasika. Snad jen drobná rada, nech si tu krabici namontovanou na stěně v dílně. Pokud je to přenosné, je tam vysoká spotřeba žárovek. Alespoň já jsem měl, ale určitě budeš šikovnější. smile

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla