SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-10-2010 20:22:53

LukasS
Člen
Registrovaný: 27-06-2007
Příspěvky: 24

Vhodná elektroda nad hlavou

Zdravím,
v robotě se občas setkávám s potřebou něco tenkého zavařit v různých, zdaleka ne ideálních polohách. Jde buď o konstrukční ocel, nebo Hardox. Na pevnosti spoje moc nezáleží, jde většinou spíš o utěsnění díry ve vlhkém prostředí. :-) K dispozici jsou elektrody eb 121 od 2mm výše. Zajímalo by mě, jaké dostupné elektrody by mohly být lepší, ať můžu šéfovi poručit co má koupit. :-)

Offline

 

#2 27-10-2010 12:14:22

brkovec
Člen
Registrovaný: 27-11-2009
Příspěvky: 21

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

varim s EB 121 v praci vsechny polohy s 2.5 teda.Naprosto bez problemu jak polohu PD tak i PE  kdyz je dobra priprava a zkusenosti tak to jde krasne

Offline

 

#3 27-10-2010 13:57:43

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

Na ty nucené až nepřístupné polohy jsou ideální dvouplášťové elektrody, např. Phoenix Special D. Už tady o nich byla řeč.
Na jádře je nejprve rutilový obal, který stabilizuje oblouk a lépe ho koncentruje a přes něj je bazický obal, který plní další funkce.
Pro montáž a renovace ideální elektroda a cena není rozhodně vysoká.

Offline

 

#4 27-10-2010 15:57:55

LukasS
Člen
Registrovaný: 27-06-2007
Příspěvky: 24

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

Dík za rady. Abych se lépe vyjádřil, nejde ani tak o polohu jak o to že plechy jsou často prodřené až na méně než milimetr a ještě z díry občas ukapává voda s křemičitým pískem, který když se dostane do oblouku, působí na kov jako kyselina. :-) Vařit v dílně umím taky ;-)
Koukal jsem na ty fínixy, ale na českém internetu jsem nic nenašel, maj nějaké ekvivalenty?

Offline

 

#5 27-10-2010 17:55:35

brkovec
Člen
Registrovaný: 27-11-2009
Příspěvky: 21

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

LukasS napsal(a):

Dík za rady. Abych se lépe vyjádřil, nejde ani tak o polohu jak o to že plechy jsou často prodřené až na méně než milimetr a ještě z díry občas ukapává voda s křemičitým pískem, který když se dostane do oblouku, působí na kov jako kyselina. :-) Vařit v dílně umím taky ;-)
Koukal jsem na ty fínixy, ale na českém internetu jsem nic nenašel, maj nějaké ekvivalenty?

rozhodne nevarim nekde v suchu v teple v dilne.Svaruju na nakladnich zeleznicnich vagonech.Takze podminky rozhodne nemam idealni

Offline

 

#6 28-10-2010 16:43:05

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

O jaký předmět opravy se konkrétně jedná? Pro možné navrhnutí postupu nápravy.Křemičitý písek občas používám na čištění kovu při kovářském svařování,tam je ale potřeba maximálního vyčištění od okují jinak stojí spoj za prd a kyselina křemičitá čistí celkem slušně.
Nápravu bych viděl tak že se prostě eliminuje vytékání vody z opravované nádoby minimálně jejím nakloněním dostatečně dlouho před svařováním samotným.(otázka je li to možné).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#7 28-10-2010 17:22:08

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

Strana 2 v tomto katalogu: http://www.bohler-uddeholm.cz/czech/fil … erialy.pdf
Jinak jestli je to prodřené na méně než 1 mm, tak bych přes to stejně dal záplatu.
A co se týká toho mokrého prostředí, nebo dokonce svařování pod vodou, viz Phoenix Nautica, je o kousek dál.

LukasS napsal(a):

Dík za rady. Abych se lépe vyjádřil, nejde ani tak o polohu jak o to že plechy jsou často prodřené až na méně než milimetr a ještě z díry občas ukapává voda s křemičitým pískem, který když se dostane do oblouku, působí na kov jako kyselina. :-) Vařit v dílně umím taky ;-)
Koukal jsem na ty fínixy, ale na českém internetu jsem nic nenašel, maj nějaké ekvivalenty?

Offline

 

#8 29-10-2010 18:13:46

barborka
Člen
Místo: Sabinov,SR
Registrovaný: 10-08-2010
Příspěvky: 60

Re: Vhodná elektroda nad hlavou

My sme v taliansku pouzivali na opravu starych potrubi (deravych) tiez jeden typ elektrod ale musim pozriet v garazi na cislo lebo si ho nepametam ale vyrbca bol LINCOLN Electric .Ak najdem cislo nasiem ho sem len neviem ci ich zozenies aj v strednej Europe


Kuhtreiber KIT IN Majster 1700HF
Bodovka STIFO
Zvaranie MIG,MAG,TIG,

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče