SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 03-10-2010 20:56:50

céočko
Člen
Registrovaný: 03-10-2010
Příspěvky: 8

levné co2 do dílny

Dobrý den určitě jste to tu řešili, ale přesto žádám o radu : potřebuju ceočko do dílny k svařování plechů, karosařina, předem bych asi měl říct, že jsem nikdy s co2 nesvařoval, mám po ruce jen rady od lidí, původně jsem si chtěl koupit nějakou lacinou svářečku od einhellu, ale po přečtení příspěvků jsem zjistil, že by to nebyla asi správná volba, říkal jsem si že bych si koupil klidně i nějakou starou svářečku, ale nerozumím tomu, na velikosti mě nezáleží, nevyznám se v tom. prý by šlo zapojit co2 i na tuto svářečku: WTU 315-34 MIG ,váží to sice 2 metráky, to mě nevadí, jde mě o to jak by se stím dala dělat karosařina, a jestli je to dobrý nápad, mohl byh ji mít za 5 tisíc . Scháním svářečku okolo 5 - 7 tisíc  do 7 tisíc bych se rád vlezl už se vším je to reálné za to koupit svářečku, která nebude na hraní, ale bude na svařování? Děkuji

Offline

 

#2 03-10-2010 21:06:11

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: levné co2 do dílny

céočko napsal(a):

Dobrý den určitě jste to tu řešili, ale přesto žádám o radu : potřebuju ceočko do dílny k svařování plechů, karosařina, předem bych asi měl říct, že jsem nikdy s co2 nesvařoval, mám po ruce jen rady od lidí, původně jsem si chtěl koupit nějakou lacinou svářečku od einhellu, ale po přečtení příspěvků jsem zjistil, že by to nebyla asi správná volba, říkal jsem si že bych si koupil klidně i nějakou starou svářečku, ale nerozumím tomu, na velikosti mě nezáleží, nevyznám se v tom. prý by šlo zapojit co2 i na tuto svářečku: WTU 315-34 MIG ,váží to sice 2 metráky, to mě nevadí, jde mě o to jak by se stím dala dělat karosařina, a jestli je to dobrý nápad, mohl byh ji mít za 5 tisíc . Scháním svářečku okolo 5 - 7 tisíc  do 7 tisíc bych se rád vlezl už se vším je to reálné za to koupit svářečku, která nebude na hraní, ale bude na svařování? Děkuji

pohledejte na aukru tam se dost často vyskytují lacine postarší profi svařečky wlsp 315 za dobroucenu.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 03-10-2010 21:24:01

céočko
Člen
Registrovaný: 03-10-2010
Příspěvky: 8

Re: levné co2 do dílny

dík za tip podívám se po něčem

Offline

 

#4 04-10-2010 20:02:38

céočko
Člen
Registrovaný: 03-10-2010
Příspěvky: 8

Re: levné co2 do dílny

Ještě jednou bych měl dotaz da na tuto svářečku půjde zapojit co2  a jestli má někdo nějaké zkušenosti jak se s tím svařuje  WTU 315-34 MIG , je to výroba mez broumov, předem dík

Offline

 

#5 04-10-2010 20:31:52

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: levné co2 do dílny

Musíte si sehnat/spíše vyrobit nádstavbu tj podavač a řídící elektroniku. Samostatná svářečka WTU je pouze stejnosměrný svařovací zdroj určený pro svařování obalovanými elektrodami. Do WLSP ani WTU bych nešel, hodí se do průmyslu kde nemají na nové zdroje.... (nehledě na dostupnost náhradních dílů)

Osobně bych si nastřádal částku jednou tolik vysokou a ohlédl se po značkových zdrojích př. Kühtreiber KIT169 či lépe KIT205 pokud máte 3fáz (ve zkratce 3fáz trafo má hladší průběh usměrněného napětí, čili oblouk je klidnější) nebo http://www.jk-weld.cz/ . Určitě se to vyplatí než se za 2 roky nervovat s nefunkční atrapou. Případně podobné věci řešit půjčkou zdroje od souseda přes ulici.


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

#6 04-10-2010 21:51:21

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: levné co2 do dílny

MiraGSX napsal(a):

Musíte si sehnat/spíše vyrobit nádstavbu tj podavač a řídící elektroniku. Samostatná svářečka WTU je pouze stejnosměrný svařovací zdroj určený pro svařování obalovanými elektrodami. Do WLSP ani WTU bych nešel, hodí se do průmyslu kde nemají na nové zdroje.... (nehledě na dostupnost náhradních dílů)

Osobně bych si nastřádal částku jednou tolik vysokou a ohlédl se po značkových zdrojích př. Kühtreiber KIT169 či lépe KIT205 pokud máte 3fáz (ve zkratce 3fáz trafo má hladší průběh usměrněného napětí, čili oblouk je klidnější) nebo http://www.jk-weld.cz/ . Určitě se to vyplatí než se za 2 roky nervovat s nefunkční atrapou. Případně podobné věci řešit půjčkou zdroje od souseda přes ulici.

aspon ttento stroj:http://www.jk-weld.cz/migo/migo165.html jeto omni 165 v jinem kabate ja mam v nitřnosti tohoto stroje v kastli einhell..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#7 04-10-2010 22:19:43

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

Dobrý den,
nenechte se odradit příteli, WLSP, WTU, PP, UniMIG, UdiMIG ap. tu nikdo moc nemusí, zde se propaguje podle zákona -  liščího ocasu a hesla: co nemám, to neznám.
Teď vážně.
Pokud vlastníte WTU 315 potom potřebujete jen podavač, nejlépe originál, MIG 30. S propojovacími kabely a s hořákem se na 7 tis. dostanete. Je možné pořídit nový podavač - moderní, ale to je cirka 20tis a s otazníkem.
WLSP 315 - solidní držák, pořídíte taky za těch 7tis.. Bude funkční, ale bez hořáku / výkupní cena do šrotu je 8tis. proto nepočítejte s nižší cenou/.
PP 315 velmi dobrý stroj, plynule nastavitelné napětí i posuv, ale je to zdroj pro někoho kdo sváření rozumí.
UdiMIG 315 velmi slušný zdroj.
PP 350 silný odbočkový zdroj se čtyřkladkou.
Ostatní jsou také dobrá zařízení, ale je otázka, jak dobře nakoupíte.
Zkuste nakoupit výhodně, třeba nefunkční zařízení a je možné jej dát dohromady.
TADY CHCI ŘÍCI, ŽE VŠE JE OPRAVITELNÉ A NÁHRADNÍ DÍLY DOSTUPNÉ!!
Co byste řekl na značku ESAB COMPACT 250 s plnou výbavou: hořák, RV, 2r. záruka za 12tis.?
Co se týká zařízení na 230V. Těch se bát nemusíte. Jsou to jen mýty o zdrojích na 230V. Totiž, pokud výrobce je solidní potom i zdroj bude svářet dobře i na 230V.
Co se týká půjčky přes ulici - znáte to: ....namazaný krajíc, padne na zem, vždy namazanou stranou... a nakonec ta oprava bude stát těch Vašich 7t.
Tak se nevzdávejte, nenechte se odradit a napište jak to dopadlo. Dík.   Jsem na Vaší straně. 
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (04-10-2010 22:23:04)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 04-10-2010 23:12:29

céočko
Člen
Registrovaný: 03-10-2010
Příspěvky: 8

Re: levné co2 do dílny

Děkuji vám všem za rady, sám nevím jak to vyřeším, zatím mě to vysloveně nepálí a radši budu chvilku vybírat, než si přitáhnout do dílny něco s čím se nedomluvím, nicméně máte pravdu že  to co je přes ulici není doma, nejspíš asi zajdu prvně za někým kdo má některou ze zvýše zminovaných svářeček a zkusím si jak se s tím vaří a nechám si trochu poradit, původně jsem si chtěl koupit  svářečku einhell OXI MIG 101, nabídl mi ji známý za 4500 se vším všudy včetně plné bomby - říkal jsem si že na zkošku na 2 roky by to stačilo a pak koupit něco pořádného, ale pak jsem tu četl, že s tím má hodně lidí problémy a jeden kamarád mě zas poradil at se podívám na starší české svářečky, že s ní pracuje v práci a že pokud bude v dobrém stavu tak je doma nesmrtelná, a když se přece něco stane, tak prý vždycky najdu někoho kdo to dá dohromady relativně za pár korun. Ten esab by možná nemusel být tak špatný, nikde jem to na internetu nenašel - nemáte nějaký odkaz na obchod, nebo někde, kde je svářečka vyfocená a nějaké parametry, at vím zhruba jak to vypadá?

Offline

 

#9 05-10-2010 00:23:49

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: levné co2 do dílny

céočko napsal(a):

Děkuji vám všem za rady, sám nevím jak to vyřeším, zatím mě to vysloveně nepálí a radši budu chvilku vybírat, než si přitáhnout do dílny něco s čím se nedomluvím, nicméně máte pravdu že  to co je přes ulici není doma, nejspíš asi zajdu prvně za někým kdo má některou ze zvýše zminovaných svářeček a zkusím si jak se s tím vaří a nechám si trochu poradit, původně jsem si chtěl koupit  svářečku einhell OXI MIG 101, nabídl mi ji známý za 4500 se vším všudy včetně plné bomby - říkal jsem si že na zkošku na 2 roky by to stačilo a pak koupit něco pořádného, ale pak jsem tu četl, že s tím má hodně lidí problémy a jeden kamarád mě zas poradil at se podívám na starší české svářečky, že s ní pracuje v práci a že pokud bude v dobrém stavu tak je doma nesmrtelná, a když se přece něco stane, tak prý vždycky najdu někoho kdo to dá dohromady relativně za pár korun. Ten esab by možná nemusel být tak špatný, nikde jem to na internetu nenašel - nemáte nějaký odkaz na obchod, nebo někde, kde je svářečka vyfocená a nějaké parametry, at vím zhruba jak to vypadá?

J jsem ji našel hned na netu je odkazu plno :http://www.mig-welding.co.uk/forum/showthread.php?t=7825


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#10 05-10-2010 08:21:20

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

Dobrý den, tak tady je ten ESAB

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1950_snimek_060.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1950_snimek_062.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1950_snimek_064.jpg


ESAB COMPACT 250 -použité zařízení se zárukou.
Hořák 25/3m Abicor - Binzel /nový/, red. ventil Ar mini + matice CO2.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (05-10-2010 08:38:57)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#11 05-10-2010 15:25:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: levné co2 do dílny

Jak psal Zdeště, ty staré svářečky nejsou špatné. Kdysy jsem dva měsíce dělal v jedné firmě a tam měli tu WTU s podavačem a svařovala docela pěkně. Ale my jsme svařovali hrubší materiály, plocháče 10mm a výše. Na tenké plechy a karosařinu nevím. Ale parametry má docela slušné, pokud ji umíte pořádně nastavit. Jenom nevýhoda, že je to taková obrovská kráva.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#12 05-10-2010 16:49:41

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

Dobrý den,
omlouvám se Všem, kdo měli zájem o ESAB Compact 250.
Je prodán. Tak někdy příště, zase nějaký jiný třeba UdiMIG 315.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#13 05-10-2010 16:54:50

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

varok napsal(a):

Jak psal Zdeště, ty staré svářečky nejsou špatné. Kdysy jsem dva měsíce dělal v jedné firmě a tam měli tu WTU s podavačem a svařovala docela pěkně. Ale my jsme svařovali hrubší materiály, plocháče 10mm a výše. Na tenké plechy a karosařinu nevím. Ale parametry má docela slušné, pokud ji umíte pořádně nastavit. Jenom nevýhoda, že je to taková obrovská kráva.

Dobrý den,
souhlasím s svámi, jde o umění zdroj nastavit.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#14 05-10-2010 17:11:09

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: levné co2 do dílny

Ten Esab je jedna z nejlepších svářeček jakou kdy esab dělal a pokud by byla za přijatelnou cenu tak je to super koupě .

Offline

 

#15 05-10-2010 17:13:32

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: levné co2 do dílny

Za 12000 to honem kupte než si to Zdeště rozmyslí.

Offline

 

#16 05-10-2010 18:34:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: levné co2 do dílny

Já si myslím, že ESAB patří celkově mezi špičku ve výrobě svářeček. Tady na foru a jinde na netu ne ně nečtu buď vůbec, nebo jen hodně málo špatných věcí. Jsou drahé ale kvalitní a navíc na profi úrovni.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#17 05-10-2010 20:50:58

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: levné co2 do dílny

To že esab patří mezi špičku není bohužel tak úplně pravda. Právě levnější migové stroje řady LKA a LKB se moc nepovedly / byly vyráběny v Polsku/ a jejich svařovací vlastnosti, zvláště v ochranné atmosféře CO2, byly opravdu mizerné a strojům z ALFY , OMIKRONU nebo AEK nesahaly ani po kotníky.To ovšem neplatí o stroji, který zde prezentoval Zdeště. Tento stroj byl vyráběn ještě dříve než byla výroba předána do polska a svařoval perfektně.

Offline

 

#18 06-10-2010 10:39:27

céočko
Člen
Registrovaný: 03-10-2010
Příspěvky: 8

Re: levné co2 do dílny

Dobrý den chci se zeptat jaké máte zkušenosti se svářečkou Compact 325, mohl bych ji mít za 9000, nebo mi za tuto cenu nabíddli WLS 315, co z toho si radši vybrat, docela vážně o tom přemýšlím, protože, bych obě svářečky mohl koupit  20km od baráku a nemusel bych nikde jezdit, děkuji za vaše názory.

Offline

 

#19 06-10-2010 11:22:52

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice
Registrovaný: 04-11-2009
Příspěvky: 128

Re: levné co2 do dílny

Compact nepoznám, ale podla prospektov na internete to vypadá slušná mašina, až sa mi tá cena zdá trochu malá.
WLSP mám doma, a je to strašná krava, pri vstupe do dielne mám schodík asi 5cm vysoký a pre jedného je to celkom makačka ju cez ten schodík dostať. Čo sa týka zdroja, povedal by som že nemá konkurenciu. Jeden známy ktorý už nejakú tú dekádu zvára ( hlavne s UniMigami Nitra) tak tvrdí tiež že to zvára krásne. Podávač je kategória sama o sebe, na štítku je uvedené 30kg no niekedy mi to pripadá ako by mal 80. Pôvodný horák už čo to pamätá trochu fúka plyn pri podávači a tiež občas 0,8čku vymoce medzi podávačom a horákom. Väčšinou ju mám zapojenú do hviezdy. Jednému známemu som nainštaloval na wlsp euro konektor na podávač a s novým horákom ( dokopy cca 2500kč) sa z nej stala parádna nemobilná mašina.
Ak je ten compact kompletný a má aspon podobnú hmotnosť ako som našiel ja na internete cca 130kg, a nemá neakú závažnú chybu  tak by som išiel asi skorej týmto smerom. WLSP bude pre Vás strašne predimenzované(tak ako je aj pre mňa ) na úkor hmotnosti a veľkosti.


Tc226ac/dc
Wlsp 315

Offline

 

#20 06-10-2010 12:37:44

mart1n
Člen
Registrovaný: 21-09-2010
Příspěvky: 6

Re: levné co2 do dílny

je fakt ze welspecko je trochu nemobilni.vaha cca 270kg ale ten zdroj je pomalu neznicitelny a co do oprav se tyce.tak vse je jednoducha elektronika.mam ji tez doma a v praci jich mame asi 20 a kdyz jsme je svarecum menili za alfain.tak je nechteli dat z ruky.compact neznam.

Offline

 

#21 06-10-2010 16:59:49

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice
Registrovaný: 04-11-2009
Příspěvky: 128

Re: levné co2 do dílny

Ak je to Bratislavsky compact tak je to vyhodnejsie ako wlsp.


Tc226ac/dc
Wlsp 315

Offline

 

#22 06-10-2010 17:13:55

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

céočko napsal(a):

Dobrý den chci se zeptat jaké máte zkušenosti se svářečkou Compact 325, mohl bych ji mít za 9000, nebo mi za tuto cenu nabíddli WLS 315, co z toho si radši vybrat, docela vážně o tom přemýšlím, protože, bych obě svářečky mohl koupit  20km od baráku a nemusel bych nikde jezdit, děkuji za vaše názory.

Dobrý den,
jděte do COMPACTU, vyrábí je v Bratislavě firma ETP. Svářecí vlastnoti jsou dobré i vnitřní technika je na úrovni. Přece jen WLSP má určitá specifika a COMPACT už má prvky moderních zařízení.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#23 06-10-2010 18:45:42

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: levné co2 do dílny

Dobrý den,
slíbil jsem UniMIG 315:
tady je krasavice přejasná

CENA /pouze zdroj/ 14 500,-- ostatní přísl. po dohodě
Samozřejmě bude-li protihodnotou staré i nefunkční zařízení. je sleva jistá.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1950_snimek_070.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1950_snimek_075.jpg


Toto je zařízení, které překvapí mnohé po té, co je vyzkouší.

S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (06-10-2010 19:20:05)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče