SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 01-10-2010 02:47:22

Bouchlej Pytel
Člen
Registrovaný: 01-10-2010
Příspěvky: 1

El.zařízení na svařenci

Zdravím všechny odborníky i kutily,
je nutné odmontovat různá el.zařízení ze svařence před svařováním. Nejedná se o znehodnocení např. struskou, ale protékajícími proudy ve svařenci. Jedná se mi hlavně o proudové ochrany el. motorů, elektromotory, alternátory atd. Doposud jsem vše před pracemi poctivě sundával a následně nastrojoval což je daleko pracnější než samotná příprava i se svářením dohromady. Kdysi dávno nám ve svářečské škole připomínali případné poškození těchto zařízení pokud nebude demontováno. Dělám toto všechno zbytečně nebo jsou tyto obavy opodstatněné?
Díky za radu.  BP

Offline

 

#2 01-10-2010 04:56:04

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: El.zařízení na svařenci

Bouchlej Pytel napsal(a):

Zdravím všechny odborníky i kutily,
je nutné odmontovat různá el.zařízení ze svařence před svařováním. Nejedná se o znehodnocení např. struskou, ale protékajícími proudy ve svařenci. Jedná se mi hlavně o proudové ochrany el. motorů, elektromotory, alternátory atd. Doposud jsem vše před pracemi poctivě sundával a následně nastrojoval což je daleko pracnější než samotná příprava i se svářením dohromady. Kdysi dávno nám ve svářečské škole připomínali případné poškození těchto zařízení pokud nebude demontováno. Dělám toto všechno zbytečně nebo jsou tyto obavy opodstatněné?
Díky za radu.  BP

ANO


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 01-10-2010 07:29:30

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: El.zařízení na svařenci

Je naopak jen menšina případů , kdy je to třeba . Jsou jen dva případy možného poničení -proudem - svářecí proud se uzavírá přes vodiče elektroinstalace , v tomto případě stačí zdravý rozum a uvědomit si , kudy proud teče -že nesvařeným místem neteče , ale hledá si jinou cestu -přemostit místo pomocním kostřícím kabelem  a indukcí -tj jdou kabely svářecí souběžně s kabelovým svazkem zařízení . To neplatí , pokud je svazek v ocelové chráničce . Absolutní většině elzařízení není sváření nebezpečné , běžné motory , stykače , vypínače atp není problém . Problém vzniká až s elektronikou . Třeba budete vařit blízko jakéhokoliv snímače (otáček , polohy , zatížení) , tam je demontáž namístě . Jinak kabely vést kolmo k vodičům zařízení .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče