SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 23-07-2010 11:34:58

Maidayy
Člen
Registrovaný: 23-07-2010
Příspěvky: 3

jakou vybrat poraďte....:(

Dobrý den,

Rad bych vás pánové(případně i dámy) požádal o radu.Vím že toho tu je napsáno dost a dost,ale člověku který neví jaké vlastnosti by měl mít jeho budoucí stroj se z toho krapet točí hlava....big_smile
Už delší dobu přemýšlím o koupi CO svářečky do teď jsem vařil na invertorech obalovanou elektrodou,bohužel můj stroj se poroučel do věčných lovišť.
Docela by se mi líbila svářečka která by uměla jak vařit v ochranné atmosféře,tak i elektrodama.
Můj osobní strop je tak 20-25 tisíc s tím že bych za ty peníze měl rád co nejvíc muziky(např i vaření hliníku a nerezi).
PORADÍTE???

Offline

 

#2 23-07-2010 11:42:09

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: jakou vybrat poraďte....:(

zakladna otazka je co s tym chce zvarat :-)

ak chces multifunkcny invertor, tak priaznive ohlasi tu boli na PEGAS 160 MIG SYN .. niekto spominal JASIC, ale uz neviem ktory (viem ze tiez maju multifunkcny)

ceny su v ramci stropu ...


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#3 23-07-2010 11:43:44

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: jakou vybrat poraďte....:(

teda a este otazka ci to chces na doma, alebo do vyroby ..


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#4 23-07-2010 12:00:10

Maidayy
Člen
Registrovaný: 23-07-2010
Příspěvky: 3

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Zdravím vás.
Jedná se mi spíš na doma a možná nějaký ten meloušek.
Jinak děkuji za reakci.....:-)

Offline

 

#5 23-07-2010 12:51:31

Maidayy
Člen
Registrovaný: 23-07-2010
Příspěvky: 3

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Zdravíčko ještě by mě zajímalo jestli i klasické co-čko dokáže svířet hliník a nerez?
Pokud by jsem se spokojil s čistě co-čkem tak jaké by jste mi doporučili mašiny?
A taky jaké zkušenosti máte s trubičkovými dráty.je sváření s nimi stejné jako za použití plynu?
Cenová relace je stejná.
Vím že jsem otravnej ale tak nějak jsem se tu nedočetl jaký přístroj by byl nejlepší.

Offline

 

#6 23-07-2010 13:30:29

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: jakou vybrat poraďte....:(

maidavy .. myslim ze na tvoje otazky je tu odpovedi plne priehrstie... nerez, hlinik .. jasne da sa... ale nie CO (myslim plyn) svojho casu sa to tu riesilo http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=14

kukni hore v liste je take super tlacitko ze "hledat" je to mocny nastroj pre zodpovedanie tvojich otazok :-)


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#7 24-07-2010 08:07:28

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Dobrý den,
myslím,že otravný nejste, není to problém otázky, ale odpovědi. Na trhu je spousta zařízení a honosí se různými názvy, ale to co správného obchodníka zajímá je, NE TO, kolik do toho jste ochoten investovat, ale co a jak chcete svářet, nebo co bude vaší prioritou při sváření.
Mylím na sílu materiálu, délku svárů, délku hořáku, v jaké ochranné atm. budete svářet.
K těmto informacím přihlédne a doporučí výbavu tj. zatěžovatel 100%, délku hořáku a zvolí i přiměřené zatížení hořáku /rozhodně nekupujte hořák 25! /, a posléze podle plynu i redukční ventil.
Na prvním místě a to opakuji ještě jenou na prvním místě!!! Vás bude informovat o tom kdo a kde zařízení v případě potřeby opraví  jak v záruce tak i po. Vyžadujte kontakt na servis a kontaktujte jej. Pokud Vám sdělí, že je zařízení NEPORUCHOVÉ odejděte, narazil jste na zlatokopa.
Určitě doporučím tuzemské výrobce např. KIT 250 či KIT 309, může být i slovenská Formica.
Hodně šťastnou ruku při výběru.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 24-07-2010 12:42:45

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Volba je vždy na tobě, doporučuju v klidu rozmyslet, co, kde a v jakém rozsahu budeš převážně svařovat.

Klidně bych doporučil pegase - mma-mig/mag-tig (náškrabový) pro občasné svařování do tl. 5mm, výhodou je zatím bezproblémový provoz a ovládání, nadprůměrná kvalita oblouku díky modernímu řízení, 230v, €-zásuvka pro hořák, nízká hmotnost a cena.
Nerez půjde bez problému, na hliník to chce jinou kladku, buď zjistit u výrobce nebo si ji vytočit na soustruhu.

V případě většího nasazení bych volil např. omi 205 a invertor zvlášť.

Offline

 

#9 05-08-2010 12:50:17

PetrZ
Člen
Registrovaný: 05-08-2010
Příspěvky: 59

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Maidayy napsal(a):

Dobrý den,

Rad bych vás pánové(případně i dámy) požádal o radu.Vím že toho tu je napsáno dost a dost,ale člověku který neví jaké vlastnosti by měl mít jeho budoucí stroj se z toho krapet točí hlava....big_smile
Už delší dobu přemýšlím o koupi CO svářečky do teď jsem vařil na invertorech obalovanou elektrodou,bohužel můj stroj se poroučel do věčných lovišť.
Docela by se mi líbila svářečka která by uměla jak vařit v ochranné atmosféře,tak i elektrodama.
Můj osobní strop je tak 20-25 tisíc s tím že bych za ty peníze měl rád co nejvíc muziky(např i vaření hliníku a nerezi).
PORADÍTE???

Velice dobré svařovací vlastnosti v obou požadovaných metodách má GAMASTAR 1900 od Omicronu (viz http://www.rulik.cz/index.php?akce=sort … zbozi=1279). Zkoušeli jsme ji u nás v dílně.
A pak i překvapivě dobré svařovací vlastnosti má i čistokrevná čína JASIC 160MIG INVERTER, který také umí jak MIG/MAG, tak i MMA. Tu ale na stránky dám v brzké době.

Editoval PetrZ (05-08-2010 13:08:39)

Offline

 

#10 05-08-2010 13:24:00

PetrZ
Člen
Registrovaný: 05-08-2010
Příspěvky: 59

Re: jakou vybrat poraďte....:(

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
myslím,že otravný nejste, není to problém otázky, ale odpovědi. Na trhu je spousta zařízení a honosí se různými názvy, ale to co správného obchodníka zajímá je, NE TO, kolik do toho jste ochoten investovat, ale co a jak chcete svářet, nebo co bude vaší prioritou při sváření.
Mylím na sílu materiálu, délku svárů, délku hořáku, v jaké ochranné atm. budete svářet.
K těmto informacím přihlédne a doporučí výbavu tj. zatěžovatel 100%, délku hořáku a zvolí i přiměřené zatížení hořáku /rozhodně nekupujte hořák 25! /, a posléze podle plynu i redukční ventil.
Na prvním místě a to opakuji ještě jenou na prvním místě!!! Vás bude informovat o tom kdo a kde zařízení v případě potřeby opraví  jak v záruce tak i po. Vyžadujte kontakt na servis a kontaktujte jej. Pokud Vám sdělí, že je zařízení NEPORUCHOVÉ odejděte, narazil jste na zlatokopa.
Určitě doporučím tuzemské výrobce např. KIT 250 či KIT 309, může být i slovenská Formica.
Hodně šťastnou ruku při výběru.
S pozdravem Zdeště

Co se týká poruch, tak kromě značky má vliv i to, jak se ke svářečce chová ten, kdo s ní dělá. A je jedno, jestli je to invertor nebo céóčko. Protože když se svářečka otevře a bordel by šel házet ven lopatou, tak to je někdy na blití. Hlavně když smrdí hnojem nebo prasečákem.

Co se týká kvality výrobců - abych nedělal až tak okatou reklamu, tak jen v náznacích - žlutý céóčka se vrací na opravu málokdy (a když, tak to je z těžkých prašných provozů) a v záruce se nevracejí pomalu vůbec. Teda v záruce si vybavuju akorát jedno žlutý, ale to snad ten dotyčný tahal za hořák někde po tankodromu. A jiná céóčka - těch tmavě i světle modrých tu bývá na opravy hodně, o mnoho řádů více než žlutých. Červený a zelený céóčka se taky sem tam objeví, ale není toho tolik.

Offline

 

#11 06-08-2010 07:09:50

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: jakou vybrat poraďte....:(

Prosím Tě zdeště , sám jsem otvíral debatu o hořácích , v postatě nic jsem se nedověděl . Zkusíš popsat proč ne tu 25ku hořák , děkuji předem .

Offline

 

#12 06-08-2010 09:32:49

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: jakou vybrat poraďte....:(

bobobo napsal(a):

Prosím Tě zdeště , sám jsem otvíral debatu o hořácích , v postatě nic jsem se nedověděl . Zkusíš popsat proč ne tu 25ku hořák , děkuji předem .

ja mam doma hořak Binzel MB 25 AK jedinou nevyhodu co ma tak neni možnost využít konickych hubic  zmenším vyusteninim, ale i tohle se da upravit použitím stare hubice skracenim a nalisovanim skracene hubice kterou potrebujete takove upravy hubic hořaku jsme začali v praci praktikovat na svařeni kolejnic kdy se k pate kolejnice z boku privaři slaby plechovy vinkl aby při montaži kolejnice v halach a betonaži podlahy se na kolejnici nedostal beton do mezery mezi vinkl a kolejnici se vlezla jen hubice uzka z hořaku mb 15 a my vetšinou mame mb 25 mb 36 mb 24 semtam fronious obdoba mb 36.

Editoval alll (06-08-2010 09:33:48)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče