SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 01-07-2010 20:47:24

mahonny
Člen
Registrovaný: 01-07-2010
Příspěvky: 7

einhell problem

zdravim hledam nekoho kdo ma doma svarecku einhell jenze presne nevim typ ted ji mam v opravne a ani tam si s ni nevi rady totiz- rozpadl se mi prepínac proudu a ja trouba odpojil draty a oni nemuzou vypinac sehnat  ale ze tam napasujou jiny ale nemaji schema zapojeni je to einhell a ted presne nevim ale neni to klasika 150,170 nebo 190 je to pres 200 kdyby ji mel nekdo doma tak treba nafotit zapojeni nebo jestli nemate schema na novou ted proste nemam no zatim diky

Offline

 

#2 02-07-2010 11:54:54

kodl1
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 14-12-2009
Příspěvky: 57

Re: einhell problem

Tak by to chtělo vědět přesný typ, jinak asi nikdo neporadí.. nebo aspon fotku, třeba to někdo pozná..
kdyby to byl Einhell Multimig 200 tak schéma by tu bylo..

Editoval kodl1 (02-07-2010 11:57:24)


Einhell MultiMig 200, stmívačka GL1000A

Offline

 

#3 02-07-2010 19:33:14

Soptík
Člen
Registrovaný: 30-10-2008
Příspěvky: 109

Re: einhell problem

co takle změřit odpor vinutí ??? Začatek a konec vinutí je jasnej / je to jen jeden drát/. Nezlob se a necci Tě v žádnép případě urazit, ale kam jsi to prosím Tě dal do opravy. I podprůměrnej elektrikář si s tímle musí umět poradit a nebo to jsou zedníci.

Offline

 

#4 18-07-2010 18:21:06

mahonny
Člen
Registrovaný: 01-07-2010
Příspěvky: 7

Re: einhell problem

kodl1 napsal(a):

Tak by to chtělo vědět přesný typ, jinak asi nikdo neporadí.. nebo aspon fotku, třeba to někdo pozná..
kdyby to byl Einhell Multimig 200 tak schéma by tu bylo..

Ne je to einhel sga a myslim ze 205

Offline

 

#5 18-07-2010 18:50:22

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

mahonny napsal(a):

kodl1 napsal(a):

Tak by to chtělo vědět přesný typ, jinak asi nikdo neporadí.. nebo aspon fotku, třeba to někdo pozná..
kdyby to byl Einhell Multimig 200 tak schéma by tu bylo..

Ne je to einhel sga a myslim ze 205

elektrikař to musí poznat, zmeřit odpor vinutí a nebo zapojit na vystup trafa ruckovy meřak ktery snese vysoke ampery přes nejaky bočnik apodle napetí  ktere se na vystupu obeví tak si jednotlive draty poznačíte čísly... pak už bude prepinač  hračka delal jsem to společne s tchanem_ elektrikař zapojeni trafa omicron omni 165 do svařecky einhell BT-GW 170 puvodni trafo shořelo tak jsem byl nucen jej nahradit prepinač byl prodan znamemu ktery se mu rozpadl...

Editoval alll (18-07-2010 18:51:05)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#6 18-07-2010 19:29:40

mahonny
Člen
Registrovaný: 01-07-2010
Příspěvky: 7

Re: einhell problem

tak už vím je to teda einhell sga 200/3
já sem si taky říkal že by to šlo nějak měřákem tam je na tom čele i tabulka s hodnotami nevim asi to odvezu z opravny a strčím nějakému elektrikářovi

Offline

 

#7 19-07-2010 06:54:51

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: einhell problem

Zdaleka ani ne každý elektrikář ví , jak je konstruována v praxi svářečka . Většina ani neví , co je rozptylové trafo a co je to zatěžovací charakteristika trafa a jak se ovlivňuje . Jelikož Ohmicky bude odpor velmi malý , tak to jednoduchým měřákem nepůjde .

Offline

 

#8 19-07-2010 09:37:26

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: einhell problem

Tak potom střídavým,  trafo plus do série zapojený ochranný odpor, indukčnost těch vinutí by snad nějaká napětí aspoň v milivoltech při příslušném proudu v jednotkách ampérů dala. A to už dneska změří skoro každý měřák.
Jen pozor na měření na odbočkách s málo závity, na primárním vinutí s mnoha závity by se mohlo naindukovat nepříjemně vysoké napětí. Vlastně by se i mohlo měřit na primáru místo přímo na odbočkách....
Snad by to tak šlo.....

Offline

 

#9 19-07-2010 10:52:16

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: einhell problem

Ano , tak bych to měřil já . Střídavý výstup z trafosvářečky bych napojoval na primár a porovnával napětí při různém spojení odboček .

Offline

 

#10 22-07-2010 21:17:29

mahonny
Člen
Registrovaný: 01-07-2010
Příspěvky: 7

Re: einhell problem

hmm tak jak myslite ze nekdo pomuzete ste tu nekdo z moravy

Offline

 

#11 24-07-2010 19:03:23

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

mahonny napsal(a):

hmm tak jak myslite ze nekdo pomuzete ste tu nekdo z moravy

ja jsem z hranic na morave třeba y jsme to dali dohromady skuste vaš stroj nafotit detajlne jak odbočky transformatoru tak přední panel svařečky...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#12 27-07-2010 11:24:29

mahonny
Člen
Registrovaný: 01-07-2010
Příspěvky: 7

Re: einhell problem

alll napsal(a):

mahonny napsal(a):

hmm tak jak myslite ze nekdo pomuzete ste tu nekdo z moravy

ja jsem z hranic na morave třeba y jsme to dali dohromady skuste vaš stroj nafotit detajlne jak odbočky transformatoru tak přední panel svařečky...

No ja to mam v hranicich v opravne tak se muzem nekdy sejit ja bych ho tam vyzvedl a stavil bych se k vam kdyz tam mi tu dej telefon a ja se ozvu

Offline

 

#13 27-07-2010 14:10:50

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

mahonny napsal(a):

alll napsal(a):

mahonny napsal(a):

hmm tak jak myslite ze nekdo pomuzete ste tu nekdo z moravy

ja jsem z hranic na morave třeba y jsme to dali dohromady skuste vaš stroj nafotit detajlne jak odbočky transformatoru tak přední panel svařečky...

No ja to mam v hranicich v opravne tak se muzem nekdy sejit ja bych ho tam vyzvedl a stavil bych se k vam kdyz tam mi tu dej telefon a ja se ozvu

ozvete se mi na email.. ales.e@centrum.cz


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#14 11-08-2010 20:39:55

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

alll napsal(a):

mahonny napsal(a):

hmm tak jak myslite ze nekdo pomuzete ste tu nekdo z moravy

ja jsem z hranic na morave třeba y jsme to dali dohromady skuste vaš stroj nafotit detajlne jak odbočky transformatoru tak přední panel svařečky...

ta mašina bude dost dobry oříšek! 3 F trafo...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#15 14-08-2010 20:31:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: einhell problem

Co je na třífázové svářečce složitého? Prostě je to všechno jen třikrát, trafo je jakoby tři jednofázové. Hlavní vypínač zapíná a vypíná trafo třífázovým vypínačem. Elektronika bývá řízena z jedné, nejčastěji první fáze, nebo tam bývá malé trafko 400V na 24V a tím je napájeno všechno příslušenství. Tedy posuv, regulace posuvu, pokud je složitější stroj tak různé přednastavení předfuku a dofuku plynu. Uvnitř mají v podstatě malý počítač, který to vše řídí. U levnějších strojů je to jako u jednofázových. Jen hlavní vypínač třífázový, posuv a kolektiv opět řízen z jedné fáze svářecího trafa.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#16 14-08-2010 22:25:48

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

varok napsal(a):

Co je na třífázové svářečce složitého? Prostě je to všechno jen třikrát, trafo je jakoby tři jednofázové. Hlavní vypínač zapíná a vypíná trafo třífázovým vypínačem. Elektronika bývá řízena z jedné, nejčastěji první fáze, nebo tam bývá malé trafko 400V na 24V a tím je napájeno všechno příslušenství. Tedy posuv, regulace posuvu, pokud je složitější stroj tak různé přednastavení předfuku a dofuku plynu. Uvnitř mají v podstatě malý počítač, který to vše řídí. U levnějších strojů je to jako u jednofázových. Jen hlavní vypínač třífázový, posuv a kolektiv opět řízen z jedné fáze svářecího trafa.

to jste ješte nevidel ten  chuml tech odboček, 1. nejsou nijak označeny z ridici jednotky do napajeciho trafa vede nekolik dratu na ruzna napetí atak dale jde o 3F einhell SGA 200/3 Po internetu nikde ani zminka o schematu jen na polskych strankach jsem neco našel veb elektroda .pl  navic přepinač je demontovan zakže nalezt ty spravne odbočky bude dost veka dřina i opravař v našem měste to nechtel spravaovat radši řekl'' to nejde" a ja jsem po porade z tchanem usoudil že to budem schopni uvest ten stroj do chodu  řídici jednotka teto svařečky mi neni znama vetšinou opravauji nebo přestavuji 1F stroje i tak u teto svařečky bude vymena řídici jednotky nutna nebudu se sni moc zabyvat stykač ve svařečce je na 24 V ventil na plyn taky tak že jen zrekonstruji čast elekroniky svařečky a rovnou tam namontuji novou řídici jednotku omikron typ zaleží na odberu proudu podavače to nemam zjišteno. zatim čekam na dodavku přepinače svařecich stupnu pak se uvidí jak to pujde..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#17 16-08-2010 07:54:55

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: einhell problem

Varok vpodstatě máš pravdu , jen to najít lol , už jsi to dělal ?

Offline

 

#18 16-08-2010 18:05:23

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

bobobo napsal(a):

Varok vpodstatě máš pravdu , jen to najít lol , už jsi to dělal ?

u jednovfazove ano tam to nebylo tak složite..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#19 17-08-2010 20:44:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: einhell problem

Jednou jsem opravoval v práci svářečku. Byla to ale Variostar Fronius 2500, což je profi SVÁŘEČKA, ne takové bláto. Vždyť to tady píšu pořád, na této svářečce Einhel se mi líbí možná tak skříň, to je vše. Ty třífázové svářečky levnějších typů jsou utrpení opravovat. Jak jste psali, není k tomu co dodat. Prostě od toho nejsou žádné schémata apod. Jednu dobu jsem nad Einhelem 170 taky uvažoval, ale raději jsem připlatil pár korun navíc a koupil Bimax. Telwin svářečky jsou provedeny trošičku lépe, i když ve svarmetalu mi prodavač tvrdil, že je to stejné bláto od žlutých. DEBIL NEVÍ ASI, ŽE TELWIN VYRÁBÍ ITALOVÉ. Navíc měli svářečku i s láhví, ale přepolovanou, tedy hořák na mínus a kostru na plus. Tyhle levné svářečky se totiž origo dodávají s trubičkovým drátem. Tak se ani nedivím, že to 10 minut ladil a potom svár nic moc. Já jsem s tím svařoval v garáži a pořád takové jakoby studené neprohřáté sváry. Podíval jsem se dovnitř a už to bylo jasné. Navíc Telwin svářečky mají všechny uvnitř papír se schématem zapojení.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#20 17-08-2010 21:02:00

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

varok napsal(a):

Jednou jsem opravoval v práci svářečku. Byla to ale Variostar Fronius 2500, což je profi SVÁŘEČKA, ne takové bláto. Vždyť to tady píšu pořád, na této svářečce Einhel se mi líbí možná tak skříň, to je vše. Ty třífázové svářečky levnějších typů jsou utrpení opravovat. Jak jste psali, není k tomu co dodat. Prostě od toho nejsou žádné schémata apod. Jednu dobu jsem nad Einhelem 170 taky uvažoval, ale raději jsem připlatil pár korun navíc a koupil Bimax. Telwin svářečky jsou provedeny trošičku lépe, i když ve svarmetalu mi prodavač tvrdil, že je to stejné bláto od žlutých. DEBIL NEVÍ ASI, ŽE TELWIN VYRÁBÍ ITALOVÉ. Navíc měli svářečku i s láhví, ale přepolovanou, tedy hořák na mínus a kostru na plus. Tyhle levné svářečky se totiž origo dodávají s trubičkovým drátem. Tak se ani nedivím, že to 10 minut ladil a potom svár nic moc. Já jsem s tím svařoval v garáži a pořád takové jakoby studené neprohřáté sváry. Podíval jsem se dovnitř a už to bylo jasné. Navíc Telwin svářečky mají všechny uvnitř papír se schématem zapojení.

ja jsem se sice dival po novem stroji, ale penez na pořadnej stroj nebylo, nakonec jak mi udelal ten kamoš nabidku za 1500,- tak jsem ji vzal pdom dlaší upravy do finalniho stavu bylo šetřeni penez a postupne nakupovani dilu  z gama svaru, polska_ alegro a českeho aukra trafo bylo schpne vyvinout 135 A na max tak jsem ji vzal kdyby to byl slabší stroj tak se nato vykašlu a koupil bych z melnika stroj jmenem migo 165 defakto omni 165 v jinych barvach 1F stroj ted mam tento stroj napasovan do te kastle einhell krom tlumivky tlumivka je domaci vyroby poradna betelna med a ted me čeka napasovaní podavače z polska je to ten samy jako na gamasvaru ta 2 kladka typ cwf 300 za 1500,- z polska i z kadkama 0.8/1.0 a 0.6/0.8 čoz je pohoda..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#21 17-08-2010 21:27:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: einhell problem

U těch kvalitnějších je třífázové kvalitní trafo vinuté mědí. Na elektroniku a příslušenství je zvlášť menší jednofázové trafo z 400V na 24V. Tím se napájí teď už doopravdy ŘJ, elektroventil plynu, motorek podavače drátu apod. U kvalitnějších dražších svářeček se dá nazvat jako ŘJ, ale u těch levných šmejdů je to doopravdy jen regulátor otáček motorku posuvu. S ŘJ to nemá nic společného, i když si to každý může nazývat jak chce. U těch levných svářeček třífázových je to dělané podobně jako u 1 fázových. Mají jen třífázové trafo, jinak stejný princip jako jednofázové. Odbočky trafa přepínané přepínačem, který je zároveň i hlavní. Elektronika, elektroventil plynu(pokud ho svářečka má), motorek posuvu drátu apod. je napájeno z hlavního svářecího trafa, nejčastěji z první fáze. Pokud nějaký šikula odpojil odbočky trafa od přepínače, bude asi problém najít jak to zapojit. Možná by pomohlo to změřit, i když je to hodně těžké. Nejdůležitější je najít začátek vinutí a pak už to jde najít měřením.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#22 17-08-2010 21:48:42

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: einhell problem

Tak jestli vás to ALL baví a víte co děláte, tak ano. Jednu dobu jsem uvažoval taky koupit poškozenou nějakou levnou svářečku, ale nikde jsem nic opravdu lákavého nenašel, tak jsem koupil levnější ale novou. Jen bych více šetřil narozdíl od vás. Nic proti vám ale nemám. Kolikrát jde sehnat ale kvalitní díly levněji. Trafo bych určitě z Omni svářečky dal taky, ale elektroniku a pod. bych si udělal svoji, nebo koupil něco levnějšího. i myslím Discovery si vyráběl svoji svářečku, dával tady kdysy fotky a musím uznat že se mu to docela povedlo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#23 17-08-2010 22:38:34

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

varok napsal(a):

Tak jestli vás to ALL baví a víte co děláte, tak ano. Jednu dobu jsem uvažoval taky koupit poškozenou nějakou levnou svářečku, ale nikde jsem nic opravdu lákavého nenašel, tak jsem koupil levnější ale novou. Jen bych více šetřil narozdíl od vás. Nic proti vám ale nemám. Kolikrát jde sehnat ale kvalitní díly levněji. Trafo bych určitě z Omni svářečky dal taky, ale elektroniku a pod. bych si udělal svoji, nebo koupil něco levnějšího. i myslím Discovery si vyráběl svoji svářečku, dával tady kdysy fotky a musím uznat že se mu to docela povedlo.

Měl jsem levnejší ridici jednotku z polskeho aukra, ale za zhořela tak jsem se nechtel drbkat nejakou vyrobou tištaku a osazovat součastky bylo pro mne levnejší koupit hotovou omni, zduvodu časove uspory jesm mohl čas věnovat sve malé dceři, než se drbkat s tištakem a vymíšlet ridici jednotku tak jsem radsi koupil mnoho let osvedčene a vyskoušené jinak tuning svařečky mě vyložene baví až bude hotova uplne tak začnu dokončovat tu 3F mašinu co mam rozestavenu taky trafo omni 215A  to stoji u omikronu 6300,- ale kdybych chtel stejne  od kurebeitra tak za stejné dam přes 11000,- asi tak podobna řídici jednotka jako KTC 112 je u kurebeitra za 2000,- a pod omikron je z hladiska nahradnich dilu ohodne levnejší..

Editoval alll (17-08-2010 22:40:15)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#24 18-08-2010 16:09:10

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: einhell problem

Dobrý den,
Zajímavý postřeh. Srovnání cen KUHTREIBER a OMI. Zdá se, že výrobcem je skutečně KUHTREIBER a OMI cosi kdesi paběrkuje a vyprodává náhradní díly, aby vykryl mezery v zisku z prodeje strojů. To je celkem příznivá zpráva. Trh se čistí.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#25 27-08-2010 20:15:14

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: einhell problem

mahonny napsal(a):

kodl1 napsal(a):

Tak by to chtělo vědět přesný typ, jinak asi nikdo neporadí.. nebo aspon fotku, třeba to někdo pozná..
kdyby to byl Einhell Multimig 200 tak schéma by tu bylo..

Ne je to einhel sga a myslim ze 205

nedodal jste přepinač nemuhu začít z opravou tohoto stroje  zatim není čas jsou jine veci na praci..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče