SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 17-06-2010 00:09:18

TooM-As
Člen
Registrovaný: 22-10-2009
Příspěvky: 32

kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Zdravím , pomalu jsem začal upravovat svou obi mašinu (einh. bt-gw 150) , prozatím jsem dal jiný bovden a samostatný trafo pro napájení elektroniky. teď bych se chtěl zaměřit na elektroniku . Hodně se tady mluví o elektronice z gamasvaru , konkrétně " http://www.gamasvar.cz/1970-plosne-spoj … cb-ktc112/ " , alek dyž jsem tam tak listoval našel jsem ještě jednu , má trochu víc funkcí ale cena je dvojnásobná. " http://www.gamasvar.cz/1970-plosne-spoj … pcb-pk024/ " . Popsaným funkcím rozumím , jen nechápu tu zpětnou vazbu . To jako elektronika měří proud a podle toho řídí rychlost posuvu drátu ? A už vůbec nevím jestlu by to šlo implantovat do mojí svářečky.

Editoval TooM-As (17-06-2010 00:09:33)

Offline

 

#2 17-06-2010 00:40:42

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

TooM-As napsal(a):

Zdravím , pomalu jsem začal upravovat svou obi mašinu (einh. bt-gw 150) , prozatím jsem dal jiný bovden a samostatný trafo pro napájení elektroniky. teď bych se chtěl zaměřit na elektroniku . Hodně se tady mluví o elektronice z gamasvaru , konkrétně " http://www.gamasvar.cz/1970-plosne-spoj … cb-ktc112/ " , alek dyž jsem tam tak listoval našel jsem ještě jednu , má trochu víc funkcí ale cena je dvojnásobná. " http://www.gamasvar.cz/1970-plosne-spoj … pcb-pk024/ " . Popsaným funkcím rozumím , jen nechápu tu zpětnou vazbu . To jako elektronika měří proud a podle toho řídí rychlost posuvu drátu ? A už vůbec nevím jestlu by to šlo implantovat do mojí svářečky.

ktc 112 stačí uplne na tento stroj. spetna vazba na tento stroj je zbytečna sam jsem do einhela BT-GW170 daval  ktc112 sam se mužete podivat jak:/www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1483  a svařečka jede jak vino než jsem  spalil trafo a speklo se vinuti tlumivky oprava převinutim nepřichazela v uvahu nakonec jsem koupil z gamasvaru i svařeci trafo omicron omni 165 + usmernovač a přepinač odboček + kolebkovy vypinač a tlumivku jsem mel doma   z jinho trafa udelanou silnou medi stejne velikosti jako byla ve svařečce tedka mašina funguje ješte o poznaní lepe..

Editoval alll (17-06-2010 00:41:30)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 17-06-2010 12:17:02

TooM-As
Člen
Registrovaný: 22-10-2009
Příspěvky: 32

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

No mě by právě zajímalo jak přesně ta zpětná vazba funguje. jestli to třeba nebude ještě příjemnější sváření.

Offline

 

#4 17-06-2010 18:02:22

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Zpětná vazba na posuv motoru funguje tak, že motor udržuje nastavené otáčky posuvu při různém zatížení, v případě desky do omi165 je stabilita otáček nižší, do malých strojů dostačuje s rezervou.

Offline

 

#5 17-06-2010 22:15:16

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Dobrý den,
zpětná vazba? Mnozí svářeči mají různá zařízení a to co pohání motor jejich podavače je nikterak nezajímá a ta nevědomost vede ke štěstí. Svařují a nemohou vynachválit právě to svoje zařízení.
Tajemství spočívá v dobrém motoru, dobře provedeném podavači drátu a v kvalitním, či lépe dobře udržovaném a správně zvoleném hořáku.
ktc 112, ev 24 či jak se všechny ty jednotky nazývají jsou málo platné když výše uvedené není OK.
Bez zpětné vazby je možné,  se zp. vazbou je lepší. Problematika se odvíjí také od potřebné rychlosti podávání atd.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#6 17-06-2010 23:10:14

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
zpětná vazba? Mnozí svářeči mají různá zařízení a to co pohání motor jejich podavače je nikterak nezajímá a ta nevědomost vede ke štěstí. Svařují a nemohou vynachválit právě to svoje zařízení.
Tajemství spočívá v dobrém motoru, dobře provedeném podavači drátu a v kvalitním, či lépe dobře udržovaném a správně zvoleném hořáku.
ktc 112, ev 24 či jak se všechny ty jednotky nazývají jsou málo platné když výše uvedené není OK.
Bez zpětné vazby je možné,  se zp. vazbou je lepší. Problematika se odvíjí také od potřebné rychlosti podávání atd.
S pozdravem Zdeště

asi tak jako u meho stroje einhell BT-GW 170/OMNI 165 V KASTLI EINHEL zbyl jen puvodni podavač ten zatim funguje dobře diky eurokoncovce a hořaku binzel MB 25 ak 4 metry bez problemu i dost velke zatačky hořaku nedelaji podavači problem pri dratu 0.8 u 0.6 si musim davat pozor na ostre zataky tam už kladky prokluzuji ikdyž je podavač s planžetou tak mam nastaven minimalni přítlak na kladkach a šroubek přítlaku se  pri svařeni povoloval tim jak stykač trepe svařečkou pri sepnutí mam ho namontovany na středni stene hned vedle motoru podavače. jinak pohoda..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#7 17-06-2010 23:42:51

TooM-As
Člen
Registrovaný: 22-10-2009
Příspěvky: 32

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

1b napsal(a):

Zpětná vazba na posuv motoru funguje tak, že motor udržuje nastavené otáčky posuvu při různém zatížení, v případě desky do omi165 je stabilita otáček nižší, do malých strojů dostačuje s rezervou.

To znamená že tam ale musí být nějaké čidlo otáček ne ?

Offline

 

#8 18-06-2010 11:30:38

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Dobrý den,
ne, čidlo není, snímá se jen úbytek napětí na odporu, který je na řídící jednotce.
Snímač mají jen dražší stroje a WLSP 315.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#9 18-06-2010 17:38:04

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Ještě existuje kromě tacho a proudové zpětné vazby napěťová, asi nejrozšířenější, kde se čte napětí motoru, které je úměrné otáčkám a porovnává se s nastavenou hodnotou, je to poměrně složité, výhoda je úspora nákladů - používá se obyč. stejnosměrný uhlíkový motor (2 dráty).

Offline

 

#10 19-06-2010 13:26:33

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

Dobrý den,   /ještě jsme nezmínili optické snímání např. v PPC 315/
určitě existuje množství řešení a pro názornost jak důležitá je zpětná vazba ve svářečce zvolím tento příklad:
Mnozí znáte PP 315. Tento stroj, když se začal vyrábět měl zpětnou vazbu pomocí tachogenerátoru. Nic proti tomu,
ale časem výrobce vynechal v jednotce řízení součástky  zpětné vazby, přitom motor byl stále osazen tachogenerátorem a ejhle rovnoměrnost podávání nikterak neutrpěla. Tato skutečnost se dá přičíst na vrub motoru a robustní převodovce.
A tak, čím legračnější motor a hezčí převodovečka ze setrvačníkového autíčka tím se musí více a více regulovat. A stále zůstává neměnná pravda: mechanické poměry v podávání drátu hrají rozhodující úlohu.
Proto se mnozí rozhodnou dát "super regulaci" do Einhela a ono to funguje atd......
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#11 19-06-2010 18:22:14

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: kterou elektroniku ? "PCB KTC112" nebo "PCB PK024"

zdeště napsal(a):

Dobrý den,   /ještě jsme nezmínili optické snímání např. v PPC 315/
určitě existuje množství řešení a pro názornost jak důležitá je zpětná vazba ve svářečce zvolím tento příklad:
Mnozí znáte PP 315. Tento stroj, když se začal vyrábět měl zpětnou vazbu pomocí tachogenerátoru. Nic proti tomu,
ale časem výrobce vynechal v jednotce řízení součástky  zpětné vazby, přitom motor byl stále osazen tachogenerátorem a ejhle rovnoměrnost podávání nikterak neutrpěla. Tato skutečnost se dá přičíst na vrub motoru a robustní převodovce.
A tak, čím legračnější motor a hezčí převodovečka ze setrvačníkového autíčka tím se musí více a více regulovat. A stále zůstává neměnná pravda: mechanické poměry v podávání drátu hrají rozhodující úlohu.
Proto se mnozí rozhodnou dát "super regulaci" do Einhela a ono to funguje atd......
S pozdravem Zdeště

ano super regulace ... umne nebylo jine vychodisko mel jsem z polska řídicí jednotku, fungovala ale vlivem nejakeho skratu na ni vyhořely i cestičky mezi součastkami. Jedina možnost koupit hotovou jednotku byla na vebu omicron  videl jsem ji na svařečce omni 165  uživatele Diskovera na par veci jsem se ho na začatku zeptal a pak jsem si jednotku obednal a podle popisu  naridici jednotce zapojil i podle schematu omni 165 z castečnym využitím puvodniho vedeni  a napajeni svařecího trafa jen se vsadil stykač ktery ridici jednotka ovladá + elektro ventil plynu svařečka byla sestavena i z puvodním hořákem na pevno svařovalo to vice než slušne pak došlo k montaži euro koncovky a nakonec pořádneho kondíku při delsím svaření jsem za cely den vyvařil celou 5 kilovku dratu 0.8 až při poslednim svaru se z svařecího trafa zakořilo pak přišla vymena za trafoomni 165+ usmernovač a samovyroba tlumivky tedka supr zustal jen podavač ten maka dobře takže z einhela zustala jen krabice a podavač z drzakem na civku z dratem..  a jinym znamym jsem tuto prestavbu einhelu delal taky mam jich za sebou asi 15 kusu včetne meho stroje a znamy řekli svym dalším znamym tak se začinaji množit zakazky na prestavby hoby svařecích zdroju nektere svařečky na to nejsou vhodne ale jine ano jen musí mit dostatek prostoru na zařízeni co je potreba namontovat trafo stykač elektroventil plynu a řídicí jednotka asi tak...

Editoval alll (19-06-2010 18:27:13)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče