SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-09-2023 08:14:12

Krupp
Člen
Místo: Těšín
Registrovaný: 03-01-2011
Příspěvky: 139

Náhrada stavebních stojek

Ahoj kluci,

obracím se na vás jako na experty přes různé technické řešení, trošku příbuzné svařování.
Předělávám barák a stala semi taková věc při rekonstrukci že teprve co jsem nahrubo předělal přízemí tak budu muset vybourat nosnou stěnu v suterénu a znova vyzdít. Bohužel na vršku přímo nad tím stojí pilíř který nese cca 1/2 domu (naštěstí napočítáno cca 10t)
Potřeboval bych něco čím toto vynést a lámu si hlavu jak to udělat.

Vidím to tak že z každé strany podporu (kozy), skrz to nejaké HEA, panenkama vzepřít, podložit a vybourat a vyzdít.
Jenže z čeho udělat ty podpory (kozy)? oKlasické stojky jsou na to celkem slabé, když si je půjčím tak je navařit nemůžu a nějaká trubka jako pilíř se trochu obávám stability...
Idelání by byly nějaké stohovatelné ocelové kostky cca 0,7x0,7m které bych mohl dávat na sebe (cca 2,5m výška). Nemáte nápad jak toto provést?
Samozřejmě by to asi šlo celé svařit ale raději bych vybral něco méně pracného co se dá koupit, použít a zase třeba poslat dál.

Díky

Offline

 

#2 27-09-2023 16:58:58

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Náhrada stavebních stojek

Ahoj, Dříví na stojato  a ženská na ležato vydrží všechno.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#3 27-09-2023 17:12:02

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Náhrada stavebních stojek

alkoholik napsal(a):

Ahoj, Dříví na stojato  a ženská na ležato vydrží všechno.

Zobral si mi to z úst...

Offline

 

#4 27-09-2023 21:24:31

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Náhrada stavebních stojek

Stavebni stojky... 2t nosnost, prodava pritel Bazos.cz

Offline

 

#5 28-09-2023 19:50:38

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Náhrada stavebních stojek

Měl jsem při stavbě domu podobný problém. Řešení, poněkud triviální, perfektně zafungovalo. Z jedné strany jsem do poloviny tloušťky nosné stěny "vydlabal" niku pro dvě 6 m dlouhé traverzy (I profily) 200 mm. Konce jsem vyzdil a traverzy vyklínoval a nahoře dobře utěsnil betonem. Za týden jsem vyboural druhou stranu a zabudoval další dvě traverzy, vyklínoval a zabetonoval. Po dalším týdnu jsem vyboural celou 5 m dlouhou stěnu pod nimi. Spočítal jsem samozřejmě nosnost a bývaly by stačily jen dvě traverzy. Takže nosnou zeď už jsem nestavěl, jen lehké přepážky s dveřními otvory.
Soused kopíroval mé řešení stěn, ale postupoval jinak. Vyboural celou stěnu postupně po cca jednom metru, podepřel dřevěnými trámy na výšku. Pak dozdil vše tak, jak potřeboval. Vyklínované trámy na vzpěr vydrží obrovskou zátěž, jen se musí dobře udržet svislost podpěr.

Online

 

#6 29-09-2023 13:51:44

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Náhrada stavebních stojek

tak tak, zdravý trám, nebo nejlépe stavební stojka unese naprostý nesmysl jen je potřeba aby to bylo přesně ve svislici.
Stavební spojky lze vypůjčit kdekoliv (třeba DEK, BOELS atd.)
ten dek je vůbec dobře zásobený obchodník, ale jak která provozovna, někde mají uplně všechno, někde ne.
stavební stojka má výhodu že má závit a lze jí snadno použít v potřebném rozsahu.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 04-10-2023 08:10:47

Krupp
Člen
Místo: Těšín
Registrovaný: 03-01-2011
Příspěvky: 139

Re: Náhrada stavebních stojek

Ahoj,

díky chlapi za odpovědi. Mohje myšlenky se ubírají +/- stejným směrem. Noname stojky mám doma, ty použiju. Spíš mi šlo o nějakou ocelovou konstrukci se širší základnou pro stabilitu kdyby náhodou vypadl ze zdi velký šutr aby to nepodrazil.
Teď jak to čtu asi koupím trámy a sbiju něco festovního ze dřeva + si pomůžu panenkou a těma stojkama.

Diky

Offline

 

#8 05-10-2023 19:28:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Náhrada stavebních stojek

Krupp napsal(a):

Ahoj,
kdyby náhodou vypadl ze zdi velký šutr aby to nepodrazil.


Diky

no k tomu nesmí dojít v žádném případě, tu zeď musí rozebírat někdo "normální" smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 06-10-2023 08:27:46

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Náhrada stavebních stojek

Já jsem na chalupě podezdíval štítovou stěnu. Kdysi postavili zeď maštale na zíďku z kamene. Mráz to vytlačoval, tak jsem musel tuto zeď (také z kamene a část.z cihel vybourat udělat základ a znovu vyzdít.  Pod částí, kterou jsem chtěl zachovat jsem vyčistil spáry z obou stran, vložil do nich L profily . Dírami ve zdi jsem je spojil přivařením plocháčů aby se to nemohlo rozjet. Pod L-ky jsem udělal díry, prostrčil trámky, které jsem z obou stran podbil stojkami z trámků. Kíny jsem zajistil hřebíky. Vyboural, udělal základ a vyzdil. Délka byla cca 4 metry.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#10 06-10-2023 15:01:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Náhrada stavebních stojek

Stručně a jasně vysvětleno (jako vždycky) smile
snad by dle tohoto popisu mohl někdo vytvořit nějakou aplikaci smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 06-10-2023 15:41:05

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Náhrada stavebních stojek

bourac> A jak dlouho by myslis trvalo, nez by prisel prvni "nesika" (neni to reference na zdejsi nick), ze jel "presne podle aplikace" (cili bez pouzivani zdraveho rozumu) a spadlo mu to na hlavu (a chce odskodne)? smile


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče