SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 05-09-2023 18:01:19

jfila
Člen
Registrovaný: 05-09-2023
Příspěvky: 5

Podivné kuličky v svařené bráně

Dokážete někdo zodpovědět můj zvídavý dotaz, zakoupili jsme si bránu a plotová pole a uvnitř jsou kuličky, viz obrázek. Moje teorie je, že se jedná o oprsky od svařování, ale tolik a proč mají všechny cca stejný rozměr? Každopádně to není dobře, že? Minimálně to nemá žádnou povrchovou úpravu a začne to reznout. Jak je možné, že zde kuličky zůstaly, když to mělo být zinkovano a pak prášková barva? Jak kuličky z dílů dostat? Stlačený vzduch?

[img]https://photos.app.goo.gl/vemqUALVZfHY8eEK6[\img]

Editoval jfila (06-09-2023 07:28:45)

Offline

 

#2 05-09-2023 18:47:36

kinedryl
Člen
Registrovaný: 02-07-2014
Příspěvky: 113

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

To su ocelove gulicky z tryskacej masiny, na ktore sa obsluha vykaslala a nevysypala ich. S vodou to uplne skoroduje. Pokial sa da, treba ich vysparat a vyfukat.

Offline

 

#3 05-09-2023 21:03:37

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Podle mne by kuličky klasické  žárové zinkování nepřežily. Buďto by je vysypali před zinkováním nebo by se vysypaly do zinkovací lázně nebo by je zinek slepil dohromady.   Dutiny se totiž před žárovým zinkem musí opatřit výtokovými otvory, aby se zinek v dutinách nevynášel.

Žárové zinkování tedy vidím dost pochybně.  Jedině že by se jednalo o šopování zinkem.
Kuličky je třeba vysypat, případně dutinu, pokud jde, očistit třeba i kartáčem nebo tím stlačeným vzduchem a potom vystříkat konzervačním  antikorozním voskem s vysokou vzlínavostí, aby se dostal i pod kuličky, co tam jsou přilepené.

Offline

 

#4 05-09-2023 21:35:33

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Já si také myslím, že to žárové zinkování nevidělo ani z rychlíku.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#5 06-09-2023 07:34:20

jfila
Člen
Registrovaný: 05-09-2023
Příspěvky: 5

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Moc děkuji za příspěvky, děkuji i za potvrzení, že přítomnost kuliček není správně... Kontaktuji dodavatele a uvidíme co na to. Ad šopování, pokud to dobře chápu, tak se ušlechtilý kov nanáší "odpařováním", tedy ho ohřívám a koukám na výrobek. Je toto vhodné postup pro výrobky s dutinami, jako je právě plot?

Offline

 

#6 06-09-2023 09:51:15

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

jfila napsal(a):

Moc děkuji za příspěvky, děkuji i za potvrzení, že přítomnost kuliček není správně... Kontaktuji dodavatele a uvidíme co na to. Ad šopování, pokud to dobře chápu, tak se ušlechtilý kov nanáší "odpařováním", tedy ho ohřívám a koukám na výrobek. Je toto vhodné postup pro výrobky s dutinami, jako je právě plot?

Správný termín je "napařování", ne "odpařování". A jinak, to se opravdu na to po pískování vyflákli, měli to vysypat automaticky. Možná ti k práci naúčtovali i kilo kuliček ... smile.

Offline

 

#7 06-09-2023 12:59:11

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Při šopování se nanáší - stříká roztavený kov, ne odpařený.
A pokud se vyřeší koroze dutin, tak by to šopování zinkem, v kombinaci s práškem, pokud je obojí kvalitní, mělo mít taky docela slušnou životnost.

Offline

 

#8 07-09-2023 20:53:11

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Podle mne je šopování co se týče ochrany konstrukce proti korozi jako celku (tedy i dutin) o třídu níž než dobře provedené žárové zinkování. Při žárovém zinkování zase vznikají tepelné deformace hlavně na tenkých profilech...


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#9 08-09-2023 09:46:13

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

No, zvenku by ta životnost, až na odolnost proti vibracím či mechanickému ohybu a potlučení nátěru atd, měla být při dobrém provedení v podstatě  téměř srovnatelná.
Tam je pak výhoda v tom, že konstrukce může být všelijak svařovaná bez ohledu na tepelné deformace. A výhoda v tom, že se dají udělat  hodně velké díly, které by se na žárové zinkování muselo dávat do velmi drahé velké vany se zinkem  nebo by se vůbec nevešly.

Offline

 

#10 09-09-2023 07:45:50

jfila
Člen
Registrovaný: 05-09-2023
Příspěvky: 5

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Takže odepsal nejmenovaný polský výrobce, prý technolog potvrdil, že je to vlastnost. Takže "DoDo" - dodělej doma... Ptal jsem se, proč to neuvádějí v dokumentaci... Teď hlavně koumám, jak kuličky "vyhnat" že složitých dutin plotu. Asi použiji Wapku, protože pořádný kompresor nemám, ostatně konstrukce by měla být připravená na skutečnost, že do ni občas nateče voda, že? Minimálně vlivem rozdílů teplot uvnitř pravidelně kondenzuje voda, vypláchnutí by snad nemuselo uškodit. Jak vnitřní dutiny ošetřit? Co třeba nějaký vosk, který se používá na auta (připadá mi to dost podobná situace)?

Offline

 

#11 09-09-2023 08:01:58

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Řekl bych,, že jak dutiny zamokříš wapkou bude to strašně dlouho vysychat.  Pokud by ty dutiny nebyly složité, možná by byl lepší kartáč na čištění láhví na na dlouhém drátu. Nebo možná nějaký drátěný kartáč podobného tvaru prodávaný na čištění teplosměnných ploch v kotli. A nový, protože saze s nečistotami mohou taky silně podpořit korozi.
Kompresor by šel možná půjčit v půjčovně.
Nějaký vosk určitě, až ale po důkladném vyschnutí po té wapce, by se měl použít.  Naředit na nějakou doporučenou mez nebo i trochu víc, aby co nejvíc zalézal do štěrbin a případně mezi zbylé kuličky.
Skoro bych to viděl jako nejlepší, pokud použiješ wapku,  nechat zespodu otvory na vykapání a vyšušení  přes zimu  a tím voskem vystříkat až v létě, jak to bude v nějakém letním pařáku, teplý  by měl ten vosk vzlínat podstatně líp.

Editoval Radim (09-09-2023 08:02:54)

Offline

 

#12 09-09-2023 11:59:31

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

jfila napsal(a):

Takže odepsal nejmenovaný polský výrobce, prý technolog potvrdil, .....

A to bys ho měl jmenovat, aby lidi věděli, kdo vyrábí takový zmetky.
Já celkem nechápu, jak fůra lidí kupuje polský zboží, dokonce ho preferuje (byť kvůli ceně, ale to je fuck). Já, co jsme měli polskýho, byl šmejd. Lidi jezděj nakupovat potraviny do Polska, údajně jsou kvalitní. No, možná. Podle mě spíš ne. Poláci maj volnější hygienický kontroly, než my. Teď se chystá rozjezd polskýho Allegra. Koupil Mall, prej se uvidí, jak Mall přežije. Byl bych rád, kdyby přežil, ať klidně chcípne Allegro. Když se ti něco vysype od Mallu, reklamuješ to tam. Když u Allegra, tak si hoň výrobce, kde chceš. Allegro je jen zprostředkovatel.

Editoval pafik1605 (09-09-2023 12:05:24)

Offline

 

#13 10-09-2023 09:56:09

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Dutiny starou svědčenou směsí vazelíny A00, petroleje a Resistinu na dutiny, vše ve stejném poměru. Nejlépe ohřât na 60 stupínků a nafofrovat do teplého, aby to mohlo pracovat. Petrolej se postará o vzlínavost, vazelína o to, aby směs nevyschla. Samotný vosk na dutiny časem vyschne a popraská.
Aby ta vrata byla vůbec polská, aby to nebyl jen přeprodej z PRC. Koukal jsem v hobby marketech na plotové díly, vrata i vrátka, stěna jeklů nemá snad ani 1mm, skoro papír. Oprskaný, půl cenťáku sem, z dvou metrů to ještě nějak vypadá.
Měl jsem v ruce polský kotel, odprasené, zaprskané, svary hnus, ale cena skoro na polovině českého výrobce.

Offline

 

#14 10-09-2023 10:20:37

jfila
Člen
Registrovaný: 05-09-2023
Příspěvky: 5

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

pafik1605 napsal(a):

jfila napsal(a):

Takže odepsal nejmenovaný polský výrobce, prý technolog potvrdil, .....

A to bys ho měl jmenovat, aby lidi věděli, kdo vyrábí takový zmetky.
Já celkem nechápu, jak fůra lidí kupuje polský zboží, dokonce ho preferuje (byť kvůli ceně, ale to je fuck). Já, co jsme měli polskýho, byl šmejd. Lidi jezděj nakupovat potraviny do Polska, údajně jsou kvalitní. No, možná. Podle mě spíš ne. Poláci maj volnější hygienický kontroly, než my. Teď se chystá rozjezd polskýho Allegra. Koupil Mall, prej se uvidí, jak Mall přežije. Byl bych rád, kdyby přežil, ať klidně chcípne Allegro. Když se ti něco vysype od Mallu, reklamuješ to tam. Když u Allegra, tak si hoň výrobce, kde chceš. Allegro je jen zprostředkovatel.

Pravda jedná se o společnost Polargos, jejich výrobky prodává OBI a Hornbach. Ale hlavně firma České ploty a jejich weby, viz dále. Pokud bych to objednával z hobby marketu, tak očekávám, že to musím dodělat doma. Ale pokud si, jako v našem případě, objednám plot na klíč. Oni to několikrát zblbnou, po více než roce není plot hotový, tak je to vážně otrava.

www.ceskeploty.cz
www.vseproploty.cz
www.levnyplot.cz

Offline

 

#15 10-09-2023 10:25:32

jfila
Člen
Registrovaný: 05-09-2023
Příspěvky: 5

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Pokud máte zájem přikládám i kompletní fotogalerie všech problémů na plotu. https://photos.app.goo.gl/2aWQodGTErggjCcn7

Offline

 

#16 10-09-2023 11:31:21

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

zahajskej napsal(a):

Aby ta vrata byla vůbec polská, aby to nebyl jen přeprodej z PRC. Koukal jsem v hobby marketech na plotové díly, vrata i vrátka, stěna jeklů nemá snad ani 1mm, skoro papír. Oprskaný, půl cenťáku sem, z dvou metrů to ještě nějak vypadá.

tak ono teoreticky ten jekl 1 mm silný nevadí, když to má dobrou povrchovku zvenku i zevnitř. Ale to asi není u těch levných výrobků obvyklé.

Offline

 

#17 10-09-2023 13:51:45

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Podíval jsem se na fotky a myslím, že to české ploty nemohou být. Snad také začínají na "Č". Napadá mě, že asi spletli název a ten správný je čínské ploty...
Nešetří se na nepravém místě?


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#18 10-09-2023 16:43:52

franta zelmont
Člen
Registrovaný: 02-11-2020
Příspěvky: 34

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Ty kuličky jsou součástí antikorozní úpravy, návážou na sebe rez a nerezne nic jinýho. To může potvrdit každej odborník na moderní způsoby antikorozní ochrany.
A vaše pomlouvačná kampaň to jste od konkurence a snažíte se uškodit? Po shlédnutí fotek nevidim nejmenší zavinění výrobce, ani montéra. Veškeré drobné vady vypadaj způsobeny neodborným ,nevhodným a nedbalým požíváním.

Editoval franta zelmont (10-09-2023 16:46:25)


Nejsem, nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu "svářeč"!!! "Svářeč" neni řemeslo!!!, ale jenom jeho část!!!

Offline

 

#19 10-09-2023 19:26:05

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Správně, tak do zákazníka. Jako u bot kdy k poškození dochází v důsledku nošení mimo interní a suché prostory. Zde došlo k namontování mimo zastřešené a dobře vytápěné prostory.

Offline

 

#20 10-09-2023 19:41:27

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

pafik1605 napsal(a):

..... Teď se chystá rozjezd polskýho Allegra. Koupil Mall, prej se uvidí, jak Mall přežije. Byl bych rád, kdyby přežil, ať klidně chcípne Allegro. Když se ti něco vysype od Mallu, reklamuješ to tam. Když u Allegra, tak si hoň výrobce, kde chceš. Allegro je jen zprostředkovatel.

Bohužel, tady to už je taky. Dostala se mi do ruky nová indukční vestavná sklokeramická deska od prověřeného českého výrobce MORA. Spíš bych řekl čínský výrobek kde odešel vstupní díl. Oprava podle servisu kolem 5tisíc Kč a že to není na reklamaci, prý přepětí v síti. Než se hádat a být měsíc bez plotýnek, tak jsem do toho vlezl, vyměnil vadné součastky a šlape.

Jestli koupíš u Allegra nebo na Alliexpresu je uplně jedno, záruka žádná, práva kupujícího nulový, zboží stejný.

Offline

 

#21 10-09-2023 20:16:51

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Co jsem se díval na Allegro, tak je tam zboží běžné ceny podobné  naším a snad i kvality, ale i výrazně levnější zboží. U těch běžných cen je třeba deklarováno, že to je původem z Německa, u toho levného je tam často přímo uveden původ z Asie.
když nic jiného, rozšiřuje to sortiment,  člověk může koupit levný asijský šmejd a nemusí se starat s objednávkou z Číny , se clem atd.

Offline

 

#22 10-09-2023 20:43:39

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 208

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Radim napsal(a):

člověk může koupit levný asijský šmejd a nemusí se starat s objednávkou z Číny , se clem atd.

Tak Aliexpress tohle ma vyreseno, vetsinou to prijde z nejakeho Evropskeho skladu, a od zruseni tech 20E se mi jeste nestalo, aby otravovali celnici - proste vsechna buzerace je ted uz soucasti ceny a je to PNJ.

Uprimne receno, mam Alik rad, clovek od zacatku vi, na cem je, takze muze byt jen prijemne prekvapen.


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#23 11-09-2023 08:49:09

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Že by ty kuličky byly součástí antikorozní úpravy je velice nepravděpodobné až zvláštní. To , že by na sebe vázali rez, je sice možné, ale tam kde něco začne rezavět tak se rez rozjede ještě víc. Rez se totiž chová trochu jako houba, váže na sebe vlhkost a tam kde začne pokračuje rychle dál. Raději bych se držel osvědčených postupů a dutiny vystříkal nějakým antikorozním přípravkem jak doporučil zahajskej.

Offline

 

#24 11-09-2023 09:23:54

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

ZDENÁL napsal(a):

Že by ty kuličky byly součástí antikorozní úpravy je velice nepravděpodobné až zvláštní. To , že by na sebe vázali rez, je sice možné, ale tam kde něco začne rezavět tak se rez rozjede ještě víc. Rez se totiž chová trochu jako houba, váže na sebe vlhkost a tam kde začne pokračuje rychle dál. Raději bych se držel osvědčených postupů a dutiny vystříkal nějakým antikorozním přípravkem jak doporučil zahajskej.

Nesmíš to brát tak vědecky, to byl jen takovej zoufalej výkřik franty šramoty ...... smile

Offline

 

#25 11-09-2023 09:44:57

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Podivné kuličky v svařené bráně

Pánové, vždyť je to nadsázka do očí bijící! Neberte ten život tak vážně, stejně z něj živi ..... wink


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče