SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-07-2023 10:29:51

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Invertor KITIN 150

Zdravím,
výrobca uvedenej zváračky nie veľmi myslí na ľudí so slabším zrakom. Na uvedenej zváračke
bez okuliarov /lupy/ je problematické nastavenie ampérov pomocou toho potenciometra.
Nedalo by sa vyšpekulovať cez nejaké pripojenie pripojiť trebárs nejaký externý display,
ktorý by ukazoval údaje digitálne? Absolútne sa nevyznám do elektriky, elektroniky a pod.
takže je to možno absurdný dotaz.
Ďakujem

Offline

 

#2 26-07-2023 10:56:22

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Invertor KITIN 150

Podlep si knoflík papírem s většíma číslicema.
Nechápu, proč lidi vymýšlej tak komplikovaný řešení (obecně). Ten displej bude mít větší cenu, jak samotnej invertor smile

Offline

 

#3 26-07-2023 11:18:42

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Invertor KITIN 150

Iba sa pýtam. Mimochodom obyčajný LED displej stojí do 5,- €

Offline

 

#4 26-07-2023 11:20:01

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Invertor KITIN 150

pafik1605 napsal(a):

Podlep si knoflík papírem s většíma číslicema.
Nechápu, proč lidi vymýšlej tak komplikovaný řešení (obecně). Ten displej bude mít větší cenu, jak samotnej invertor smile

Aj keď budú väčšie číslice, na presnosti to nič nepridá.

Offline

 

#5 26-07-2023 12:00:15

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: Invertor KITIN 150

Před nedávnem jsi tady psal, že máš nový invertor Iweld Pocketmig 205 Aluflux, tak proč vymýšlíš takový blbiny, jako převod z analogového ukazatele na digitální u Kitina? Asi by se musel zdvojit původní potenciometr ve svářečce a udělat převodník z úhlu natočení na digitální zobrazení.
Ale nechápu, jak by to něco vylepšilo, já se třeba u mé Gamy na stupnici při svařování ani moc nedívám, přidávám nebo ubírám proud víceméně podle okamžité potřeby lázně, ne podle čísel.

Offline

 

#6 26-07-2023 12:13:51

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Invertor KITIN 150

Vyprdni sa na to .
Na to potrebuješ veľa skúsenosti  z elektroniky a programovania , aby si niečo také postavil .

Offline

 

#7 26-07-2023 12:19:43

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: Invertor KITIN 150

Bylo by to dost složité, ten původní analogový ukazatel s knoflíkem zjevně není lineární.

Offline

 

#8 26-07-2023 12:46:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertor KITIN 150

Tohle jde vidět u některých levnějších mašin typu Powermat apod. I když to výrobci možná dělají schválně, tak taky nesedí nastavení potenciometru a displeje/ů. Kuhtreiber 150 je mašina "za pár korun", to bych raději prodal a koupil už něco co displej má. Není přece problém jak psal pafik1605 si udělat štítek s většími číslicemi, podle mě by stačilo i vyzkoušet na různých elektrodách nastavení a na štítek si naznačit jen pozice třeba pro eldu 2mm, 2,5mm atd.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 26-07-2023 12:51:43

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Invertor KITIN 150

V poriadku, bol to iba nápad a aj to nie môj, iba som to sem tlmočil.

Offline

 

#10 26-07-2023 12:53:48

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: Invertor KITIN 150

Rodi napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Podlep si knoflík papírem s většíma číslicema.
Nechápu, proč lidi vymýšlej tak komplikovaný řešení (obecně). Ten displej bude mít větší cenu, jak samotnej invertor smile

Aj keď budú väčšie číslice, na presnosti to nič nepridá.

Pisatel nechtěl lepší přesnost nastavení, ale větší bukvičky ... big_smile

Offline

 

#11 26-07-2023 20:27:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Invertor KITIN 150

Kdo si hraje nezlobí . Nejspíš by to šlo i analogově .

Offline

 

#12 26-07-2023 20:40:13

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Invertor KITIN 150

Prodává se i verze 150LA s "ukazatelem čísílek,ale pro zlost...Na světle hodnoty stějně nečitelé(červený displej))

Editoval Ládes (26-07-2023 23:58:22)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#13 26-07-2023 22:05:16

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Invertor KITIN 150

To znám. Elektronice docela rozumím, ale zde není nad tlustší fix. S oblibou používám černý tlustý z Lidlu, jsou permanentní, plato stojí pár korun a jsou vidět.

Offline

 

#14 27-07-2023 00:09:46

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Invertor KITIN 150

vařím přesně jako Zdenek11 (#5) jen se kouknu kde zhruba potenciometr je, zapálím zkusmo a doladím.
Tohle je podnět pro začínající svařeče, to že je na obalu napsáno rozsah 80 - 120A znamená že si správný proud musíš najít v tomto rozsahu, často i mimo něj.
U nějakýho pomocnýho verku na jedno použití je to jedno, když jde o přesnou věc která se nesmí zku.vit tak nejprv zkušební svár na něčem jiném, pak lze jít na finále.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#15 27-07-2023 00:21:06

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Invertor KITIN 150

Já pořídil Pico S obyčejným potenciometrem a je to sto a jedna.Nevadilo mi ani tak že nevidím čisílka,ale spíš to že když jsem potřeboval přidat nebo ubrat třeba ze 76 na 81 A šlo to 77,78,74,75,76,77,78,79,80,72.Ten enkodér ten se mně něco nazlobil.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#16 27-07-2023 13:20:04

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: Invertor KITIN 150

varok napsal(a):

Tohle jde vidět u některých levnějších mašin typu Powermat apod. I když to výrobci možná dělají schválně, tak taky nesedí nastavení potenciometru a displeje/ů. Kuhtreiber 150 je mašina "za pár korun", to bych raději prodal a koupil už něco co displej má. Není přece problém jak psal pafik1605 si udělat štítek s většími číslicemi, podle mě by stačilo i vyzkoušet na různých elektrodách nastavení a na štítek si naznačit jen pozice třeba pro eldu 2mm, 2,5mm atd.

Tvoje reakce mi prijde dost v neprospech Kitina. To mas nejakou vlastni zkusenost, nebo jsou fakt tak spatne? Cekal bych, ze bude porad skokovy rozdil ve prospech Kitina oproti vsem invertorum Parkside, ZX7, Schepach ad. sice S DISPLEJEM, ale s jednoduchou topologii polomostu a casto bez vystupni tlumivky, potom je oblouk kratky a zhasina. Tyto starsi Gamy a Kitin se mi libi, pac maji masivni tlumivky, navic klasicke konstrukce z E plechu a rovnez pomocny napajeci zdroj je klasicke trafo s mustkem. To je dlouhodobe spolehlivejsi, nez vedlejsi spinany zdroj. Silove soucastky se pak daji snadno vymenit, tyto varecky co vim jsou snadno servisovatelne, oba vyrobci Kuhtreiber i Omicron jeste donedavna prodavali ND. Nevim jak dnes. Konstrukcne lepsi prumer.

Ja jsem vyzkousel ne hodne, ale par invertoru ano. Pico a v praci Kemppi jsou nejlepsi, dale nejake levnejsi svarecky (uz Cina) byly dobre na hrube prace, ale musela se pridat tlumivka. Ted nekdy budu mit moznost zkusit levnejsi Caddynou od Esabu, uz made in China, verzi Arc 145. Dale jsem varil v praci se staryma svareckama Invertec od Lincolna, popravde nic moc, pak SIP (anglicka znacka, dnes uz je to Cina). Omicron ani Kuhtreiber neznam, ale tady jsem si uz nejaky obraz udelal. Novejsi verzi Makin bych si nekoupil https://www.youtube.com/watch?v=N_qqibu … l=Killeroz

Nejsem profi svarec, ale amater. Varim police, regaly, okolo baraku. Hlavne ve vysledku kazda svarecka chce nejaky pristup a je nutne si zvyknout na chovani! Ale nektere jsou uzivatelsky prijemnejsi - z tech mnou vyzkousenych jednoznacne EWM. Tragedie jsou svarecky bez tlumivky s kratkym obloukem, to se ale snadno vyresi externi tlumivkou a potom se i s takovou hruzou (ZX7 nebo jak se znaci) da celkem dobre varit. Porad, proc kupovat takove leve stroje z Ciny a pod ruznymi jmeny vc. Parkside, to je akorat k nasrani. Klasicky MMA invertor neni draha zalezitost, proto neni duvod usetrit 2000 Kc a proti znackove kupovat tyto srajdy a pak pridavat tlumivky a resit nizky zatezovatel. Klidne bych vzal nejakou tu starsi Gamu nebo Kuhtreiber, ac je nemam vyzkousene, hodne lidi kolem je ma jsou spokojeni.

A jeste zakladatel je zrejme zacatecnik, pac stezovat si na displej a malou stupnici je blbost. To je presne to pozlatko, na ktere se takovi nechaji nachytat.

Offline

 

#17 27-07-2023 13:48:41

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Invertor KITIN 150

Ládes napsal(a):

Prodává se i verze 150LA s "ukazatelem čísílek,ale pro zlost...Na světle hodnoty stějně nečitelé(červený displej))

On zeleny LED displej na TP taky na slunci zadny zazrak neni, pocitam, ze u EWM to bude podobne.
To by asi musel byt pouzity "kalkulackovy" cernobily. Nebo alespon trasflexni LCD, jako je treba na nekterych Garminech.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#18 27-07-2023 14:35:27

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: Invertor KITIN 150

Ten problem se spatnou citelnosti lze do velke miry vyresit prelepnim barevnou pruhlednou folii. Ted si ale nedokazu uvedomit kombinaci, myslim je to ta zluta kapronova paska, kterou se displej prelepi.

Offline

 

#19 27-07-2023 15:18:05

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Invertor KITIN 150

Predpokladam, ze by to melo idealne byt stejnou barvou, jak displej sviti, aby se zvysil kontrast (nesvitici casti displeje "zcernaji").
Zluta kaptonova paska zrejme taky pomuze, protoze propousti cervenou a zelenou (a pohlti modre svetlo oblohy).


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#20 27-07-2023 16:44:57

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Invertor KITIN 150

Jakobo napsal(a):

varok napsal(a):

Tohle jde vidět u některých levnějších mašin typu Powermat apod. I když to výrobci možná dělají schválně, tak taky nesedí nastavení potenciometru a displeje/ů. Kuhtreiber 150 je mašina "za pár korun", to bych raději prodal a koupil už něco co displej má. Není přece problém jak psal pafik1605 si udělat štítek s většími číslicemi, podle mě by stačilo i vyzkoušet na různých elektrodách nastavení a na štítek si naznačit jen pozice třeba pro eldu 2mm, 2,5mm atd.

Tvoje reakce mi prijde dost v neprospech Kitina. To mas nejakou vlastni zkusenost, nebo jsou fakt tak spatne? Cekal bych, ze bude porad skokovy rozdil ve prospech Kitina oproti vsem invertorum Parkside, ZX7, Schepach ad. sice S DISPLEJEM, ale s jednoduchou topologii polomostu a casto bez vystupni tlumivky, potom je oblouk kratky a zhasina. Tyto starsi Gamy a Kitin se mi libi, pac maji masivni tlumivky, navic klasicke konstrukce z E plechu a rovnez pomocny napajeci zdroj je klasicke trafo s mustkem. To je dlouhodobe spolehlivejsi, nez vedlejsi spinany zdroj. Silove soucastky se pak daji snadno vymenit, tyto varecky co vim jsou snadno servisovatelne, oba vyrobci Kuhtreiber i Omicron jeste donedavna prodavali ND. Nevim jak dnes. Konstrukcne lepsi prumer.

Ja jsem vyzkousel ne hodne, ale par invertoru ano. Pico a v praci Kemppi jsou nejlepsi, dale nejake levnejsi svarecky (uz Cina) byly dobre na hrube prace, ale musela se pridat tlumivka. Ted nekdy budu mit moznost zkusit levnejsi Caddynou od Esabu, uz made in China, verzi Arc 145. Dale jsem varil v praci se staryma svareckama Invertec od Lincolna, popravde nic moc, pak SIP (anglicka znacka, dnes uz je to Cina). Omicron ani Kuhtreiber neznam, ale tady jsem si uz nejaky obraz udelal. Novejsi verzi Makin bych si nekoupil https://www.youtube.com/watch?v=N_qqibu … l=Killeroz

Nejsem profi svarec, ale amater. Varim police, regaly, okolo baraku. Hlavne ve vysledku kazda svarecka chce nejaky pristup a je nutne si zvyknout na chovani! Ale nektere jsou uzivatelsky prijemnejsi - z tech mnou vyzkousenych jednoznacne EWM. Tragedie jsou svarecky bez tlumivky s kratkym obloukem, to se ale snadno vyresi externi tlumivkou a potom se i s takovou hruzou (ZX7 nebo jak se znaci) da celkem dobre varit. Porad, proc kupovat takove leve stroje z Ciny a pod ruznymi jmeny vc. Parkside, to je akorat k nasrani. Klasicky MMA invertor neni draha zalezitost, proto neni duvod usetrit 2000 Kc a proti znackove kupovat tyto srajdy a pak pridavat tlumivky a resit nizky zatezovatel. Klidne bych vzal nejakou tu starsi Gamu nebo Kuhtreiber, ac je nemam vyzkousene, hodne lidi kolem je ma jsou spokojeni.

A jeste zakladatel je zrejme zacatecnik, pac stezovat si na displej a malou stupnici je blbost. To je presne to pozlatko, na ktere se takovi nechaji nachytat.

Sťažujem sa na /tvar, farbu ... / toho potenciometra. Bez okuliarov /lupy/ na to vôbec nevidím. Ale idem tam maľovať fixkou väčšie čísla
ktoré budú mať informatívny význam a budú mi stačiť.

Offline

 

#21 27-07-2023 17:59:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertor KITIN 150

Jakobo: V minulosti jsem svařoval invertorem Gama 1550, nevím která verze, mají jich více a vypadala docela v pohodě. Pěkné zapalování oblouku i stabilní hoření. Já mám Gamu 1900L HF a taky nemám problém. U menších průměrů to jde kapánek hůře, třeba 1,6 a 2mm eldy, ale ty moc nepoužívám. Kdyžtak přidám na HOT STARTu. Kuhtreiber jsem zkoušel pár kratších svárů tou hranatou, myslím Kittin 150 bez displeje, to nebyl žádný zázrak. Jednou jsem svařoval typem kittin 150(170, nevím přesně)LA, to už bylo lepší a párkrát 1900HF. To taky nebylo nic moc. Ale je možné že už byly unavené, hold mašiny denně v provozu. Co se mi hodně dobře svařovalo tak výše jmenovaný Fronius Transpocket 1500, to byla pohádka. Nebo různé typy Kemppi MinArc. Tady taky záleželo v jakém byly stavu. Dokoce jednou i nějaký hooodně starší kousek, typ nevím a svařovala moc hezky.
Ty levné čínské bláta raději ani nezmiňovat, už ani nevím co to bylo za značky, většinou nějaké no name a Assist, a pod.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#22 27-07-2023 18:55:57

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Invertor KITIN 150

Tak ono by dneska už neměl být problém sehnat modul přístrojového voltmetru s příslušným bočníkem s displejem s dobrým kontrastem na slunci, to by asi chtělo s čidlem osvětlení, které by regulovalo intenzitu displeje. Když se najde vhodné přípojné místo uvnitř svářečky na signál a na napájení a taky když je na krabici a uvnitř místo.  S trochou štěstí by se to všechno splnilo.
Jenom by to chtělo vlastní měřák upravit tak, aby to svářeči bylo co k čemu.  Když to bude ukazovat jen když se bude svařovat, tak to asi moc smysl mít nebude. Nevím, jestli to bude mít smysl, kdyby si ti pamatovalo maximum proudu z toho svařování.
Nebo potom uvnitř svářečky mít jenom obvody, které by svařovací proud převedly na napětí a to by šlo do konektoru. A voltmetr by se vyvedl káblíkem kousek od svářeče, aby svářeč mohl při svařování koutkem oka sledovat svařovací proud.
V budoucnu pak docela určitě půjde signálově  propojit svářečku a svařovací kuklu a proud a možná další údaje pro svařování se tak budou promítat svářeči v kukle před očima.

Offline

 

#23 27-07-2023 19:26:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertor KITIN 150

Radim, asi by jste se měl probudit. Nechci mluvit za ostatní, ale jestli chce někdo rozumně svařovat, tak není čas sledovat nějaké čísilka. To raději pokusně nastavit jak psali Zdenek11 a Bourač a svařovat.
Nevím co by vám pomohl V-metr když MMA svářečky ukazují sv. proud? A to ještě asi ani není na těch panelech s displeji přímo úměrné. Nevím, nejsem elektronik. Ale co mám vyzkoušeno, tak ty krokové enkodéry nastavují proud mnohem přesněji než klasický otočný potenciometr. Možná to některé luxusní mašiny mají, ale co jsem se kdy setkal, tak vždycky to bylo nějakým směrem uteklé.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#24 27-07-2023 19:28:59

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: Invertor KITIN 150

Takovy modul tady bude k nicemu, protoze proud pred svarovanim nezmeri a pri svarovani bude mit na hlave kuklu, displeji je 2 m daleko a neprecte ani prd. Jedine mit asistenta. To uz jsou lepsi DC klestaky, dnes to neni draha zalezitost. Ten klestak svareci pouzivaji i u nas v praci pro kontrolu proudu pri svarovani, tam je to nutnost pro hodnoty z WPQ. Pokud si jej polozi na vhodne mito nekam k noham, tak pohledem pod helmu muze na displeji v klidu cist hodnoty. Ale to je vsechno slozite a zbytecne. Jak uz nekolikrat padlo, proud se nastavuje podle citu.

Offline

 

#25 28-07-2023 01:07:04

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Invertor KITIN 150

E-Ryc napsal(a):

Ládes napsal(a):

Prodává se i verze 150LA s "ukazatelem čísílek,ale pro zlost...Na světle hodnoty stějně nečitelé(červený displej))

On zeleny LED displej na TP taky na slunci zadny zazrak neni, pocitam, ze u EWM to bude podobne.
To by asi musel byt pouzity "kalkulackovy" cernobily. Nebo alespon trasflexni LCD, jako je treba na nekterych Garminech.

Hele u transtiga s tím problém nemám ani při plné délce hořáku(9metrů) nebo když tam mám napíchlý opratě z triodyny.Pico má čelní ovládací panel za krytem z polykarbonátu kouřové barvy


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče