SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#51 03-05-2023 20:55:46

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 568

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

bobobo napsal(a):

Vyvažování kotoučů na zámečnické brusce , to pes nežral .... Vidíš , že ty kotouče orovnal i bočně ?

Sakra chlape, to že jsou kotouče orovnány i bočně jsi poznal z té fotky?!


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#52 03-05-2023 22:14:53

franta 486
Člen
Registrovaný: 30-04-2011
Příspěvky: 171

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Jedno rychlé video s bordelem v pozadí lepší než ....
https://youtu.be/8pDiKj5e80U

ZDENÁL má pravdu. Více již snad netřeba.

Děkuji všem za odbornou konzultaci. Snad to dobře dopadlo.

Offline

 

#53 04-05-2023 09:30:44

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Parádní. http://www.primacafe.cz/primafrm/images/smilies/souhlas.gif


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#54 04-05-2023 19:53:19

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

a davore neznáš češtinu b mince je z ocele . ty vogo

Offline

 

#55 04-05-2023 20:02:15

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Jinak OPRAVDOVÉ VYVAŽOVÁNÍ SE DĚLÁ U TAKOVÝCHTO STROJŮ . JINAK JEN KECY .
https://www.youtube.com/watch?v=RJVn-G2nZaQ

Offline

 

#56 05-05-2023 03:30:01

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 568

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

bobobo napsal(a):

a davore neznáš češtinu b mince je z ocele . ty vogo

?


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#57 05-05-2023 07:53:31

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Bobobo, jaké kecy, já mám dvoukotoučovou stolní brusku o175 z CCCP a ta má nastavitelné vyvažovací segmenty na upínací přírubě.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#58 05-05-2023 10:22:16

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

von asi myslí že mince 5Kč je z oceli, tudíž magnetické pole statoru jí udrží i když bruska vibruje big_smile
nech ho nešťastníka, zoufalá akce vyžaduje zoufalé řešení smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#59 05-05-2023 20:32:31

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Zase amatere , dej sem tvoje vyrovnávací nářadí . Jsou to kecy . Zámečnickou brusku rozhodíš jedním vrtákem . Nechtěj se zas hádat .

Offline

 

#60 06-05-2023 07:58:16

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Ještě k tomu rádoby videu. Stačí se podívat jak " brousí" . Kdyby to udělal zámečnický učeň dostal by od mistra pár facek . Přesně takto se do kotouče udělají "díry" . Obrobek se musí držet pevně a přitlačovat na podpěru , aby nemohl nekontrolovaně "poskakovat" a narážet do kotouče .

Offline

 

#61 06-05-2023 09:33:14

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Jaké máš na mysli, diamantové orovnávače, nebo popsat, jak se stěmi segmenty provádí vyvažování kotoučů? Já se nehádám. Chraň bůh, abych snad nějakou hádku s tebou začínal. Jen jsem upozornil na to, že to může být i jinak. Tak tedy k této CCCP brusce. Ruské kotouče vykazovaly velkou nehomogenitu kotoučů, Takže aby bruska s orovnanými kotouči nejezdila po stole, bylo nutné provést dovyvážení.  Vyvažovalo se na ložiskách brusky. Tedy bez zvláštního přípravku. Co jsem do ní dal kotouče z Benátek, jejichž homogenita byla mnohem lepší ztratilo toto dovyvážení téměř význam. Pravdu máš v tom, že se v případě mé brusky o "opravdové" vyvážení nejednalo. Oproti videu, tento způsob jem méně přesný. princip ale stejný. Opravdové by bylo vyvážení dynamické, podobně jako u pneu auta. Toto statické vyvážení na videu funguje dobře na kotoučích malé šířky. 
Co se týká použití vyvažovaček na brusné kotouče brusek. Pracoval jsem ve firmě, ve které se na bruskách nakulato (Kameníček) brousilo tvarově zapichovacím způsobem kotoučem šířky 200mm. Tvar se na kotouč přenesl kopírovacím způsobem diamantem. Samozřejmostí bylo vyvážení.  Nyní dělám něco pro řemeslníka, který má brusku nakulato a kolem takové vyvažovačky dost často chodím. Připusť, že se na tomto světě pohybuji možná o 15 roků déle, takže je pravděpodobné, že jsem toho mohl vidět o trochu víc. Zejména, když jsem musel trochu kličkovat mezi dosahem pracovníků kádrových oddělení. Já se nepotřebuji s nikým "trumfovat" zatím stojím na svých nohou dost pevně. (au! Kua zase to koleno!)
K tomu "rádoby" videu máš pravdu, ale on na to jistě přijde.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#62 06-05-2023 12:53:23

franta 486
Člen
Registrovaný: 30-04-2011
Příspěvky: 171

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

bobobo napsal(a):

Ještě k tomu rádoby videu. Stačí se podívat jak " brousí" . Kdyby to udělal zámečnický učeň dostal by od mistra pár facek . Přesně takto se do kotouče udělají "díry" . Obrobek se musí držet pevně a přitlačovat na podpěru , aby nemohl nekontrolovaně "poskakovat" a narážet do kotouče .

A vy jste viděl, že na tom videu někdo brousí? A kde vidíte obrobek?
Těch pár vteřin záběru vzniklo naprosto spontánně bez příprav. Jelikož nemám rád když v diskuzi někdo požádá o radu, dostane ji, ale pak již neukáže jak dopadl výsledek. Byla to jen prezentace že bruska chodí tak jak má a tím děkuji všem za rady které jsem obdržel.
Víte co zkuste si to. kameru do pravé ruky, kus rezavého šrotu do levé (A to jsem pravák aby nebyl záznam příliš rozklepaný). Nevíte kam kouknout dřív jestli na displej , nebo co děláte u kotouče. Jen lehce přiložit aby bylo nepopiratelné že je stroj opravdu v chodu.
Pane BOBOBO večer se těším na Vaše instruktážní video, jak se správně brousí. Pokud nedáte video, dejte tedy Vaší adresu, pro těch pár facek "od mistra" si přijedu osobně a dle reakcí na forech, tuším že nebudu sám kdo si pro pár facek přijede.

Offline

 

#63 07-05-2023 09:07:14

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Prostě vyvažovat dvoukotoučovou brusku v sestaveném stavu je ko ko tina . Prostě se orovnají oba kotouče-hlavně i bočně ,  a je . Brousím si veškeré zařízení sám(mimo vidiových kotoučů na dřevo) a pořídil jsem si proto i větší diamantové orovnávače . Běžně tvaruji kotouče na broušení ocelových pilových kotoučů . To famater- jen to , že vždycky uhneš jinam . Tady jde o běžnou zámečnickou brusku . Ano i já sám jsem dodal případy , kdy se brousící kotouče opravdu vyvažují . Jistěžě jsi viděl svět déle . Já se jen málo zdržoval v kancelářích a byl jsem až na jednu výjimku stále coby dělńas v praxi . Proto nepíši o teoriích , ale o tom , co jsem měl v ruce či v reálu u něčeho stál a dělal např. pomocnou práci . PS asi mám k brusivu jiný vztah , než ostatní . Můj otec i máma pracovali oba v Karbu . Takže dodnes mám doma i některá brusiva , která většina lidí ani neviděla . Mám i starý katalog Karba . Půjčil jsem ho kamarádovi , šéfovi jedné menší strojní dílny a on ten karalog ukázal dnešnímu obchodníku s brusivem . Tomu vypadly oči , když se podínal , co se u nás před 70ti lety v ČSSR běžně vyrábělo .

Offline

 

#64 07-05-2023 09:59:06

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Na počátku bylo to, že mám brusku stolní dvoukotučovou, která má vyvažovací segmenty na přírubě pro možnost statického vyvážení. Tos napadl nevybíravým způsobem. nic víc. Ale šlo o nehomogenitu kotoučů. To žádné orovnání i boční nenapraví. V podstatě ale nejde o nic.
Ke Carborundu. Jo dříve se pracovalo s větším důrazem na smysl a výsledek. Jednou se mě dostalo do rukou něco jako firemní noviny SKODA Plzeň z roku cca 1905-6 (asi tak). Čuměl jsem na úroveň znalostí materiálů atd. Když už k dobám minulým, tak ještě toto. Připravoval jsem materiál o historii Elektrárny Opatovice na seminář k nějakému jejímu výročí. Hrabal jsem se v archivech. Žasnul jsem , že odpověď na dopis KNV v roce 1952-53 přišla z ministerstva na 10dní!! Nyní naprosto nepředstavitelné. Tehdy ještě byla generace úředníků vyrostlá v baťovském duchu. To se hodně změnilo. Dnes často jde jen o marketing, alibizmus atd.
Doba se změnila tak, že v televizi bývají nejzajímavěší a nejreálnější pořady jak dr.Pol strká ruku krávám do zadku. T.zv. media nejsou proto aby pravdivě informovala, ale aby vytvářela umělou realitu ve smyslu nějakých někým prosazovaných ideologických cílů. Utěšuje mě, že se nejspíš nedožiji těch konců, ke kterým to vede.
Až sem jsme se dostali od posr..ho vyvažování brusných kotoučů.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#65 07-05-2023 10:39:49

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

bobobo napsal(a):

Prostě se orovnají oba kotouče-hlavně i bočně ,  a je .

Prave jsem orovnal bocne oba kotouce na moji Elko B 150 a uz drzi petikoruna na obou krytech. Jinak ji mam chycenou pres silentbloky. Vloni jsem do ni daval nova loziska SKF.

Brousim si akorat vrtaky...obcas se to podari, casto take ne...😀.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#66 07-05-2023 20:43:11

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Bohužel se k tomu musím vrátit . Prostě kdyby měl zámečník po nabroušení vrtáku vyvažovat brusku a to ještě staticky , to JE reálná ko ko tina . Prostě se to NEDĚLÁ . Takovýmito újezdy se blbnou běžní uživatelé netu , kterým , to , že existovala ruska , která druhá nejspíš nikde blízko není , je údaj v praxi k ničemu . Zámečnických brusek jsem zažil alespoň stovku a nikde tento nesmysl nebyl . Tedy nepracoval jsem v CCCP .

Offline

 

#67 07-05-2023 21:45:28

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Famater napsal(a):

Doba se změnila tak, že v televizi bývají .

Televize slouží především k tomu aby přinášely majiteli zisk z reklamy.
Aby na to lidi čuměli tak jim mezi reklamy šoupne tu a tam nějakej zábavnej pořad.
Např Televizní noviny, Zprávy atd. tyto pořady jsou navíc sponzorovány vrchností co je zrovna u vesla.
admine odpusť, už to nikdy neudělám (pobrečím si na traktorech)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#68 08-05-2023 11:13:05

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Stolni dvoukotoucova bruska

Bourači ano dostalo se to zbytečně daleko od věci. Je nejlepší včas přestat, bohužel jsem to tentokrát nedokázal. omluva všem.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče