SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-07-2021 23:08:44

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Jak důležitá je minimální intenzita proudu v tig stroji.

dobrou noc
Nakonec jsem si uvědomil výhodu čtvercové vlny nad sinusovou vlnou. A mimochodem, trojúhelníková vlna na čtvercové vlně. Četl jsem také o minimálním proudu na strojích tig.
Ptám se tedy těch, kteří rozumějí: Mělo by být 5 ampérů minimálního proudu v režimu tig důležitých při výběru svařovacího stroje nad tigovými stroji s minimálním proudem 10 nebo 20 ampérů?
Dík.

Editoval passarotrovao (01-07-2021 23:10:14)

Offline

 

#2 02-07-2021 12:41:26

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Jak důležitá je minimální intenzita proudu v tig stroji.

Pět amper pravděpodobně nikdy nevyužiješ, dvacet amper je už moc. Obecně platí , že čím menší minimální hodnota tím lépe.

Offline

 

#3 02-07-2021 13:20:23

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Jak důležitá je minimální intenzita proudu v tig stroji.

Minimální proud je také minimální malý proud při sváření pulsem. 5 A je lepší než 10A.  Jsou svářečky, které mají i 3A.  5A bohatě stačí. 20A je moc. Pokud bych vybíral mezi svářečkou, která umí 5A, a svářečkou co umí 10A, ale ostatními parametry se nališí, bral bych tu co umí 5A.  Pokud budeš svářet je tlustší materiál, bude to jedno.
Výhody obdélníkového průběhu se někdy stávají nevýhodou. Proto jsou na svářečkách i další průběhy. Na slabý hliník používám sinus.  Já trojúhelník nemám. Na velkých proudech bývá obdélník mov hlušný a proto se někdy použije lichoběžník. Průvar je podobný obdélníku, al je o dost menší hluk.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče