SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 28-03-2024 16:35:06

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

varok: konstruktér an sich. Prostě dobrej konstruktér je dobrej konstruktér smile

Ten pseudopodavač, to oprali od Lídlu, ne? Jen ho ještě zjednodušili, aby tolik nestál.

Offline

 

#52 28-03-2024 16:39:56

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Charon napsal(a):

....
Šťastný to člověk, dvakrát! Poprvé že má schéma, podruhé že má hlavu která tu opravu zvládne. Dnes většina servisů má jen ruce, které dokáži vyměnit desku za desku a mnohdy ani to ne.

Famatere, s kondenzátory souhlas. Nedávno jsem pokorně zapájel zpět staré Teslácké kondenzátory po té co jsem je proměřil a byly úplně v pořádku.

Servisní manuály na Revoxy se potulujou po netu běžně. Mám PR99 a A77, manuály velmi podrobné. Jen barevné obrázky chyběj smile. ČB nejsou tak výmluvné. S tou hlavou to bylo horší, už jsem z toho vypadl. Ale nakonec jsem na to přišel.

Teslácké kondíky (červené) OK, taky jich ještě pár mám.

Editoval pafik1605 (28-03-2024 16:41:02)

Offline

 

#53 28-03-2024 16:40:40

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2440
Web

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Pánové,
Tak sleduju, že tady to samaj Hi-Fi fanda big_smile Také na staré stroje, zejména těch známých značek, nedám dopustit. V ČSSR jsem byl zakládající člen Hi-Fi klubu Kolín. Během času jsem tam měl cívkovej Grundig, už přesně neznám model, sám jsem stavěl gramofon, 3 pásmové reprobedny cca 100W, zesilovač,  atd. Tady v USA jsem si pořídíl věž TECHNICS - 2x120W bedny, s CD 2kazeťákem zesilovačem, tunerem a equalizerem. Už funguje 35 let a no problem. Také mám strach, že začnou odcházet některé součástky... Bohužel, tady jsem se nějakým stavbám přístrojů vyhnul, nebyl čas se tomu věnovat. Nedávno mně zklamala TV Sony made in Japan, už to není značka co bývala. Koupil jsem Samsung 4K a také nic moc. Po 7 letech provozu jsou tmavé, neohraničené skvrny(stíny) na dispay. Uvažuju o výmšně za něco jiného. K tomu jsem koupil Onkyo 6 speaker system, nic levného. Ten už taky odešel. Od počátku hřál jak divej... sad Tak mám teď Yamahu. Buď mám smůlu, nebo už všechno stojí za 5 písmen...

Offline

 

#54 28-03-2024 16:50:22

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Frank napsal(a):

Pánové,
Tak sleduju, že tady to samaj Hi-Fi fanda big_smile Také na staré stroje, zejména těch známých značek, nedám dopustit. V ČSSR jsem byl zakládající člen Hi-Fi klubu Kolín. Během času jsem tam měl cívkovej Grundig, už přesně neznám model, sám jsem stavěl gramofon, 3 pásmové reprobedny cca 100W, zesilovač,  atd. Tady v USA jsem si pořídíl věž TECHNICS - 2x120W bedny, s CD 2kazeťákem zesilovačem, tunerem a equalizerem. Už funguje 35 let a no problem. Také mám strach, že začnou odcházet některé součástky... Bohužel, tady jsem se nějakým stavbám přístrojů vyhnul, nebyl čas se tomu věnovat. Nedávno mně zklamala TV Sony made in Japan, už to není značka co bývala. Koupil jsem Samsung 4K a také nic moc. Po 7 letech provozu jsou tmavé, neohraničené skvrny(stíny) na dispay. Uvažuju o výmšně za něco jiného. K tomu jsem koupil Onkyo 6 speaker system, nic levného. Ten už taky odešel. Od počátku hřál jak divej... sad Tak mám teď Yamahu. Buď mám smůlu, nebo už všechno stojí za 5 písmen...

Nojo, nic není jako za našich mladých let smile (taky mám TV Sony, 3x, všechny smart a všechny jsou chytřejší než já big_smile ).
To cos popsal, to není nic moc. Hraje to, ale rozdíl poznáš až když vedle toho postavíš něco pořádnýho. U mě je opravdu Hi-Fi třeba Burmester, Arcam, Mark Levinson, Clearaudio, Bowers & Wilkins, Canton .... smile.

Offline

 

#55 28-03-2024 16:59:52

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1524

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Ty starý zařízení odcházely většinou na gumový řemínky (vytahaly se degradací gumy) a jinak nic.
Franku, tady máme výhodu, jednou za čas se změní TV norma a pak si můžeš koupit setobox nebo ti osvícení raději hned novou televizi. Ale máš pravdu, nic to nevydrží. Ty skvrny na display jsou možná jak odchází LED co jsou tam v podsvícení. Taky jednu takovou mám. V lepším případě se LED vyzkratuje a ostatní svítí, v horším se LED přeruší a display krásně zčerná. Bohužel jak jsou LED z jedné série tak po odejití první je třeba vyměnit všechny (jenže komu by se chtělo měnit kolem 100 LED?) a nebo po krátkých časech postupně měnit další.

Offline

 

#56 28-03-2024 17:14:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Charon: To bude asi ona. No upřímně ani program synergie nebyl nic moc, svařovalo to divně. Ten podavač nevím vůbec, měli jsme v tom drát myslím 0,8mm, už si nepamatuju a pro ten tam kladka byla. Ještě bych tohle všechno pochopil u mašiny do 20 tisíc, ale tohle? Tady se ukazuje pořekadlo, že u takových firem hodně dělá název.
To jenom tak pro všechny kteří neustále vyzdvihují mašiny za desítky tisíc i pro domácí použití.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#57 28-03-2024 17:19:11

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 416

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Msm hifi z 80tejch, mám něco podobnýho 2x Saba professional 1300 a Grundig receiver 310, původní Telefungen čeká na opravu. Pořád o několik řádů výš než dneska moderní bluetech repráček k mobilu.
Varoku, problém je v tom našem malém chudém českém písečku, kde se i  Fabie bere jako střední třída, ale všude jinde se jedná o třetí auto do rodiny. To samý ve svářečkách modrý ani žlutý krabice nejsou tak špatný, ale po ochutnání střední třídy zjistíš jakej to je šrot. Osobní zkušenost několik modrejch magovek jo vařilo to, ale hůř než wlsp, mma celkem dobrý, jenom se hůř zapaluje a hůř drží oblouk oproti uta200 ať neporovnávám s dnešním highendem. Nejhorší mma invertor co jsem zažil byl migatronic za 15KKč basika byla těžce na hraně použitelnosti. Ne nadarmo máme v práci modrý krabice vyřazený a místo nich starší esabky a wlsp, samozřejmě kromě nás červený šlechty.

Editoval alkoholik (28-03-2024 17:49:33)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#58 28-03-2024 18:47:45

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Alkoholiku, asi tě překvapím, ale jestli myslíš modré krabice Kuhtreiber, tak já jsem této značce taky nepřišel na chuť, nebo jak se to říká. Zkoušel jsem více typů jak Mig/Mag mašiny, třeba KIT 205 myslím, KIT 400 několik verzí a takové nemastné neslané. MMA mašiny od Kittin 150, přes 150LA po 1900HF a opět mě to nijak nenadchlo. Zapalování oblouku horší, nestabilní oblouk, u menších průměrů elektrod úplně. Když to porovnám s jejich žlutou konkurencí Omicron, ti jsou na tom mnohem lépe. Jak Mig/Mag tak MMA mašinky. Ty levnější jsem zkoušel některou verzi Gama 1550, nevím kterou, mají více verzí a svařovala i elektrodami 2mm basická moc pěkně. I Alfa In jsem nějakou zkoušel a svařovala hezky. Přesný typ bohužel nevím, jen že to byla 150.
Ale pořád tady cpeš mašiny za desítky tisíc. Myslíš že hobbíci co tady chodí a svařují jednou za čas budou kupovat domů do dílničky- garáže takové mašiny?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#59 28-03-2024 19:58:04

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4495

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Taky jsem prošel hifiklubem.
Rodiče na začátku sedmdesátek koupili magnetofon B58, já jsem se k němu dostal a chytlo mě to, jsem nějak v 16 ozvučoval místním divadelníkům představení a nahrával všechno, co šlo. na vysoké jsem šel  druháku do studentského radia, tam jsem za 4 roky odvysílal přes 600 hodin. Hlavně západní různými způsoby získané muziky. každý večer v semestru, od pondělí do čtvrtku tam duněly , v roce 81 Kiss, Purple, Led zeppelin, Slade a jiní a k tomu folkáčí, pak k tomu přibyla takzvaná Nová vlna, třeba Abraxas a mladší pak hodně pouštěli disko.
Když jsem po škole pak nastoupil do pracovního procesu, chtěl jsem mít kontakt s muzikou dál a vstoupil jsem do místního hidfiklubu.  Ale tam se nejvíc pařilo a chlastalo a sledovaly západní videa, jako Highlander , muzika se dělala málo  a elektronika taky málo.
Teď momentálně, jak hodně poslouchám muziku z Trubky, vyhledávám ty věci, co jsem tehdy v době studia slyšel, vedle těch, na které padnu. A až nějak zajistím poslech z trubky bez reklam, buďto výpalným nebo jinak, tak asi oživím zesilovač s MDA2010, který jsem kdysi udělal na koleje, dám dohromady znovu zdroj ze dvou zvonkových rumunských traf, který jsem na kolejích používal, do okna vyložím reprobedny, co jsem udělal před maturitou (dnes 2x45 Watt) a budu to poslouchat na zahradě, nejenom ze sluchátek.

Offline

 

#60 28-03-2024 20:41:20

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4102

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Taks měl chodit jinam, já v Pardubicích chodil poslouchat a na výstavách získal několik visaček . Tedy ne posloucháním ...... ZX mám taky , nekup to za 7 stovek , vzal jsem hned 2ks . No nekup to .

Offline

 

#61 28-03-2024 20:44:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: ZX7-200 úprava zváračky

alkoholik: Mě připadají hodně tvrdé snad asi všechny odbočkové mašiny od Kuhtreiberu. Ta Gama 1350 na tvém obrázku vypadá úplně stejně jako ty 1550. Podle mě má jen kapánek nižší max. sv. proud.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#62 29-03-2024 01:28:12

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2440
Web

Re: ZX7-200 úprava zváračky

pafik1605 napsal(a):

Nojo, nic není jako za našich mladých let smile (taky mám TV Sony, 3x, všechny smart a všechny jsou chytřejší než já big_smile ).
To cos popsal, to není nic moc. Hraje to, ale rozdíl poznáš až když vedle toho postavíš něco pořádnýho. U mě je opravdu Hi-Fi třeba Burmester, Arcam, Mark Levinson, Clearaudio, Bowers & Wilkins, Canton .... smile.

No, já to zde nedal proto, abych se vytahoval bůhvíjakým super zařízením. Jasně, že to co mám není supertřída, za 35 let se vývoj nezastavil. Ale zase podle toho, co jsem měl možnost poslechnout,(v poslechové místnosti v jednom Electronic Superstore zde v NY) to tak drasicky propastný rozdíl není. Samozřejmě s tímto, co sem dám, se to rovnat nedá, ale pokud testuješ se zavázenejma očima, tak poslechem tě to zase tolik neohromí ve srovnání s něčím o třídu horším, zejména ve sluchátkách. Tedy ty bedny ano! A bavit se o setinách v rozdílu procenta zkreslení, já napůl hluchej bych to neocenil. big_smile  Pro mně v místnosti rodinného domu by to bylo plýtvání penězi. big_smile Ale jistě, pokud vlastníš něco z výše jmenovaného, je to špička.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/213_433610223_973652470994389_8954441342073328709_n.jpg
Mně ta Sony smart TV multisystém neoslnila, protože odešla poměrně drahá deska a podle kámoše el.ing. by se těžko sháněla a oprava by se nevyplatila. Za TV v ceně 1800 babek, to ať jdou do háje.  Ta Samsung je sice 4K, což je pro oko super, zejména na video z kamery ve 4K rozlišení, ale zase ty fleky na obrazovce po pár letech provozu, to není dobrá vizitka firmy. Mám ještě stařičkou Panasonic Plasma (1080 rozlišení) a hraje naprosto perfektně, nicméně není "smart" big_smile Njn.

Offline

 

#63 29-03-2024 01:46:48

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2440
Web

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Radim:

Ten magneťák B58 pamatuju... smile Já první magneťák měl ještě elektronkový, snad Sonet Duo se to jmenovalo... big_smile big_smile   Jinak smekám, my jsme s klubem pořádali přehrávky desek jen v rámci klubu. Měl jsem několik známých z Tesly Kolín a montovali jsme zejména zesilovače pro členy. (tehdy v běžných obchodech nedostatkové zboží). Sám jsem měl ty moje výtvory na výstavě AVRO 73 Praha a třetí cenu v ocenění. big_smile Njn. všechno už jsou jen vzpomínky.

Offline

 

#64 29-03-2024 06:23:17

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 416

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Varoku, podobný zkušenosti u tý 309 jsem to vyřešil přidáním tlumivky původně z jiný svářečky. Gama 1350 max. proud 130A 100%. 2.0 a 2.5 eb dobrý 3.15 horší, ale stále to šlo.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#65 29-03-2024 06:41:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4495

Re: ZX7-200 úprava zváračky

B58 byl držák. Když se vychytaly problémy.  Například na desku plošných spojů byly signály přivedeny ne měděnými káblíky, ale drátky, možná zvonkovými, možná na to dokonce vytahali drátky z nějakého telefonního kabelu. Takže přirozeně nějaký takový drátek v zapájení prasknul a pak z magnetofonu občas nečekaně zmizel signál a bylo třeba klepnout nebo přitlačit na určité místo magnetofonu, aby se zvuk zase vrátil. Dokud jsem prasklý drátek při demontáži neobjevil a nepropájel. nebo bylo třeba umět motorek z magnetogonu vybrat a rozebrat ho, protože bylo třeba co asi 100 hodin provozu mazat ložiska motorku. Nebo v emitoru vstupního tranzistoru byl odpor tuším 100 ohmů a ten byl pro zvukové kmitočty šuntovaný elektrolytem 10 mikro. Ten časem zestárl a magnetofon tak vykazoval nepříjemný úbytek nízkých kmitočtů. Dokud jsem to místo podle zapojení nevytypoval a nepřipojil tam ze strany spojů elektrolyt 200 mikro. A bylo to zas v pohodě a ještě jsem asi rozšířil rozsah magnetofonu ještě víc k basům, aspoň tak se mně to zdálo. B 58 byla poslední řada československých magnetofonů, která měla ještě složitější slušnější mechaniku, třeba se  na nich daly používat, přetáčet i osmnáctky cívky s páskem s trojnásobnou hrací dobou TP18 , na té cívce bylo 1035 metrů pásku a na čtyřce rychlosti tak hrál 6 hodin, takže na jednu cívku se vešlo 24 hodin záznamu. A v záznamovém zesilovači zvedal úroveň vyšších kmitočtů rezonanční obvod LC, ne RC jako bývalo běžné, takže tyto magnetofony, aspoň jak se mně zdálo, měly oproti těm pozdnějším brilantnější výšky, zase ale byl citlivější na sykavky a zákmity.

A s tím radiem to zase nic moc nebylo.  Ono totiž oficiálně neexistovalo, i když podle zápisů fungovalo od roku 76, kdy se vysílaly tak dvouhodinové pořady jednou nebo dvakrát týdně. Takže nebyly žádné zápisy, záznamy , formality schvalování, jenom ty nezbytné.  Já jsem nastoupil už do rozjetého vlaku, v té době se už vysílalo pondělí až čtvrtek, od 5 - 7 večer do až půl dvanácté ve čtrnáctidenním cyklu, takže 8 vysílacích skupin. a tak to asi bylo až do konce toho radia, krátce po Sametu z finanních důvodů.
Já jsem začínal tak, že jsme se u šéfa radia na začátku mého druhého ročníku sešli 4 zájemci o práci v radiu, zrovna tak na vysílací skupinu. Já jsem byl hodně na techniku, tak jsem šel ma mixpult, kolega znal dobře rockovou muziku, tak se stal  hudební redaktor, ten v té době opakoval prvák nebo snad druhák a hlasatelé byli skoromanželská nebo manželská dvojice, co to měli poslední rok na škole už volnější a chtěli se v rozhlase relizovat nebo relaxovat.
Sešli jsme se jako nováčci v radiu před vysíláním a šéf ukazoval. tady se vypíná a zapíná studio, když skončíš, tady se přepíná radio a razhlas po drátě, to pak nezapomeň přepnout zpátky na dríťák, tady se zapisuje do sešitu vysílání, tady je znělka, tou se vysílání začíná a do ní hlasatelé hlásí dnešní program  a už se jelo. Znělka, do ní hlášení, kolega prohraboval katalog archívu a nastavoval na magnetofonech tvrdé rockové zahraniční fláky a já je pouštěl a jelo se. Šéf nás půlhodinku, hodinku pozorovall, pak pokýval hlavou, řekl "To půjde" a odešel, nejspíš do hospoddy.
A takhle jsem začal.
Časem jsem pak začal vychytávat různé chybky, sledovat konkurenci a podobně se zlepšovat.

Jinak kdo jste byli v první polovině osumdesátek v Pardubících a pohyboval se blízko studentů, tak jsme se možná tehdy setkali.

Offline

 

#66 29-03-2024 09:13:59

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Frank napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Nojo, nic není jako za našich mladých let smile (taky mám TV Sony, 3x, všechny smart a všechny jsou chytřejší než já big_smile ).
To cos popsal, to není nic moc. Hraje to, ale rozdíl poznáš až když vedle toho postavíš něco pořádnýho. U mě je opravdu Hi-Fi třeba Burmester, Arcam, Mark Levinson, Clearaudio, Bowers & Wilkins, Canton .... smile.

No, já to zde nedal proto, abych se vytahoval bůhvíjakým super zařízením. Jasně, že to co mám není supertřída, za 35 let se vývoj nezastavil. Ale zase podle toho, co jsem měl možnost poslechnout,(v poslechové místnosti v jednom Electronic Superstore zde v NY) to tak drasicky propastný rozdíl není. Samozřejmě s tímto, co sem dám, se to rovnat nedá, ale pokud testuješ se zavázenejma očima, tak poslechem tě to zase tolik neohromí ve srovnání s něčím o třídu horším, zejména ve sluchátkách. Tedy ty bedny ano! A bavit se o setinách v rozdílu procenta zkreslení, já napůl hluchej bych to neocenil. big_smile  Pro mně v místnosti rodinného domu by to bylo plýtvání penězi. big_smile Ale jistě, pokud vlastníš něco z výše jmenovaného, je to špička.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 8709_n.jpg
Mně ta Sony smart TV multisystém neoslnila, protože odešla poměrně drahá deska a podle kámoše el.ing. by se těžko sháněla a oprava by se nevyplatila. Za TV v ceně 1800 babek, to ať jdou do háje.  Ta Samsung je sice 4K, což je pro oko super, zejména na video z kamery ve 4K rozlišení, ale zase ty fleky na obrazovce po pár letech provozu, to není dobrá vizitka firmy. Mám ještě stařičkou Panasonic Plasma (1080 rozlišení) a hraje naprosto perfektně, nicméně není "smart" big_smile Njn.

Já jsem nepsal, že to mám, já jsem psal, že to považuju za hifi stroje smile
No mám, bedny Canton a CD Arcam. A toho Revoxe. Zbytek je Made in Home, ale na úrovni těch výše zmíněných značek.
S poslechovým testem je to zvláštní; kdo to nezkusil, tak obvykle pochybuje. Samozřejmě musíš mít celý řetězec na úrovni, jinak ten rozdíl nepoznáš, zvlášt u těch "nepodstatných" komponent. Jednu takovou jsme testovali - napájení externího gramofonového motoru. Takováhle sestava:

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_pro-ject-rpm-9-carbon.jpg

Standardně napájený ze sítě malým transformátorkem. Jen tak zkusmo jsem na prkýnku (doslova) udělal zesilovač, který to napájel, a byl buzenej z krystalového oscilátoru a s D/A převodníkem. Poslechovej rozdíl neuvěřitelnej. A to se jedná "jenom" o napájení motoru gramofonu.

Offline

 

#67 29-03-2024 11:22:52

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2440
Web

Re: ZX7-200 úprava zváračky

pafik1605 a Radim:
Chlapi, já jsem rád a potěšen, že zde jsou borci, kteří si dokázali poradit se sestavou i poměrně tehdy složitých a v dané době v obchodech nedostupných elektronických přístrojů.
Jasně, že záleží na kvalitě jednotlivých komponentů v celém řetězci sestavy... Podobný gramofon jsem prakticky celý vyráběl. Problém tehdy byl motorek a precizní regulace otáček, ale hlavně docílit bezhlučnost přenosu. V té době jsem použil hodinový krokový motorek a oscilátor se zesilovačem, který ten motorek poháněl. Tlačítkem se daly přepínat rychlosti otáčení. (změnou frekvence oscilátoru). Speciálním odpruženým zavěšením motorku se povedlo eliminovat hluk na přijatelnou úroveň. Talíř o průměru 30 cm mi vyrobil kámoš, nástrojař co pracoval v Tesle. Sestával z dvou dílů Al. Skříň ze dřeva, Al deska, kde byl vestavěn talíř a ovládání. Nápisy tehdy vytvořené pomocí Transotype a přelakované bezbarvým lakem. Na tý výstavě to mělo docela ohlas smile Dnes to zní směšně a je škoda, že všechny fotky zůstaly tam... Pokoušel jsem se je získat, ale od bývalé manželky se to nesetkalo s pochopením. big_smile Ten zesilovač co jsem stavěl, také na dnešní poměry zastaralá tranzistorová konstrukce, ale mělo to i fyziologickou regulaci hlasitosti ap vychytávky. Nejslabší asi byly bedny, sice 60l, 3 pásma, ale repráky tedy nic moc, všechno výrobky ČSSR. Nutno přihlédnout době vzniku, tj. rok 1970.     Jedinou fotku co z té doby mám je toto:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/213_vi_hi-fi.png

V tý sestavě je také možno vidět tuner na obě pásma a ovládací panel anténního rotátoru, ten s tím kruhovým ukazatelem polohy antény. Sestával z motoru a převodovky umístěné na půdě domu a antény na střeše. To umožňovalo rotaci antény oběma směry. Ukazatelé byly selsyny, sehnané z vyřazených vojenských zařízení... Dálkový příjem UKV zaručovala 13ti prvková anténa vlastní výroby a běžně jsem přijímal radia z okolních států, zejméa Ostereich3 a Bayrn3. Někdy byly zajímavé podmínky a bylo možné zachytit UKV stanice až z Afriky ap. smile

Offline

 

#68 29-03-2024 12:12:57

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Ale sluší ti to smile. Jak by řekli naši kdysi bratři: Vot takoj maleňkij i on uže inženěr .... big_smile
Můj základ gramofonu vypadá takhle:

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_p2090358.jpg

Lepší by to bylo obráceně; jedna MDF a dvě nerezový desky, ale tehdy to nějak nebylo dostupné ...
A pořád na tom hraju ....

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_img_20240329_120536_815.jpg

Akorát na tom neutírám prach smile

Offline

 

#69 29-03-2024 12:36:52

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2440
Web

Re: ZX7-200 úprava zváračky

pafik1605
Njn. Letos je tomu inženěrovi (moje dcera z prvního manželství) 56 roků... big_smile Letí to. Jinak je to tvé chassis zajímavá konstrukce. Ale že jsme odbočili, abychom nedostali ban... big_smile

Offline

 

#70 29-03-2024 13:53:10

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Není to o politice a vzdáleně se to blíží tématu (spolehlivost a konstrukce elektr/on/ických zařízení), tak snad ne  ... smile

Editoval pafik1605 (29-03-2024 13:54:04)

Offline

 

#71 29-03-2024 14:34:35

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4495

Re: ZX7-200 úprava zváračky

To já realizoval spíš ty jednodušší a levnější řešení. Dokonalejší a dražší jsem promýšlel, ale obvykle nedokončil.

Offline

 

#72 04-04-2024 17:07:45

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Jak jsem slíbil. Revox PR99 uvnitř. 3 motory, 3 hlavy, pár desek. Opravitelnost perfektní.
Až na ten stoletej elyt, ten mě dostal .... smile

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_img_20240402_115801_892.jpg

Offline

 

#73 04-04-2024 18:50:40

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4820

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Na 100 roků to máš pěkně čisté. Dělaly se pěkné věci.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#74 04-04-2024 19:00:28

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1524

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Pěkný.

Doufám, že jsi při výměně toho elitu nepoužil bezolovnatou pájku!

Editoval Charon (04-04-2024 19:01:59)

Offline

 

#75 04-04-2024 19:09:36

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2747

Re: ZX7-200 úprava zváračky

Charon napsal(a):

Pěkný.

Doufám, že jsi při výměně toho elitu nepoužil bezolovnatou pájku!

Ani náhodou smile
Ještě mám asi půl kila vojenský, ta by mi mohla už vydržet (do smrti smile)
Vyměnil jsem oba, na obou kanálech. Ať je to stejný.

Editoval pafik1605 (04-04-2024 19:10:10)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče