SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 10-12-2020 16:13:38

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

varok napsal(a):

JardaK: Proč? Však to je příjemnější sehnat ve svém okolí obchod se svářecí technikou, kde jste velice spokojený a rád tam nakupujete. Někdo hold má raději toto a jiný kupuje v číně nějaké bláto, které ve výsledku vyjde skoro na stejné peníze než když to koupíte tady. Vlastně teď nevím jestli nejste ten Američan, pořád si vás pletu. Omlouvám se.
Třeba já mám kolem sebe asi 10 obchodů se svářecí technikou a ani jeden není tip ťop. Do některých chodím nakupovat rád a do jíným méně.

my mame v okoli len jednu malu predajničku ale okrem eletrod a nejakej chemie som tam este žiadnu mašinku nekupil :-(

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9703_52392458_554668608364310_8257360495288254464_o.jpg

Editoval AndyS (10-12-2020 16:24:31)


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#27 10-12-2020 16:23:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Moc malá nevypadá. Já si představuji pod pojmem malá prodejnička místnost asi 2x2m. Pultík, za tím sedí prodavač nebo prodavačka a vše co chcete vám objednává přes net. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 10-12-2020 16:37:26

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

AndyS napsal(a):

varok napsal(a):

JardaK: Proč? Však to je příjemnější sehnat ve svém okolí obchod se svářecí technikou, kde jste velice spokojený a rád tam nakupujete. Někdo hold má raději toto a jiný kupuje v číně nějaké bláto, které ve výsledku vyjde skoro na stejné peníze než když to koupíte tady. Vlastně teď nevím jestli nejste ten Američan, pořád si vás pletu. Omlouvám se.
Třeba já mám kolem sebe asi 10 obchodů se svářecí technikou a ani jeden není tip ťop. Do některých chodím nakupovat rád a do jíným méně.

my mame v okoli len jednu malu predajničku ale okrem eletrod a nejakej chemie som tam este žiadnu mašinku nekupil :-(

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 4464_o.jpg

Tam bych nemohl chodit, protože bych tam vždycky poslintal podlahu smile

Offline

 

#29 10-12-2020 16:41:25

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Juraj.A napsal(a):

Ahojte, pozerám že sa chválite vianočnými darčekmi, tak sa aj ja pochválim. Ja som si tento rok spravil radosť novou dielňou. Ešte síce nie je dokončená, ale podstatné je, že je zakrytá a už do nej neprší. Zajtra a cez víkend idem osadiť dve plastové okná a sekčnú bránu a začnem robiť omietky. Strechu budem robiť až budúci rok na jar.

Minulý rok 5.9.2019 som začal stavať položením prvej rohovej tvárnice.

https://photos.app.goo.gl/VUnzn5gJ9HQdtD5y5

Aj posledná zima bola vcelku mierna a takto vyzerala stavba v polovici februára 2020.

https://photos.app.goo.gl/Kc2tdwbCUU74tiLD8

No a 6.12.2020 som sa dostal do stavu, že už dovnútra nenaprší a po osadení okien a brány sa bude dať robiť vnútri.

https://photos.app.goo.gl/6MMHRHBTEkSRX4cD7

https://photos.app.goo.gl/d8myFXdNCWnyNr59A

Možno si poviete, že čo mi na tom trvalo viac, ako rok? Odpoviem... Mám 67 rokov, ťažko chodím, nakoľko čakám na výmenu bedrového kĺba a všetko... úplne všetko som si robil sám. Od donesenia materiálu, murovania,stavania lešenia, robenia krovu, pokládka strešnej fólie a montáž kontralát. Jediné, v čom mi pomohol sused boli 5-metrové trámy, ktoré mi pomohol vyložiť hore. 3-oj a 4-vor metrové som vykladal sám...

Zdarec.Pane Juraj,i já se připojuji ke gratulantům. Obrovský obdiv Vaší vůle a sil !!!:)Myslím,že tohle člověka nabije radostí na hodně dlouho.Držím palce!Ať se daří a ať vyjde ten kloub smile:)Momák


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#30 10-12-2020 16:42:01

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Rellik napsal(a):

j.bill napsal(a):

Ale ten přece žádný konektor na připojení proudu nepotřebuje. Je tam vše, co tam má být.

A kde teda máš koncovku na připojení proudu? Já tam vidím hadičku na plyn a na připojení ovládání. Pokud teda ta hadička není zároveň jako vodič proudu. Pak stejně budeš muset dokoupit minimálně tu koncovku, která na to bude pasovat a zároveň z ní ještě půjde další kousek hadičky na při plynu...  wink

Tady bys to měl komplet a v tom případě  i levnější... wink

EDIT: už jsem si našel co máš za svářečku, takže hořák přišroubovaný přímo na svářečce, jak měly třeba TIG30... V tom případě to máš komplet... wink

Já jsem nic nehledal, já jsem zvyklej, že normální TIG mašina má konektor na proud, na ovládání a přípojku na plyn. Když už to soudruzi takhle ojebali, tak tam nemuseli ani dávat koncovku na plyn, stačilo nastrčit hadičku na trubičku, a dráty od ovládání pod šroubky smile

Offline

 

#31 10-12-2020 16:59:56

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Udělat si radost....hm,takhle přemýšlím,co to vlastně je a proč člověk,který má navenek vše,může úplně klidně skončit na nejbližším stromě.Radost je životní motor a je tudíž nutná pro kvalitní život :)Osobně se z věci raduji chvilku.Já osobně ji nazývám "pseudoradostí",rychle vyprchá a v životě se v podstatě nic nezmění.
Ale jak říkám,tohle sem nepatří a tomu,koho to případně irituje se omlouvám.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#32 10-12-2020 17:30:55

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Jean, Výska, Welda - ďakujem za uznanlivé komentáre, veľmi ma potešili. Ešte je predomnou kopec roboty, ale myslím, že okolo veľkonočných sviatkov, by som sa už mohol naplno venovať práci v novej dielni.
Výska - k Tvojej poznámle ohľadom schodov. Áno, sú atypické, hodne strmé, ale musel som ich tak riešiť, lebo ak by som ich robil tak, ako sa schody robiť majú, tak oproti schodom z pivnice mám postavený altánok a schody by vyšli tak, že by sa nedalo okolo altánku chodiť. Od samého začiatku som si bol vedomý toho, že roky človeku budú len a len pribúdať a chodiť po schodoch sa bude stále ťažšie. Ale nakoľko je to pivnica, kam človek nechodí 5x za deň, ale raz za týždeň, tak sa to s trochou opatrnosti zdá zvládnuť.
Ešte k môjmu bedrovému kĺbu... aby si niekto mylne nemyslel a neprávom nenadával na lekárov, keď som písal že čakám na výmenu bedrového kĺba. Ja som ho mohol mať už pred ;piatimi rokmi mať vymenený, to som sedel s výsledkami u primára, o priebehu operácie a následnej rekonvalescencie som bol oboznámený a bavili sme sa o termíne operácie, že či o týždeň, alebo až o dva. No a ja som povedal - pán primár, ja na tu operáciu nepôjdem!!!! A on že prečo? Čo sa stalo? Hovorím, ja som si pozrel na Youtube, ako sa výmena bedrového kĺba robí a keď som videl pacienta pod zelenou plachtou a lekárov s pilkou, vŕtačkou, sekáčom, kladivom, vrtákom v ruke, tak toto ja v žiadnom prípade nemienim absolvovať. A navyše - primár bol môj vzdialený sused a on ma dobre pozná , tak som nemal problém mu povedať, že ja som človek, čo aj napriek vyššiemu veku je aktívny, od rána do večera musím niečo robiť, okrem toho jazdím na chopperi a naozaj si neviem predstaviť, že by som po operácii pol, trištvrte, možno rok chodil o barliach a nemohol sa venovať tomu, čo mám rán a čo ma napĺňa, tak by som asi z toho umrel. Takže nie lekári, ale ja som si tento stav zapríčinil a preto ani nikoho nemôžem obviňovať. Možno raz nastane situácie, že sa operácii nevyhnem a budem musieť ísť pod nôž. No dovtedy zatnem zuby a vytrpím si svoje...
Myslím, že toto bola aj vyčerpávajúca odpoveď pre Weldu a jeho podarený vtip s olejničkou...

A trochu zábavy na tému bedrový kĺb...

https://www.youtube.com/watch?v=4dixebEuf_s

Editoval Juraj.A (10-12-2020 17:57:06)

Offline

 

#33 10-12-2020 19:37:23

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

AndyS napsal(a):

varok napsal(a):

JardaK: Proč? Však to je příjemnější sehnat ve svém okolí obchod se svářecí technikou, kde jste velice spokojený a rád tam nakupujete. Někdo hold má raději toto a jiný kupuje v číně nějaké bláto, které ve výsledku vyjde skoro na stejné peníze než když to koupíte tady. Vlastně teď nevím jestli nejste ten Američan, pořád si vás pletu. Omlouvám se.
Třeba já mám kolem sebe asi 10 obchodů se svářecí technikou a ani jeden není tip ťop. Do některých chodím nakupovat rád a do jíným méně.

my mame v okoli len jednu malu predajničku ale okrem eletrod a nejakej chemie som tam este žiadnu mašinku nekupil :-(

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 4464_o.jpg

Tam bych nemohl chodit, protože bych tam vždycky poslintal podlahu smile

a ja som si prave poslintal monitor big_smilebig_smilebig_smilebig_smile
neviem, kedy sa to vo mne zlomilo, ale ked som bol maly, oblubena bola iba zelena..

Editoval rcp (10-12-2020 19:38:25)

Offline

 

#34 10-12-2020 19:42:38

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Andy, kolik litrů se ti urodí?


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#35 10-12-2020 20:34:01

Fideel
Člen
Registrovaný: 23-10-2020
Příspěvky: 1

Re: Udělali jste si Vánoce ?

JardaK:
Od jara čtu diskuze a hledám rady. Chvílemi dobrý pokec, pak zase o ničem. Radost jsem si nakonec udělal. Dnes se doma objevil vánoční Transsteel  2200. Možná až moc dobré pro garážové lepení, ale jsou Vánoce... Děkuji rcp za jeho přesvědčivé argumenty, zatím ještě bez testování

Offline

 

#36 10-12-2020 21:11:10

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Ten pafík je blbl , ono je to sdružený , takže odpadá jedna připojovací operace . Třeba to jednou pochopíš .

Offline

 

#37 10-12-2020 21:36:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Tak to mají i Gamy od Omicronu. Šroubuje se jen ta koncovka na závit, která slouží jak pro přenos plynu, tak pro prřívod hl. sv. proudu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#38 10-12-2020 21:40:29

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Bobobo, téma je, čím sme si spravili radosť na vianoce a ty tu začneš nadávať. Stojí ti to za to? Jeden Kamoš hovorieva "Když se budeš vztekat, praskne ti cévka a budeš tahat nohu" smile

Offline

 

#39 10-12-2020 22:08:13

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Reaguju na to , že individuum ví prd a něco bude kritizovat . Horší jak pomocná škola . Když nic neví , kdyby aspoň držel hubu .

Offline

 

#40 10-12-2020 22:23:21

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Famater napsal(a):

Andy, kolik litrů se ti urodí?

To bolo mne? Sorry nechapem..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#41 11-12-2020 07:39:14

shaolin
Člen
Registrovaný: 07-11-2019
Příspěvky: 77

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Keďže sa mi svet rozostruje a male veci v ruke strácajú, pýtal som ježíška náhlavnú lupu so svetlom... ešte som ju neskúšal, to si nechám pod stromček
https://www.alza.sk/levenhuk-zeno-vizor-h2-d4535159.htm

Offline

 

#42 11-12-2020 08:40:15

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Andy, na jedné fotce máš zaychycený vinič. Moje otázka byla k té všeužitečné rostlině a konečnému produktu z ní. Co se týká stavby, tak já fandím každému, kdo dokáže něco udělat svou hlavou a rukama, a v jejich kombinaci. Protože jsem ještě o několik párů let starší, tak plně chápu a hodnotím to úsilí. Já vím, jaké to je když ráno vstanu, než rozhejbu všechny kosti a než se všechny klouby usadí na svá místa. Hlavně ať ti ten elán ještě vydrží.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#43 11-12-2020 09:04:09

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Udělali jste si Vánoce ?

bobobo napsal(a):

Ten pafík je blbl , ono je to sdružený , takže odpadá jedna připojovací operace . Třeba to jednou pochopíš .

Děkuji za upozornění, to jsem si nevšiml. Takže je to ještě větší šmejd, než jsem si myslel.
Ta úspora času s výměnou hořáků je opravdu významná, při běžné četnosti výměny. smile

Offline

 

#44 11-12-2020 09:07:44

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Famater napsal(a):

Andy, na jedné fotce máš zaychycený vinič. Moje otázka byla k té všeužitečné rostlině a konečnému produktu z ní. Co se týká stavby, tak já fandím každému, kdo dokáže něco udělat svou hlavou a rukama, a v jejich kombinaci. Protože jsem ještě o několik párů let starší, tak plně chápu a hodnotím to úsilí. Já vím, jaké to je když ráno vstanu, než rozhejbu všechny kosti a než se všechny klouby usadí na svá místa. Hlavně ať ti ten elán ještě vydrží.

joj priatelu ale to asi patri Jurajovi A. :-) kukni do prispevkov, on tam mal tie fotky ohladom stavby..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#45 11-12-2020 09:30:53

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Víš, co to stáří dovede udělat.

Editoval Famater (11-12-2020 09:31:19)


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#46 11-12-2020 09:54:23

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Famater napsal(a):

Víš, co to stáří dovede udělat.

nevadi, ale niečo tekute z ľavého brehu Moravy ti možem ponuknuť aj ja.. na chladne dlhe večery, tu to je bežné platidlo za zavarenie ulomeneho pantu na branke a podobne male služby, respektive používa sa to už pri dohode že je treba niečo urobiť, len si to musiš do rana zapamatať :-D


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#47 11-12-2020 10:24:06

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

AndyS napsal(a):

Famater napsal(a):

Andy, na jedné fotce máš zaychycený vinič. Moje otázka byla k té všeužitečné rostlině a konečnému produktu z ní. Co se týká stavby, tak já fandím každému, kdo dokáže něco udělat svou hlavou a rukama, a v jejich kombinaci. Protože jsem ještě o několik párů let starší, tak plně chápu a hodnotím to úsilí. Já vím, jaké to je když ráno vstanu, než rozhejbu všechny kosti a než se všechny klouby usadí na svá místa. Hlavně ať ti ten elán ještě vydrží.

joj priatelu ale to asi patri Jurajovi A. :-) kukni do prispevkov, on tam mal tie fotky ohladom stavby..

Andy, ďakujem. Tvoj príspevok ma upozornil, že Famater oslovil v odpovedi mňa. Ani som si to neuvedomil. yikes)

Offline

 

#48 11-12-2020 10:28:47

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Famater napsal(a):

Andy, na jedné fotce máš zaychycený vinič. Moje otázka byla k té všeužitečné rostlině a konečnému produktu z ní. Co se týká stavby, tak já fandím každému, kdo dokáže něco udělat svou hlavou a rukama, a v jejich kombinaci. Protože jsem ještě o několik párů let starší, tak plně chápu a hodnotím to úsilí. Já vím, jaké to je když ráno vstanu, než rozhejbu všechny kosti a než se všechny klouby usadí na svá místa. Hlavně ať ti ten elán ještě vydrží.

Ahoj, bol som upozornený, že Tvoj príspevok smeroval ku mne. Čo sa viniča týka, tak je to len 5 veľmi starých koreňov, ale zatiaľ rodia. Keďže ja som nejako zaostal vo vývoji a nepijem alkohol, tak hrozno každý rok dopadne tak, že oberiem pár strapcov na jedenie, z pár strapcov spravím štrúdle do mrazáku - takých 10-12 kusov - robím makovo hroznovú a vákuovo ich zabalím a potom počas roka len vyberám a pečiem. Zvyšok hrozna si niekto zo susedov príde (alebo ako tento rok nepríde) obrať a tak to ide každý rok.
Ako si ma pobavil tým, že poznáš problém kĺbov a ranného postávania pri posteli a päť minútového rozhodovania sa, že ktorou nohou spraviť prvý krok. Potom, keď sa človek už rozhýbe, tak to nejako ide.  yikes)

Editoval Juraj.A (11-12-2020 10:29:27)

Offline

 

#49 11-12-2020 11:36:03

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Juraj.A : že si chcel povedať v tom videu  na cca 0.16 - zachcať... big_smile

pro všechny:
Jinak sem si teda taky nadělil... AKU flexu a 3D tiskárnu... smile A jak tak sleduju mé 4 roky staré (nové) auto, tak to bude asi aj  nová baterka do něj...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#50 11-12-2020 12:20:57

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Udělali jste si Vánoce ?

ked uz su tie zlavy tak som si doprial akuflexu a razovy utahovak 1/4 obe v bezkomutatorovom prevedeni

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče