SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 24-07-2020 08:30:01

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Dawe: Ano taky si to myslím....a když vidím fakenuty kondy ani mě to nepřekvapuje

Offline

 

#27 24-07-2020 10:21:40

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Radim: Máš v monitoru vyschlé elektrolyty. To co jdi udělal, akorát sníží  zatížení zdroje a tím i zvlnění.

Offline

 

#28 26-07-2020 22:53:44

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Na jakem jedete jistici - chovani na B16?


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#29 27-07-2020 12:44:29

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Ikovlabs: Sherman jede i na B16 bezproblému do 160A bez pádu.  Výš už  může shazovat při častém zapalování oblouku.

Jinak pokud někdo chce s timto strojem bodovat plechařinu nebo často zapalovat oblouk ( v podstatě bodovat při vyšším proudu, než 50A je potřeba stáhnout přibližovací rychlost drátu ("StFd"v základu nastaveno na 2,2) na 1,6 - 1,7 a pak jde bez nervů bodovat. Bez snížení dochází k upalování drátu na průvlaku a k výraznému prsknutí pokud se teda neupálí (u plechařiny dochází k velmi častému propalovaní plechu i na 30A díky HOT Startu, který je přítomen a nelze jej vypnout, a který následně při zapalování natahuje oblouk až jde vidět přes kuklu, jak při zapalení oblouk poletuje mimo střed a chvilku mu trvá, než se obluk stabilizuje). Ten kdo svařuje dlouhé sváry si toho až tak nemusí všimnout. Každopádně pomalu nacházím neduhy a není to tedy až zas tak perfektní stroj. Pro karosáře určitě ne! !) Jinak svařuje pěkně a problém zamrzající ho panelu jde zřejmě vyřešit právě snížením slavné přibližovací funkce, po které mi zatím nezamrzl.

Editoval Discovera (27-07-2020 12:53:50)

Offline

 

#30 27-07-2020 15:30:41

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

No mne to nad 90 pada na B16.Pisou jisteni 25A tak se ptam kde je problem...


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#31 27-07-2020 16:32:57

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

No problém je hlavně v tom, že co mašina to originál a to 10x podtržené... každá se chová úplně jinak. Kolegova je horší než moje a mohl bych pokračovat...jako dobře svařuje ale hitparáda to není hlavně při nízkých proudech a přerušovaně (bodování) je bych řekl další zoufalství po TRIu 230DP.
Nejhorší na celém stroji je další klasické divné zapalování oblouku sa s tím spojené bodovaní, zamrzající přední panel.
Zlatej IDEAL...stroj za pár šupů a nemůžu mu nic krom vnějších šroubků co drží plech vytknout smile

Offline

 

#32 27-07-2020 17:26:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

No ono nenatrefíš na úplně stejné 2 mašiny ani v profi třídě, kde je cena za mašinu kolem 100 000,- kč. Píšu z osobní zkušenosti. To bodování je fakt problém. Proto jsem dal ten vergl Powermat do řiti. Nevím jak tenhle Sherman, ale i v práci naše Lorch mašiny nějak extra dobře nebodují(ale možná mám něco špatně nastaveno). Nechci tohle kupovat, ale fakt mě tahle mašinka hodně zklamala.

Editoval varok (27-07-2020 17:27:41)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#33 27-07-2020 20:01:31

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Varoku
ona ta mašina opravdu svařuje pěkně ale jaksi v rozsahu, ve kterém se pohybuje jak bych to řekl "standardní" svářeč v práci jako je třeba Rellik, kde se NEsvařují tenké plechy a drobotiny. Tady to u těch mašin všeobecně začíná skřípat. Vem si třeba recenzi co Rellik dělal....pro člověka co chce kupit mašinu je to perfektní (a že to je PAN SVÁŘEČ! a jeho UM a před ním smekám co umí...a je jich tu víc), když se chceš rozhodnout ale tady je právě trochu kámen úrazu. Rellik nedělal žádné to klasické "malé" domácí svařování a bodování, které využije drtivá většina lidí - sám by si možná všiml, že to není až tak úplná sláva. Na tomto se až ukáže, jak  je mašina schopna fungovat od minimální zátěže svařováním - bodováním (zapalování oblouku je při bodovačce to nejhorší co tě dokáže nasrat pokud se to chová divně a body nejsou jak ze škatulky a o tom bordelu kolem ani nemluvím).

Když jsme ještě v loni měli na dílně EWM Phoenix 330 Evolution, tak jsem čuměl, jak perfektně svařuje do chvíle, než jsem potřeboval tvořit řádově stokusovou výrobu drobotin bodováním (můj pracovní Ideal byl na baráku s druhou mašinou na test pro sousedy) je od 60-100A a pod CO2 se chovala hůř, než jakýkoliv čajna stroj a né a né jí vyladit a pod mixem šlapala jak hodinky do okamžiku, kdy jsem po ní chtěl proud 70A a bodováním plechu 1mm kouťák...sakra to byl rostřik stejný jako CO2. To samé bylo u LORCHa minulý rok ve svářečské škole při prodlužování svářečáku. Testnul jsem si plech 1mm kouťák a hle to samé i na směsce a ladit jsem mohl  jak vzteklý a nic... Prostě tyhle opravdu kvalitní perfektní mašiny nejsou moc super na malé věci při malých proudech (hlavně bodováním) a proto mě zajímají tyhle čajna stroje a je mi fuk, jestli je to normální nebo ne...stroj se zaplatí do tří dnů max a jestli zdechne za rok nebo dva mě nepálí....já potřebuji aby to co dělám mělo perfektní výsledek a to tyhle stroje splňují. Perfektní důkaz je snad jediná už pro některé nudná mašina značky IDEAL (200GD a 212LCD) opravdu jediná mašina zatím co mi prošla pod rukama co opravdu nádherně zapaluje! A s velice jemným náběhem bez jediného vynechávání a prskání či kopání hořáku. To nemohu říct o žádné jiné mašině (Alfain Pegas 200, Lincoln Electric Speedtec 200c, Spartus 200, WF TRIO 230DP, Omi Gamastar 176L, a teď i Sherman Digimig 200 DP).

U Idealu jsem měl 5 stejných mašin a všechny kupodivu svařovaly totožně a nevím o tom, že bych u některé viděl výrazně odlišné chování...NE...ale u Shermana je teda sakra velký  rozdíl v chování dvou totožných strojů a oproti TRIu, které mělo "pouze" v H2O celý firmware, tady ten modrý tank má výrazné rozdíly mezi parametry nastavení a hlavně není to vychytané po HW stránce, kdy to zamrzá a dělá kraviny třebas při zavádění drátu pokud se drát dotkne stolu a uzemní se zobrazovač neukáže nápis FEEDING ale jen problikne a drát hodí velmi malý oblouček jakoby byl drát pod proudem. Nebo něco co jsem neviděl zatím u žádné mašiny je to zmíněné velmi zvláštní zapalování na malém proudu kdy jde vidět přes kuklu jakoby poletující oblouk kolem dokola v okruhu průměru hubice místot toho, aby byl po zapálení oblouk jasně ve středu proti průvlaku...prostě divny (zítra toto chování natočím a dám sem link).

Další funkce na H2O u Shermena je SPOT a CPOT. Při ukončení bodu (svařovacího procesu) se zastaví podavač ale oblouk nadále hoří a skončí se spožděním až 1s a to stačí na náthnutí oblouku až k průvlaku a tím se často zataví hned na špičku průvlaku. U TRIA to fungovalo perfektně...tady je to na nasrání a k ničemu a to jsem si na to celkem zvykl.
A taky bych málem zapomněl na elektronickou tlumivku - první stroj, kde 10% VÝRAZNĚ mění chování oblouku a 20%  (do plusu) je spíš už zoufalství než svařování - nestabilní oblouk i na rotačce - vynechává.

Co mě mrzí na prodejcích (výrobcích) "svých" čínských svářeček je, že netestují před začátkem prodeje stroje ve všech možných podmínkách. Kdyby ano nedostala by se od Fachowce TRIO 230 ve stavu jakým je do prodeje vůbec a Sherman by možná taky neměl ty neduhy, kterými trpí.. a že nejsou zrovna malé smile jenže těmto "výrobcům" je to úplně u zadnice.  Prsknout totiž housenku na kus jaklu umí každej vůl a to si myslím, že je jediné co dělají. To bohužel ale nedělají podle mě ani čeští výrobci.

Editoval Discovera (27-07-2020 21:34:08)

Offline

 

#34 27-07-2020 21:47:33

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

S většinou s tebou souhlasím. V práci máme taky mašiny Lorch 400, které na vyšší napětí svařují pěkně, ale potřebujeme svařovat i na nižší napětí menší sváry a to je nic moc. Už pár měsíců jedu s vypnutou synergií, takže si to můžu doladit ručně jak potřebuji. Ale v synergii to svařuje pěkněji, ale opět na vyšší výkony. Při nižším napětí to pořád poprskává, něco podobného jako když prská v krbu. Nepomůže ani obroušení materiálu. Skoro všichni u nás jedou naopak v synergii a pomáhají si tím, že dávají korekci napětí hooodně do plusu, alle pak to hrozně prská kuličky.
Jak koukám na tvůj seznam na konci, tak jsi už asi zkoušel i ten Gamastar co mám já a taky si nebyl spokojený? Já jsem zkoušel i bodování a nepociťuji nějaké větší prskání nebo kopání drátu při zapalovvání oblouku. Navíc jde nastavit přibližovací rychlost drátu, tak bych si ubral.
U toho Shermana musíš počítat s tím, že to je klasickÿ levný číňan. Kdyby to ve fabrice testovali a upravovali, tak by ta mašina stála mnohem více.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#35 27-07-2020 21:56:12

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Kopání u Gamastaru můžu potvrdit, nejhorší je, že to není pravidelně. 10x zapálí super, po 11. odjedou vařené kousky jeklů po stole pryč tlačeny drátem. Také to, že EWM nesvařuje s CO nijak extra, na tak drahé stroje to překvapí, ale možná všichni profíci svařují výhradně v mixu. Já bych za ty peníze čekal, že to bude vařit bezvadně i bez plynu

Offline

 

#36 27-07-2020 21:59:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Aha, tak to musím u svého Gamastaru vyzkoušet udělat třeba 15 bodíků za sebou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#37 27-07-2020 22:40:07

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Varoku: Přesně jak píše jees 5-8 bodů OK a pak kop a prsk a ruka mi odjede o dva cenťáky dál...svařenec upnutý svěrkou a stejně to udělá. A hlavně to dělá při zakruženým výrobku (zakružený pásek 1cm vysoký 1mm plech bodovaný k tomu samému plechu v podobě kruhu - tam to dělala často. Nepomohlo ani uštípnout drát před novým bodem. Ale svařuje líp než  Alfain Pegas 200 Mig Man i SYN verze to každopádně...to je krám (nevím jak převlečený PERUN ...možná ten bude lepší ale Pegas byl verk). Omicron se mi svařovacími vlastnostmi páčí asi nejvíc jen ta vnější obálka je jak ze starověku smile Kuhtreiber mě asi zklamal nejvíce...připadne mi, že svařuje nejhůř ze všech čechyše mašin.
S těmi profi stroji  souhlasím...ani životností bych nemohl říct, že nějakou čajnou je trumfnu - vůbec ne a ani je nechci srovnávat. ALe na malé proudy a na bodování prostě nejsou dobré a o to víc to zamrzí...jak píše jees čekel jsem víc i u tohoto typu svařování pěkné výsledky.

U toho testování před prodejem jsem to myslel tak, že kdyby zkusili ne jen prsknout pár housenek ale i nějaké body na pár kouťáků i tupých sváru při řekněme dvou třech různých proudech, tak by na to ti ekzoti přišli, že to dělá kraviny a nemusí rozhodně provádět to co dělají u značkových mašin jiné cenové kategorie. Problém je ten, že třeba Fachowiec podle mě vůbec v polsku ani netestuje byť prsknutím jedné housenky své stroje. Ten by totiž cyp zjistil, že TRIO nesvařuje od nějakých 110A v podstatě vůbec a od 130 to jen kope nezapálíš oblouk ani na 2s stabilně!  Samozřejmě u Shermena mě to nepřekvapuje vůbec ale na rzdíl od WF TEN ASPOŇ SVAŘUJE a jde vyladit i při tom bodování, i když to žádná hitparáda není a to díky zapalování v nižších proudech (opět se sere hot start do zapalování, který tam je a nikdo mi to nevymluví a nejde vypnout) a to co se snaží pak následně stabilizovat oblouk, kdy jde fakt velmi často sledovat to zmatené poletování mimo střed je už jen třešinka na dort u.

U Idealu  když začneš sakra co sekundu bodovat opravdu rychle má zapalování bezchybné a nekope a neprská (pokud nemáš v danou chvíli nějakou indispozici nebo gramlavou ruku) a ostatní stroje prostě čim rychleji se snažím bodovat tím je to horší a podle toho to vypadá. Když jinak boduješ v normálním intervalu, tak to i Shermen dává ale ty body a oblouk není ani zdaleka tak perfektní jak Ideal. Ideal je co se svařovacích vlastností týká rozhodně mnohonásobně lepší než všechny výše vypsané stroje čínské výroby včetně čechyše strojů a za tím si stojím. Jestli Ideal vydží to co ALfain (kvalitou) nevím ale moje  200GD vyvařila to co podle mě slavnej Pegas od alfy nedá a ostatní čajna stroje nedosahují kvality co dokázal můj oblýbený červený zázrak s velkým "I" to je takový můj Fronius smile

Offline

 

#38 27-07-2020 23:29:17

Štěpán
Člen
Registrovaný: 01-02-2008
Příspěvky: 197

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Dobrý den Chtěl bych moc poděkovat Discoverovi  za recenzi této svářečky a postřehy z provozu. Uvažuji totiž o koupi nějaké "přenosné " invertorové MIG/MAG svářečky a uvažoval ,jsem i o koupi právě této svářečky. Informace, že svářečka nemá dobré svařovací vlastnosti  při svařování tenkých plechů má pro mne zásadní význam. Měl bych na vás  pánové , takovou kacířskou otázku jak vypadá porovnání svářecích vlastností u tenkých plechů těchto jednofázových invertorových zdrojů s třífázovými stroji klasické odbočkové konstrukce,  blíží se to tomu alespoň  Já provozuji v dílně svářečky fronius  variostar  a taky Alfa in 180.  ještě jednou díky , zdravím Štěpán

Offline

 

#39 28-07-2020 01:04:30

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Discovera: Neboj, já jsem tě pochopil. Prostě hned ve fabrice po smontování nebo alespoň prodejce by vzal pár kousků materiálu, třeba 1mm, 3mm, 6mm a 8mm a zkusili by svařování na tzv. Na tupo a tzv. Kouťáky. Jak delší sváry tak kraťoučké hefty.
No Omicron asi má design svých mašin trošku zaostalý o pár 10tek let zpět, ale to se mi právě líbí. Zkoušel jsem jak teňoučké plechy jako jsou na autě, tedy asi 0,8mm tak silnější, odhadem 1,5mm potom 3mm a zhruba 5mm a ve všech režimech jede pěkně, jak při stehování tak delší sváry.
Ono taky hodně záleží i co používáš za ochranný plyn a jaký drát. Třeba v práci máme ESAB a kvalita ta tam. Ta jakoby Made in Czech Republik výroba je kapánek lepší než jakoby čistá China, ale celkově hnus. Nadřízení o vyzkoušení jiné značky nechtějí vůbec slyšet. Ale co mám zjištěno z jiných firem kde jsem dělal, tak na drátu taky hodně záleží. V garáži teď zkouším plyn Mix 82/18 a zdá se mi že ten Gamastar lépe svarřuje s čistým CO2. Ale zatím to nemám pořádně poštelováno. S těmi mašinami z číny se ti nikdo nebude hrát, jak jsem pssal, ve fabrice by museli zvednout výrobní náklady a u prodejce je to jen o povaze. Mě taky tvrdil prodavač v prodejně kde jsem kupoval ten zázrak Powermat, že všechny mašiny před prodejem testují, ale nějak si to nedokážu reálně představit. Originál ukazoval displej s proudem zhruba plynule podle točení potenciometru posuvu drátu, ale ten na napětí na začátku ukazoval asi 14V, pak při točení potenciometru postunpě přidával 15, 16 vynechal úplně, pak pokračoval na 17, 18, 19V. Pak menší pauza, skočilo 20V. To byl potenciometr asi v půlce dráhy. Potom si jel dále a celou dobu tam svítilo 20V a az úplně na konci to přeskočilo na 21 a 22V. Přitom multimetrem změřeno asi 16-24V.
A myslím si že většina z těch levnějších čínských mašin na tom bude podobně, jen některé nemají pro jistotu ani displej.

Štěpán: Ono záleží jaké mašiny, myslím ty invertorové si vyberete. Ty trošičku dražší se určitě těm 3fázovým odbočkám vyrovnají, ty levné šmejdy až na vyjímky ne.

Editoval varok (28-07-2020 01:06:24)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#40 28-07-2020 08:30:01

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Štěpán: Za sebe Vám odpovím takto...neblíží se to ani náhodou odbočkám , protože je to překonavá. Malokterá 3f pokud nemá aspoň 10 proudových stupňů je na plechařinu o ničem. Invertor má v podstatě elektronickou regulaci a je to tudiš jemné nastavení od minima do maxima. Osobně bych se nechtěl vracet k těmto strojům, i když ty Vám vydrží věčnost oproti invertoru, který Vám někdy stejně zřejmě zdechne. No a pak jak píše Varok záleží na stroji a celkově kvalitě zpracování navržení a v neposlední řadě vyladění ovládacího firmwaru.
Mám známého staršího ročníku ze staré školy co například má 3f Migatronika a Fronius Variostar a svařuje pouze samé "velké" věci a i když zkoušel s invertory, tak ho nepřesvědčil ani obchoďák s EWM s Picomigem, protože ty malé krabičky v něm nebudí důvěru. No na dílně proč ne, když mu běží bez poruchy jářku pěknou řádku let.

Editoval Discovera (28-07-2020 08:42:35)

Offline

 

#41 28-07-2020 13:39:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Štěpán: Nevím které typy odboček přesně máte, ale jestli Alfa In 180 takovou tu žlutou úzkou a vysokou, vzdáleně podobnou OMI 165, tak tam s invertorem budete vždy napřed. Ten variostar jestli typ ty malé 2500 a 3200 s plastovými čely, tak tam to bude srovnatelné myslím. Jestli máte ty velké 247, 357 a nevím jaké jsou, tak to je pravěk, tak invertory vyhrají. Za mě buď Ideal co Discovera chválí, nebo zkuste si někde i ty nové Gamastary 176 nebo 196, ať už manuál nebo synergie. Nebo vyzkoušejte Pěruna 200.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#42 28-07-2020 21:25:50

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Nějak mi začíná unikat smysl téhle diskuze.Mám takovej pocit,že jedno a to stejný se mele pořád dokola:)smile.Ideal je top.Hotovo.Holá věta:)smile
Ty pravěký Froniusy,jak tvrdíš Varoku,jsou velice zdařilé mašiny A pořád jedou:).Všechno má prostě svoje a když je někdo tele......tak jak někdoo jezdí celej život,ale šofér,z něho nikdy nebude smilesmile


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#43 28-07-2020 21:59:55

Caly
Člen
Registrovaný: 16-11-2018
Příspěvky: 7

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Discovera napsal(a):

Ikovlabs: Sherman jede i na B16 bezproblému do 160A bez pádu.  Výš už  může shazovat při častém zapalování oblouku.

Jinak pokud někdo chce s timto strojem bodovat plechařinu nebo často zapalovat oblouk ( v podstatě bodovat při vyšším proudu, než 50A je potřeba stáhnout přibližovací rychlost drátu ("StFd"v základu nastaveno na 2,2) na 1,6 - 1,7 a pak jde bez nervů bodovat. Bez snížení dochází k upalování drátu na průvlaku a k výraznému prsknutí pokud se teda neupálí (u plechařiny dochází k velmi častému propalovaní plechu i na 30A díky HOT Startu, který je přítomen a nelze jej vypnout, a který následně při zapalování natahuje oblouk až jde vidět přes kuklu, jak při zapalení oblouk poletuje mimo střed a chvilku mu trvá, než se obluk stabilizuje). Ten kdo svařuje dlouhé sváry si toho až tak nemusí všimnout. Každopádně pomalu nacházím neduhy a není to tedy až zas tak perfektní stroj. Pro karosáře určitě ne! !) Jinak svařuje pěkně a problém zamrzající ho panelu jde zřejmě vyřešit právě snížením slavné přibližovací funkce, po které mi zatím nezamrzl.

A nemůže to být,tím vyměněným podavačem co má posuv 17 mm místo origo 14 mm??

Offline

 

#44 29-07-2020 09:52:55

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Caly: Ne nemůže, protože samotný převod má podavač stejný (šnekový převod z motoru do převodovky) a těch 17m/min je maximálka. Vyzkoušeno před zástavbou. Přibližovací rychlost mají nastavenou už z výroby špatně a sranda je v tom, že u této mašiny mě to ani náhodou nenapadlo bo to zapalování a i hoření oblouku je trošku jiné než u všech mašin co mám a měl. Od 110A ti to totiž vůbec nepřijde a zapalování (pokud neboduješ) vlastně vyhovuje (jen je to prostě takové "syrové"). Ten zdroj má jakoby větší intenzitu zapalování i hoření oblouku. Musel bys to vidět abys pochopil jak to myslím...dokonce i TRIO je oproti Shermanu "slabší" pocitově. Já vidím problém u obou zmíněných mašin v Hot Startu, který u Tria jde vypnout (ale pouze při zapalování) a při zapnutém stavu dokonce výrazně kecá do hoření už při nepatrné změně vzdálenosti hořáku, což způsobuje výrazné pískání oblouku (nejde to přeslechnout), kdy ho permanentně zapíná a to je důvod, proč pod CO2 od 110A nejde s Triem svařovat vůbec.

Prostě abych udělal momákovi radost, tak to zkraťme a zkončeme jednoduchým závěrem....kdo chce mašinu i na karosařinu Shermena nekupujte neb budete nasraní.

Editoval Discovera (29-07-2020 09:59:12)

Offline

 

#45 29-07-2020 20:10:11

Caly
Člen
Registrovaný: 16-11-2018
Příspěvky: 7

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

OK.Diky za vysvětlení.
Jen mě to napadlo z technického hlediska.
Shermena mám ale tak jako ty jsem to vařeni zatím nerozpytval jsem hobík a zatím nebylo moc času.
Já jsem z něj zatím nadšenej i když už mi taky jednou zamrzl.
Po vyp. zap. běžel normálně.

Offline

 

#46 29-07-2020 20:51:48

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

To zamrzání dělá a dělat bude už furt...tady to výrobce nedotáhl do konce s HW pohledu. Čím víc budeš svařovat a né jen chvilku a budeš chtít upravovat parametry tím víc budeš zjišťovat, že zamrzání je až nechutně velmi časté a se 100% jistotou.
A pokud budeš bodovat karosařinu nebo tenké plechy bude tě štvát propalování i na velmi malém proudu (i 36A) a dá se to utlumit jedině tou přibližovací rychlostí tak na 1,6 ale pak tě bude štvát nedokonalé zapalování oblouku.

Offline

 

#47 30-07-2020 18:58:54

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Když je tu řeč o tom bodování a karosařině, tak teď vyvařuju Transita WF Bi-pulse 201 a naprosto v pohodě.

https://i.postimg.cc/XrQgzC3P/1.jpg https://i.postimg.cc/PPMbCwLq/2.jpg


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#48 30-07-2020 19:53:56

Caly
Člen
Registrovaný: 16-11-2018
Příspěvky: 7

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

Díky za podrobný vysvětlení.
Blbý bodování je asi nereklamovatelnou vlastnosti.
Zamrzání sw. je ale jasnej a snadno dokazatelnej nedodělek(závada) a měl by si ho Českej servis vyřídit s Polákem jako se svým dodavatelem.

Offline

 

#49 30-07-2020 21:17:50

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

autocross napsal(a):

Když je tu řeč o tom bodování a karosařině, tak teď vyvařuju Transita WF Bi-pulse 201 a naprosto v pohodě.

https://i.postimg.cc/XrQgzC3P/1.jpg https://i.postimg.cc/PPMbCwLq/2.jpg

To jedete prosím s čistým CO2 nebo směs?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#50 30-07-2020 21:25:40

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Sherman DIGIMIG 200 Puls

varok: tykej mi prosím, jsem ještě mlaďas a na fórech je to normální věc.

Mám směsku, argon i Co2 a tuhle špínu jedu samozřejmě na ten plyn, co je skoro zadarmo. Směskou jsem vařil nerezovej držák tepelnýho čerpadla a když už jsem jí měl napíchlou, tak jsem pochopitelně vyzkoušel i uhlíkatou ocel, ale já nic pěkného nevařím, takže směsku šetřím.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče