SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-10-2019 12:18:49

PepaM
Člen
Registrovaný: 13-10-2019
Příspěvky: 3

Výběr svářečky

Zdravím, vím, že se možná opakuji. Rád bych pořídil svářečku pro svařování obalenou elektrodou. Jedná se opravdu o občasné hobby práce několikrát do roka, kdy potřebujeme občas svařit jednoduché konstrukce. Jsem laik - jde o to, že jsem schopný sehnat někoho, kdo svaří, ale obvykle nemá svou svářečku. Konstrukce jsou obvykle z jeklu o rozměrech cca. 20x20 až nějakých 80x40, případně využíváme plechy. Síla materiálu je 2-5 mm. Z podstaty vyplývá, že nechci utratit majlant, ale zase nechci koupit nějaký šmejd, který popsané práce nezvládne. Určitě raději invertor kvůli hmotnosti, abych mohl stroj přesouvat dle potřeby. Díky za radu, co by se dalo koupit.

PS: prosím odborníky o shovívavost :-)

Offline

 

#2 13-10-2019 12:25:45

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výběr svářečky

A je to zase tady big_smile

Offline

 

#3 13-10-2019 12:27:51

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výběr svářečky


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#4 13-10-2019 12:40:24

PepaM
Člen
Registrovaný: 13-10-2019
Příspěvky: 3

Re: Výběr svářečky

Zdravím, chápu, že odborníka to asi otravuje. Jenže kde v těch vláknech ne nějaká konkrétní rada? Sorry, ale odpověď typu použij Google je začátečníkovi k ničemu.. respektive fajn, Googlem zjistim, co je nabídce. Ale co je opravdu vhodné pro účely, které jsem popsal, to moc nenajdu. A proto se ptám. A místo krátké odpovědi typu já bych doporucil to a to, to ti bude stačit, se doctu sahodlohou odpověď o tom, jak mám googlit a jak jsem lama. Jsem lama, proto se ptám těch, kdo lamy nejsou.

Offline

 

#5 13-10-2019 12:44:12

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Výběr svářečky

ihlan> tudy cesta nevede - mozno by sme mali ist z opacnej strany - sprav este zoznam, kto co doporucuje (tzv. srdcovku big_smile ), napr.

rcp, pat > transpocket
evita > pico
varok, attila > gama
rellik > nieco od fachowca, resp. naradi-technik
famater > transpocket/welder fantasy
zdenal > jasic
bourac > plasma hypertherm, pripadne rezak harris big_smilebig_smilebig_smile
jirkati > nieco certifikovane, pripadne laston
......
a vylep to na titulnu stranku fora big_smile

pripadne, ak to tato verzia fora umoznuje, tak daj demokraticky hlasovat... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile


pepaM> vobec nejde o to, ze by to otravovalo - ide o to, ze kazdy zvarame nieco ine, kazdy tej zvaracke davame inak zabrat, kazdy ju budueme rozne casto pouzivat, a hlavne kazdy mame inu predstavu o cene, resp. ochotu si za vyssiu kvalitu a vydrz aj priplatit.

preto nedostanes jednoznacnu radu

osobne sa uz nerad pustam do podobnych debat (aj ked sa nakoniec vzdy do toho necham vtiahnut....), lebo to vzdy smrdi konfliktom.... big_smilebig_smile
proste kazdy bude chvalit to svoje, s cim ma dobre skusenosti a ludia, co maju s niecim zle skusenosti sa nimi radsej "chvalit" nebudu

Editoval rcp (13-10-2019 13:16:35)

Offline

 

#6 13-10-2019 12:57:54

PepaM
Člen
Registrovaný: 13-10-2019
Příspěvky: 3

Re: Výběr svářečky

Proto jsem se snažil popsat, co přibližně se svářečkou budeme dělat. Prostě hledám levnou hobby svářečku na to,.co jsem výše popsal. Nepotřebuji profi stroj, nebudeme vařit osm hodin v kuse. Takže něco dražšího bude asi zbytečně.

Offline

 

#7 13-10-2019 13:01:42

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Výběr svářečky

tak potom so zoznamu "srdcoviek" vyberaj nieco z cinsko-trebickych zazrakov (gama, kitin, alfain), alebo cinsko-polske (fachowiec, welder fantasy, jasic, laston, magnum, .....), cinsko-nemecke (kraft&dale, weldbach, ....) pripadne cinsko-ukrainske (dnipro), pripadne este cisto cinsko-cinske z aliexpresu (napis bobobo-vi big_smile )

moc som ti nepomohol, ja viem - ale aj z tohto zoznamu ti kazdy bude vychvalovat to svoje.......
ako vidis, najvacssie zastupenie vo vyrobe zvaraciek ma cina big_smilebig_smile , takze vsetko pod 10-12 tisic czk bude na 99% narodene v cine big_smilebig_smilebig_smile



EDIT: vdaka ihlanovi doplneny magnum, kraft&nieco big_smile

Editoval rcp (13-10-2019 13:26:54)

Offline

 

#8 13-10-2019 13:04:04

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výběr svářečky

schvalne som nic nepisal ci si aspon tie linky postupne pozre prva tema 3 prispevok moderator pise o malom lacnom..
nikto mu google neodporucil dostal presne co je k teme a riesili to prednim vsetko sa dalo napisat sa uz napisalo
clovek sa potom citi ako papagaj....

rcp: polsko cinsky - magnum wink si zabudol alebo tie made in germania big_smile (kraft&delej)

Editoval ihlan (13-10-2019 13:06:40)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#9 13-10-2019 14:24:38

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Výběr svářečky

Milý PepoM, na zdánlivě jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Některé svářečky dobře fungují s rutilovými elektrodami, s bazickými mívají problém. Jiné zase špatně svařují nerez. Některé výrobky nemají rády měkkou síť, osobně jsem viděl, jak na jedné zásuvce v RD jela bez problému a na zásuvce ve sklepě šel sotva zapálit oblouk. A ani dvě úplně stejné svářečky nemusejí svařovat stejně, bývá u nich třeba rozptyl v charakteristice. Čím dál častěji se používají nejlevnější neznačkové komponenty, výrobky sotva přežijí záruku (logicky, jde o to, za každou cenu aspoň něco prodat a to znamená jít s cenou až na dno). Tady na fóru třeba někdo chválí Gamy, další tři na ni nadávají, s jinými značkami je to podobné. Pokud bys chtěl toto všechno eliminovat a mít záruku kvality na několik let, musel by sis sáhnout hlouběji do peněženky. Já jsem před hodně lety kupoval trafosvářečku za dva průměrné platy, dneska se velice kvalitní dá pořídit za 1/2 platu.

Offline

 

#10 14-10-2019 10:14:36

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Výběr svářečky

rcp napsal(a):

bourac > plasma hypertherm, pripadne rezak harris big_smilebig_smilebig_smile

máš tady chybu, kolega chce vařit - niéé řezat. big_smile
Jinak dobrý - jako vždy. smile

Takže Dnipro nebo Lorch.
variace UTA 200 (bazoš)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 14-10-2019 11:39:08

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2659

Re: Výběr svářečky

Zdenek11 napsal(a):

Milý PepoM, na zdánlivě jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Některé svářečky dobře fungují s rutilovými elektrodami, s bazickými mívají problém. Jiné zase špatně svařují nerez. Některé výrobky nemají rády měkkou síť, osobně jsem viděl, jak na jedné zásuvce v RD jela bez problému a na zásuvce ve sklepě šel sotva zapálit oblouk. A ani dvě úplně stejné svářečky nemusejí svařovat stejně, bývá u nich třeba rozptyl v charakteristice. Čím dál častěji se používají nejlevnější neznačkové komponenty, výrobky sotva přežijí záruku (logicky, jde o to, za každou cenu aspoň něco prodat a to znamená jít s cenou až na dno). Tady na fóru třeba někdo chválí Gamy, další tři na ni nadávají, s jinými značkami je to podobné. Pokud bys chtěl toto všechno eliminovat a mít záruku kvality na několik let, musel by sis sáhnout hlouběji do peněženky. Já jsem před hodně lety kupoval trafosvářečku za dva průměrné platy, dneska se velice kvalitní dá pořídit za 1/2 platu.

Tys to rozštíp smile. Tys vlastně napsal, že nikdo nemusí hledat v desítkách vláken, které se tím zabývají, protože jeho potřeba je specifická. Byť třeba jen tím, že nemá rád červenou barvu. Takže se ptejte, vždycky se najde někdo, kdo utrousí svoje specifické moudro. Ačkoliv těch specifických mouder bylo už utrouseno habakuk. smile

Online

 

#12 14-10-2019 13:18:20

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Výběr svářečky

bourač napsal(a):

rcp napsal(a):

bourac > plasma hypertherm, pripadne rezak harris big_smilebig_smilebig_smile

máš tady chybu, kolega chce vařit - niéé řezat. big_smile
Jinak dobrý - jako vždy. smile

Takže Dnipro nebo Lorch.
variace UTA 200 (bazoš)

Nie, nie - chyba tam nie je!!!!!  Len som v tvojom pripade zohladnil klucove slovo "srdcovka" big_smilebig_smilebig_smile

Offline

 

#13 14-10-2019 14:20:30

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

Mozna by se sluselo dodat ze na amaterske svareni je zrovna elektroda celkem tezka disciplina a vic nez na stroji zalezi na svareci.

Offline

 

#14 14-10-2019 14:35:51

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Výběr svářečky

Všechno se musí naučit. Já bych pro takové využití doporučil, i když to dělám nerad, Laston 140(160), Jasik 140.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#15 14-10-2019 20:56:12

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

Tak ja bych to videl na laston 160 protoze s tim se varilo lepe nez s jeho levnejsi a take lehci verzi (asi tam neco nedali)  stejne tak bych nekoupil hecht ten je mizernej ale jak jsem psal sikovny ruce udelaji mnohem lepsi svar i s nejhorsi mrchou nez mizerny ruce s nejlepsi svareckou.

Offline

 

#16 14-10-2019 21:02:24

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

za 500kč mu prodám asista na začátek dobrý i na dlouhým kabelu jede slušně B16 schodí taky občas … přihodím k tomu i hořák s ventilkem kdyby chtěl skoušet argon

Offline

 

#17 15-10-2019 09:45:50

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

ctiteljan napsal(a):

za 500kč mu prodám asista na začátek dobrý i na dlouhým kabelu jede slušně B16 schodí taky občas … přihodím k tomu i hořák s ventilkem kdyby chtěl skoušet argon

Jako horak na tig? To je v podstate dar nikoliv prodej. Pokud to chtit nebude beru to ja.

Offline

 

#18 15-10-2019 22:09:44

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

Adamw140 napsal(a):

ctiteljan napsal(a):

za 500kč mu prodám asista na začátek dobrý i na dlouhým kabelu jede slušně B16 schodí taky občas … přihodím k tomu i hořák s ventilkem kdyby chtěl skoušet argon

Jako horak na tig? To je v podstate dar nikoliv prodej. Pokud to chtit nebude beru to ja.

Když už tak jako celek, pořídil jsem si AC/DC s HF tak už assist není třeba zaplatil se asi 1000x na lidlovku slušná mašinka. Jen kamarád nebyl schopnej nastartovat oblouk škrtáním

Offline

 

#19 15-10-2019 23:22:15

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

Jo chapu to se hnedle vari jinak. Ale na obcasny smrknuti je to fuk jakej stroj. Ja mam ted jen laston 120 a i tak jsem vlastne spokojenej a nikdy jsem to nezahral ani tak aby z toho sel vlaznej natoz teplej vzduch a to obcas varim fakt naplno. Horsi je stabilita oblouku to nekdy neni uplne fajn ale da se zvyknout.

Offline

 

#20 15-10-2019 23:36:36

smiki
Člen
Registrovaný: 26-02-2007
Příspěvky: 109

Re: Výběr svářečky

ctiteljan napsal(a):

Adamw140 napsal(a):

ctiteljan napsal(a):

za 500kč mu prodám asista na začátek dobrý i na dlouhým kabelu jede slušně B16 schodí taky občas … přihodím k tomu i hořák s ventilkem kdyby chtěl skoušet argon

Jako horak na tig? To je v podstate dar nikoliv prodej. Pokud to chtit nebude beru to ja.

Když už tak jako celek, pořídil jsem si AC/DC s HF tak už assist není třeba zaplatil se asi 1000x na lidlovku slušná mašinka. Jen kamarád nebyl schopnej nastartovat oblouk škrtáním

Kolik stál ten Assist 2500,-? To ti vydělal 2,5 mega, taky bych chtěl takový kšefty.

Offline

 

#21 16-10-2019 06:08:47

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

smiki napsal(a):

ctiteljan napsal(a):

Adamw140 napsal(a):


Jako horak na tig? To je v podstate dar nikoliv prodej. Pokud to chtit nebude beru to ja.

Když už tak jako celek, pořídil jsem si AC/DC s HF tak už assist není třeba zaplatil se asi 1000x na lidlovku slušná mašinka. Jen kamarád nebyl schopnej nastartovat oblouk škrtáním

Kolik stál ten Assist 2500,-? To ti vydělal 2,5 mega, taky bych chtěl takový kšefty.

v akci za 1200kč + kukla ,trošku se nad to povznes

Offline

 

#22 16-10-2019 22:02:48

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

No tak to je levnejsi nez muj laston. Kazdopadne levnym kramem a vlhkymi elektrodami zavari jen opravdu sikovnej svarec.

Offline

 

#23 17-10-2019 20:29:04

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

Adamw140 napsal(a):

No tak to je levnejsi nez muj laston. Kazdopadne levnym kramem a vlhkymi elektrodami zavari jen opravdu sikovnej svarec.

jedna věc je vizuálka, druhá věc je bezpečnostní prvek. mokrý elektrody a zábradlí nejde dohromady jsou tam trhliny a bubliny ikdyž na povrchu to může vypadat excelentně. potřeboval jsem svařovat Hliník a to s DC čkem proste nejde. PS teda jde ale není to profesionální nedrží to dlouho, spinavý i na vizuálku a 1mm prostě nejde ukápne dřív než se nadeješ..    je fakt že bych potřeboval aspoň přez víkend tu pomyslnou ruku nad hlavou abych veděl co za blbosti natom hlíníku dělám. Nádrž sice drží ,neteče, ale sváry vypadají hrozně , čas od času kořen je puklý což jsou prostě vady kterých bych se rád naučil nedělat na hlíne mám zasebou teprve druhou bombu 10l tak doufám že se to spraví s praxí

Offline

 

#24 17-10-2019 22:19:24

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Výběr svářečky

Tig neumim je na to potreba fura casu a ten nemam. Elektrody vozim v aute a kdyz je problem hned se sypou zlataky. Mokrou elektrodu na chvili prilepim a pak vari dobre.

Offline

 

#25 17-10-2019 23:55:14

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Výběr svářečky

Adamw140 napsal(a):

Tig neumim je na to potreba fura casu a ten nemam. Elektrody vozim v aute a kdyz je problem hned se sypou zlataky. Mokrou elektrodu na chvili prilepim a pak vari dobre.

Jo je to pomalejší zase oto preciznější a lidi ochotněji platí i za píčoviny. nedavno mi chlápek strčil pětikilo za ovaření 22trubky k výfuku pod uhlem , zabralo to tak 15minut a nemusel to ani brousit leštit prý ta črveno zlatá se mu na sváru líbí

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče